Apple renginio data - spalio 22 d.

Tema: Apple

Jau kuris laikas ši data, kaip galimo Apple renginio, kurio metu daugelis tikisi išgirsti ilgai laukiamų naujienų, sklando internete ir šiandien šią datą patvirtino pati Apple išsiuntinėdama pakvietimus.

Apple 2013-10-22 renginys

Tikėtina, kad šio renginio metu Apple nuims paslapties šydą nuo naujų iPad ir iPad mini modelių bei paskelbs datą kada galėsime savo Mac kompiuteriuose įdiegti Mavericks bei įsigyti naujuosius Mac Pro kompiuterius.

Naujasis iPad mini ganduose minimas su Retina ekranu, o dydysis jo brolis iPad turėtų būti plonesnis ir lengvesnis bei išoriškai labiau panašus į iPad mini. Abu šie iPad, sakoma turės A7 67-bitų procesorių.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 13 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kas ko, o aš tai labiausiai iWork laukiu.

   • Vis dar yra suderinamumo problemų su dokumentais, kurie buvo kurti MS Office paketo įrankiais. Lietuvoje didžioji dalis naudojais MS Office įrankiais ir tai kartais sukelia problemų naudojantis tais dokumentais su iWork office paketu.

    • Dauguma programų, palaikančių ir MS Office dokumentus turi suderinamumo problemų, ir tai nebūtinai OS X skirtos programos. Tas pats ir su Windows ar kitomis operacinėmis sistemomis. Elementarios funkcijos palaikomos, o jei reikia/nori naudoti labiau specializuotas funkcijas susijusias su vidine dokumentuose esančios informacijos sąsaja (TOC MS Word'e/Pages, Macros ar specifines formules Excel ir panašiai) ir esi priverstas naudoti būtent Microsoft Office paketo programas - tada geriau jas iš karto ir naudoti.
     Nežiūrint to, kad esu įsigijęs MS Office 2011 for Mac family pack, aš tą problemą išsprendžiu siųsdamas dokumentus pdf formatu, kurį gali skaityti visi, o jei kokie Windows ir neturi tokios galimybės, tai tam tikslui yra nemokamos programos.

  • Taip ir žinojau, kad pro Muną' taip lengvai neprasilysiu su tokiu kategorišku pareiškimu :D

   Šiaip labai jis pas mane nedraugauja su .doc... Su .docx dar dar. Visi pažystami žino, kad jeigu dokumentas .pdf tai net kepurės žiūrėti (įžangos dokumento) nereikia viskas aišku, kad mano darbas...

   O šiaip prie paprastesnių dalykų jeigu, tai mane visada erzino ta mini cmd+alt+i formatavimo lentytė. Taip pat labai norisi normalaus fullscreen funkcionalumo. Pvz. toks fatastiškas dalykas kaip versions pasiekiamas tik pirma išėjus iš fullscreen'o.

   Keynote irgi nesi'export'uoja į .ppt žmoniškai. Bet dabar kai yra via chrome sprendimas tai ir nebereikalinga. Tiesa reikia laukti kol išeis iš beta'os, nes kai kurios smulkmenos nesusikelia į iCloud keynote versiją (pvz. kaikurie efektai ir su formatavimu būna. Su ne Apple sisteminiais šriftais (kas turbūt ir nepasikeis)).

   Kartais pagalvoju kaip būtų smagu, jei Apple leistų bendrą darbą prie vieno dokumento iš kelių naršyklių vienu metu. Nesidalinant Apple ID žinoma.

   • Gera įdėja :) reikia "paspaminti" Apple feedback puslapį :)
    http://www.apple.com/feedback/pages_ios.html
    Nes būtų smagu, jei būtų tokia galimybė, pavyzdžiui darai, kokį projektą dviese ar tryse, tai lengviau būtų dirbti su tuo projektu :)

    • Idėja nenauja. Bet gal Apple pavyktų su implementacija. Kai tarp studentų tie obuoliai tokie populiarūs, tai iWork įgytų naują kvėpavimą.

     Bet Apple juk ne idijotai dirba. Puikiai tą supranta. Gaila, kad nesirįžta. Gal perdaug resursų reikalautų. O gal su MS susitarta nesišakoti perdaug... Nors jau nebe tiek laikai kai Apple reikia nuolaidžiauti kažkam...

     • Na galėtų padaryti, kaip su photostream, kad galima "sharintis" su pasirinktais draugais nuotraukas. Gal ši funkcija ir pasirodys greitu metu, nes iWork jau seniai buvo atnaujintas :)

     • Gal kai Obuoliai tokie populiarūs tarp studentų, reikėtų tiesiog siųsti dokumentus .pages formatu (nes, o kodėl reikėtų doc ar docx?). Esu ne kartą tuo klausimu bendravęs su Švietimo ministerija, net ir dėl savo sūnaus. Švietimo ministerijos atsakymas vienareikšmis: Mokyklos/Universitetai ir t.t. (išskyrus specifinius atvejus, kai pvz studijuojamas programavimas ar panašiai) neturi teisės reikalauti užduotis atlikti tam tikroje aplikacijoje, nors tuo pačiu Ministerija supranta, kad Microsoft remia švietimo įstaigas ir todėl dauguma dėstytojų tik tas programas ir žino, bei turi priėjimą prie jų, o daugumos dėstytojų kompiuterinis išsilavinimas (kaip vartotojų) labai žemo lygio.

      Manau dėl Apple ir MažoMinkšto tarpusavio susitarimo, tai gali būti taip: kadangi kad MS Office nėra atviro kodo programa ir MSFT neprivalo leisti kam nors naudotis tam tikromis jų į doc ar docx formatą įdiegtomis funkcijomis, taip stengdamasi išlaikyti daugiau kozirių savo rankose, ji ir neleidžia. Preišingu atveju tas funkcijas palaikytų ir kitos programos.
      Aš didesnių problemų su MSWord dokumentų suderinamumu nepatyriau, bet greičiausiai todėl, kad negaunu super-duper sudėtingo formato dokumentų ir visada turiu galimybę atsidaryti juos MS Office paketo aplikacijoje.

      Kas dėl iCloud, tai man apskritai keista, kad ten atsirado aplikacijos tokios kaip Pages ir Numbers, nes Steve kažkada yra pasakęs, kad Google Docks nesąmonė ir nafig niekam nereikalingi. Dėl bendro dokumento tvrkymo, tai čia jau specifika ir matyt gerai, kad yra nemokamos to funkcijos, kad ir kitur.

      Eksportas į ppt man vyksta normaliai, vienintelis dalykas kas exportuojant keynotes į ppt ar naudojant ppt su Keynotes man neveikia tai efektai/transitions, kurių nėra kitoje aplikacijoje (pvz. jei kurdamas keynote panaudoji transition, kurio nėra PowePoint'e - tai elementaru, kad jo ir nerodys.) Kalbant apie iWork paketo programas iCloud'e tai jos, nors ir turi pagrindinį funkcionalumą, bet bendrai dar gerokai „beta“.

      Natūralu, kad šriftai yra bėda, nes jie su dokumentu (pages, word, keynote, powerpoint) nepereliami ir jei tokio šrifto tame kompiuteryje (arba SaaS'e nėra, tai nieko ir nepadarysi).
      O man kaip tik patinka tas Apple minimalizmas, nes kai ekrane pilna visokių piktogramų, juostų ir kitų nesąmonių, tai susidaro jausmas, kad jos svarbiau už tai ką darai tos programos pagalba)

      Kas tas „via chrome sprendimas“, kadangi Chrome nenaudoju beveik tai matyt būsiu kažką praleidęs?

      • Dėl iWork'o iCloud'e, tai kolkas neturiu tvirtos nuomonės.

       Jau keli pristatymai padaryti būtent per Keynote iCloud'e. Be jokių hiccup'ų. Kartais būna merginos atsineša skaidres su transition'ais mandresniais, tai skidrės perjungimas tunka apie 10 sek, nes IGP springsta. Tuo tarpu Chrome pasileidus ant to paties vargšo PC, įsijungus Keynote visi transitionai (na beveik visi) lieka, lieka lygiavimai, skaidrės fono įmantrumai (patamsėjimai ir kitka, nes export'uojant į ppt lieka tik spalva skaidrės deja) ir t.t. Žodžiu smooth as butter kol kas, tiek kiek aš esu susidūręs su iCloud Keynote prezentacijų darymu (čia tas via crhome sprendimas).

       Man asketiškumas irgi patinka. Čia juk esencija OS X. Problema gi mikroskopiškumas. Pvz. pasižiūrėkite kokio didžio formatavimo lentelė yra iCloud versijoje. Nu tipo negalima tokios būtų į native versijos fullscreeną įmontuoti. Galima. Ir niekam nemaišytų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų