36-os 2020 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

36-os 2020 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „Apple“ paskelbė „Long Way Up“ su Ewan McGregor ir Charley Boorman video anonsą. Filme nukeliajama 13 000 mylių, kertamos 16 sienų, aplankomos 13 šalių.
 • Rugsėjo 1 dieną sukako lygiai 10 metų, kai „Apple Store“ tapo ir žaidiminių aplikacijų platforma - „App Store“ atsirado demonstracinė „Citadel“ žaidimo versiją. Šį žaidimą ant „Unreal Engine 3“ bazės sukūrė studija „Epic Games“. Ta pati su kuria dabar pykstasi „Apple“. Tuo metu „Epic Games“ parodė jog geri žaidimai gali būti žaidžiami ne tik „Xbox 360“ ar „PlayStation 3“, bet ir „iPhone“.
 • „Apple“ penktą kartą kompanijos gyvavimo istorijoje pakeitė AAPL nominalą. „Apple“ akcijų turėtojai vietoje vienos turėtos akcijos dabar turi 4. Pirmadienį vienos akcijos vertė buvo apie 125 JAV doleriai. Praėjusią savaitę viena AAPL akcija kainavo apie 500 JAV dolerių.
  Pirmą kartą „Apple“ AAPL nominalą pakeitė 1987 metų birželio 16 dieną. Antrą kartą — 2000 metų birželio 21, trečią — 2005 vasario 28. Ketvirtą kartą AAPL nominalą „Apple“ pakeitė 2014 metų birželio 9 dieną. Tada „Apple“ akcijų turėtojai vietoje vienos turėtos akcijos gavo septynias, žinoma, atitinkamai perskaičiavus AAPL vertę.
 • Programišiai Peter Dantini ir Patrick Wardle aptiko, kad dėl kažkokios tai nežinomos priežasties „macOS“ sistemoje esantis „Gatekeeper“ praleido „Mac“ skirtą trojaną „Shlayer“ užsimaskavusį kaip „Adobe Flash Player“ diegimo paketas. Kasperskio laboratorija „Shlayer“ pavadino labiausiai 2019 metais paplitusiu „Mac“ virusu. Anksčiau „Gatekeeper“ gana tiksliai identifikuodavo kenkėjiškus kodus, tačiau šį kartą kenkėją praleido. Įdomu ir tai, kad šis kodas be jokių sunkumų prasmunka ir į „macOS Big Sur“ beta versijas.
 • Kalifornijos namų dizaino kompanija „Alchemy Architects“ parodo, kaip atrodyti „Apple“ dizaino estetika perkelta į namus. Prie to tiesiogiai prisidėjo ir 10 metų vyriausiuoju nekilnojamo turto ir vystymo dizaino direktoriumi „Apple“ dirbęs ir 2016 metais su „Alchemy Architects“ bendradarbiauti pradėjęs BJ Siegel. Pažiūrėti, kaip „Apple“ dizaino estetika gali atrodyti perkelta į namų dizainą galite „Alchemy Architects“ svetainėje.
 • „Apple“ palaikymo svetainėje pasirodė nusiskundimų. Juose 2020 metų „iMac“ savininkai skundžiasi kompiuterių su „AMD Radeon Pro 5700 XT“ grafine plokšte darbo nesklandumais. Ekrane pasirodo juostos.
 • „Apple“ paskelbė naują „iPhone“ reklaminį video „Over Sharing“.

  Nesuprantantiems angliškai, bet mokantiems rusų kalbą — šį klipą „Apple“ išleido ir rusų kalba.
 • „Apple“ paskelbė, kad investuoja į dviejų didžiausių pasaulyje vėjo jėgainių statybą. Šie 200 metrų aukščio „malūnai“ stovės Danijoje ir pagamins 62 gigavatvalandžių elektros energijos per metus. Didelė dalis šios elektros energijos bus skirta „Apple“ duomenų centrui Viborg′e, o likusi dalis pateks į Danijos elektros tinklus.
 • Pirmasis „Apple TV+“ anonso video serialui „Tehran“ („Teheranas“).
 • Penktadienį „Apple“ atnaujino savo svetainės pirmąjį puslapį. Dabar jis dedikuotas „Apple TV+“ ir pasididžiavimu tuo, kad jame net 18 rodomų filmų ir serialų yra nominuoti Emmy apdovanojimams.
 • Ketvirtadienį, po kelių mėnesių stulbinančio augimo, „Apple“ akcijos su trenksmu smuktelėjo žemyn. Kompanijos akcijų vertė per vieną sumažėjo net aštuoniais procentais. Tai buvo blogiausia diena technologijų akcijoms nuo kovo mėnesio. Dėl didelio kompanijos akcijų kiekio atsiradimo prekyboje, „Apple“ kapitalizacija sumažėjo 180 milijardų JAV dolerių ir tai, anot „Barron’s“ buvo didžiausias kada įvykęs kokios nors kompanijos vertės praradimas. Prieš tai toks liūdnas rekordas priklausė „Volkswagen“, kai 2008 metų spalį automobilių gamintoja per vieną dieną prarado 153 milijardus JAV dolerių. Manyčiau neblogas laikas įsigyti AAPL.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O kur naujiena apie iOS 13.7 ir covid-19? 😁 O kodėl per Stocks nerodo akcijų kritimo ~4 kartus, nes kaip suprantu viena akcija pasidalino į 4, tai naujos akcijos vertė taip pat turėjo dalintis? Manai dabar verta jau pirkti? Gal geriau luktelti kol ateis antra viruso banga ir su ja susitvarkysim, gal tuo metu bus kritimas kaip ir kovo mėnesį? Galėtum parašyt naujieną kaip reikia pirkti/parduoti akcijas, per kokią platformą, kaip galima susimokėti, kiek nuskaito tarpininkai, kaip gaunami dividentai ir kokia tvarka ir kiek reikia sumokėti VMI ir panašiai 😁

Parašykite komentarą

Į viršų