Savaitės naujienų apžvalga (2014/07/14-18)

Tema: Naujienos

iPad gali sukelti alergiją, 90% iOS įrenginių įdiegta naujausia iOS versija, Apple cenzūruoja su moteriškais lytiniais organais susijusius žodžius, bei kitos savaitės naujienos ir gandai, kuriems nebuvo dedikuoti atskiri straipsniai.

 • Vaikų ligų gydytojams skirtas Pediatrics rašo, kad iPad esantis nikelis gali būti alerginės reakcijos sukeltos 11-mečiui priežastis. Washington Post rašo, kad šio vienuolikmečio atvejis yra tik viens iš daugelio.
 • KGI Securities analitikas Ming-Chi Kuo teigia, kad norintiems įsigyti 5,5" iPhone 6 gali tekti palaukti iki kitų metų, nes Apple negauna reikiamo detalių kiekio šiam modeliui pagaminti.
 • Sakoma, kad Samsung stengdamasi konkuruoti su greitai pasirodysiančiu iPhone 6, sekantį mėnesį gali išleisti savo Galaxy Alpha linijos išmanųjį telefoną, kurio korpusas bus iš metalo. Tai gali ir nebūti serijinis modelis, o kažkas panašaus į ribotu kiekiu išleistą Galaxy S5 LTE-A.
 • Federalinis teismas nusprendė, kad Apple nepažeidžia srautinio media duomenų perdavimo patento, kuo ją kaltino Emblaze
 • Užsakant iOS įrenginius iš internetinės Apple Store, galima užsisakyti ir kitoje įrenginio pusėje išgraviruotą tekstą, tačiau ne viską Apple išgraviruos. Moteriškei norėjusiai, kad kitoje jos iPad pusėje išgraviruoto Alix Olson dainos tekstas, kuriame yra žodis „clit“ (angl. sutrumpinimas nuo clitoris) buvo parodytas pranešimas apie netinkamus žodžius. Ji pastebėjo, kad ir žodis „vagina“ taip pat yra cenzūruojamas Apple. Tačiau panašu, kad Apple cenzūravo tik su moteriškais lyties organais susijusius žodžius, nes vyriškų lyties organų pavadinimų variantai nebuvo cenzūruojami. Tiesa, Apple greitai susigriebė ir kai kuriuos jų pradėjo cenzūruoti, nors „Cock“ ir „dick“ dar galima išgraviruoti :). Žinoma šie žodžiai turi reikšmes ir nesusijusias su sekso reikaliukais, tačiau tokią reikšmę turi ir žodis „pussy“ reškiantis katę, bet jo išgraviruoti nepavyks…
 • Nors to negali nutikti su Apple iCloud - Apple šis video skriptas patiko, kaip ir tai, kad šiame filme yra paminėtos iCloud ir Siri. Kodėl negali taip nutikti su iCloud, kaip nutiko Cameron Diaz ir Jason Segal įrašiusiems savo meilės žadimėlius į iPad ir netyčia pasidalinusiais tuo vaizdu su visais savo draugais? Paprasčiausiai todėl, kad norint, kad taip nutiktų reikia specialių nustatymų leidžiančių bet kam matyti tą, į iCloud paskyrą patalpintą, video.
 • Pasimatymų aplikacijos Hinge, leidžiančios pasirinkti su kuo norima susitikinėti ir priklausomai nuo to kur kas dirba (paslinkti slankiklį į dešinę jei nori susitikinėti arba į kairę jei nenori su tam tikroje kompanijoje dirbančiu žmogumi), duomenimis - Prie Amazon darbuotojų „į dešinę“ paslinko 14,2% daugiau nei vidurkis interesantų, prie Microsoft 8,2% daugiau nei vidurkis, Facebook 2,3% daugiau nei vidurkis, o Apple 0,5% žemiau nei vidurkis.
 • Nacionalinė aklųjų federacija (JAV) pripažino, kad Apple dėl neįgaliųjų padarė daugiau nei bet kokia kita organizacija pasaulyje.
 • Apple atnaujino savo iOS įsisavinimo statistiką ir dabar „statistinis pyragas“ rodo, kad 90% iOS vartotojų naudoja iOS 7 versiją. iOS 6 galima aptikti beveik 9% įrenginių, o nepilni 2% iOS vartotojų liko prie senesnių iOS versijų (greičiausiai todėl, kad naudoja naujesnes versijas nepalaikančius iOS įrenginius).
 • Apple, savo mažmeninėje prekyboje dirbančių darbuotojų tarpe pradėjo ieškoti fotografijos entuziastų, kurie galėtų tapti ir naujosios, Mac kompiuteriams skirtos, Apple Photos aplikacijos testuotojais
 • Apple vartotojai daug lojalesni savo iPhone kuriančiai kompanijai nei tie, kas naudoja konkurentų sukurtus mobiliuosius telefonus. Infographic: Apple lenkia varžovus savo įreninių vartotojų lojalumu jai
 • UPSTO (United States Patent and Trademark Office) nepatvirtino prieš pusę metų Apple pateikto „TouchID“ vardo registravimo. Šis sprendimas priimtas dar gegužę, tačiau viešai paskelbtas tik liepos mėnesį. Tokio sprendimo priežastis ta, kad dar 2001 metais yra užregistruotas „Kronos Touch ID“ vardas (kuris beje taip pat susijęs su pirštų atspaudų atpažinimo sistema) ir anot UPSTO atstovų dar vieno „TouchID“ vardo registravimas galėtų klaidinti vartotojus.
 • Galimas dalykas, kad jau kuris laikas ieškomo Apple PR boso vietą užims buvęs JAV prezidento Obama’os patarėjas ryšių su visuomene klausimais. Žmogaus į šią vietą Apple ieško nuo tada kai gegužę buvo paskelbta, 18 metų kompanijoje išdirbusi ją palikti nutarė palikti tuometinė PR vadovė Katie Cotton.
 • Antradienį Google Webmaster Central Blog’e pasirodė pranešimas, kad paieškos gigantė jos paieškos vartotojus pradėjo įspėjinėti apie tai, kad paieškos rezultatuose esanti svetainė naudoja daug Flash ir gali tame įrenginyje neatvaizduota ar atvaizduota tik dalinai. iOS įrenginiuose Adobe Flash niekada nebuvo palaikoma technologija, o nuo Android 4.1 ji nepalaikome ir Android OS pagrindu veikiančiuose įrenginiuose.
 • Apple praplėtė šalių, kuriose veikia dviejų pakopų Apple ID patikra sąrašą naujomis 48-mis šalimis. Pilną, dabar jau 59-ų šalių, kuriose veikia ši patikros funkcija sąrašą rasite Apple svetainėje.
 • Reuters praneša, kad 2015 metais Apple planuoja 14 nanometrų procesorių gamybą iš TSMC perkelti pas Samsung.
 • Microsoft šiais metais ruošiasi atleisti 18 000 darbuotojų. Didesnė šių darbuotojų dalis - 12 500 bus buvę Microsoft už 7,2 milijardo JAV$ įsigytos Nokia darbuotojai (iš viso Nokia papildė Microsoft komandą 30 000 darbuotojų). Likusi dalis - 5 500 darbuotojų bus kitų departamentų atstovai. Birželio mėnesį Microsoft kompanijoje dirbo 127 000 darbuotojai ir 18 000 yra kiek daugiau nei 14% visų kompanijos darbuotojų. Tai didžiausias darbuotojų atleidimas Microsoft kompanijos istorijoje. Prieš tai buvęs didžiausias darbo vietų mažinimas, Microsoft kompanijoje buvo 2009 metais, jo metu buvo atsisakyta 8 800 darbuotojų paslaugų.
 • Internete pasirodė informacija ir nuotrauka neva būsimo iPhone akumuliatoriaus. Jei tai „jis“, tada naujame iPhone 6 bus įdiegta 1810 mAh akumuliatorius (tik 16% didesnės talpos. Tik, nes didesnis ekranas naudos daugiau ir energijos), tačiau ganduose taip pat sklando informacija, kad iPhone 6 baterijos storį Apple sumažino iki 2mm.
 • JAV patentų ir prekės ženklų biuras paskelbė vieną Apple patentą, paraišką kuriam Apple pateikė dar sausio mėnesį. Šiame Apple patente aprašoma technologija, kuri turėtų dar labiau padidinti iOS įrenginių saugumą. Jei Apple pritaikys patente aprašomas technologijas savo mobiliuose įrenginiuose, šie galės nustatyti ar įrenginiu naudojasi jo „įprastas“ vartotojas ar ne. Anot Apple patento, įrenginys seks kaip vartotojas juo naudojasi, kokie jo įpročiai, pvz.: ar jis naudoja telefono klaviatūrą horizontalioje padėtyje, kaip braukia per ekraną ir t.t. Kilus įtarimų - įrenginys gali imtis atitinkamų, papildomo saugumo priemonių.
 • Google pagaliau išleido savo Google Analytics aplikaciją skirtą iPhone

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

 1. labai įdomu, kurioje vietoje rado to nikelio iPade... stiklas ten, manau, yra grūdintas... ir jame kaip tik labai vengiama nikelio - priešingu atveju grūdintas stiklas, jei jame yra nikelio priemaišų, gali savaime "sprogti".... na nebent į aliuminį įmaišė to nikelio... tada išeitis - dėklas :D

Parašykite komentarą

Į viršų