1984 metų sausio 24 dieną pasauliui buvo pristatytas pirmasis Macintosh kompiuteris

1984 metų sausio 24 dieną pasauliui buvo pristatytas pirmasis Macintosh kompiuteris, kuris parodė kodėl 1984-tieji nebus tokiais, kokiais juos aprašė George Orwell savo pragarišką ateitį piešiančioje novelėje. Kaip Steve Jobs paaiškino: Macintosh išgelbės pasaulį nuo IBM.

Straipsnis rašytas Macintosh 30 metų jubiliejaus, 2014 metų sausio 24 dieną, proga.

„Dabar 1984 ir atrodo, kad IBM nori pasiimti viską. Apple yra vienintelė viltis. Prekybininkai, kurie sutiko IBM išskėstomis rankomis, dabar baiminasi jos dominavimo bei galios kontroliuoti ateitį ir atsisuka veidu į Apple, kaip vienintelę jėgą galinčią užtikrinti jų laisvę“, - sakė Steve Jobs prieš pristatydamas tai, ką jis pavadino „beprotiškai puikiu“ kompiuteriu.

Tuo metu Jobs ir jo piratai neišgelbėjo pasaulio nuo IBM PC ir Microsoft operacinės sistemos ir praėjo dar 23 ilgi metai, kol pasaulis išvydo iPhone nukreipusį visą kompiuterijos suvokimą ir kryptį nauja vaga. Tačiau jie sugebėjo pakeisti personalinių kompiuterių veidą suteikdami jam grafinę vartotojo sąsają ir įteikdami pelę.

Per pastaruosius 30 metų Macitosh išgyveno pakilimus ir nuopolius, bet jis puikiai subrendo ir užsitarnavo dizaino pavyzdžio ir kompiuterinių tendencijų lyderio vardą.

Mac 30-mečio ir jį sukūrusios komandos paminėjimas įvyks Cupertino mieste, netoli Apple miestelio (biuro) „Flint Center“, ten pat, kur prieš 30 metų Steve Jobs pasauliui pristatė Macintosh.

Minėjime dalyvaus daug pirmąjį Mac kūrusios komandos narių, bus rodoma iki šiol nematyta video medžiaga iš ankstyvos Mac jaunystės. Minėjimo metu, Ridley Scott kūręs Apple „1984“ reklamą bei žinomas iš tokių filmų kaip „Blade Runner“, „Alien“, „Prometheus“ papasakos apie savo prisiminimus kuriant garsiąją reklamą.

Jei kartais planuojate tuo metu apsilankyti Kalifornijoje, bilietus į renginį galite įsigyti per Ticketmaster. Bilietų kaina nuo 109,75 JAV$ iki 140,80 JAV$. Gautas pelnas bus paaukotas labdaros organizacijoms užsiimančioms kompiuterinio lavinimo ir Internetinio išprusimo pamokomis.

Jei jaunesni Mac Arenos skaitytojai nepamena, kaip 1984 metais atrodė IBM kompiuterių vartotojo sąsaja ir nesupranto ko žiūrovai, pirmojo Mac pristatymo metu, taip krykštauja - pažiūrėkite video žemiau.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Žiauriai įspūdingas palyginimas su IBM. Aš pats tuo metu dar buvau tik vaikas, ir kompai pas mus dar buvo bendrai iš fantastikos srities, bet kai 2001 pentium 2 pc pakeiciau į powermac G4, įspūdis buvo nemenkesnis:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų