Ar keisti dabartinį iPhone į iPhone 6 ar iPhone 6 Plus ?

iPhone 6 auksinis

Ne vienas, net tas, kas neplanavo keisti savo mobilaus telefono, po to kai Apple paskelbė savo didesniu iPhone 6 modelius susimąstė apie galimybę atsinaujinti savo telefoną.

Apple paskelbus naujuosius „didesnius nei didesni“ telefonus, ne vienas paskendo svarstymuose ar nevertėtų pasikeisti savo turimo mobilaus telefono į vieną iš naujų Apple šedevrų.

Nėra vienareikšmio atsakymo į klausimą „verta ar neverta“ keisti telefoną. Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo eilės faktorių. Taip pat jei manote, kad dabar naudojamą telefoną keisti jau reikia - „kuriuo iPhone modeliu“ pakeisti turimą, taip pat priklauso nuo galimo šiam pirkiniui skirti pinigų sumos, bei to kas netenkina dabar turimame modelyje ir kokiais naujesniuose iPhone modeliuose įdiegtais patobulinimais norėtumėte naudotis.

iPhone 6 modeliai pakeitė ir savo išvaizdą. Asmeniškai man senesnio dizaino modeliai labiau prie širdies, tačiau „dėl skonių nesiginčijama“, o „kiek žmonių tiek ir nuomonių“.

Žemiau esančiose lentelėse spalva išskyriau „tai kas mano galva yra geriau“.

iPhone 4SiPhone 5iPhone 5siPhone 6iPhone 6 Plus
ProcesoriaiA5A6A7 64-bitųA8 64-bitų
--M7M8
Dydis
Aukštis:
Plotis:
Storis
115.2 mm
58.6 mm
9.3 mm
123.8 mm
58.6 mm
7.6 mm
138.1 mm
67.0 mm
6.9 mm
158.1 mm
77.8 mm
7.1 mm
Svoris 140 g 112 g 129 g 172 g
Ekranas3,5"4"4"4,7"5,5"
Skiriamoji geba
960x640
326 ppi
1136x640
326 ppi
1136x640
326 ppi
1334x750
326 ppi
1920x1080
401 ppi
Santykinis kontrastingumas
800:11400:11300:1
Maksimalus šviesumas
500 cd/m2
Spalvų atkūrimas
sRGB
Patobulintas matymo kampas
-sudvigubinti pikseliai didesniam apžvalgos kampui
Išmanusis asistentasSiri
Jungtys30-pin į USB5W Lightning į USB
SIM kortelėmicro-SIMNano-SIM

Natūralu, kad padidėję telefonai ir pasunkėjo. Greičiausiai taip nutiko didesnės talpos akumuliatorių dėka. Lentelėje nurodytas svoris neįdiegus papildomų aplikacijų :)

Naujuose, kaip ir pernai išleistame iPhone 5s, Apple telefonuose naudojami 64-bitų procesoriai, tik šiais metais jie jau naujos kartos, 13% mažesni ir turintys beveik dvigubai daugiau - 2 milijardus tranzistorių. Naujuose, didesniuose lyginant su ankstesniais, iPhone 6 modeliuose rašomą žinutę galės geriau matyti ir šalia sėdintys. Taip yra ne tik todėl, kad šių telefonų ekranai didesni, bet ir todėl, kad Apple panaudojo sudvigubintų pikselių technologiją leidžiančią vaizdą ekrane matyti žiūrint į įrenginį didesniu kampu.

Jutikliai

iPhone 4SiPhone 5iPhone 5siPhone 6iPhone 6 Plus
Touch ID-Įdiegtas „Home“ mygtuke
NFC-+
Barometras-+
3-jų ašių giroskopas+
Akselerometras+
Atstumo jutiklis+
Apšviestumo jutiklis+

Apple naujuosius iPhone 6 ir iPhone 6 Plus papildė vos dviem papildomais jutikliais: barometro, kuris leis matuoti oro slėgį bei kokiame aukštyje yra įrenginys. Pastaroji funkcija leis sužinoti kuriame namo aukšte yra įrenginys, žmogus ir gali būti išnaudota navigacijai pastatuose; ir NFC, kurį jau kuris laikas turi Android įrenginiai, tačiau Google nesugeba jiems rasti tinkamo panaudojimo ir išpopuliarinti. Reikia tikėtis, kad šiuos NFC jutiklius ir technologiją išnaudojanti „Apple Pay“ paslauga nenumirs ir galėsime po truputį palengvinti pinigines atsikratydami poreikiu tampytis krūvą kreditinių kortelių. Tiesa, panašu, kad bent artimiausiu metu NFC Apple prisilaikys sau, neprileisdama prie šios funkcijos programuotojų ir naudos NFC tik „Apple Pay“, todėl jei planavote NFC pagalba automatizuoti namus, ar suporuoti įrenginius, o gal tiesiog pasidalinti failais - nieko iš to neišeis.

Ryšys

iPhone 4SiPhone 5iPhone 5siPhone 6iPhone 6 Plus
GSM/EDGE+
UMTS/HSPA+UMTS/HSPA+
DC-HSDPA+
LTE-+[2]
BluetoothBluetooth 4.0
Wi-Fi802.11a/b/g/n802.11a/b/g/n/ac
NavigacijaGPS ir GLONASS
Vaizdo/garso skambučiaiFaceTime per Wi-Fi ar mob. duomenis
FaceTime video
H.264H.264/H.265
VoIP
-VoLTE[2]
Wi-Fi skambinimas
?+[2]
Apple Pay-Galimybė naudoti „Apple Pay“ funkciją
iPhone 6 pilkas

Ryšio technologijų fronte Apple, naujuose iPhone 6 ir iPhone 6 Plus telefonų modeliuose taip pat įdiegė porą patobulinimų. Tiesa, čia yra pora „bet“.

802.11a/b/g/n/ac: norint duomenims per Wi-Fi skrieti 3x greičiau nei ankstesniuose iPhone modeliuose reikia ir „ac“ palaikančių Wi-Fi maršrutizatorių. Kas džiugina, tai faktas, kad dabar per Wi-Fi galima bus inicijuoti ir įprastus telefoninius skambučius. Tai ypač turėtų būti naudinga tiems pas ką namie ar biure silpnas GSM ryšys. Paskambinus per Wi-Fi ir išėjus iš Wi-Fi aprėpties zonos - skambutis automatiškai bus perjungtas į VoLTE. Kas liūdina tai, kad šią funkciją turi palaikyti operatorius, o mes puikiai žinome, kaip su įvairių iPhone funkcijų palaikymu yra Lietuvoje. LTE: Apple pagreitino ir LTE prisijungimus, dabar duomenis jais gali skrieti iki 150 Mbp greičiu. iPhone taip pat palaiko Balso per LTE (VoLTE) technologiją bei leidžia duomenis gauti ir skambučio metu. Taigi dabar galima bus ne tik girdėti pašnekovo balsą aiškiai ir kokybiškai lyg šis būtų šalia, bet ir gauti duomenis pokalbio metu… jei naudojatės šioms paslaugoms Apple pasirinkto operatoriaus paslaugomis. Apple Pay: kita puiki funkcija. Šiai funkcijai įgyvendinti Apple jau yra sudariusi sutartis Visa, MasterCard ir American Express bei tokiais bankais, kaip: Bank of America, Capital One, Chase, Citi, Wells Fargo, o artimiausiu metu sutartis planuoja pasirašyti su Barclays, Navy Federal, PNC, USAA ir US bank. Apple jau dabar yra sudariusi „Apple Pay“ sutartis su daugiau nei 220 000 pardavėjų, tame tarpe Macy’s, Walgreens, Staples, Subway, McDonald’s, Whole Foods ir žinoma, taip apsipirkti bus galima ir Apple Store. Kaip matome pagrinde lietuviški ar atstovybes Lietuvoje turintys bankai. Matyt ir su globaliomis kompanijomis Lietuvije tokia pati puiki „Apple Pay“ situacija kaip ir su bankais :)

...todėl šios naujovės ne kiekvienam labai naudingos. „Apple Pay“ pradžioje startuos JAV, o paskui po truputį plis po pasaulį (planuojama), tad mūsų anūkai jau gal galės poroje vietų Lietuvoje atsiskaityti „Apple Pay“ pagalba :)

Fotografavimas, filmavimas ir formatų atkūrimas

Naujuose Apple iPhone 6 modeliuose, norėdama įrenginius padaryti kiek galima plonesnius, o fotokamerą kiek galima geresnę - Ive komanda turėjo ją kiek iškišti lauk. Panašu, kad plastiškas linijas mėgstančiai kompanijai tai buvo ne itin malonus kompromisas, nes daugelyje savo iPhone 6 ir iPhone 6 Plus reklamuojančių paveiksliukų ir nuotraukų Apple tą išsikišimą slepia, lyg jo gėdytųsi...

iPhone 4SiPhone 5iPhone 5siPhone 6iPhone 6 Plus
iSight kamera8MP, 1.5µ pikseliai
Foto auto-fokusavimas
+Autofocus su „Focus Pixels“
Diafragma
ƒ/2,4ƒ/2,2
Vaizdo stabilizavimas
AutomatinisOptinis
Blykstė
LED„True Tone“
Objektyvas
5-ų elementų, padengtas safyro kristalais
HDR
-Automatinis HDR nuotraukoms
IR filtras
Hibridinis
Išlaikymo kontrolė
+
Veidų aptikimas
+Patobulintas veidų aptikimas
Panorama
+Panorama iki 43MP
Daugiakadris fotografavimo režimas
+
Laikmačio režimas
+
Filmavimas1080p (30 kps[1])1080p (30-60 kps[1])
Slo-mo
-120 kps[1] režimas120-240 kps[1] režimas
Vaizdo stabilizavimas
-Kinematografinis
Nenutrūkstamas auto-fokusavimas
-+
Fotografavimas filmuojant
-+
Veidų aptikimas
+Patobulintas veidų aptikimas
Priartinimas
-3x priartinimas
Geolokacijos informacinos išsaugojimasfoto ir video
Palaikomi formataiAudio: AAC (8 - 320 Kbps), apsaugotas AAC (iš iTunes Store), HE-AAC, MP3 (8 - 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (fotmatai 2, 3, 4, Audible Enhanced Audio, AAX ir AAX+), Apple Lossless, AIFF ir WAV
Video: H.264iki 1080p, 60 kps[1], High Profile level 4.2 su AAC-LC audio iki 160 Kbps, 48kHz, stereo audio .m4v, .mp4, and .mov failų formatai; MPEG-4 video iki 2.5 Mbps, 640 x 480, 30 kps[1], Simple Profile su AAC-LC audio iki 160 Kbps per kanalą, 48kHz, stereo audio .m4v, .mp4 ir .mov failų formatai; Motion JPEG (M-JPEG) iki 35 Mbps, 1280 x 720, 30 kps[1], ulaw audio, PCM stereo audio .avi failų formate

Fotografavimo ir filmavimo srityje, tikriausiai džiuginančių naujienų diduma: čia Apple pasistengė pagaliau įdiegti optinį vaizdo stabilizavimą, drebančių rankų savininkams padėsiantį fotografuoti ryškiau, o automatinis fokusavimas su „Focus Pixels“ vaizdą nuotraukoje dar labiau paryškins.

iPhone 6 Camera

Patobulintas veidų aptikimas padės automatinio fokusavimo mechanizmui suprasti, kad ryškumą reikia suvesti (sufokusuoti) ne į jūsų kačiuką tupintį ant palangės, o simpatiško veido merginą žvelgiančią į jus iš anapus gatvės esančios reklaminės iškabos.

Panoraminės nuotraukos dabar galės būti net 43MP dydžio, tad jei esate šio fotografinio žanro mėgėjas - pasirinkite tinkamos talpos iPhone modelį.

„Judančių paveiksliukų“ mėgėjai taip pat neliko užmiršti. Jiems Apple įdiegė fantastiškas slo-mo (sulėtinto vaizdo filmavimo) funkcijas leidžiančias filmuoti net 240 kadrų per sekundę greičiu. Dabar galėsite nufilmavę pamatyti kiekvieną ištryškusį prakaito lašą ar jūsų „kaskadininko“ draugo važinėjančio stogų atbrailomis su riedlente, veidu praslenkantį norimą nuslėpti nerimo šešėlį. Filmuodami tokius vaizdus galite važiuoti dviračiu ir kinematografinio stabilizavimo pagalba, vaizdas nufilmuotoje medžiagoje išliks stabilus. Tiesa jei filmuosite važiuodami dviračiu gerai pagalvokite prieš tai ar žiūrėsite ten kur važiuojate ar į mylimo iPhone 6 ekraną. Dabar iPhone kamera, pakeitusi kasdieninę fotografiją ir tapusi pasauyje populiariausiu fotoaparatu - darys tą patį ir su video.

Palaikomų vaizdo ir garso formatų arsenale nieko naujo… jokių mkv ar kitų panašių failų.

Akumuliatoriai

iPhone 4SiPhone 5iPhone 5siPhone 6iPhone 6 Plus
Audioiki 40 val.iki 50 val.iki 80 val.
HD videoiki 10 val.iki 11 val.iki 14 val.
Naršymas Wi-Fiiki 10 val.iki 11 val.iki 12 val.
Naršymas LTE-iki 8 val.iki 10 val.iki 10 val.iki 12 val.
Naršymas 3Giki 8 val.iki 10 val.iki 12 val.
3G poklabiaiiki 8 val.iki 10 val.iki 14 val.iki 24 val.
Laukimo režimasiki 200 val. (8 dienos)iki 225 val. (9 dienos)iki 250 val. (10 dienų)iki 250 val. (10 dienų)iki 384 val. (16 dienų)

Nors daugelis rauko nosį sakydami, kad Apple nepagerino iPhone 6 akumuliatorių „laikymo“ skaičiai sako ką kitą. Tiesa, daugiau džiaugsmo bei optimizmo gyvenimą be elektros rozetės praktikuojantiems piliečiams suteikia iPhone 6 Plus modelio akumuliatoriaus parametrai.

Turėkite omenyje, kad šie skaičiais yra apytiksliai - išvestinis vidurkis ir jūsų patirtis su iPhone 6 ar kitų iPhone modelių akumuliatoriais, priklausomai nuo ryšio stiprumo ir kitų akumuliatoriaus darbą įtakojančių veiksnių - gali būti kiek kitokia. Bet, Apple ir rašo „iki“ xx valandų, o tai reiškia, kad gali būti ir gerokai mažiau, ypač bėgant laikui.

Taigi, visiems nutarusiems pasikeisti savo senesnius iPhone (ir ne tik) modelius yra iš ko rinktis. Paslaugų gama plati, Apple patikimiausia kompanija pasaulyje, kurianti ne tik geležį, bet ir programinę įrangą jai (pats geriausias derinys). Nenorintys dėl vienos ar kitos priežasties rinktis iPhone 6 ar iPhone 6 Plus modelių - gali rinktis iPhone 5s, prekybą kuriais Apple tęsia.

Visiems gero, teisingo, naudingo ir protingo pasirinkimo. Ir neskubėkite, jei nesate tikri dėl dydžio - palaukite kol galėsite norimą telefono modelį pačiupinėti, pamatuoti pagal savo delną, kišenę, rankinuką ar piniginę.

O kokio norėtumėte? Pasidalinkite mintimis ir pasvarstymais bei visais už ir prieš.

iPhone 6

 1. kps: kadrų per sekundę.  ↩

 2. LTE, VoLTE ir Wi-Fi skambinimas yra prieinamas pasirinktose rinkose ir pasirinktų operatorių tinkluose. Daugiau informacijos galite gauti iš savo operatoriaus arba apsilankę www.apple.com/iphone/LTE.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 33 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Po teisybei neturiu objektyvių priežasčių keisti 4s į naujesnį, bo ir tas gerai veikia :) Na bent jau kol kas nėra, kol nėra žadėto laikrodžio. Va tada gali atsirasti viena priežastis

 2. Šaunuolis Ramūnai, gražiai padirbėta su straipsniu :) Aišku norėčiau iPhone 6, bet kai turiu 5S, tai užteks iki kol pasirodys 6S. Nebent bus galimybė perrašyti draudimą ant naujo telefono :)

 3. Siaip tai keista tu nauju telefonu ekrano rezoliucija, konkurentu beveik dvigubai didesne pagal panasius ekrano dydzius.
  Tarp seno 5 ir naujo ekrano rezoliucija vos matomas skirtumas. Telefonas padidejo o ekrano rezoliucija vos vos.

 4. As ir 5s nezadu keisti i 6, nera tikslo nesiotis trinkele...

 5. Na reik gyvai pamatyti ir pačiupinėti 6... Kolkas nuojauta, kad iš naujo pakils 5s pardavimai, jei nukris kaina :)

 6. Mazesne rezoliucija padeda laimeti performance, tuo apple ir losia. Apple laimi del to kad cpu, gpu gaminasi patys... Beto, ar privalumas jog jusu telefono ekranas matomas is visu kampu ? Tai pagal ergonomika jis skirtas ne vartotojui ? O public ?...

  Toliau su ios atnaujinimais... kas karta krenta baterija, bei po nauju ios pilna bugu. Android neturi tiek bedu isleisdami nauja versija. Kotais apple naudinga tai, nes US perka naujus, kas jiems tas pitsotas :)

  Siaip esu apple fanas, vartotojas, bet begant laikui kazkaip niekas nesikeicia. Aisku jei mums telefonai, mac ir tv kainuotu po puse ar trecdali algu, tai net negalvotume apie bugus, funkciju neveikimus, kalbas ir visa kitka. Bet kolkas manau mane ir daugeli apple zavi tik saugumu. Nokia 6310i turi tai :)

  Vaizdas toks, kad tik pirmieji irenginiai stebino zmones naujovemis, toliau kazkaip stoja viskas.

  • Pirks iphone 6 tie, kuriem atsibos laukti kol sutvarkys bugus ant senesniu modeliu, nes greiciausiai iphone 6 veiks su nauju ios normaliai :)

  • „Android neturi tiek bedu isleisdami nauja versija.“ nes 95% Android atvejų - nori naujos versijos - pirk naują telefoną.
   Manau apie klaidas galvoji nepriklausomai nuo to kiek sumoki, nes daiktą perki ne „už kiek“, o „kokį“.
   Kad link nesikeitimų, tai keičiasi, tik žmonės/vartotojai į Apple žiūri ne kaip į technologinę kompaniją, o kaip į kokį fokusininką ir kakart tikisi naujo triuko, kuris išverstų juos iš koto. Technologijos gana konkreti veikla ir galima rodyti fokusus, tik klausimas kiek tie fokusai bus reikalingi, patogūs, naudongi kaddieniniame gyvenime ar pasiekę reikiamą išsivystymo lygį.

   • Nebeturi apple fokusu, viskas pas juos pasibaige. Ankciau guresi app gausa, ekrano ryskumu, ios galimybemis, dabar jie jau nebepasiveja konkurentu ir nebeturi ka palyginti apart pirmo iphone su paskutiniu tipo 84 greiciau, kam tai idomu.

    Ramunai, kas liecia naujas android versijas tai su ios dar prasciau, ten tik zmogeliams proteli pudrina, visos ios versijos tas pats per ta pati, tik keleta funkciju dadeda, o toliau tai programiniai atnaujinimai, kai androidui nereikia nauju versiju kad kazkokia programa atnaujintu (pasto, narsykles ar dar kokia zemelapiu programa). Po 2-3 metu zmogus jau apie nauja telefona galvoja. Android geras telefonas (ne samsunginis) dvigubai pigiau kainuoja :) nei iphone.

 7. Cia tema be galo. ios skirta usa, android europa. Kaip kad fb su twiteriu. Nepaslaptis butu jei apple kurejai patys stebetusi kodel ju irenginius perka tos salys, kuros net neitrauktos i siri, language ar kitus ios malonumus.

  Apple puikiai supranta, kad apple irenginiai skirti ne toms salims kurios ji perka :) Bet jei perka, tai pirmyn, pirkit.

  As uz ios, tik kad jie kotais tyciojasi. Ir siri ir lietuviu kalba ir kalendoriai ir maps.... Nu niekas neskirta tai lietuvai.... Tik skambinti ir sms rasyti, pafotkinti ir email pasiuntineti.

 8. Turiu iPhone 4 ir jau esu uzsirezervaves iPhone 6. Butu iPhone 5 tai dar nekeisciau, bet kai senukas negaus iOS 8 ir Facebook atidarineja ~4min tai nelabai iseina ir naudot iPhone 4...

 9. ejau pro sali ir nesusilaikiau paskaites apie Iphone 6..... turejau rankose... na mano 5s mielesnis :) Ir jeigu rimtai laukime trecios partijos ;) Kolkas pirmas bynas labai jau prisviles

 10. turiu iphone 6 ir labai dziaugiuosi:)

 11. Kas galit patarti,iphonas 6s ,kuris geresnis 16gb ,ar 64 gb ?
  Esu girdejas kad 64 gb leciau veikia,ar tai tiesa?

 12. Sveiki. Norėčiau sulaukti patarimo. Situacija tokia, kad visada pirkau ir turėjau tik Android telefonus, nei karto neteko naudotis ir turėti iphone aparato. Bet vis labiau ir smarkiau kalbama apie Iphone ir vis labiau jie įsivažiuoja Lietuvoje. Aš tik dabar pradėjau jais domėtis ir galvoti kokį čia pasiėmus... Dizainas man kur kas mielesnis ir visom keturiom už 5s dizainą esu, bet 6 ar 6s naujesnis, didesnis ir plonesnis... o kur dar 7 iphone pasirodymas prekyboje. Niekaip neapsisprendžiu imti gerą, seną ir dizainu man mielą 5S? Ar vis dėl to 6s? ar 6? Kaip manote? Vis tik esu naujokas, nesu turėjas, esu čiupinėjas tik. Bijau, kad 5s ar SE ekranas baisiai mažas ir iš turimo LG kurio ekranas 4.7 pereiti prie 4 iphone bus ne kas... o ir nepatogu bus video žiūrėti, naršyt, ir t.t akis gadinsiu, bet vilioja kaina ir dizainas, ekranas nervina, kad mažiukas. O 6 ir 6s brangokas ir dėl finansinės pusės kol kas negaliu sau leisti. Taip, kad ką patarti galit naujokui?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų