Kas naujo OS X 10.10 Yosemite beta 4

Tema: macOS

Apple išleido ketvirtą programuotojams skirtą OS X Yosemite betą versiją papildydama ją pakeitimais, ištaisydama kai kurias anksčiau pastebėtas klaidas bei įveldama naujų.

iTunes 12 piktograma

Kartu su OS X 10.10 Yosemite beta 4, Apple šios OS X versijos naudotojams atnaujino bei leido išbandyti naują iTunes 12.0 versiją. iTunes aplikacijoje pasikeitimų nėra labai daug. Naujoji iTunes versija prisiderindama prie naujos OS X versijos išvaizdos įgavo kiek plokštesnę vartotojo sąsają, jos viršuje atsirado filmus, muziką, grojaraščius, skambučio tonų bei kitą aplikacijos pagalba valdomą media turinį atstovaujančios piktogramos. Reikia paminėti, kad pačios iTunes aplikacijos piktograma, prisiderindama prie savo iOS giminaitės Music aplikacijos piktogramos tapo raudona. iTunes 12 naujos media piktogramos Nors iTunes vartotojo sąsajoje ir nėra radikalių pakeitimų, tačiau aplikacija šiek tiek savo išvaizda palengvėjo. Reikia paminėti, kad iTunes 12 atsirado galimybė dalintis įsigytomis dainomis su šeimos nariais. Naujoje versijoje taip pat patobulintas media failų bibliotekos organizavimas - jis dabar patogesnis. Šioje versijoje atsirado galimybė matyti grojaraščius šalia visų iTunes bibliotekoje esančių failų ir taip palengvinančių grojaraščių organizavimą. Informacijos apie media „Get Info“ langas visiškai kitoks - dabar jis „lengvesnis“ ir atvaizduoja tik pačią reikalingiausią informaciją, tačiau esant poreikiui šią informaciją galima papildyti naujais reikalingais laukais.

Apple taip pat atliko kai kuriuos pakeitimus WWDC 2014 metu pristatytoje naujoje tamsioje vartotojo sąsajos temoje. Dabar System Preferences aplikacijos „General skiltyje“ buvęs šviesios ir tamsios temos pasirinkimas pakeistas galimybe tamsią temą įjungti arba išjungti. Apple taip pat patobulino kai kurių tamsios temos piktogramų išvaizdą.

OS X 10.10 Yosemite System Preferences - General - tamsios temos įjungimas

iCloud Drive atsirado daugiau aplikacijoms skirtų aplankų bei šie aplankai dabar yra tapo pažymėti specialiomis aplikacijų piktogramomis. Nežinau klaida tai ar ne, bet pas mane iCloud Drive atsirado ir Pixelmator aplankas.

OS X 10.10 Yosemite beta 4 iCloud Drive aplankai

Nors Calculator aplikaciją buvo atnaujinusi jau ankstesnėje OS X Yosemite beta versijoje, tačiau šios aplikacijos vartotojo sąsajos pakeitimus įgalino tik beta 4. Dabar Calculator aplikacija labiau dera prie bendro OS X Yosemite stiliaus.

Šviesiame fone blogai matomiOS X Yosemite beta 4 aplankų pavadinimai

Panašu, kad Apple programuotojai yra be galo įsimylėję OS X Yosemite numatytąjį darbastalio paveiksliuką ir nepatikrina kaip atrodo failų ir aplankų pavadinimai šviesiame darbastalio fone. Tikėkimės jie taip šio reikalo nepaliks ir failų bei aplankų pavadinimų šviesiame fone matomumą pagerins.

Šiaip, pati operacinė sistema tampa vis stabilesnė ir vis labiau artėja prie tos stadijos, kada ši Mac kompiuteriams skirtos operacinės sistemos beta versija, pirmą kartą Apple istorijoje bus pateikta viešam testavimui.

Taip pat skaitykite: • Kas naujo iOS 8 beta 4
Apple išplatino iOS 8 ir OS X Yosemite beta 4 versijas

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. O neatsirado kitų šalių atostogų kalendorius ant beta 4? ;)

  2. Galvoju neblogai būtų, kad kas parašytų straipsnį, kadangi ryt open beta testavimas prasideda (bent jau gandai tokie), kaip pasidaryti partition'ą ir 'saugiai' įsidiegti 10.10, nes numanau, kad daugelis užsiterlios beta versiją ant viršaus ir bus bėdų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų