Apple gandų rinkinys - rugsėjo 10-os belaukiant

Belaukiant specialaus Apple renginio, jau kuris laikas, Apple fanai dūzgia pranašaudami visokiausias naujoves. Kuo arčiau Apple renginys, kurio datos Apple taip pat dar nepaskelbė ir ji tėra gandas, tuo gandų dūzgesys labiau stiprėja.

Kaip žinia, Apple nelabai atvirauja ir dalinasi tuo kuo ruošiasi pradžiuginti ateityje, tad duomenys renkami po kruopelytę iš daugiau ar mažiau patikimų pirminių šaltinių (pirmųjų paskleidusių naują žinią), o kartais ir iš tokių, kurių gandai pasiteisina tik 1 iš 100.

Dėl vieno dalyko visi gandų skleidėjai sutaria vienodai: apie iOS 7 bus paskelbta ateinančiame Apple renginyje (naujos iOS versijos pakelbimą dažnai lydi ir iTunes atnaujinimas), o visa kita, kas parašyta žemiau - tėra gandai, dėl kurių nuomonės skiriasi.

iPhone

Kalbama kad:

 • Naujasis iPhone vadinsis iPhone 5S. Prie iPhone pavadinimo raidę „S“ Apple naudoja kai naujasis telefonas neturi radikalių pasikeitimų, lyginant su praeitu iPhone modeliu.
 • Naujasis iPhone turės pirštų atspaudų nuskaitymo įrenginį įmontuotą „Home“ mygtuke. Jei tai tiesa, Home mygtukas, greičiausiai, turėtų būti ne įdubęs bet iškilus - nes reikės papildomos vietos nuskaitymo įrenginiui, nes dabar ten reikalingą vietą užima „Lightning“ jungtis. Taip pat su pirštų antspaudais susiję gandai sako, kad pagaminti reikiamų šiuose nuskaitymo įrenginiuose naudojamų jutiklių kiekio galima tik 3–4 milijonus todėl Apple negalėtų išleisti planuoto 10 milijonų iPhone kiekio. Tačiau šis jutiklių kiekių teiginys yra iš vieno tiekėjo, o tai nereiškia kad vienintelio Apple tiekėjo. Šis gandas gana senas, jis pradėjo sklisti po to kai prieš metus, už 356 mln. JAV dolerių, Apple įsigijo kompaniją AuthenTec.
 • Naujasis iPhone turės didesnį ekraną. Kiek aš pamenu T. Cook sakė, kad iPhone su didesniu ekranu nebus tol, kol technologijos neleis padaryti didesnio reikiamos kokybės ekrano. Be to didesnis ekranas reikštų arba storesnį telefoną, arba tai, kad iPhone reikėtų dažniau krauti. Nemanau, kad šis iPhone bus didesniu ekranu nebent technologijos per porą mėnesių stipriai pažengė, bet Apple dažnai nustebina.
 • Naujasis iPhone turės dvigubą blykstę, kas ženkliai pagerintų nuotraukų kokybę kai fotografuojama riboto apšvietimo aplinkoje ir naudojamas papildomas iPhone šviesos šaltinis.
 • Naujame iPhone bus įmontuotas A6 procesorius, geresnė vaizdo korta ir RAM.
 • Naujas iPhone turės 12 megapikselių kamerą (4-ais megapikseliais daugiau nei iPhone 5).
 • Naujame iPhone bus naudojamos tiek LTE tiek ir NFC technologijos.
 • Naujasis iPhone bus ir auksinės spalvos (šis gandas pasirodė visai neseniai pateikiant „nuotraukas“ - man tas „auksinis“ iPhone atrodo tragiškai).
 • Apple išleis pigesnius iPhone modelius ir jie vadinsis iPhone 5C (kiti vadina iPhone Light), bus kelių spalvų ir iš principo tai bus dabartinis iPhone 5 tik plastikiniame korpuse. Tikimasi, kad iPhone 5C kaina JAV bus nuo 400–550 JAV dolerių.
 • Pigesnis iPhone neturės Siri

iPad

Gandų susijusių su iPad gerokai mažiau.

 • Naujas iPad bus plonesnis, nes naudos pažangesnę ekrano technologiją leidžiančią sutaupyti vietos.
 • yra gandų, kad Apple ruošiasi išleisti 12,9" iPad (2014 metais)
 • Kalbama, kad Apple išleis iPad mini su retina ekranu. Kalbant apie iPad mini Retina - pradžioje buvo gandų, kad bus naudojami LG ekranai, bet vėliau visi gandų skelbėjai, panašu, sutarė, kad tai bus Samsung.
 • Kalbama, kad iPad mini neturės Retina ekrano, nes iOS 7 kode galima aptikti naujo 16GB, 32GB ir 64GB iPad mini pėdsakų. Anot iOS 7 kodo, iPad mini turės A6 procesorių, tokį patį kaip iPhone 5, bet nėra jokių aukštesnės skiriamosios gebos ženklų (tačiau nereiškia, kad tokių „ženklų“ neatsiras per artimiausius pora mėnesių).
 • Manoma, kad rugsėjo mėnesį vyksiančiame Apple renginyje apie naują iPad nebus paskelbta. Aš manau, kad rugsėjo 10 bus iOS 7 ir iPhone renginys, o apie naują iPad ir iPad mini, Apple praneš sekančiame, rudeniniame savo renginyje, gal spalio mėnesį.

iPod touch

 • Kai kurie šaltiniai teigia, kad bus atnaujinta ir iPod touch linija, kurioje bus panaudoti panašūs atnaujinimai kaip ir iPhone 5S

Kokių jūs laukiate naujovių iš Apple, ko labiausiai tikitės ar gal girdėjote ką nors ko neparašiau - pasidalinkite savo mintimis ir gandai komentaruose.

Žymos
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Good summary of latest rumors. All products in one place with all details.

 2. Kažin kam tas pigus iphone reikalingas, kai senesni modeliai puikiai užima šią nišą, o ir kaina panaši :-)

  • Nežinau ką pasiūlys Apple, bet senesniuose modeliuose senesnės kartos komponentai, jie nepalaikys tiek ateityje sukurtų iOS versijų kaip nauji, senesni modeliai nukonkuruoja naujus nes teoriškai turi tas pačias galimybes, o pigus iPhone, tikėtina, kai kurių galimybių neturės, pvz Siri ar panašiai, todėl užims savo nišą ir nekiš „pagalių į ratus“ brangesniems modeliams.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų