47-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

47-osios 2024 metų savaitės naujienų ir gandų, skirtų „Apple“ entuziastams bei kompanijos įrangos naudotojams, apžvalga.

  • Anot analitiko Ross Young, naujuose „MacBook Pro“ kompiuterių su M4 procesoriais ekranuose „Apple“ naudoja kvantinio taško technologiją. Dėka naujos, šiuose nešiojamų kompiuterių modeliuose naudojamos plėvelės, pakeitusios anksčiau naudotą raudoną liuminoforinę KSF, vaizdas ekrane tampa šviesesnis, spalvos gyvesnės, o jų atvaizdavimas tikslesnis.
    Ross teigia, kad KSF plėvelės ankstesniuose kompiuterių modeliuose „Apple“ nenaudojo, nes ši turėjo toksiško kadmio. Dabar kvantinio taško plėvelės kadmio nebenaudoja, yra efektyvesnės ir pigesnės, todėl kompanija nutarė pradėti naudoti jas. „Quantum dot“ technologija naudojama daugelyje ekranų jau ne vienerius metus. Pavyzdžiui ją naudoja „Samsung“ ir „Sony“ kurdamos QLED monitorius ir televizorius. „Apple“ nemini konkrečių patobulinimų naujuose „MacBook Pro“ kompiuteriuose, tačiau maksimalus SDR ekrano šviesumas dabar padidėjo iki 1000 nitų, palyginimui ankstesnės kartos modeliuose maksimalus ekrano šviesumas buvo 600 nitų.
  • „Apple“ siekia kad jos aplikacijų parduotuvės būtų prieinamos kuo platesniam naudotojų ratui. Tačiau kai kurios šalys reikalauja, kad „Apple“ pašalintų tam tikras aplikacijas iš „App Store“. Viena tokių šalių – Rusija, kuri neseniai vėl paprašė, kad „Apple“ iš Rusijos „App Store“ pašalintų RFE/RL („Laisvės radijo“ rusų kalba) aplikaciją. Rusijos reguliavimo institucija „Roskomnadzor“ anksčiau jau buvo pareikalavusi, kad „Apple“ pašalintų ir „RFE/RL Kyrgyz Service“, ir „Current Time“ aplikacijas (abi priklauso „Radio Free Europe/Radio Liberty“).
    Nors „Apple“ po Rusijos invazijos į Ukrainą nusprendė visiškai nutraukti verslą šalyje, nebeprekiauja produktais ir apribojo „Apple Pay“ naudojimą, aplikacijų parduotuvė Rusijoje vis tiek veikia. Atrodo, kad „Apple“, nors ir riboja kitus savo veiksmus Rusijoje, vis dar atlieka šios šalies reikalavimus susijusius su „App Store“, nes nenori, kad „Roskomnadzor“ pareikalautų visiškai uždaryti jos aplikacijų parduotuvę šioje rinkoje.
  • „Apple“ prie „vintažinių“ įrenginių priskiria tuos, kurie negaminami ir, kuriais jau neprekiaujama 5 metus. Prie tokių įrenginių dabar priskirti „iPhone 6s Plus“ ir „iPhone XS Max“. Reikėtų pažymėti, kad šiuo atveju kalbama apie didesnę talpą turinčius „iPhone 6s Plus“ modelius, nes turinčius mažesnę talpą kompanija prie pasenusių priskyrė jau anksčiau. Prie atgyvenusių („obsolete“) priskiriami įrenginiai nuo, kurių paskutinio pardavimo dienos praėjo 7 metai. Tokių įrenginių nebetaiso oficialūs „Apple“ serviso centrai. Atgyvenusių „Apple“ įrenginių sąrašą dabar papildė ir „Apple Watch Series 2“ aliuminio korpusu.
  • Patvirtinę naujas „Apple iCloud“ sąlygas, kai kurie „iPhone“ naudotojai pastebėjo, kad neteko savo įrašų „Užrašų“ („Notes“) aplikacijoje. Dabar „Apple“ netiesiogiai pripažino šią problemą paskelbdama dokumentą su paaiškinimu ką daryti jei savo „iPhone“, „iPad“ ar „Vision Pro“ pastebėjote pradingusius įrašus „Užrašų“ aplikacijoje.
  • 2009-2011 metais sklandė gandai, kas „Apple“ planuoja išleisti televizorių. Dabar, praėjus penkiolikai metų istorija kartojasi. Mark Gurman iš „Bloomberg“ savo naujienlaiškyje „Power On“, nepateikdamas išsamesnių detalių, rašo, kad „Apple“ grįžo prie idėjos išleisti televizorių, kuris galėtų būti vienas iš kompanijos išmanių „Home“ serijos įrenginių, jei ant sienos pakabinamo ekrano, gandai apie kurį jau kurį laiką sklando internete, debiutas būtų sėkmingas.
  • „AirTag“ įrenginius „Apple“ išleido 2021 m. tad jie jau daugiau nei trijų metų senumo ir per tą laiką nebuvo nė kiek atnaujinti ar patobulinti. Dabar pasirodė gandas, kad kompanija kuria naujus sekimo įrenginius, kurių debiutas gali įvykti sekančių metų viduryje.
  • Pasirodė informacija, kad „Apple“ ruošiasi naujo „iPhone SE 4“ išleidimui. Tikėtinas „iPhone SE“ modelio išleidimas, 2025 metų kovo mėnesį, gali padėti „Apple“ sumažinti atotrūkį nuo „Samsung“ dirbtinio intelekto srityje, pasiūlant vartotojams įperkamesnį „iPhone“. Kartu su „iOS“ 18.3 ir „Apple Intelligence“, šis modelis gali sustiprinti „Apple“ pozicijas dirbtinio intelekto turinčių išmaniųjų telefonų rinkoje.
  • Kiekvienais metais Unicode konsorciumas papildo simbolių sąrašą naujais emoji jaustukais. Šią savaitę konsorciumas „Unicode 17“ jaustukų rinkinį papildė 8 naujais simboliais: trombonu, orka, obuolio graužtuku, lobio skrynia, nuošliauža, perkreiptu veidu, sniego žmogumi ir audros debesimi. Jaustukai tokie kaip baleto šokėja, besigalynėjantys žmonės ir žmonės su kiškių ausimis papildyti skirtingų odos spalvų atitikmenimis.
    Konsorciumas paruošia šablonus, o „Apple“ dizaineriai naudodamiesi gairėmis nupaišo savo jaustukus atitinkančius bendrą jaustukų dizainą. „Unicode 17“ rinkinys, greičiausiai, bus patvirtintas kitą rudenį, o „iOS“ atsiras 2026 m. pavasarį. Pernai rugsėjį patvirtinto „Unicode 16“ rinkinio jaustukus „Apple“ turėtų sistemose įdiegti kitais metais. Jis papildytas tokiais jaustukais kaip pirštų atspaudas, belapis medis, veidas su maišeliais po akimis, arfa, purslai, šakniavaisis ir kastuvas.
  • Panašu, kad „Apple“ patyliukais nutraukia prekybą „Lightning ↔ 3,5mm audio“ adapteriu, kuris buvo išleistas kartu su „iPhone 7 Plus“ 2016 m. Daugelyje internetinių „Apple“ parduotuvių šalia šio adapterio stovi žyma „išparduota“. Tiesa, kai kuriose „Apple“ parduotuvėse (Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Švedijoje) adapteriu vis dar prekiaujama.
  • „Apple“ pasidalino nauja „Apple Pay“ reklama pavadinta „Plates“ (lėkštės). Reklamoje akcentuojamas apsipirkimo internetu naudojant „Apple Pay“ paprastumas.
  • „Apple“ naudojančius seną programinę įrangą pradėjo informuoti apie tai, kad atsarginės įrenginių kopijos ir „iCloud“ apskritai greitai nustos veikti įrenginiuose su „iOS 8“ ir ankstesnėmis versijomis. Tad jei naudojate įrenginį, kuriame įdiegta „iOS 8“ ar senesnė versija, turėkite omenyje, kad nuo gruodžio vidurio nebeturėsite galimybės daryti atsarginių įrenginio kopijų „iCloud“, o jau sukurtos kopijos bus ištrintos.
    iOS 8“ – dešimties metų senumo operacinė sistema, todėl šis pranešimas neturėtų stebinti. Jei įrenginį su tokia operacinės sistemos versija vis dar naudojate – geriau atnaujinkite jo sistemą į naujesnę arba įsigykite naujesnį įrenginį.
  • „Apple“ visada savo filmus išleisdavo tik „Apple TV+“, tačiau anot „Bloomberg“ gretai tai gali pasikeisti, nes kompanija sukūrė grupę, kuri užsiiminės „Apple“ filmų licencijavimu kitose srautinio video paslaugose. Ši strategija turėtų padidintu kompanijos pelną, padengti turinio kūrimo išlaidas ir padidinti jo žinomumą. Pirmoje eilėje „Apple“ domina neoamerikietiškos paslaugos leidžiančios pirkti arba nuomotis filmus. Kita prioritetinė kryptis yra didieji televizijos kanalai.
  • Kibernetinio saugumo ekspertas slapyvardžiu ‌g0njxa socialiniuose tinkluose aptiko reklaminę kampaniją, kuri reklamavo neva paveikslėlių ir video kūrimo dirbtinio intelekto aplikaciją „EditPro“, kuri savyje turi kenkėjišką kodą. Aplikacija yra sukurta „Windows“ ir „macOS“ platformoms, o kiekvienas ją įdiegęs iš tikro kompiuteryje įdiegs arba „Lumma Stealer“[1] arba AMOS[2] kenkėją.
  • Jei esate aplikacijų kūrėjas ir jums reikalinga galimybė naudoti virtualias mašinas su senesnėmis „macOS“ versijomis – naujų „Mac“ kompiuterių su M4 procesoriumi geriau vengti. „Mac“ kompiuteriuose su M4 negali paleisti virtualių mašinų su ankstesnėmis nei „macOS Ventura“ 13.4 versijomis. VM „nepakyla“, ekranas juodas, o „Activity Monitor“ rodo, kad VM veikia tik vienas aktyvus branduolys, nors buvo išskirta daugiau. Įdomu tai, kad kompiuteriuose su ankstesnės kartos M procesoriais, VM su „macOS Monterey 12.0.1“ ir ankstesnėmis versijomis veikia pakenčiamai.
    Greičiausiai norint ištaisyti šią klaidą, „Apple“ turės išleisti ankstesnėms „macOS“ versijoms skirtus IPSW failus, tačiau žinant kompaniją – labai abejotina, kad ji tai padarys.
  • Trys inžinieriai (Rithwik Jayasimha, Arnav Bansal ir Rithvik Vibhu) iš Indijos surado unikalų būdą kaip leisti „AirPods Pro 2“ veikti kaip klausos aparatui, kurį galėtų naudoti jų močiutės. Šis, šių „Apple“ ausinių funkcionalumas Indijoje neveikia ir apskritai veikia tik JAV ir Kanadoje.
    Auksarankiai patalpino ausines į Faradėjaus dėžę padarytą iš mikrobangų krosnelės ir aliuminio folijos ir įjungdavo ją kaskart kai norėdavo blokuoti vietinius Wi-Fi signalus. Tada skriptų ir užklausų išsiuntimui skirtos ESP32 plokštės pagalba jie pakeitė su regionu susietus „Wi-Fi“ duomenis – tam jie panaudojo realių Kalifornijos „Wi-Fi“ tinklų duomenis. Tai privertė prijungtą „iPad“ manyti, kad jis yra JAV. Po to kai pavyko imituoti kitą buvimo vietą, „AirPods Pro 2“ pradėjo veikti klausos aparato funkcija.
    Inžinieriai minėjo, kad šis metodas nereikalauja ausinių aparatinės įrangos modifikavimo ar rimtų programinės įrangos pakeitimų. Labiau techniškai išprusę naudotojai šį eksperimentą gali pakartoti be vargo.
  • Oskaro laureatas režisierius seras Steve McQueen kartu su aktoriais Saoirse Ronan ir Elliott Hefferanan diskutuoja su Londono „Blitzkrieg“ išgyvenusiais žmonėmis įkvėpusiais jį sukurti naująjį filmą „Blitz“.

    Sero Steve McQueen „Blitz“ pasakoja apie 9 metų berniuko Džordžo (vaidina Elliott Heffernan), kuris Antrojo pasaulinio karo metu motinos Ritos (vaidina Saloirse Ronan) evakuojamas iš Londono į saugesnę Anglijos kaimo vietovę, kelionę. Tačiau berniukas nutaria grįžti pas savo motiną ir senelį Geraldą (vaidina Paul Weller) į Rytų Londoną ir leidžiasi į pavojingą nuotykį. Motina ieškanti savo sūnaus ir sūnus keliaujantis pas saviškius susiduria su neįsivaizduojamais iššūkiais „Blitzkrieg'o“ metu. Filmą nuo šio penktadienio, lapkričio 22 d., galima pažiūrėti „Apple TV+“.
  • Anksčiau šiais metais buvo nustatyta, kad „Google“ turi paieškos monopolį ir antimonopolinės institucijos nuo tada sprendžia, kokių veiksmų reikėtų imtis, kad būtų pašalinta „Google“ antikonkurencinė praktika. „Bloomberg“ praneša, kad Jungtinių Valstijų teisingumo departamentas planuoja prašyti teismo priversti „Google“ parduoti „Chrome“, kuri yra populiariausia interneto naršyklė pasaulyje. „Chrome“ integracija su „Google“ paieška ir kitais „Google“ produktais buvo nurodyta kaip vienas iš veiksnių, ribojančių konkurenciją paieškos sektoriuje.
  • Pasirodė kalbų, kad „Google“ planuoja apjungti „ChromeOS“ su „Android“ taip sustiprindama savo planšetinių kompiuterių pozicijas ir tada stipriau įsikibti į atlapus „Apple“, konkurencinėje kovoje už gardesnį planšetinių kompiuterių rinkos kąsnelį.
    Nepaisant to, kad daugelyje skirtingų sričių „Google“ yra programinės įrangos ir paslaugų titanas, ji nesugebėjo mesti tikro iššūkio „Apple“, kai kalbama apie planšetinių kompiuterių rinkos dalį. Daugelis techninės įrangos prekių ženklų, įskaitant „Samsung“, „Amazon“, „Lenovo“, „OnePlus“ ir „Xiaomi“, bendradarbiauja su „Google“ ir savo planšetiniuose kompiuteriuose naudoja „Android“ operacinę sistemą. Be to, 2023 m. „Google“ pati pristatė savo „Pixel Tablet“. Nepaisant to, „Apple“ vis dar dominuoja planšetinių kompiuterių rinkoje turėdama vienintelę planšetinių kompiuterių liniją, kuri užima 55% pasaulinės rinkos, 45% rinkos tenka „Android“ planšetiniams kompiuteriams gaminamiems daugybės kompanijų ir „StatCounter“ duomenimis, 2024 m. spalį 0,11% atiteko „Linux“.
  • „Apple“ garsėja kaip kompanija, kuri stengiasi savo įrenginius padaryti kuo plonesniais. Anot Jeff Po, „Apple“ neprarado šios aistros ir jau kitais metais gali išleisti „iPhone 17 Air“ arba „iPhone 17 Slim“, kuris bus tik 6mm storio. Tai sumuštų iki šiol buvusį kompanijos 6,9mm rekordą, kurį „Apple“ pasiekė išleisdama „iPhone 6“, tačiau po to išleisti „iPhone“ modeliai po truputį vis storėjo.

    ModelisStoris
    iPhone 16 Pro ir Pro Max 8,25mm
    iPhone 16 ir 16 Plus 7,8mm
    iPhone 15 Pro ir Pro Max 8,25mm
    iPhone 15 ir 15 Plus 7,8mm
    iPhone 14 Pro ir Pro Max 7,85mm
    iPhone 14 ir 14 Plus 7,8mm
    iPhone 13 Pro ir Pro Max 7,65mm
    iPhone 13 ir 13 mini 7,65mm
    iPhone 12 Pro ir Pro Max 7,4mm
    iPhone 12 ir 12 mini 7,4mm
    iPhone 11 Pro ir Pro Max 8,1mm
    iPhone 11 8,3mm
    iPhone XS ir XS Max 7,7mm
    iPhone XR 8,3mm
    iPhone X 7,7mm
    iPhone 8 Plus 7,5mm
    iPhone 8 7,3mm
    iPhone 7 Plus 7,3mm
    iPhone 7 7,1mm
    iPhone 6s Plus 7,3mm
    iPhone 6s 7,1mm
    iPhone 6 Plus 7,1mm
    iPhone 6 6,9mm

  • „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ siekdama panaikinti Indonezijos vyriausybės sprendimą uždrausti šalyje prekiauti naujausiais „iPhone“ modeliais, nes „Apple“ neįvykdė savo investicijų šalyje įsipareigojimų, planuoja į ketvirtos daugiausiai pasaulyje gyventojų turinčios šalies ekonomiką investuoti 100 mln. USD.
  • „Apple“ išleido nedidelius „iOS“ 18.1.1, „iPadOS“ 18.1.1, „macOS“ 15.1.1 ir „visionOS“ 2.1.1 atnaujinimus skirtus ištaisyti sistemų saugos spragas. Atnaujinimų ištaisomos saugos spragos yra pavojingos ir aktyviai išnaudojamos programišių todėl ilgai delsti su atnaujinimu nereikėtų. Kalbant apie „Mac“ skirtą atnaujinimą – jį įdiegti ypač svarbu naudojantiems „Mac“ su „Intel“ procesoriumi.
    Kompanija taip pat išleido ir „macOS“ sistemos „XProtect“ atnaujinimo versiją 5283. Jei nesate išjungę automatinių saugos naujinimų – „XProtect“ atnaujinimai įdiegiami automatiškai.
    „XProtect“ tai nuo virusų „macOS“ ir naudotojo failus sauganti sistema. Ji veikia foniniame režime ir tikrina atidaromus failus ieškodama savo duomenų bazėje esančių kenkėjų požymių, o aptikusi parodo pranešimą su reikalavimu failą pašalinti. „XProtect“ nereikia diegti – ji yra „macOS“ sistemos dalis. Patikrinti ar pas jus įgalintas automatinis „XProtect“ atnaujinimas galite: Apple logo » System Settings » General » Software Updates ir paspaudę ant papildomos informacijos Papildoma Informacija piktogramos įsitikinti, kad dešiniau „Inatall Security Responses and system files“ nuostata yra įjungta macOS nuostata įjungta.
  • Iki 2015 metų „Apple MacBook“ kompiuterių klaviatūrose buvo naudojamas „žirklių“ tipo mechanizmas. 2015 metų kovą, kompanija išleido itin ploną 12-colių „MacBook“ kompiuterį, kurio klaviatūra naudojo „drugelio“ tipo mechanizmą ir viskas buvo gerai, kol 2016 metų spalį kompanija neatnaujino 13 ir 15 colių „MacBook Pro“ kompiuterių įdiegdama juose antrosios kartos „drugelio“ mechanizmo klaviatūras. Tada pasipylė naudotojų skundai, dėl prilimpančių klavišų, besikartojančių raidžių paspaudus klavišą, o kartais apskritai klavišų nereaguojančių į paspaudimus.
    Galiausiai situacija tiek įkaito, kad „Apple“ 2018 metais sulaukė kolektyvinio ieškinio, kuriame buvo beveik 43 000 pasirašiusiųjų. 2018 metų birželį startavo „Apple klaviatūrų remonto programa“. 2019 metų kovą kompanija galiausiai išstenėjo kuklų atsiprašymą. Nuo 2019 metų „Apple“ nutraukė kompiuterių su „drugelio“ mechanizmo klaviatūromis gamybą ir 16-colių „MacBook Pro“ jau turėjo „seną-gerą“ ir laiko patikrintą „žirklių“ mechanizmo klaviatūrą.
    2022 metais pasibaigė kolektyvinio ieškinio byla, kurios nutarimas buvo, kad „Apple“ turi ieškovams išmokėti nuo 50 iki 395 JAV dolerių kompensaciją.
    Dabar, praėjus beveik šešiems su puse metų „Apple drugelio klaviatūrų remonto programa“ nustojo galioti.

  • „Apple“ išleido naują „iPhone 16 Pro“ reklamą pavadintą „All Systems Pro“.
  • „Apple TV+“ prenumeratoriai turi prieigą prie daug puikaus turinio, taip pat ir dokumentikos apie tokius atlikėjus kaip „The Beastie Boys“, „Billie Eilish“, „Bruce Springsteen“, „Louis Armstrong“, „Selena Gomez“ ir „The Velvet Underground“. Yra ir dokumentika apie 1971 metus, periodą kada buvo išleisti žinomiausi „The Rolling Stones“ ir „Led Zeppelin“ albumai. Dabar „Apple“ paskelbė, kad visą šį sąrašą papilys ir dokumentika apie vieną iš daugiausiai albumų pardavusią grupę „Fleetwood Mac“.
  • Į „404 Media“ rankas pateko dokumentas, kuriame detaliai aprašyta kokius įrenginius gali nulaužti vyriausybių, įsilaužimui į užrakintus „iPhone“, naudojama „Greykey“ programinė įranga. Anot dokumento daugelis „iPhone“ su įdiegta „iOS 18“ arba „iOS“ 18.0.1 gali būti nulaužti tik „dalinai“. Kokia telefonų dalis gali būti „nulaužta“, o kokia – ne, dokumentas nepaaiškina. Įsilaužti į „iPhone“ su naujesnėmis „iOS“ versijomis kol kas nepavyksta.
    Su kiekvienu nauju „iOS“ atnaujinimu ir naujo „iPhone“ išleidimu „Apple“ užlopo saugos spragas ir į įrenginius įsilaužti tampa vis sudėtingiau, o tokios programinės įrangos kaip „Greykey“ kūrėjams tenka ieškoti naujų „skylių“ sistemoje. Saugumas susijęs ne tik su „iOS“ versija. Pavyzdžiui „iPhone 11“ gali būti visiškai nulaužtas nepriklausomai nuo to kokia operacinės sistemos versija jame įdiegta.
    Šio dokumento nutekėjimas „Graykey“ sukūrusiai „Grayshift“ kompanijai (vėliau ji buvo įsigyta kitos kibernetinių įsilaužimų srityje besispecializuojančios kompanijos „Magnet Forensics“) yra precedento neturintis atvejis, nes tokia informacija yra neskelbtina. Panašus informacijos nutekėjimas, prieš kurį laiką, ištiko ir jos konkurentę kompaniją „Cellebrite“. Tačiau, čia pirmas kartas kai nutekėjusi informacija atskleidžia koks telefonas ir kiek stipriai gali būti nulaužtas.
  • „Opera GX“ naršyklė tapo populiari tarp milijonų kompiuterinių žaidimų entuziastų. Dabar naršyklė pirmą kartą nuo 2019 metų iš esmės atnaujinta – visiškai naujas dizainas, naujos tinkinimo galimybės, temos, modai ir begalė kitų patobulinimų leidžiančių naršyklę ir jos naudojamus resursus pritaikyti savo poreikiams iki mažiausių smulkmenų.
  • „Apple“ muzikos atpažinimo paslauga „Shazam“, nuo jos įkūrimo 2002 metais, pasiekė 100 milijardų muzikos kūrinių atpažinimo rekordą. Žmogui norinčia pasiekti šį skaičių, reikėtų iš savo „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ kas sekundę išsiųsti užklausą atpažinti muzikos kūrinį ir tai be perstojo daryti 3 168 metus.
    „Apple“ įsigijo „Shazam“ 2018 metais.
  • „iOS“ 18.2 atsiras naujas apdovanojimas „Apple Watch“ naudotojams. Susukę visus tris fizinio aktyvumo „ratukus“ 100, 365, 500 ir 1000 ir toliau kas 250 kartų – gaus virtualų medalį. Medaliai išduodami ir atgaline data.
  • „Apple“ išleido ketvirtąsias viešas „iOS“ 18.2, „watchOS“ 11.2, „iPadOS“ 18.2 ir „macOS Sequoia“ 15.2 beta versijas.
  • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview“ 208 versiją, kurioje ištaisytos klaidos ir pagerintas aplikacijos veikimo našumas.
  • „Bloomberg“ cituojamų šaltinių teigimu, „Apple“ kuria naują savo balso asistento „Siri“ versiją, veikiančią pažangių didelių kalbų modelių pagrindu. Ši labiau bendraujanti „Siri“ yra dalis „Apple“ pastangų pasistūmėti dirbtinio intelekto (DI) srityje, kur konkurentų produktai jau turi įspūdingų funkcijų, tokių kaip „Google“ „Gemini Live“ ir, kurie bendrauja daug natūraliau nei „Siri“.
    Pranešama, kad naujasis asistentas visiškai pakeis dabartinę „Siri“ sąsają. „Apple“ šią funkciją planuoja išleisti 2026 m. pavasarį. Atrodo, kad ji bus panaši į „OpenAI Advanced Voice Mode“, bet turės tokią pačią prieigą prie asmeninės informacijos ir aplikacijų, kokią šiuo metu turi „Siri“. O kol kas „iPhone“ aprūpinimui pažangiomis DI funkcijomis „Apple“ naudoja trečių šalių sprendimus. „OpenAI“ „ChatGPT“ taps prieinama „Apple Intelligence“ gruodį. Taip pat pranešama, kad „Apple“ aptarė panašius galimus sandorius su kitais DI teikėjais, tokiais kaip „Google“ ir „Anthropic“.
  • Panašu, kad antikonkurencinę veiklą stebintys Europos valdininkai kaip atsiraitojo rankoves, taip nesiruošia jų nusileisti. 2025 metai gali būti įtempti „Amazon“. „Reuters“ praneša, kad anot agentūros šaltinių tikėtina, kad „Amazon“ sulauks Europos Komisijos dėmesio, nes pažeidžia ES Skaitmeninių rinkų aktą savo svetainėje savo produktų reklamai suteikdama aukštesnį prioritetą. Sprendimą ar pradėti tyrimą priims jau nauja antikonkurencinės kovos Europoje vadovė Teresa Ribera, kuri kitą mėnesį pakeis dvi kadencijas šias pareigas ėjusią Margrethe Vestager.

  1. Lumma Stealer yra kenkėjiškų programų kaip paslaugos (MaaS) įrankis, skirtas pavogti neskelbtiną informaciją, įskaitant prisijungimo duomenis, slapukus, naršymo istoriją, kredito kortelės duomenis ir kriptovaliutų piniginės informaciją. ↩︎

  2. AMOS, trumpinys „Attack Management and Operations System“, yra platforma, leidžianti programišiams valdyti kenkėjiškų programų kampanijas turint minimalius techninius įgūdžius. Ji veikia kaip komandų ir valdymo (C2) sistema ir suteikia įrankius kenkėjiškoms programoms įdiegti, užkrėstoms sistemoms valdyti ir pavogtiems duomenims išfiltruoti. Įprastai AMOS naudojamas didelio masto atakoms koordinuoti ir automatizuoti daugelį kibernetinių nusikaltėlių darbo eigos aspektų. ↩︎

Apytikslis skaitymo laikas (neskaičiuojant vaizdo įrašų žiūrėjimo)11 minučių.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*