Pasirodė iOS 7 nesusietas (untethered) Jailbreak'as [papildyta]

Jailbreak’o ir savo iOS įrenginių patikimumo ir saugumo mažinimo mėgėjams, prieš pat Kalėdas, šiek tiek džiaugsmo nuo Evasi0n komandos.

Evasi0n prieš šventes išleido su iOS 7 suderinamą jailbreak’ą. Aš nesu savo įrenginių veikimo patikimumo mažinimo šalininkas todėl jo nebandžiau ir nebandysiu bet jei jums to reikia ir norite rizikuoti…

Evasi0n teigia, kad jo jailbreak’as suderinamas su visais iPhone, iPod touch, iPad ir iPad mini įrenginiais, kuriuose įdiegtos iOS 7.0–7.0.4 versijos.

Cydia kūrėjas @Saurik/Jay Freeman sakė, kad apie iOS 7 Evasi0n jailbreak’ą nežinojo ir Cydia nėra oficialiai atnaujinta.

Evasi0n teigia, kad norint jailbreak’inti iOS 7 įrenginį trunka apie 5 minutes.

Matyt Evasi0n komanda buvo sukūrusi iniciatyvą pinigams surinkti jau turėdama Jailbreak'ą ir tokiu būdu stengėsi tik pasipelnyti, pateigdama melagingą informaciją. Nieko keisto žinant, kad tai programišių šutvė ir tai dar viena priežastis nejailbreak'inti savo įrenginio nes neaišku ką jie ten yra „pridirbę“.

iOS 7 jeilbreak’o istorijos tęsinys

Evasi0n grupelė man niekada nekėlė nei per daug simpatijų nei atrodė patikima. Paskutinio iOS 7 jeilbreak’o išleidimo užkulisiai tik dar labiau patvirtina mano įtarimus.

  • Evasi0n paskubomis išleido savo jailbreak’ą net nespėjęs apie tai informuoti iOS jailbreak bendruomenės kolegų, tokių kaip Jay Freeman, žinomo Saurik pseudonimu (Cydia kūrėjas).
  • Atrodo, kad išleista iOS 7 jailbreak versija tėra ta pati pilna klaidų versija, kurios jis nenorėjo išleisti anksčiau dėl nestabilaus veikimo. Apie tai, kad šis jailbreak’ veikia nestabiliai ir jame daug klaidų, patvirtina ir spėję jį išbandyti.
  • Jailbreak’ savyje turi kinietiškos App Aore alternatyvos nulaužtoms aplikacijoms kodą (matoma tik tada jei įrenginyje yra naudojama kiniečių kalba). Panašu, kad tai rodo Evasi0n „draugystę“ su Kinijos Taig.com. Manoma, kad Evasi0n už tai gavo 150 000 JAV$ ar daugiau.

Tokie požymiai rodo, kad Evasi0n nėra iš baltųjų hakerių grupuotės manančios, kad viskas turi būti nemokama ir dalinančios tai visiems, už ką „prakeikti kapitalistai“ lupa pinigus. Jie greičiau prie tų „pilkųjų skrybėlių“, kurie nėra labai piktybiniai ir nenori sugadinti jūsų įrenginių, tačiau nepraleis progos pasipelnyti ar padaryti skylių ir jas vėliau parduoti. O jei tai paaiškės - bus eilinis „Ups… na padarėme klaidų, palikome saugumo spragų per neapsižiūrėjimą, sorry…, bet patys žinote ką darote jailbreak’indami“. Yra gandų, kad tokio netikėto jailbreak'o pasorodymo priežastimi gali būti programišiaus Geohot planai parduoti iOS 7 nulaužimo įrankį ir būdas tam užbėgti už akių buvo jailbreak'ą paskelbti.

Maža to, kad jei kas nors nutiks su įrenginiu - tarkim jis pavirs atnaujinimo ar nustatymų keitimo metu „plyta“ - negalios Apple garantija ir, kaip taisyklė, jeailbreak’inti įrenginiai turi rimtų saugumo spragų.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Aš tai labai džiaugiuosi, kai pasirodo jailbreak, dėl vienos priežasties- Apple ištaiso OS skyles :)

  2. Tai kad nėra prasmės laukti, kol oficialiai išeis nauja iOS versija. Jei Apple gudročiai pamtys skylę, jie ją ištaisys per porą dienų ir tiek. Bet kuriuo atveju džeilas veikia ir su 7.1 beta 2.
    Nors pats savo telefonų nelaužiu ir nelaušiu, bet visai įdomu pamatyt būsimus tvikus. Yra tikimybė, kad ateityje jie bus pritaikyti oficialioms iOS.

  3. Jie ir negali atrodyti patikimi. Hakeris, kuris kažką laužia už kiniečių pinigus (po 150 tūkst. $ kiekvienam), vertas tik paskaitymo. Bet kuriuo atveju šitas įvykis turėtų paspartinti iOS 7.1 beta 3 arba 7.0.5 išleidimą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų