Apple Watch Ultra ant mano riešo
„Apple Watch Ultra“ per kelerius metus „Apple“ išleistas kiek labiau išskirtinis, dėmesio susilaukęs įrenginys. Ar vertas jis pinigų už kuriuos galima nusipirkti kompiuterį?
Stebint „Apple“ renginį, kurio metu buvo pristatytas „Apple Watch Ultra“ man susidarė įspūdis, kad tai gremėzdiškas laikrodis pagrinde skirtas labai aktyviai sportu užsiimantiems žmonėms, o dar tiksliau — laikrodis skirtas aktyviai užsiimantiems ekstremaliu sportu. Tad nusiraminau supratęs, kad šis laikrodis ne man. Tuo labiau, kad turimas senukas „Apple Watch 3“ mane visiškai tenkina: jo funkcijų man užtenka, akumuliatorius be vargo išlaiko pusantros paros ir t.t.
Šiuos mano įtarimus patvirtino ir apsilankymas „iDeal“ parduotuvėje, kur pasimatavau „Ultra“ esantį ekspozicijoje. Tiesa, tas „šniūrelis“, kuris parduotuvėje skirtas apsaugoti laikrodį nuo ilgapirščių, nepriduoda patogumo laikrodį matuojantis, bet pridėjęs naująjį prie riešo, šalia turimo 42mm „Apple Watch“ padariau sau išvadą — „Ultra“ yra tikrai ultra-didelis.
Sklaidant įvairias „Apple“ įrangos apžvalgų svetaines, pastebėjau, kad labai dažnai į akiratį patekdavo naujajam „Apple Watch Ultra“ skirti straipsniai. Tame nėra nieko keisto, nes tai „kitoks“ „Apple“ įrenginys nei daugelis, kuriuos kompanija išleido pastaraisiais metais atnaujindama tik kelis jų vidinius komponentus. Tačiau beveik kiekvienoje „Ultra“ apžvalgoje, apžvalgininkai kaip susitarę unisonu kartojo, kad „Ultra“ nėra toks didelis kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasitaikius progai vėl pasimatavau „Ultra“ ir tikrai — jis nepasirodė man toks gremėzdas, kaip pirmą kartą.
Prasidėjo vidinės kovos. Vienas aš - spontaniškas pirkėjas visais trimitais trimitavo, kad man reikia naujo „Apple Watch“ ir, kad tai turi būti „Ultra“. Aš supratau, kad prasmė atnaujinti turimą „Apple watch“ šiuo metu yra tik į „Ultra“. Kitas aš - racionalusis, tikino jog nereikia naujo laikrodžio, viskas kas jame yra nauja man nereikalinga, nes ne tik kad nesu ekstremalaus sporto atstovas, apskritai mano sportavimas apsiriboja vakariniu pasivaikščiojimu su šunimi, na kartais gal kiek aktyvesne dienos eiga, o turimas laikrodis visiškai patenkina mano minimalius reikalavimus laikrodžiui.
Tiesa, naujame laikrodyje yra kelios funkcijos, kurios man atrodė viliojančiai: EKG ir deguonies kiekis kraujyje. Su amžiumi jos tampa vis labiau aktualesnės. Žinoma, šios funkcijos nėra išskirtinės tik „Ultra“ modeliams, bet man maloniau skambėjo vidinis balsas teigiantis, kad jei jau keisti laikrodį tai į patį-pačiausią „Apple Watch“ prieinamą šiuo metu. Mano spontaniškasis, iracionalusis aš lėtai, bet užtikrinai užkariavo laimėtojo pozicijas mano galvoje. Racionalusis išbandė įvairiausius argumentus pradedant pinigais ir baigiant sveiku protu. Niekas nepadėjo.
Nusipirkau aš Apple Watch Ultra
Kurį laiką įtariai stebėjau savo pojūčius. Iš asmeninės patirties žinau, kad neretai paklusęs savo spontaniškajam pirkimo instinktui vėliau nusiviliu, nes suprantu (kartais praėjus vos kelioms minutėms nuo daikto įsigijimo), kad man „šito daikto“ visiškai nereikia. Su „Apple Watch Ultra“ taip nenutiko. Su palengvėjimu atsidūstu.
Kas Ultra kitaip
Nerašysiu „Ultra“ apžvalgos, nes tų apžvalgų tiek teksto, tiek video pavidalu prikurta tokia galybė, kad jos periodiškai įkyriai lenda į akis ilgainiui ne juokais pradėdamos erzinti („Google“ čia specialistė). Parašysiu tik kelis savo pastebėjimus. Tie kam įdomus „Apple Watch“ laikrodžių palyginimas — jį ras anksčiau skelbtame straipsnyje.
Dydis
Pirmiausia „Ultra“ išsiskiria savo dydžiu. Vidutinio ar didesnio didumo riešui jis tikrai nėra per didelis, nors pridėjus šalia paprasto „Apple Watch“, „Ultra“ atrodo gerokai masyvesnis. Smulkesnio riešo savininkui „Ultra“ gali būti net per didelis. Žinoma, tai kas yra didelis laikrodis ir jo tinkamumas yra labai individualūs supratimai, bet man atrodo, kad nešioti laikrodį, kuris platesnis nei riešas gali būti nepatogu. Nors prisipažinsiu teko matyti moteriškių dėvinčių laikrodžius, kurie man savo dydžiu priminė nedidelius žadintuvus pritvirtintus prie riešo, bet jas, matyt, tai tenkino. Tad…
Teisingumo dėlei turėčiau pripažinti, kad pirmą savaitę porą kartų stuktelėjau laikrodžiu į duris. Matyt, nors ir papildomi tik pora milimetrų storumo, bet jie yra ir rankoms teks priprasti prie to didesnio „gumbo ant riešo“. Bet tai buvo tik pradžioje ir tik porą kartų. Žinoma, įsivaizduodamas kiek gali kainuoti šio laikrodžio remontas sukūlus ekraną, ar uždėjau ant jo apsauginį stikliuką, ko įprastai nedarau. Maža ką, o gal tam tikroje situacijoje padės, tuo labiau, kad tos apsaugos nei matosi, nei jaučiasi.
Nešiojimo būdas
Po kelių dienų „Apple Watch Ultra“ nešiojimo aš jį apsukau 180˚.
Senąjį „Apple Watch“ aš nešiojau taip, kad sukamoji svirtelė buvo ne į rankos pirštų, bet į alkūnės pusę. Tai man padėjo išvengti netyčinių svirtelės paspaudimu sulenkiant riešą ar dėvint pirštinę. Tokiu pat būdu nustatęs „Apple Watch Ultra“ pastebėjau, kad dažnai savaime nusispaudžia „Action“ mygtukas. Apsukau taip, kad į alūnės pusę būtų „Action“ mygtukas ir bėdos dingo, nes sukama svirtelė „Apple Watch Ultra“ yra apsaugota nuo atsitiktinių nuspaudimų. Tiesa, vis dar pastebiu, kad retsykiais norėdamas spustelėti laikrodžio sukamą svirtelę automatiškai pirštais siekiu ne tos pusės kur ji yra. Įpročiai, įpročiai…
Action mygtukas
„Action“ mygtukas, kurio pagalba galima greitai atidaryti norimą aplikaciją man tikrai patinka. Prisijaukinau jį iš karto. Pradžioje, kol „Action“ mygtukui nėra priskirtas konkretus veiksmas jis atidaro „Apple“ numatytas parinktis ir leidžia pasirinkti veiksmą. Tačiau vos tik nustatymuose „Action“ mygtukui priskiriamas konkretus veiksmas grįžti prie to kelių veiksmų pasirinkimo „Apple“ galimybės nenumatė. Tai man sukėlė šiokį tokį nepasitenkinimą ir tą problemą aš išsprendžiau savaip - aš „Shortcut“ aplikacijoje susikūriau komandų rinkinį, kuris man parodo meniu iš kur aš galiu rinktis: ar pradėti „Activity“, ar paskaičiuoti kelionės laiką iki vietos mano kalendoriaus įraše, ar parodyti 2-jų savaičių įrašus mano darbo kalendoriuje, ar nukopijuoti mano esamas koordinates į laikrodžio ir telefono atmintį, ar paskaičiuoti arbatpinigius ir sumos už pietus/vakarienę jei ją dalinasi kelis asmenys, ar įvesti tam tikrus sveikatingumo parodymus, atidaryti kompasą kur yra Wayback/Waypont funkcijos, ar valdyti šviesas namie ir t.t. Paspaudus „Action“ mygtuką paleidžiamas mano susikurtas „Shortcut“ komandų rinkinys. Žodžiu, galimybių daug, bet persistengti su tuo meniu taip pat nereikia, nes „parinkčių dešra“ taps tokia ilga, kad ja naudotis bus paprasčiausiai nebepatogu.
Akumuliatorius
Nors poreikio skųstis „Apple Watch 3“ akumuliatoriumi neturėjau jokio. Jis man be vargo išlaikydavo 1,5 paros ir tai turint omenyje, kad šiam įrenginiui jau 5 metai. Nors nesu linkęs eksperimentuoti su laikrodžio baterija, tačiau sportinio intereso vedamas pabandžiau kiek atlaikys mano „Ultra“ akumuliatorius laikrodį naudojant įprastu režimu. Eksperimento rezultatas — 3 paros. Nors nebandžiau, bet galėčiau spėti, kad su mano naudojimu, energijos taupymo režimu „Ultra“ atlaikytų kokias 5, o gal net ir 6-as paras. Visai neblogai.
Aš miegu su laikrodžiu, tad įprastai prieš einant miegoti laikrodį padedu ant įkroviklio. Su „Ultra“ aš taip elgiuosi kas antrą parą, nes dažniau tiesiog nėra reikalo. Akumuliatorius įsirikrauna gana greitai.
Didesnis ekranas
Didesnis ekranas iš ties padeda geriau įžiūrėti tekstinę informaciją jame, o jei reikia ir atsakyti į žinutes gerokai paprasčiau. Nors belieka apgailestauti, kad „Apple“ į laikrodžio klaviatūrą neįdiegė galimybės rašyti visų lietuviškų raidžių - trūksta: „ą“ ir „ų“.
Po „Apple Watch 3“, galimybė laikrodžio ciferblato ekranuose atvaizduoti daugiau informacijos taip pat džiugina.
eSIM
Įsigijęs „Apple Watch Ultra“ pradėjau svarstyti ar nereikėtų man į jį įsidiegti ir eSIM. Čia nugalėjo racionalusis aš. Apraminęs savo impulsyvumą pirkimams, padariau sau išvadą, kad telefono laikrodis su eSIM vis tiek tai neatstos, eidamas toliau aš vis tiek telefoną pasiimsiu su savimi. O ta galimybė, kad eidamas pabėgioti gali palikti telefoną (kas be jokios abejonės bėgiojantiems yra privalumas), man yra joks pliusas, nes aš nebėgioju. O jei kartais pamirščiau telefoną namie išėjęs pasivaikščioti su šunimi — tai nesu prezidentas, kuris turi būti pasiekiamas 24/7.
O ir tas faktas, kad „Bitės“ savitarnoje man paaiškino jog net jei ir pavyktų paprastuoju būdu įgalinti eSIM laikrodyje, tai norint šios paslaugos atsisakyti reikėtų eiti į saloną ir ten kažką rašyti, kažko prašyti — manęs nesužavėjo ir aš nutariau nepasinaudoti net siūlomu bandomuoju eSIM laikotarpiu kurį laiką nemokant už paslaugą. Mano galva XXI a. jei paslaugą galima įgalinti nuotoliniu būdu, neinant į saloną, tai tokia pati galimybė turėtų egzistuoti ir norint jos atsisakyti.
Apyrankės
Laikrodį įsigijau su „Trail Loop“ apyranke ir galiu pasakyti ji man pati patogiausia. Minkšta, patogi, gerai apgula riešą ir laikrodžio prigludimą prie riešo galima nustatyti taip, kaip atrodo patogiausia, kad ir milimetro tikslumu.
Įsigijau ir „Alpine Loop“, tačiau galiu pasakyti, kad ši apyrankė manęs nesužavėjo. Pirmiausia tai tos kilpelės į kurias įstatoma sagtelė nebūtinai atitiks jūsų riešo dydį, kad laikrodis būtų pritvirtintas maksimaliai patogiai. Pritvirtinus prie vienos kilpelės, gali pasirodyti, kad laikrodis kabo kiek per laisvai, o jau pritvirtinus prie sekančios — per daug veržia. Atsegti „Alpine Loop“ taip pat nėra labai patogu ir kartais atsegimo procesas gali užimti daugiau laiko ir pastangų nei norėtųsi tam skirti. Tiesa laikosi ji tvirtai ir patikimai.
Yra dar vienas dalykas, kuris man nepatiko dėvint „Alpine Loop“ apyrankę. Apačioje esantis užsegimas, rašant kompiuterio klaviatūra, pastoviai beldžia į stalą ar kompiuterio korpusą ir tas bildėjimas tikrai nesudaro „labai patogios“ apyrankės jausmo.
„Ocean Band“ apyrankės nebandžiau, bet manau ji turėtų tą pačią sagtelės trynimosi ir bildėjimo liečiantis prie paviršių rašant kompiuterio klaviatūra problemą.
Jei nutarėte įsigyti „Apple Watch Ultra“ (ar kitą „Apple Watch“ modelį) ir tai nėra pirmasis „Apple Watch“ — greičiausiai jau turite bent vieną, ar daugiau laikrodžiui skirtų apyrankių. Atminkite, kad renkantis „Apple Watch“ apytankę galioja paprasta taisyklė — 45 mm laikrodžiui skirta apyrankė suderinama su 42 mm, 44 mm ir 49 mm korpusais. Tad jei tarkim turite 42 mm „Apple Watch 3“ — šiam laikrodžiui skirta apyrankė tiks ne tik 45 mm „Apple Watch 8“, bet ir „Apple Watch Ultra“.
Išvados
Ar gailiuosi nusipirkęs „Apple Watch Ultra“ — ne, tikrai nesigailiu, nes laikrodis visiškai pateisino mano lūkesčius, kurie iš pat pradžių buvo realistiški.
Ar verta mokėti už laikrodį daugiau nei kainuoja „Mac mini M2“ su 8‑ų branduolių procesoriumi ir 10 branduolių vaizdo plokšte bei 512GB SSD disku ir beveik ~30 proc. daugiau nei „Apple Watch 8“ ekvivalentas? Čia matyt atsakymas kiekvienam individualus. Neskaitant tikrai ilgiau tarnaujančio akumuliatoriaus vargu ar „Ultra“ bus 30 proc. geresnis, greitesnis ar tikslesnis. Tačiau jo išskirtinė išvaizda, didesnis patvarumas, mano, galva tikrai verti tų pinigų. Jei svarstote įsigyti „Apple Watch Series 8 GPS“ plieno korpusu, tai jį pirkčiau tik tuo atveju jei šio modeli plonumas yra pagrindinis kriterijus renkantis būtent šį modelį. Priešingu atveju neabejodamas rinkčiausi „Apple Watch Ultra“.
Sveikinimai Ramūnai su pirkiniu ir faina apžvalga 🙂
Dėl eSim tai pas Telia nėra tokių bėdų,leidžia aktyvuotis ir atsisakyti paslaugos niekur nevykstant🙂
Dar toks klausimas,ar pas Ultrą modelį yra tas pats,kas ir pas visų modelių laikrodžius su eSim,kas mane begalo nervina ir Apple negali to sutvarkyti ar tiesiog nenori to daryti...
T.y. ar nusiemus laikrodį nuo riešo jis vistiek skamba kai gaunamas įeinantis skambutis?(suprantu jei tai būtų eSim rėžimu),bet tik ne bluetooth rėžime.
Dabar tu tą turėjai pastebėti,nebent kaip sakei,kad retai nusiemi laikrodį🙂
Smagu, kad skaitote.
Tiesą sakant niekada neatkreipiau dėmesio į tai ar laikrodis skamba kai ne ant riešo. Dabar pabandžiau, ir tikrai skamba.
Dėl eSim tai gali būti, kad Telia kitaip, bet aš Bitėje ir kol kas su visais abonentais kraustytis kitur nematau reikalo.
Gaila tada,kad pas Ultrą modelį tas pats 😢 nes kai atsinaujinau iš 4-tos bluetooth laikrodžio versijos į Watch 6 su eSim,labai nuliūdino šita spraga... Dar kažkada ideal'e klausiau,kodėl čia taip yra,tai atsakymas buvo,neva tai turi išeiti updeitas ir ištaisyti šitą bėdą,bet deja paaiškėjo,kad taip jau yra su visais eSim modeliais...
Susitaikiau ir įpratau,bet nakčiai dabar visada pilnai turiu išjungti bluetootha,kad koks atsitiktinis skambutis neprižadintu...
nes laikrodis ant spintelės o skamba😐ko nėra be eSim modeliuose,nusegei nuo rankos ir pamiršai...
Aš telefone nakčiai nustatęs, kad automatiškai įsijungtų „sleep“ režimas ir telefonas neskamba nurodytomis valandomis. Man kažkaip naktimis niekas nebeskambina (netikėtai) tai negaliu pasakyti ar laikrodis skambėtų ir „sleep“ ar „do not disturb“ režime. Gal jei laikrodis tokiame režime neskamba — tai būtų problemos sprendimas…
Visokie skambėjimai ir net pranešimų dingsėjimai ar virptelėjimai būtų problema, nes miegu su laikrodžiu.
Hmm,gal ir gerą čia mintį davei,tik įdomu ar „sleep“ rėžimo nesinchronizuoja kartu su telefonu🤔
Nes aš telefoną pasidėjas šalia miegu ir noriu girdėti,jei kažkoks pranešimas ar skambutis,naktį būnu pasidaręs ant „vibro“ rėžimą...
Žodžiu reikės paeksperimentuoti su tuo „sleep" ant laikrodžio 🙂
Ten yra galimybė leisti tam tikriem žmonėms ar jų grupėms bei nurodytoms aplikacijoms kelti triukšmą ir ramybės metu. :)
Žodžiu nieko gero, „Do not disturb“ veikia tik sinchronizuotai abu,atskirai laikrodžio neišeina nustatyti😤
Ateityje,jeigu kada nors keisiu laikrodį,imsiu be eSim,jeigu bus tokių dar 🙂
O naujinausi praktiškai dėl eSim,po pusmečio supratau,kad nereikalingas dalykas,man asmeniškai.
Kas bėgioja kokius krosiukus tai tikrai patogu,nereikia temptis telefono su savim.
Neieškojau būdo, bet pagalvojau, o jei pasinaudoti „varpeliu“ esančiu laikrodžio „Control Center“. Jis turėtų sumažinti triukšmą laikrodyje.
Dėl sinchronizavimo tai jį galima atjungti. Atidarykite Watch app telefone, apačioje pažymėkite My Watch, tada General → Focus ir atjunkite Mirror my iPhone. Tada tie Sleep ar Do not Distrub režimai laikrodyje ir telefone turėtų veikti nepriklausomai nuo vienas kito.
Jo,parašiau ir poto pamačiau,kad pačio laikrodžio meniu yra mirror išjungimas🙂
Jėėė!!! Veikia,ragelis skamba,laikrodis nuimtas nuo rankos tyli 🥳
Fainai,dėkui už rastą išeitį 😊
Tai kartu, bendromis jėgomis tą išeitį ir radome. 😊
Dėkoju už įspūdžius. Jaučiu, kad ir aš pradėjau labiau žvairuoti į šį laikrodį. Todėl turiu porą klausimų:
1. Ar Ultra laikrodžių variantai smarkiai skiriasi vienas nuo kito? Ar reiškia, kad pasirinkus pvz., Alpine, jis nebus pritaikomas nardymui? Ar čia tik dirželiuose esmė?
2. Ar tikrai būtinas apsauginis stiklas? Aš savo 3-ą modelį jau penkti metai nusiimu nuo riešo tik pakrauti ir per tą laiką tik pora nežymų įbrėžimų atsirado, kurių net nesimato, kai laikrodis šviečia.
1. „Apple Watch Ultra“ variantų yra vienas, jei neskaityti skirtingų dirželių. Bet dirželiai atskirai nuo laikrodžio, kokį nori — tokį nusiperki. Nežinau apie profesionalų nardymą ir jo ypatumus, bet manau, kad skirtumas tarp „Alpine“, „Trail Loop“, „Slate Blue Braided Solo Loop“ ar bet kokio kito medžiaginio dirželio ir kokių nors „Ocean band“, „Elderberry Sport Band“, „Nike Sport band“ ir kitų silikonių, fluoroelastomerinių ar pagaliau metalinių dirželių tas, kad medžiaginiai išlipus iš vandens ilgiau bus šlapi ir juos išdžiovinti truks ilgiau. Čia mano toks supratimas. Žinoma, medžiaginiai gal dar ir pasitampo vandenyje ir atsiranda rizika laikrodį „paskandinti“.
1.1. Kai/jei rinksitės „Ultra“ atkreipkite dėmesį į dirželio dydį. Jie ten yra keli ir vieni gali būti per ilgi, o kiti per trumpi. „Apple“ svetainėje, prie dirželių dydžių yra parašyti ir riešo išmatavimai, kuriam S/M/L dirželiai tinka. Papildomai galite atsisiųsti, atsispausdinti, išsikirpti dirželį iš „Apple“ siūlomos instrukcijos ir pasimatuoti ant savo riešo.
2. Būtinas tikrai nėra. Mano 3-uko stiklas šiek tiek pasibraižęs - jį nešiojau be apsaugos. Nieko keisto su manimi jis patyrė įvairių nuotykių. Apsauginį stiklą „Ultra“ laikrodžiui pirkau ne dėl susibraižymų, jie manęs netrikdo (nebent per juos jau neįžiūrėtum kas laikrodžio ekrane). O tam, kad apsaugoti ekraną nuo dužimo. Laikrodis kainuoja 999 €, o dužus ekranui remontas (keičiamas laikrodis) apie 619 €, tad daugiau nei pusė laikrodžio kainos (daugiau ne nei naujas Apple Watch Series 8 GPS + Cellular 45mm Aluminium). Turint „AppleCare+“ apie 75€. O stikliukai, jei jie padėtų — lyginant su šiomis kainomis nieko nekainuoja, jų įprastai būna rinkinyje keli, kas nors vienam atsitiko — užsidedi kitą. Aš pirkau šiuos apsauginius „Ultra“ ekrano stikliukus.
Ačiū už išsamų atsakymą ir informaciją.