Apple paskelbė MacBook ir MacBook Pro kompiuterių klaviatūrų serviso programą

„Apple“ galiausiai pripažino, kad kai kurie jos kompiuteriai išleisti 2015 metais ir vėliau gali turėti klaviatūros problemų ir paskelbė serviso programą.

Kelis mėnesius spaudoje šmėžavo informacija apie „MacBook“ ir „MacBook Pro“ kompiuteriuose įdiegtų, naujoviškų „butterfly“ tipo klaviatūrų gedimus. Buvo galima išvysti ir istorijų su siaubingomis klaviatūros pogarantinio remonto kainomis siekiančiomis net 700 JAV dolerių.

„Butterfly“ arba drugelio tipo klaviatūrų mechanizmas kompanijai leido gaminti dar plonesnius kompiuterius. Tačiau, bent jau kai kuriuose šių „MacBook“ ir „MacBook Pro“ modeliuose šis mechanizmas nepateisino „Apple“, siejamos su patikima technika, vardo. „Apple“ gana ilgai tylėjo, nes matyt tyrė šią problemą. Galiausiai stringančių klavišų problemai — kai ekrane po kelis kartus parašoma ta pati raidė arba raidė paspaudus klavišą nerašoma, arba klavišas atrodo veikia taip lyg po juo būtų pripilta uogienės — problema tapo „masiniu“ reiškiniu „Apple“ paskelbė tam tikrų kompiuterių modelių (žr. žemiau) nemokamo remonto programą. Tie, kas už klaviatūros remontą jau yra sumokėjęs — gali kreiptis į „Apple“ dėl pinigų grąžinimo.

„Apple“ teigia, kad jos arba jos autorizuotuose servisuose bus galima taisyti stringančių klavišų problemą turinčius kompiuterius. Remonto įstaigoje nustačius, kad tai problema susijusi su „Apple MacBook ir MacBook Pro klaviatūrų serviso programa“ — nemokamai bus keičiami programoje išvardintų kompiuterių kai kurie klavišai ar visos klaviatūros.

„Apple“ paskelbė, kad šioje programoje dalyvauja tik žemiau išvardinti kompiuterių modeliai:

Turėkite omenyje, kad jei „MacBook“ ar „MacBook Pro“ kompiuteris turi kitų gedimų ar pažeidimų, kurie gali turėti įtakos kompiuterio remonto kokybei — šie trūkumai turi būti pašalinti pirmiausia. Už tokių trūkumų šalinimą gali tekti mokėti.

Prieš nešdami kompiuterį į servisą nepamirškite išsaugoti jame esančių duomenų kopijos. Paranojiškesni gali įjungti „FileVault“. Apie tai, kad kompiuteryje turi būti ne automatiškai įkeliama naudotojo sąsaja, o reikėtų įvesti slaptažodį prie jos prisijungiant aš jau net nekalbu.

Programa galioja 4 metus, kurie skaičiuojami nuo pirmojo to kompiuterio įsigijimo parduotuvėje.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. gera naujiena, reiks kreiptis.
    Kažin ar iDeal būtini pirkimo dokumentai..

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų