51-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

Tema: Naujienos

51-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.

  • „Apple“ demonstruoja vis didėjančią įtaką šeimos pramogoms ir kaip to atspindys yra rekordinis „Apple TV+“ nominacijų skaičius artėjančiuose 3-uose kasmetiniuose „Children’s & Family Emmy“ apdovanojimuose – net 29.
  • „Apple“ kitų metų pradžioje Indijoje pradės gaminti „AirPod“, praneša „Bloomberg“. „Foxconn“ belaides ausines gamins gamykloje netoli Hyderabad, Telanganos valstijoje.
  • „Apple“ iki 2024 m. pabaigos ES nustos prekiauti „iPhone 14“ ir SE modeliais, nes šie neturi USB-C jungties. Tai susiję su Europos Sąjungos įstatymu nurodančiu, kad nuo 2025 m. visi išmanūs telefonai pardavinėjami jos teritorijoje turi turėti USB-C lizdą.
  • Neblogos naujienos „WhatsApp“ naudotojams. „WABetaInfo“ rašo ir informaciją taip pat patvirtino „9to5Mac“, naujausioje „WhatsApp“ aplikacijos skirtos „iOS“ beta versijoje, „Meta“ eksperimentuoja su telefono numerio rinkikliu, kuris labai panašus į numatytąjį „iPhone“ įprastų skambučių rinkiklį (mygtukus ekrane skirtus surinkti telefono numerį). Ši funkcija veiks taip, kaip ir galima tikėtis – surinkus telefono numerį, kuris užregistruotas „WhatsApp“, bus galima juo paskambint tiesiai iš aplikacijos, net jei to numerio nėra kontaktų sąraše.
  • Praėjusios savaitės pabaigoje, penktadienį Tim Cook pietavo kartu su Donald Trump naujai išrinkto JAV prezidento rezidencijoje Mar-a-Lago. Cook nebuvo pirmasis su Trump po jo perrinkimo susitinkantis technologinės kompanijos vadovas. Po Trump laimėjimo rinkimuose su būsimuoju JAV prezidentu išskubėjo susitikti „Google“ CEO Sundar Pichai ir „Meta“ CEO Mark Zuckerberg.
  • Nežiūrint praeinančios sulenkiamų mobiliųjų telefonų mados bangos, „The Wall Street Journal“ rašo, kad ateinančių kelių metų bėgyje „Apple“ planuoja išleisti du sulenkiamus įrenginius: vieną turintį 19 colių ekrano įstrižainę, kuris galėtų tarnauti kaip kompiuterio ekranas ir kitą su ekrano įstrižaine didesne nei „iPhone 16 Pro Max“ ir tai galėtų būti sulenkiamas „iPhone“. Leidinys rašo, kad sulenkiamus įrenginius kompanija kuria jau ne vienerius metus ir pirmasis jų galėtų būti „iPhone“. Anot „Journal“ telefonas galėtų pasirodyti 2026 metais, bet jo išleidimas taip pat gali būti atitolintas metais.
    „Bloomberg“ taip pat aprašo didesnį įrenginį, apibūdindamas jį kaip gigantišką „iPad“, kuriam kompanija skiria daug dėmesio, nors kuria ir sulenkiamą „iPhone“. Anot naujienų agentūros, „Apple“ komanda stipriai pasistūmėjo į priekį kurdama sulenkiamą ekraną, kuriame nelieka sulenkimo žymių.
  • „Apple“ pasidalino „Beats Pill“ Bluetooth garsiakalbio reklama pavadinta „Pill People are Holiday Ready“.
  • Mark Gurman iš „Bloomberg“ savo „Power On“ naujienlaiškyje rašo, kad „Apple“ kuria naują „Magic Mouse“, kuri „geriau atitiktų modernios eros reikalavimus“. Anot žurnalisto „Apple“ komanda kuria naujos pelės prototipus ir stengiasi išspręstų vieną pagrindinių „Magic Mouse“ problemų – įrenginio apačioje esančią įkrovimo jungtį, kuri pelę padaro nenaudojama, kai šios akumuliatorius nusėdęs. Naujo dizaino pelė taip pat turėtų pagerinti įrenginio ergonomiką ir naudotojo patirtį.
  • Mark Gurman savo naujienlaiškyje „Power On“ rašo, kad 2025 m. viduryje „Apple“ išleis naują „AirTag“, kurio veikimo laukas maždaug tris kartus didesnis. Dabartiniai modeliai naudoja ultra plataus dažnio lustą, pristatytą kartu su „iPhone 11“, kurio veikimo atstumas yra 10-30 metrų, todėl galima manyti, kad Gurman kalba apie 30-90 metrų atstumą naujuose „AirTag“ – tai ženklus patobulinimas. Praėjusį mėnesį Gurman rašė, kad naujuose „AirTag“, kaip papildoma saugos priemonė, bus apsunkintas garsiakalbio išėmimas. Pirmieji „AirTag“ buvo išleisti 2021 m. ir jau pats laikas juos atnaujinti, nors vargu ar iš šio atnaujinimo reikėtų tikėtis esminių pokyčių ir naujovių.
  • Po didelio telekomunikacijų saugumo pažeidimo JAV gruodžio pradžioje, FTB paskatino JAV naudotojus pereiti prie šifruotų pranešimų paslaugų. GSMA, organizacija, kuri vadovauja RCS (Rich Communication Services) kūrimui, dirba su šifravimo įdiegimu, tačiau RCS pranešimų standarto kūrėjai įspėjo, kad šifravimo įdiegimas gali užtrukti kelis mėnesius. Nors pranešama, kad bendradarbiavimas su svarbiais pramonės atstovais vyksta sklandžiai, konkretus laiko terminas nepateikiamas, o šis delsimas gali kelti nerimą, atsižvelgiant į pažeidimo mastą.
  • Apklausa atlikta „SellCell“ parodė, kad beveik pusė „iPhone“ naudotojų – 47,6% – mano, kad dirbtinis intelektas (DI) yra svarbus faktorius įsigyjant išmanų telefoną. 73% iš jau naudojusių „iPhone“ su „Apple“ dirbtiniu intelektu mano, kad jis prideda mažai vertės arba jos visai neprideda. Tai nėra išskirtinė nuomonė „Apple“ technikos naudotojams. Tyrimas parodė, kad 87% „Samsung“ telefonų naudotojų apie dirbtinį intelektą „Galaxy“ įrenginiuose mano panašiai.
    Nežiūrint į „Apple“ pasistūmėjimą dirbtinio intelekto srityje, lojalumas „Apple“ prekės ženklui per pastaruosius metus susilpnėjo. Apklausa parodė, kad 16,8% „iPhone“ naudotojų svarsto apie perėjimą prie „Samsung“ telefonų, jei „Galaxy“ DI galimynės pasirodys geresnės. Tai rodo ženklų lojalumo sumažėjimą, nes tik 78,9% „Apple“ technikos naudotojų dabar išlieka prisiekę kompanijos prekės ženklui (2021 m. šis skaičius buvo 92%). Kalbant apie „Samsung“ telefonų naudotojų stovyklą – čia padėtis kitokia, nes tik 9,7% Pietų Korėjos kompanijos telefonų naudotojų svarsto apie galimybę pereiti prie „iPhone“ dėl geresnių DI funkcijų.
    Apklausa taip pat atskleidė, kad dauguma naudotų nebūtų linkę mokėti už dirbtinio intelekto paslaugas ir tik 11,6% „Apple“ naudotojų teigė, kad jie svarstytų galimybę tokias funkcijas prenumeruoti. Palyginimui apie galimybę prenumeruoti DI funkcijas svarstytų tik 4% „Samsung“ telefonų naudotojų.
    Nežiūrint to, kad dabartinės „Apple Intelligence“ (AI) naudingumas „iPhone“ yra abejotinas, „Apple“ technikos naudotojai labiau, nei „Samsung“ telefonų naudotojai, linkę teigti, kad DI yra gana svarbus faktorius renkantis telefoną.
    Kaip ten bebūtų, didelė „iPhone“ naudotojų dalis savo įrenginių „iOS“ 18.1 operacinių sistemų į „iOS“ 18.2 neatnaujino. 57,6% jų tokį savo sprendimą pateisino tuo, kad nenaudos „Apple Intelligence“, o kiti teigė, kad naujos funkcijos nėra naudingos ir jiems kelia abejonių šių funkcijų veikimo tikslumas ir privatumo apsaugos stiprumas.
    Į klausimą „Palyginkite dirbtinio intelekto funkcijas kurias matėte ar apie kurias girdėjote Samsung įrenginiuose su Apple Intelligence“: 46,7% atsakė – aš nežinau pakankamai apie AI, kad galėčiau lyginti, 5,9% – „Galaxy“ DI geresnis, 32% – nei vienas ne geresnis, 15,4% – „Apple Intelligence“ geresnis. Apklausos metu buvo apklausta virš 2 000, 18 metų ir vyresnio amžiaus amerikiečių naudojančių „Apple“ ir „Samsung“ įrenginius palaikančius DI funkcijas.
  • „Apple“ paskelbė, kad uždegė žalią šviesą serialo „Silo“ trečiam bei ketvirtam ir paskutiniam sezonui. Serialas pasakoja visą Hugh Howey „New York Times“ bestselerių distopinių romanų trilogijos istoriją. „Silo“ antrasis sezonas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka ir prodiusuoja Rebecca Ferguson, dabar visame pasaulyje transliuojamas per „Apple TV+“, o naujų epizodų premjera vyksta kiekvieną penktadienį. Paskutinė antrojo sezono serija bus parodyta 2025 m. sausio 17 d.
    „Emmy“ apdovanojimui nominuoto scenaristo Yosto, kuris taip pat yra laidų vedėjas, sukurtas „Silo“ yra istorija apie paskutinius dešimt tūkstančių žmonių Žemėje, kurių namai, saugantys juos nuo toksiško ir mirtino pasaulio yra giliai po žeme. Tačiau niekas nežino, kada ir kodėl buvo pastatytas bokštas, o bandantys išsiaiškinti susiduria su rimtomis pasekmėmis. Ferguson vaidina Džiuljetą, inžinierę, ieškančią atsakymų apie jos mylimo žmogaus nužudymą. Šios paieškos atskleidžia paslaptį, kuri yra daug gilesnė, nei ji kada nors galėjo įsivaizduoti, ir ji sužino, kad jei melas tavęs nenužudys, tą padarys tiesa.
  • „Amnesty International“ teigia, kad „HomeKit“ saugos spraga buvo panaudota prieš Serbijos žurnalistus. Civilinių teisių organizacija pradėjo tyrimą po to, kai „Apple“ informavo dvi aukas, kad jų įrenginiai užkrėsti „Pegasus“[1] šnipinėjimo programa.
    Žurnalistas Slavisa Milanov pastebėjo keistai veikiantį savo telefoną po to kai vos kelioms minutėms paliko jį policijos nuovadoje. Tyrimas atskleidė, kad jo telefonas buvo ne tik atrakintas naudojant „Cellebrite“, bet ir per tą laiką į jį buvo įdiegta „NoviSpy“ programa. Šie įrankiai leidžia valdžios institucijoms susieti asmeninius tinklus, stebėti šifruotus pokalbius tokiose programose kaip „Signal“ ir rinkti informaciją apie protestus ar aktyvizmo pastangas.
    Per ataką taip pat buvo pažeisti „Android“ išmanieji telefonai. Be to, „Cellebrite tech“ buvo naudojama stebėjimo programinei įrangai įdiegti užrakintuose įrenginiuose po to, kai aukos kreipėsi į policiją pranešti apie nusikaltimus, kuriuos greičiausiai įvykdė valstybės darbuotojai.
  • Kadangi skaitytojų tarpe yra turinčių ir naudojančių įvairius „Android“ įrenginius: Vokietijos tarnyboms pavyko sustabdyti didelę kenkėjišką operaciją, kuri paveikė tūkstančius „Android“ įrenginių šalyje. Federalinis Vokietijos saugumo biuras (BSI) teigė, kad BADBOX kenkėjas, gebantis atlikti visą virtinę kenkėjiškų veiksmų, buvo iš anksto įkeltas į „Android“ įrenginius kartu su senesne programine įranga. Vokietijoje buvo pažeista apie 30 000 įrenginių. Dažniausiai tai buvo skaitmeniniai nuotraukų rėmeliai, medijos grotuvai ir srautinio perdavimo įrenginiai. Tarnyba teigia, kad kai kurie telefonai ir planšetiniai kompiuteriai taip pat galėjo būti užkrėsti. Visuose šiuose įrenginiuose įdiegta sena „Android“ operacinės sistemos versija.
  • „Apple“ išleido „iOS“, „iPadOS“ ir „tvOS“ 18.3, „macOS Sequoia“ 15.3 ir „watchOS“ 11.3 beta versijas skirtas kūrėjams. Nors kompanija nedetalizuoja kas naujo šiose beta versijose, tačiau tikėtina, kad naujos „ChatGPT“, „Genmoji“, „Image Playground“, „Visual Intelligence“ dirbtinio intelekto galimybės bei, reikia manyti, kompanija pradėjo taisyti ir aplikacijose pastebėtas klaidas. Jei viskas vyks sklandžiai visi „Apple“ įrenginių naudotojai galutines šių operacinių sistemų versijas, jas palaikančiuose įrenginiuose, galės įdiegti 2025 m. sausio gale. Pirmojoje „macOS“ 15.3 beta versijoje yra „Genmoji“, tačiau „Mail“ aplikacija vis dar neturi modernios išvaizdos ir naujų funkcijų. Kai kuriuose M4 „Mac“ kompiuterių reklaminiuose paveikslėliuose galima matyti naujos išvaizdos „Mail“ aplikaciją, o tai suteikia vilties, kad vieną dieną „Apple“ „Mail“ bus atnaujinta ir „Mac“ bei „iPad“ įrenginiams skirtose operacinių sistemų versijose.
    Apple marketingo medžiaga, kurioje matoma naujos išvaizdos macOS Mail aplikacija
    Vaizdas iš „Apple“ marketingo medžiagos skelbtos spalio mėnesį, kurioje matoma atnaujinta „macOS Mail“ aplikacija.
  • Trečiadienį „Apple“ taip pat išleido ir viešas „iOS“ 18.3 bei „macOS“ 15.3 beta versijas, bet jos dar labai „žalios“ todėl nepatarčiau jų diegti, ypač jei kompiuteris ar telefonas naudojamas svarbiems reikalams.
  • „Apple“ daugiau nei 30-ties šalių „App Store“ paskelbė labiausiai tose šalyse atsisiunčiamų aplikacijų sąrašą. Lietuvos, žinoma, tų šalių tarpe nėra, todėl besidomintiems pateiksių daugiausiai šiais metais JAV atsisiųstų aplikacijų sąrašą. Jei naudojate ne „iPhone“ ar „iPad“, o kompiuterį – JK sąrašą galite pažiūrėti čia, o Vokietijos čia – jei atsidarys „App Store“ aplikacija ir parodys klaidą – uždarykite ją, o sąrašą turėtumėte matyti naršyklėje. Žemiau labiausiai atsisiųstų aplikacijų sąrašas JAV.

    Nemokamų iPhone aplikacijų topas

    Mokamų iPhone aplikacijų topas

    Nemokamų iPhone žaidimų topas

    Mokamų iPhone žaidimų topas

    Nemokamų iPad aplikacijų topas

    Mokamų iPad aplikacijų topas

    Nemokamų iPad žaidimų topas

    Mokamų iPad žaidimų topas

    Apple Arcade žaidimų topas

  • „Blackmagic Design“ pradėjo priiminėti išankstinius „URSA Cine Immersive“ kameros, skirtos filmuoti erdvinius vaizdo įrašus „Apple Vision Pro“, užsakymus. Užsisakiusiems kamera bus išsiųsta 2025 m. pirmą ketvirtį. Kameros kaina JAV – 29 995 USD.
    „URSA Cine Immersive“ turi pritaikytą stereoskopinių 3D objektyvų sistemą su dviem 8K jutikliais, gali užfiksuoti 180 laipsnių matymo lauką iki 90 kadrų per sekundę greičiu ir palaiko erdvinį garsą. Kamera fiksuoja vaizdą 8 160 x 7 200 skiriamąja geba kiekvienam objektyvui, o kiekviename kadre yra 16 dinaminio diapazono lygių, užtikrinančių vaizdo detalumą ir spalvų tikslumą.
  • Nepaisant kai kurių spekuliacijų, kad „Apple“ akcijų (AAPL) vertė gali kristi, jos šiemet ženkliai pabrango. Pirmadienį (AAPL) kaina pasiekė rekordinį 251,04 USD lygį, kas žymi 50% augimą nuo balandžio mėnesio kai jos kainavo apie 165 USD ir buvo pristatyta „Apple Intelligence“ paslauga. Šis augimo tempas viršija S&P 500 vidutinį prieaugį, sustiprindamas „Apple“ kaip vertingiausios pasaulio įmonės statusą.
    Nors „iPhone“ pardavimai neauga taip, kaip tikėtasi, dėl numatytų AI patobulinimų „Apple“ ateitis vertinama optimistiškai. „JPMorgan“ analitikas Samik Chatterjee prognozuoja reikšmingą kompanijos pajamų augimą „Apple“ 2025 metais pristačius „iPhone 17“. Anot analitiko „iPhone“ pardavimai gali augti nuo 230 milijonų iki 251 milijono vienetų. Šis optimizmas siejamas ne tik su AI potencialu, bet ir su atsparumu „Apple“ paslaugų sektoriuje.
    Chatterjee pabrėžia, kad net jei AI neatneš laukto rezultato, „Apple“ paslaugos, įskaitant techninę pagalbą, turinį (tokį kaip „Apple Music“ ir TV) bei finansinius produktus, yra stiprus pajamų šaltinis. Tikimasi, kad šios paslaugos išlaikys stabilų pajamų augimą, suteikdamos tvirtą pagrindą „Apple“ finansinei sėkmei, nepaisant „iPhone“, kurie atneša apie pusę kompanijos pajamų, pardavimų svyravimų.
  • Jei naudojate „Super Duper“, „CarbonCopyCloner“ ar kitą trečių šalių atsarginių duomenų kopijų kūrimo aplikaciją ir kuriate įkraunamus diskus (iš kurių galima įkrauti kompiuterį, jei vidinis kompiuterio diskas sugedo) – turėkite omenyje, kad „macOS Sequoia“ 15.2, bent jau „Super Duper“ ir CCC naudotojai, susidūrė su problema. Šios aplikacijos negali sukurti įkraunamo disko. Pavyzdžiui „Super Duper“ užlūžta paskutinėje stadijoje, kai kopijuoja sistemos „preboot“ ir atstatymo („recovery“) failus. Anksčiau panašias problemas buvo galima išspręsti atsarginės kopijos darymo metu sistemą apsaugant nuo užmigimo, dabar, anot vyriausiojo „Super Duper“ kūrėjo ši klaida atrodo labiau fundamentali.
    Problema kilo dėl ankstesnio „Apple“ sprendimo, vietoje to, kad reikalauti naudoti „Apple“ replikavimo įrankius – trečiųjų šalių programoms apriboti tiesioginį operacinės sistemos kopijavimą. Kadangi dabar „macOS 15.2“ versijoje šie įrankiai veikia netinkamai, „SuperDuper“ ir, galbūt, kitos atsarginių duomenų kopijų aplikacijos, negali sukurti įkraunamų atsarginių kopijų diskų.
    Kaip laikinas sprendimas, „SuperDuper“ naudotojai vis tiek gali kurti atsargines savo aplikacijų, duomenų ir nustatymų kopijas naudodami programos parinktį „Backup - all files“, kai įgalinta „Smart Update“ nuostata. Tačiau šis metodas nesukurs įkraunamos atsarginės kopijos, kurią būtų galima naudoti sistemos atkūrimui ar kompiuterio įkrovimui.
    Ši klaida paveikė ir pačios „Apple“ atsarginių duomenų kopijų darymo sistemą „Time Machine“ Tikėkimės sprendimo paieškos neužtruks ilgai.
  • Kongo Demokratinė Respublika pateikė baudžiamuosius skundus prieš „Apple“ dukterines įmones Prancūzijoje ir Belgijoje, kaltindama technologijų milžinę, kad ši prisidėjo tvarkant ir naudojant savo tiekimo grandinėje vogtas prekes bei mineralus gautus ginkluotų konfliktų metu regione.
  • „Apple“ išleido „XProtect“ visoms palaikomoms „macOS“ versijoms. Nauja „XProtect“ versija 5284. Kompanija taip pat išleido ir „XProtect Remidiator“ 149 versiją skirtą “macOS Catalina“ ir aukštesnėms „macOS“ versijoms. Patikrinti ar jūsų „macOS“ saugos sistemos atnaujintos galite paspaudę ant Apple logo meniu juostoje prieš tai nuspaudę option ⌥ klavišą, tada pasirinkę „System Information“ ir atsidariusio lango „Software“ skirsnyje pažymėję „Installations“, tada sąrašo apačioje patikrinkite kokia „XProtectPlistConfigData“ versija ir kiek aukščiau „XProtectPayloads“ versija.
    Jei esate neišjungę automatinio saugos sistemų atnaujinimo – nieko papildomai daryti nereikia, nes „XProtect“ atnaujinama automatiškai.
  • Tradiciškai, 2025 m. sausio 1 d. startuoja naujas „Apple Watch“ iššūkis virtualių apdovanojimų kolekcionieriams. Jį gaus sausio mėnesį, septynias dienas iš eilės uždarę visus tris žiedus. Pradėkite metus aktyviai.2025 Naujųjų metų Apple Watch iššūkis2025 Naujųjų metų Apple Watch iššūkis
  • „Apple“ paskelbė, kad planuoja išleisti antrą, kritikų ir žiūrovų gerai įvertinto serialo „Bad Monkey“ , kuriame nusifilmavo Vince Vaughn, sezoną. Pirmasis „Bad Monkey“ sezonas buvo sukurtas pagal to paties pavadinimo Carl Hiaasen romaną. Šis romanas turi tęsinį pavadinimu „Razor Girl“, tačiau „Variety“ rašo, kad antrojo sezono siužetui šis romanas nebus naudojamas.
  • Internetinėje „Apple Maps“ versijoje atsirado kai kurių vietovių „Look Around“ palaikymas. Tai funkcija panaši į „Google Street View“. Vietovių, kurių ši funkcija informaciją pateikia – ją pateikia aukštos kokybės nuotraukomis su restoranais, prekyvietėmis, lankytinomis vietomis, gatvėmis ir kitais susidomėjimą galinčiais kelti taškais. Ši funkcija jau senokai buvo prieinama „Apple“ žemėlapių naudotojams „iPhone“, tačiau jos atsiradimas internetinėje „Apple Maps“ versijoje leidžia su ja susipažinti ir ne-Apple naudotojams.
    „Look Around“ pagalba galima pasižvalgyti po kelis JAV miestus, taip pat Australiją, Kanadą, Prancūziją, Vokietiją, Italiją, Honkongą, Naująją Zelandiją, Portugaliją, Ispaniją, Singapūrą, Londoną ir t.t. Visą sąrašą galima rasti „Apple“ svetainėje.
  • Priešingai, nei anksčiau pasirodžiusi informacija, kad naujuose „iPhone 17“ kameros bus išdėstytos vienoje eilėje, nauja informacija „Weibo“ tinkle teigia, kad nors „iPhone 17“ nugarėlės dizainas išties bus pakeistas, kamerų išdėstymas liks „trikampiu“.
  • „iPhones.ru“ rašo, kad jos šaltinio teigimu „Apple“ planuoja Rusijoje dar stipriau apkarpyti savo paslaugas. Kai kurie pokyčiai juntami jau ir dabar. Dar prieš metus rusai pastebėjo, kad nauji filmai „Apple TV+“ nebeturi įgarsinimo rusų kalba, o dabar „Apple“ apskritai pradėjo išiminėti kai kuriuos filmus iš savo Rusijos rinkai skirto „Apple TV+“ turinio palikdama tik tų filmų anonsus. Anot šaltinio ribojimai bus ir kitose paslaugose, tokiose kaip „Fitness+“, kur rusams nebebus teikiama naujų treniruočių medžiaga. Dalis jų nebuvo prieinama Rusijoje ir anksčiau, kaip taisyklė tos treniruotės, kurių metu skamba muzika, kurios nėra Rusijai skirtoje „Apple Music“. Tačiau, panašu, rusai ir toliau galės papildyti savo paskyras registruotas Rusijoje pinigais bei mokėti už žaidimus, aplikacijas ir prenumeratas. Po „Apple“ išėjimo iš šalies Rusijoje neveikia „Apple Pay“, tačiau dabar kai „Apple“ suteikė prieigą prie NFC, kai kurie Rusijos bankai jau pradėjo skelbti apie bekontakčius mokėjimus jų aplikacijose.
  • „Apple“ išleido 210 „Safari Technology Preview“ naršyklės versiją.
  • Europos Sąjungos Skaitmeninių rinkų aktas (SRA) yra skirtas neleisti monopolijoms piktnaudžiauti savo padėtimi rinkoje, tačiau atrodo, kad „Meta“ nutarė šiuo teisės aktu papiktnaudžiauti, bandydama gauti precedento neturinčią prieigą prie „iPhone“ naudotojų duomenų.
    Pranešama, kad „Facebook“ patronuojanti įmonė „Meta“ pagal Europos Sąjungos skaitmeninės rinkos įstatymą pateikė 15 užklausų. Remiantis „Reuters“ pranešimu, „Apple“ pasidalijo pareiškimu, kuriame teigiama, kad „Meta“ piktnaudžiauja SRA suderinamumo užklausų sistema. „Meta“ pateikė daugiau užklausų nei bet kuri kita įmonė, siekdama gilios prieigos prie „Apple“ patentuotų sistemų.
    Daugeliu atvejų „Meta“ siekia pakeisti funkcionalumą tokiu būdu, kuris keltų susirūpinimą vartotojų privatumu ir saugumu ir, atrodo, tai visiškai nesusijęs su realiu „Meta“ išorinių įrenginių, tokių kaip „Meta“ išmanieji akiniai ir „Meta Quests“, naudojimu. „Apple“ pranešime sakoma: Jei Apple turėtų patenkinti visus šiuos prašymus, Facebook, Instagram ir WhatsApp leistų Meta perskaityti visus naudotojų pranešimus ir el. laiškus, matyti kiekvieną skambutį, kurį jie atlieka ar į kurį atsiliepia, stebėti kiekvieną naudojamą aplikaciją, matyti visas jų nuotraukas, peržiūrėti failus ir kalendoriaus įrašus, matyti visus slaptažodžius ir dar daugiau.
    Europos Komisija paskelbė preliminarų dokumentą, kuriame išsamiai aprašomi veiksmai, kurių „Apple“ turi imtis, kad laikytųsi savo sąveikos įsipareigojimų pagal Skaitmeninių rinkų aktą. Jame minimas sąveikos su „iOS“ pranešimais atvėrimas, vykdymą fone, „AirDrop“, „AirPlay“, NFC ir kt. Man atrodo EK jau šiek tiek perlenkia lazdą. Tai taip pat rodo ir esminius „Apple“ ir „Meta“ skirtumus kai kalbama apie privatumą. Panašu, kad „Meta“ privatumą vertina kaip pajamų šaltinį, ir jei tai neneša pelno, o peną neša privatumo nebuvimas – ji renkasi eiti naudingesniu keliu.
  • „Apple“ nutraukė „iOS“ 18.1.1 sertifikatų pasirašymą. Grįžti prie šios versijos nebeįmanoma.
  • „Anksčiau“ buvo kalbama, kad „Apple“ planuoja „iPhone“ prenumeratos paslaugą, kuri prenumeratoriams leistų kasmet gauti naują telefoną. Naudotojas moka kas mėnesį ir naudojasi naujausiu telefonu kol galioja prenumerata. Tai leistų „Apple“ ekosistemoje būti tiems, kas neturi pakankamai pinigų ar nenori už telefoną visos sumos mokėti iš karto.
    „Apple“ jau turi prenumeratą, kuri leidžia mokėti kas 12 arba 24 mėnesius, tačiau naujas planas buvo suteikti galimybę mokėti kas mėnesį. Anot „Blomberg“ žurnalisto Mark Gurman, „Apple“ šios idėjos atsisakė dėl tam tikrų problemų, pavyzdžiui susijusių su klaidų programinėje įrangoje sprendimu. Komandą dirbusią su šio projekto įgyvendinimu jau išformavo ir jos narius nukreipė darbui su kitais projektais.
  • „Flint Centrer“, kuriame buvo surengti keli pagrindiniai „Apple“ renginiai, įskaitant 1984 m. pirmojo „Macintosh“ pristatymą, dabar virto griuvėsiais. Paskutinį savo renginį jame „Apple“ surengė 2014 m., kai pristatė „Apple Watch“.
  • „Apple“ sulaukė nemažos kritikos iš BBC kai „iOS“ 18.2 dirbtiniu intelektu pagrįsta pranešimų santraukų funkcija sukūrė melagingas antraštes apie didelio atgarsio sulaukusią žmogžudystės bylą. Ši santrauka teigė, kad Luigi Mangione, vyras, suimtas po sveikatos draudimo generalinio direktoriaus Brian Thompson nužudymo Niujorke, nusišovė, neteisingai priskirdamas klaidingą informaciją „BBC News“.Neteisingai Apple Intelligence interpretuota ir apibendrinta naujiena teigianti, kad Luigi Mangione, vyras, suimtas po sveikatos draudimo generalinio direktoriaus Brian Thompson nužudymo Niujorke, nusišovė
    BBC pateikė skundą „Apple“ dėl antraštės santraukos incidento, o „Reporters Without Borders“ („Žurnalistai be sienų“) nuo tada įrodinėja, kad tokio tipo santraukos įrodo, kad „generacinio dirbtinio intelekto paslaugos vis dar yra per daug nesubrendusios, kad galėtų teikti patikimą informaciją visuomenei“ ir reikalauja „Apple“ išjungti dirbtinio intelekto daromus naujienų apibendrinimus.
    Tai ne pirmas kartas, kai „Apple“ dirbtiniu intelektu pagrįsta pranešimų santraukų funkcija neteisingai apibendrina informaciją. Anksčiau „Apple Intelligence“ neteisingai apibendrino straipsnį apie Izraelio ministrą pirmininką Benjamin Netanyahu apibendrinime informuodama, kad jis buvo suimtas. (Straipsnyje aptariamas Tarptautinio baudžiamojo teismo išduotas arešto orderis.)Neteisingai Apple Intelligence interpretuota ir apibendrinta naujiena teigianti, kad Benjamin Netanyahu suimtas
  • Analitikų bendrovė „Appfigures“ praneša, kad bendras aplikacijų atsisiuntimų skaičius sumažėjo 2,3%, o naudotojų išlaidos joms išaugo 15,7%, tačiau faktiškai tai nulėmė „Apple“ ekosistema, nes naudotojų išleista pinigų suma „Google Play“ sumažėjo.
    Paaiškinimo kaip atsisiųsdami mažiau aplikacijų joms išleidžiame daugiau pinigų toli ieškoti nereikia. „Appfigures“ nustatė, kad tik 5% aplikacijų visame pasaulyje pernai siūlė prenumeratas, tačiau jos sudarė 48% aplikacijų pajamų abiejose aplikacijų parduotuvėse.
  • Nuo ketvirtadienio „iPhone“ ir „iPad“ su įdiegta „iOS 8“ ar žemesne „iOS“ versija nebegali saugoti atsarginių duomenų kopijų „iCloud“.

  1. Izraelio „NSO Group“ kuriama šnipinėjimo programa „Pegasus“ parduodama vyriausybinėms ir teisėsaugos institucijoms. Bendrovė iš įsilaužėlių perka vadinamuosius nulinės dienos pažeidžiamumus, dar žinomus kaip „0-day“ arba „zero day“ (tuos, kurių įrenginių ar programinės įrangos gamintojas nežino), o jos programinė įranga gali įdiegti šių saugos spragų išnaudojimus naudotojų, į kuriuos nutaikyta ataka, įrenginiuose. Naudotojui, kad kenkėjas jo įrenginyje būtų įdiegtas, nieko daryti (ką nors paspausti, sutikti, atsisiųsti ir panašiai) nereikia.  ↩︎

Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)14 minučių.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*