Savaitės naujienų apžvalga (2014/10/06-10)

Tema: Naujienos
 • Bose tapo NFL sponsoriumi ir tai jai suteikia pakankamai daug teisių, tame tarpe ji gali uždrausti žaidimo aikštelėje dėvėti bet kokias ausines išskyrus jos pagamintas. Žemiau, ne Bose, bet Apple priklausančios Beats viena geresnių reklamų (mano manymu) pavadinimu „girdėk tai ką nori“.

 • Smagus Mashable pastebėjimas apie tai, kad Windows 10 Preview ir OS X Yosemite atrodo taip panašiai, kaip panašiais šios operacinės sistemos dar niekada iki šiol neatrodė.
  OS X Yosemite

  Windows 10 Preview

  OS X Yosemite Mission Control

  Windows 10 Preview - Task View
 • Apple vėl „užbanino“ narkotikų prekybos simuliatorių, žaidimą „Underworld: Drug Lords“ taip užrūstinamas šio žaidimo kūrėją, kuris pareiškė, kad „Apple nepriklausomus aplikacijų kūrėjus vertina daug griežčiau nei tokius gigantus kaip Rockstar“.
 • Adobe išleido Creative Cloud aplikacijų atnaujinimą bei šios paslaugos vartotojams pateikė naujas aplikacijas: Creative Cloud Market, Creative Cloud Libraries ir Creative Cloud Extract. Adobe taip pat išleido ir Creative SDK skirtos iOS Public beta versiją.
 • iPhone 6 modelių populiarumas, lyginant su kitais per pastaruosius porą metų išleistais iPhone modeliais auga daug staigiau.

  Nežiūrint to, šio modelio populiarumas yra didesnis nei Apple tikėjosi ir jo beveik niekur neįmanoma įsigyti tiesiog užėjus į parduotuvę. Todėl sakoma, kad Apple šiek tiek pergrupuoja savo užsakymų kiekius, permesdama didesnes pajėgas iPhone 6 Plus gamybai.
 • iFixIt paskelbė iPhone remonto instrukcijas: www.ifixit.com/Device/iPhone
 • Šį savaitgalį Apple Italijoje, netoli Venecijos esančiame Nave de Vero prekybos centre atidarys savo dar vieną Apple Store. Tai bus 15-ta Apple Store Italijoje. Šioje šalyje Apple Store jau veikia Bergamo, Bolonijoje, Brescijoje, Casertoje, Katanijoje, Florencijoje, Milane, Rimini, Turine ir žinoma Romoje.
 • Internete pasirodė gandų teigiančių, kad naujieji (kol kas dar neegzistuojantys) iPad galės veikti ir iOS ir OS X operacinių sistemų pagrindu. Pati gando mintis visai nebloga, problema tik ta, kad Apple OS X nėra skirta dirbti lietimui jautrius ekranus turinčiuose įrenginiuose.
 • Apple savo svetainėje atnaujino iOS įsisavinimo statistiką ir ji neatrodo stulbinanti. Panašu iOS vartotojai jau nustojo savo įrenginių atnaujinimą. Nuo rugsėjo 21 dienos, kai iOS 8 vartotojai sudarė 46%, per dvi savaites šio naujos iOS versijos įsisavinimo rodikliai padidėjo tik 1% iki 47%. Aišku, čia tik šios iOS versijos epopėjos pradžia, bet matyt daug klaidų turėjusi iOS 8 startinė versija gerokai išgąsdino Apple mobilių įrenginių savininkus.
 • Vienos iš Apple safyro ekranus gaminančios kompanijos „GT Advanced Technologies“ akcijos nukrito 92,76% ir ji padavė paraišką bankroto registracijai. Teoriškai ši paraiška turėtų kompaniją apsaugoti jos restruktūrizacijos metu. Dabar prekyba „GT Advanced Technologies“ akcijomis NASDAQ biržoje pristabdyta. Apple šiai safyro kristalų gamintojai yra sumokėjusi 578 mln. JAV$, kaip išankstinį mokėjimą už safyro stiklo tiekimą penkiems metams į priekį. Dabar „GT Advanced Technologies“ ieško kreditoriaus galinčio suteikti 1 mlrd. JAV$ paskolą, nes būtent tokią sumą ji skolinga savo užsakovams, tame tarpe ir Apple. Ar šios kompanijos finansinė padėtis kaip nors atsilieps Apple Watch gamybai kol kas nėra žinoma. Apple susidariusios padėties nekomentuoja.
 • Apple užregistravo naują, su lanksčiu ekranu susijusį patentą. Šiame patente aprašoma technologija kai sulenkus ar kai kitaip iškreipus ekraną jame esantis vaizdas prisitaiko prie naujos formos.
 • Paskelbtų dviejų saugaus vairavimo ataskaitų duomenimis vairavimas naudojant balsu valdomas paslaugas (galvokite apie Siri) labiau blaško nei padeda.
 • Internete (Vietnamo žiniaraštyje tinthe.vn) pasirodžiusiose, neva naujo iPad Air, nuotraukose galima matyti, kad jis plonesnis, žiniaraštyje teigiama 7mm ir turi Touch ID.
 • Google išleido 38 Chrome versiją ir išmokėjo daugiau nei 75 000 JAV$ atradusiems 159 saugumo spragas. OS X skirta Chrome 38 versija išliko 32 bitų. Savo trumpoje rugsėjo 12 dienos žinutėje Google rašo, kad 64-bit versiją skirtą Mac ji planuoja išleisti lapkričio mėnesį ir tai bus 39 Chrome versija. (dabar mano testuojama Chrome 64-bit versija yra 40).
 • Apple užregistravo patentą, kuriame aprašomas būdas kaip valdyti kai kurias iPhone funkcijas iSight kameros pagalba. Pavyzdžiui kalbant telefonu, ir laisvu rankos pirštu pasiekus iSight kamerą esančią iPhone nugaroje ir per ją perbraukus galima telefonui nurodyti padaryti nuotrauką ar pradėti pokalbio įrašymą.
 • Apple testavimui išplatino OS X Server 4.0 preview. Šioje versijoje patobulintas yra nemažai naujovių bei patobulintas dalinimasis failais per SMB3, naujos iOS 8 ir OS X Yosemite įrenginių valdymo parinktys.
 • iOS 8.1 esantys paveiksliukai @3x leidžia manyti, kad iPad Air turės HD Retina ekraną. Tokius paveiksliukus (3x didesnius nei jie rodomi naudoja ir iPhone 6 modeliai).
 • Kalbama kad Apple atidėjo didesnio, 12,9″ iPad gamybą ir sutelkė didesnes pajėgas prie iPhone 6 Plus gamybos linijų.
 • Šeštadienį, spalio 18 Apple atidarys naują Apple Store parduotuvę Edinburge (Škotija)
 • Autodesk išleido visiškai atnaujintą savo aplikaciją Sketchbook skirtą iPhone ir iPad, kurioje yra eilė naujų funkcijų. Mėgėjai papiešti šią nemokamą aplikaciją gali atsisiųsti iš Apple iTunes Store
 • Bankai pratestavę Apple Pay liko patenkinti jos saugumu ir sako, kad ji yra pakankamai saugi, kad šie galėtų padengti apgavikiškus atsiskaitymus jei tokie įvyktų tiek padarytus perkant internete tiek ir parduotuvėse.
 • Apple Watch bus pristatytas Vogue Kinija lapkričio mėnesio leidinyje.
 • Praėjus mėnesiui po to kai Apple nemokamai leido atsisiųsti U2 albumą, šį turi 81 milijonas iTunes vartotojų.
 • Pamokos, kurias Jony Ive išmoko iš Steve Jobs.
 • Dropbox ir OS X Yosemite vartotojams gera žinia: Dropbox išleido eksperimentinę, OS X Yosemite optimizuotą aplikacijos versiją. Ją atsisiųsti galite iš čia.
 • iPhone 6 kameros apžvalga daugeliui padėsianti per kelias minutes suprasti kokios jos galimybės.
 • Sakoma, kad Apple planuoja iš savo parduotuvių pašalinti Bose produktus ir taip sukurti daugiau erdvės Beats Electronics gaminiams.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Na va, dar karta parodo kad apple klysta del didesnio Iphone ekrano. As jau esu ne viena karta sakes duokit zmonems didesni ekrana ir jie mieliau pirks ji nei su maziuku ekranu. Na iPhone4 ekranas tai jau mazohismas, skambuciams ir zinutems tik uztenka.
  Idomu kaip dabar iphone fanai argumentuos didelio ekrano privalumus, o kazka sake kad tai nesamone.

  • Na gal aš ir mazochistas, bet ne tiek, kad „svogūnų pjaustymo“ lentos dydžio telefoną nešiočiausi kišenėje (čia apie Plus'ą).
   Manau, dauguma iPhone 6 Plus pirkėjų yra perėjūnai iš Android stovyklos, kurios užkniso Android nesąmonės, bet norint įpirkti iPhone 6 Plus jiems teko parduoti savo kompus tad perka jie tą įrenginį, kuris bus vienintelis visiems gyvenimo atvejams.
   iPhone 6 pirkėjų taip pat tokių (ex Android) nėra mažai.
   Asmeniškai mane galvojant apie atnaujinimą iPhone 6 dydis verčia labai susimąstyti ar iPhone 5s ar iPhone 6 (apie Plus variantą net nemąstau). Man telefonas pirmoje eilėje yra telefonas (skambučiai, SMS, el. paštas) ir naršymas ar kiti panašūs dalykai tai tik būtinybei spaudžiant.

Parašykite komentarą

Į viršų