Kas naujo OS X 10.10 Yosemite Developer Preview 8

Tema: OS X/macOS

Vakar vakare Apple išleido OS X 10.10 Yosemite Developer Preview 8, programuotojams skirtą beta versiją.

Vakar Apple atnaujino tiek programuotojams skirtą OS X 10.10 Yosemite beta versiją, tiek Public Beta skirtą visiems kas nori savo kompiuteriuose įdiegti, išbandyti ir padėti Apple ištaisyti klaidas beta 3.

Aš neturiu įdiegęs Public Beta bet tikrinu programuotojams skirtą versiją, kuri paprastai būna keliais žingsniais pažengusi toliau ir be abejo neretai turi daugiau klaidų nei ta, kurią Apple leidžia atsisiųsti ne programuotojams

Nežiūrint nemažo atnaujinimo failo dydžio, šiame atnaujinime daug pastebimų naujovių neaptikau.

Atrodo, kad Jonatan Ive komanda jau apsiramino ir dabar gludina smulkmenas: Finder aplikacijoje 1–2 pikseliais paplonini „pirmyn-atgal“ naviguoti skirtas piktogramas, tačiau nors ir toks nežymus pakeitimas jas padarė „gražesnes akiai“; taip pat „System preferences“ aplikacijoje buvęs mygtukas „Show All“ pakeistas mygtuku su piktograma.

OS X Yosemite Developer Preview, System Preferences aplikacija; Kairėje beta  7, dešinėje beta 8.

OS X Yosemite beta 8. Notification Center ir visos dienos kalendoriaus įrašas.

Atnaujintas Safari „Welcome“ ekranas, Notification centre esanti orų prognozės aplikacija pasitinka prašymu leisti naudoti buvimo vietos duomenis.

Nepastebėjau anksčiau, bet gal jau ir buvo - jei kalendoriuje yra visos dienos ar ilgesnį laiko tarpą apimantis įrašas - šone esančiame pranešimų (Notification Center) langetas įrašas rodomas ilga „dešra“ ir norint pažiūrėti kitą šioje juostoje esančią informaciją ją tenka slankioti žemyn.

Aišku Apple pridarė ir klaidų. Gavai informaciją iš Apple, kad programuotojai ištaisė mano praneštą Preview aplikacijos klaidą, bet jie ją tik dalinai sutvarkė - iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad viskas gerai, bet patyrinėjus nuodugniau - ta pati bėda išlikusi. Taip pat yra klaidų ir naujojoje failų pervadinimo funkcijoje, Pranešimų centre ir t.t. Žodžiu dar labai „beta“, nors pati operacinė dirba stabiliai, o Safari, bent jau man atrodo, dar labiau paspartėjo.

Pasirodžius Public Beta versijai, ne visi vartotojai testuojantys šią OS X Yosemite versiją matė atnaujinimą savo App Store aplikacijoje. Nerimaujantys gali nusiraminti, nes su ta pačia problema susidūrė vartotai įvairiose šalyse. Nežinau nuo ko tai priklausė, gal Apple įgalino šį atnaujinimą „gabaliukais“ - vartotojų grupėms, o ne visiems iš karto. Tačiau jei atnaujinimo vis dar nematote - greitai jis turėtų pasiekti ir jūsų namus :) . Kantrybės.

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ramūnai, ar yra koks būdas gauti beta? Nes su trimis account'ais, bet vis gaunu Redeem code already used. Ir daryk ką nori ;)

  2. Čia ir bėda - bandžiau vakar šituo būdu ir man nerefresh'ina naujo code, bandžiau net per porą kitų account'ų gaunu Code is already used...

  3. Nesigeneruoja naujas code'as nei su vienu iš trijų account'u ar valai ar nevalai catch'ų. Ir visi redeemed :)

Parašykite komentarą

Į viršų