iPhone vartotojai, priešingai nei naudojantys Android, yra visiškai saugūs nuo virusų
Apple yra užsitarnavusi saugesnių, lyginant su PC, kompiuteriams skirtų operacinių sistemų kūrėjos reputaciją. Nauja saugumo ekspertų ataskaita rodo, kad ši gera reputacija išlieka ir kalbant apie mobiliuosius telefonus.
Suomijos saugumo ekspertų kompanija F-Secure, paskelbė pirmojo 2014 metų ataskaitą, kurioje apžvelgia mobiliems įrenginiams skirtų piktybinių programėlių/kodo situaciją.
Ataskaitoje rašoma, kad iš 277 aptiktų naujų virusų 275 yra skirti pasiligojusiai Android platformai ir tik vienas yra nusitaikęs į iPhone (kitas yra skirtas jau mirusiai Nokia kompanijos Symbian operacinei sistemai).
Šis tyrimas rodo, kad pavojus Android įrenginių vartotojams auga. Dabar, 99% naujo piktybinio kodo yra skirta Android. Tuo pačiu 2013 metų laikotarpiu, naujų į Google mobiliems įrenginiams skirtą operacinę sistemą nutaikytų, virusų dalis buvo 91%.
iPhone vartotojai gali mėgautis griežtos saugumo kontrolės rezultatais. Vienintelis iPhone skirtas piktybinis kodas aptiktas F-Secure ekspertų buvo skirtas jailbreak’intiems iOS įrenginiams ir tai reiškia, kad didžioji iPhone vartotojų dalis yra 100% saugi.
F-Secure vyresnysis tyrėjų grupės vadovas Mikko Hyppönen, Apple App Store pavadino „dešimtmečio saugumo inovacija“.
Čia informacija argumentavimui (vienas iš begalinės argumentų virtinės) jei kartais patektumėte į Android vs iOS diskusijos sūkurį.
Taip pat skaitykite:
• 2013 metais virusų kūrėjų taikinys, beveik išskirtinai, buvo Android
• Piktybinis kodas vagiantis Apple ID ir slaptažodžius iš „Jailbreak’intų“ iOS įrenginių
• Kiek laisvos disko vietos jūsų 16GB telefone iš tikrųjų?
• Šventės atskleidė baisią Google paslaptį: Androidai naudojami kaip kvailafonai
Ant win dar daugiau virusu, bet per labai dideli laika darbo su win nepasigavau ne vieno viruso.
Gal pirma tie ekspertai papasakoja kaip ta virusa isideti.
Ne visi IT geek'ai ir susigaudo technikoje. Daugelis pažįstamų, užimančių aukštas pareigas, net nežino, kokia OS telefonuose...O pasigaut virusą nėra sunku, būni išsiblaškęs ar paskubomis paspaudi, tai ko nederėtų, tai ir paskui užsikrečia.
O tu pabandyk uzkresti jei nusiperki koki nauja android telefona.
Kad galima as to neneigsiu, bet pries tai gausi perspejima, kad atjungus tam tikra parametra tavo saugumas tik nuo taves priklausys. Cia kaip tau kas pasakytu nevaiksciok per mergas nes pasigausi ... o neklausai perspejimo ir pasigauni :)
Todel tie visi svaisciojimai apie virusus, tai daugiau cia kokiu blogeriu ar marketingistu pasisakymai.
Juk Kasperis ir sako kad macos turi daug virusu ir reikalinga antivirusine, bet ar tikrai ji reikalinga...
Aš jei ir pabandyčiau, neužkrėsčiau, nes domiuosi išmaniaisiais įrenginiais ir žinau galimas grėsmes, tačiau aš ne rodiklis, labai daug žmonių iš smalsumo arba nežinojimo atidaro neaiškias nuorodas ir paskui instaliuoja visokį šlamštą ;) Dabar išpopuliarėjo sms žinutės su apkrėstu turiniu ir daugelis net nepagalvoja, kad va ant telefono galima kažkokį virusą pasigauti ir to pasekoje atidaro tą nuorodą...
Dažnai pasiskaitau LT forumus ar iš pažystamų rato išgirstu, jog jie pasigavo virusą, aišku pagrindinė priežastis- nucrack'intos aplikacijos.
IT'išnikam tokios statistikos asocijuojasi su antivirusinių programų kūrėjų marketingu, tačiau paprastam žmogeliui, tai ne marketingas, o įspėjimas apie galimas grėsmes :)
P.S aš pats 10 metų nenaudojau antivirusinės ant Windows OS ir niekad nebuvo problemų.
Tam paprastam zmogeliui instaliuoti nukrakinta aplikacija nepavyks, tai ir ir yra visa esme. Norint tai padaryti jam reikes nemazai pagooglinti. Na o tie kas jau zino tai parametruose uztenka nuimti kai kurias varneles, bet pries tai duos ispejima, o kas tai ignoruos tai jau paciu bedos, cia jau gausis tas pats kas jailbreakinti ios.
Šiandien gėriau kavą su pora žmonių, pas abu Samsung'ai. Vieno Samsung'ui pora mėnesių, kito žmogaus nežinau kokio senumo telefonas, bet abudu skundėsi tomis pačiomis problemomis ir tikrai ne dėl to, kad mane pamaloninti, nes nesu iš tų, kurie džiaugiasi svetimomis nelaimėmis. Nesakau, kad tuose telefonuose virusai, nes nesigilinau į to prasto veikimo priežastis - atskiandau problemų su Androidais tiek, kad apie juos ir pagalvoti nenoriu.
Faktas, kad Android veikia prastai, tai pasireiškia, po kelių mėnesių, todėl tikimybė, kad kažkur ko nors nepaklaus taip pat didelė.
Kitas dalykas, kad Android aplikacijas gali siųstis iš bet kur ir jas diegti į savo telefoną, o jos gali būti visaip parašytos ir jei „firminėse app parduotuvėse“ pasitaiko virusinių aplikacijų, tai ką kalbėti apie kažkokiose svetainėse platinamų.
Kas link visokių Kasperskių, tai beabejo, kad OS X skirto piktybinio kodo yra, tik jo kiekiai, piktumas ir galimybė užsikrėsti labai juokingi.
Samsungas ne androidas. Gaila ziureti i zmones paveiktus reklamos :) Niekados neturejau samsungo tai nezinau ka tie kinieciai ten priburia. Dazniausiai buna patys vartotojai kalti.
Duociau as tau savo trys androido telefonus: Nexus, Motorola ir ZTE ir noreciau paziureti kaip tu instaliuotum is bet kur atsiustas aplikacijas :)
Samsung'as, atrodo, jau išdavė Kiniją ir taupo Vietname, bet ne tame reikalas.
Aš pamenu: pajungi telefoną prie kompo, perkeli app į jo laikmeną ir atidarai app telefone per kokį nors failų nenedžerį, arba pasinaudoji Dropbox pagalba jei tingi junginėti telefoną prie kompo.
Na tu cia is caro laiku prisimeni. Taip buvo su pirmom android versijom. Dabar taip nera, kol neatjungsi tam tikru parametru ir kol nepaspausi kad sutinki su tai kad tu atsakysi uz tai ka instaliuoji, tol is jokio dropbox ar failu menedzerio net nieko nepavyks isntaliuoti.
Būtent tokius nustatymus dauguma Android vartotojų ir naudoja, kur nieko negali... ir sėdi suraukę sėdimąsias ir neįjungia leidimų diegti 3-ų šalių aplikacijų.
Neturiu daug pažįstamų su Androidais, bet kaip suprantu tiems kas turi durna mintis pirkti aplikacijas po 80€ retai į galvą šauna.