Kaip iškirpti nereikalingas video atkarpas iPhone

Kaip iPhone iš video medžiagos iškirpti nereikalingą siužetą

Kartais filmuojant užfiksuojama ir tai ko galutiniame video medžiagos rezultate nesinori matyti. Kaip iškirpti nereikalingas vaizdo atkarpas?

Filmuojant, ypač ilgesniais siužetais, kartais video medžiagoje galima aptikti momentų, kurių galutiniame video nereikia. Juos iškirpti iPhone dažnam nėra paprasta užduotis, tačiau tai nėra neįmanoma misija.

 1. Savo „iPhone“„App Store“ įdiekite „iMovie“ aplikaciją. Išmaniuose telefonuose su dideliu atminties kiekiu, ši aplikacija greičiausiai jau yra įdiegta.
 2. Atidarę „iMovie“ aplikaciją sukurkite naują projektą ir į jį įdėkite video failą, kurio gabalą norite iškirpti.
 3. Pažymėkite video medžiagos atkarpą juostoje.
 4. Padidinimo mygtuku pasirinkite tinkamą kadrų išplėtimą, kad būtų galima tiksliau nustatyti iškerpamos medžiagos pradžią ir pabaigą.
 5. Pasirenkame veiksmą kurį norime atlikti, pavyzdžiui iškirpti pažymėtą atkarpą.
 6. Patvirtiname pasirinktą veiksmą.
 7. Eksportuojame video failą.

Jei norite tiksliau apkarpyti video galite išbandyti kitą video redaktorių šiems tikslams — „Video Crop - Crop and Resize Video“

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Nelabai supratau, o kuom blogai su Photos iškirpti/sutrumpinti video? Ar čia kažkas kito?

  • O kaip su Photos iškirpti pvz vidurį (video viduryje yra nereikalinga dalis)?

   • A, dabar supratau, nu čia realiai naudinga, jei pradėti montuoti video ir daug video sujungti.
    O vieną video pakoregavus, tai viduryje tas staigus peršokimas nuo vieno momento iki kito momento, kaip brokas pasirodys mano akimis :)

    • Viskas priklauso nuo „siužeto“ ir kurioje vietoje nukirpta. Vaizdo medžiagos montavimas, gebėjimas padaryti taip, kad tie iškirpimai atrodytų natūralūs, „neplėšytų akių“ ir video pasakojimas būtų vientisas, išlaikyta siužeto linija ir tą video būtų įdomu stebėti — atskiras menas. Neretai poros valandų galutiniam video sukurti nufilmuojama keli šimtai valandų video medžiagos. Be karpymų niekaip, nebent siužetas trumpas. Kai žiūri filmą ir personažas vienu momentu nutaria perskristi iš Paryžiaus į Monrealį — nerodo gi visų 8-ų valandų trukmės video vien apie tai kaip jis skrenda. Be karpymo nusibostų tokį filmą žiūrėti, o filmų peržiūra taptų panaši į Dakiją nugalėjusio imperatoriaus Trajano gladiatorių žaidynes, kurios truko 123 dienas.
     Suprantu, kai video yra šeimyniniai ir skirti tik šeimos peržiūrėjimui — tada viskas gerai galima žiūrėti ir netvarkingą video (jei tai mazochistų šeima). Tačiau jei video medžiagą norima parodyti kitiems — ją reikia paruošti (taip pat ir pakarpant ir ne tik pradžioje ir pabaigoje). Priešingu atveju gali nutikti taip, kaip ir su viešinamos kokių vaikų nuotraukomis, po kuriomis super-mamytės komentaruose iš džiaugsmo apsipila ašaromis ir lyg juodosios mambos puola bet kurį išsakiusį kiek kitokią savo nuomonę apie tą vaizdą. Jos nesupranta, kad kiti nejaučia tų sentimentų jų pypliui, nežino kas buvo prieš nufotografuojant, nufotografavus ir jie nemato, kad tai „pirmieji kokio Mantuko žingsniai“. Jos nepagalvoja, kad kiti prastai nufotografuotoje, sukadruotoje ir netvarkingoje mato tik apsisnarglėjusį pyplį nuo alergijos išbertais žandais ir apsmukusiomis kelnėmis. Taip gali nutikti ir su netvarkingu video, kur rodoma kaip iki kulminacijos, esminio momento tiesiog einama 15 minučių.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų