Apple valdo per daug baltaodžių vyrų

Temos: Apple, Naujienos

Kai kurie Apple akcininkai spaudžia kompaniją prie jos valdžios vairo pasodinti daugiau moterų ir kitos rasės atstovų.

Los Angeles Times praneša, kad kai kurių akcininkų spaudžiama, Apple ieško kandidatų, kurie atitiktų tam tikrus kriterijus. Apple pareiškime sakoma: “Paskirtas komitetas aktyviai ieško aukštos kvalifikacijos kandidatų, galinčių papildyti kompanijos direktoratą, mažumų ir moterų tarpe.“

Šio žingsnio Apple ėmėsi po to kai kompanijos akcininkai Trillium Asset Management pareiškė savo nepasitenkinimą tuo, kad Apple 8-ų narių taryboje tėra vienintelė moteris: Andrea Jung, buvusi Avon CEO.

Apple vadovai

Buvusi Burberry vadovė Angela Ahrendts, kuri minima kaip galima Apple vadovė ateityje, pradėjusi šiais metais dirbti Apple, bus vienintelė moteris bus kompanijos vadovų komandoje.

„Tai ilgalaikis procesas ir pokyčiai nebus padaryti per naktį“, - sakė akcininkų advokatūros direktorius Jonas Kron. „Tai kažkiek užtruks, kol Apple priims sprendimus, kuriuos turi priimti ir ras tinkamus kandidatus, tačiau man atrodo juos pavyko įtikinti, kad tai padaryti reikia“.

Tuo pačiu - rasių ir lyčių įvairovės nebuvimu savo valdžioje, anksčiau buvo apkaltinos ir Facebook bei Twitter.

Nematau tokio akcininkų spaudimo prasmės. Nemanau, kad Apple renka direktorius pagal lytį ir odos spalvą, nes tai būtų kvaila, kaip beje būtų kvaila ką nors imti į kompanijos vadovybę vien todėl, kad tas kandidatas yra moteris ar jo oda yra ne balta.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Bet Jungtinėse Valstijose šia tema tikrai persistengiama. Gaunasi, kad nauji žmonė reikalingi ne dėl poreikio, bet dėl vaizdo. Čia iš tikrųjų į lygių teisų reikalą galima pažiūrėti ir iš kitos pusės. Gaunasi taip, kad kažkuris iš vyrų neteks užimamų pareigų, nes jis yra vyras (mat reikia moterį priimti). Arba neteks darbos, nes yra baltaodis (mat reikia kitos rasės žmogaus).

    • Gaila, bet JAV šiuo klausimu nėra unikali. Europoje ta pati situacija. Teko bendrauti su vienu piliečiu, kuris daug metų dirbo soc. įdarbinimo agentūroje UK, tai sakė košmaras, jei juoduko nepriimi į darbą, nes jis ten netinka pagal sugebėjimus - lauk skundo ar teismo rasiniu pagrindu. Moteriškės sakė ne ką geriau, vėliau net kameras pastatė kabinetuose, nes jei neduodi darbo moteriškei ta tuojau pat teškia pareiškimą, kad ją graibei per darbo pokalbį ir kadangi ji „nepasirašė“ - nepriėmei.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų