Kas skaito Mac Areną

Metams artėjant prie pabaigos nutariau trumpai apžvelgti Mac Arena svetainės statistiką ir taip leisti jums netiesiogiai susipažinti su kitais skaitančiais svetainės straipsnius.

Mac Arenos svetainė savo gyvavimą pradėjo 2013 metų birželio mėnesį, kelis su technologijomis susijusius, straipsnius paveldėdama iš isapiens.blavasciunas.com blogo, kuris dabar daugiausiai skirtas fotografijos informacijai.

Kadangi Mac Arena straipsniai lietuvių kalba, tai ir pagrindinė skaitytojų masė (86%) iš Lietuvos. Dar Mac Areną aplanko gyvenantys Jungtinėje Karalystėje (4%), JAV (1,5%), Airijoje (1,3), Norvegijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir Danijoje, tačiau yra keli pastovūs skaitytojai iš Australijos, Japonijos, PAR, Brazilijos, Argentinis ir net vienas iš Islandijos.

Didžiausia Mac Arena skaitytojų dalis domisi technologijomis, kinu, menais ir muzika, yra sporto fanų bei besidominčių kulinarija.

Kalbant apie skaitytojų amžių tai jis labai įvairus, tačiau daugiausiai skaitytojų 64% priklauso 25–34 metų amžiaus grupei. Jaunesnę, 18–24 metų amžiaus grupę, „valdo“ merginos, gal todėl, kad tokio amžiaus vyrukai jaučiasi viską išmanantys (labai dažnai toks pasitikėjimas pasirodo beesąs labai klaidingas), o merginos, susidūrusios su problema linkusios atsakymo ieškoti kitur, o ne bandyti viską iš eilės net ir tai apie ką neturi jokio supratimo, visiškai priešingai nei stiprioji lytis.

Mac Arena lankomumo statistika: lankytojai pagal amžių ir lytį 2013 birželio 1 - gruodžio 29.

Merginos ir rašydamos elektroninį laišką Mac Arena problemą išdėsto daug išsamiau nei vaikinai. Jos parašo savo patirtį (kompiuterines žinias) ir aprašo problemą. Tuo tarpu vyriškosios pasaulio pusės laiškai dažnai būna tokie:

visa infromacja dingo neko nedariau. ka dariti. reikia labai skubiai padek.“ - čia tikras laiškas atsiųstas į Mac Arena

Gavus tokį laišką neaišku nei kas yra tas „viskas“, nei koks įrenginys jau nekalbant apie operacinę sistemą ir kitas „savaiminio visko susinaikinimo“ detales. Tada prasideda susirašinėjimas… Specialiai peržvelgiau tokius laiškus savo el. pašto archyve ir galiu pasakyti, kad apie 75–80% tokių „nieko nedarytojų“ įrenginiai yra jailbreak’inti iPhone.

Nors Mac Arena lankytojai nelabai mėgsta dalintis šios svetainės straipsniais socialiniuose tinkluose (gana lietuviška: aš žinau, o kitiems nebūtinai), daugiausia naujų lankytojų ateina iš Facebook, antroje vietoje Google paieška.

Kalbant apie paieškas, tai čia patenka pateikę pačias įvairiausias užklausas. Kelios įdomesnių yra „kaip sužinoti žmonos facebook slaptažodį“, kaip nulaužti kompiuterį“, beje tokių užklausų yra labai daug, gal todėl iš beveik 1000 Mac Arenos svetainėje publikuotų straipsnių populiariausias yra „Kaip sužinoti interneto svetainės slaptažodį“.

Kalbant apie Mac Arena lankytojų naudojamas technologijas, tai čia pirmauja kompiuterių vartotojai (72,8% lankytojų), iš kurių 75% priklauso Windows vartotojams, 23% OS X ir 2% Linux. Antroje vietoje iOS (21,1%), o trečioje Android (5,4%).

Populiariausia operacinė sistema yra Windows 7 - gruodžio mėnesio statistikoje jai tenka 69% apsilankymų iš Windows PC. 73% procentuose, Mac Areną skaitančių iš iOS įrenginių, įdiegta naujausia iOS 7.0.4 versija, o 63,3% Mac kompiuterių įdiegta paskutinė OS X 10.9 Mavericks.

Iš mobilųjų įrenginių daugiausiai Mac Arena skaitoma naudojant iPhone (42,5%), antroje vietoje iPad (26,9%), o iPod tenka (4,6%).Tarp planšetinių kompiuterių Mac Arenoje lyderiauja iPad. Jam tenka 99,92% visų apsilankymų iš planšetinių kompiuterių.

Mac Arena lankomumo statistika: lankytojų naudojamos technologijos 2013 m. birželio 1-gruodžio 29.Mac Arena lankomumo statistika: lankytojų naudojamos mobilių įrenginių operacinės sistemos 2013 m. gruodis.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Dalius Simanavičius

    Įdomi statistika, dėkui Ramūnai. Labiausiai stebina, kad 72,8% lankytojų yra "pisiukistai" :)

    • Smagu Daliau, kad patiko. 72,8 yra kompiuterių, o ne PC vartotojų duomenys (mea culpa, rašydamas tekstą per daug įsismaginau - grafike viskas OK).
      Iš tiesų tai čia pusmečio duomenys, paskutiniais mėnesiais arba žmonės įsigijo daugiau Apple produktų, arba tiesiog Mac ir iOS vartotojai atrado Mac Areną, bet 29 lapkričio - 29 gruodžio duomenimis, nors ir atsilauždami didesnę pyrago gabalo dalį, Windows vartotojai turi 52,4%. Toliau seka iOS vartotojai 21,7%, Mac 16,7%, Android 6,6%, Linux 1,4%, Windows Phone 0,5%, kitos OS 0,7%.

  2. Dar vienas faktorius del zmoniu lankomumo is PC yra tas kad nemazai kas skaito straipsnius is darbo kur naudojami PC :).

  3. Viskas aisku, bet kaip gauti vyru/moteru procenta nesuprantu :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų