Apple vėl suklydo piešdama Emodži

Tema: Apple

Vienas „krapštukas“ aptiko neatitikimą viename iš „Apple“ Emodži (Emoji) paveikslėlių. Šį kartą netikslumų rasta skaitliukų paveikslėlyje.

Apple“ kompanija garsėjanti savo precizišku požiūriu net į mažiausias smulkmenas. Matyt dėl to per kompanijos gyvavimo laikotarpį šis bruožas išsivystė ir pas daugelį jos įrenginių naudotojų. O ir šiaip, egzistuoja nemažai žmonių sugebančių pastebėti, atrodytų, pačias neakivaizdžiausias smulkmenas.

Vienas „Apple“ technikos naudotojas (John @sophophobic) savo „Twitter“ paskyroje paskelbė, kad aptiko neatitikimų vienoje „Apple“ Emoji piktogramoje. Šį kartą kalba apie Abako[1] tipo skaitliukus.

Vyresnės kartos atstovai tikriausiai dar gerai prisimena laikus, kai parduotuvėse pardavėjos pinigus skaičiuodavo „varinėdamos“ medinius burbuliukus suvertus ant metalinio strypo. Aš pamenu, kad ir man mokykloje teko mokytis tokiais skaičiuoti, tiesa, kiek pamenu šios pamokos buvo gana nesėkmingos, nes taip šiais skaitliukais naudotis ir neišmokau.

„Apple“ Emoji piktogramų rinkinyje, Abako tipo skaičiuotuvas atvaizduotas 2:4 konfigūracijos — dviejų burbuliukų grupė vienoje pusėje ir keturių kitoje. Reikalas tas, kad tokio tipo skaitliukai neegzistuoja.

Šią, „Twitter“ naudotojo, save įvardinančio kaip rimtas reporteris, kuriam rūpi istorinis emoji tikslumas, aptiktą klaidą patvirtina ir Eli Maor — Loyola University Chicago matematikos profesorius užsiimantis Abako istorija. Jis teigia, kad negali prisiminti tokios konfigūracijos (4–2) skaitliukų, išskyrus gal būt žaislinius. Profesoriaus straipsnį apie Abako skaitliukus galite paskaityti čia.

Net jei nekreipti dėmesio į neteisingai „Apple“ sugrupuotus skaitliukų rutuliukus, panašu jog net jų pasukimas yra neteisingas. Anot Amerikos istorijos muziejaus kuratorės, Filosofijos mokslų daktarės Peggy A. Kidwell, „Apple“ atvaizduojamo Abako skaičiuotuvo pasukimas yra neįprastas. Mokslų daktarė teigė, kad muziejuje taip pasuktų Abako skaičiuotuvų nėra ir net tiek, kurie yra šiek tiek panašūs negali būti „horizontalūs“, kaip juos atvaizduoja „Apple“.

Google“, „Microsoft“ ir „Facebook“ taip pat savo Emoji piktogramų rinkiniuose turi Abako tipo skaitliukus, tačiau šios kompanijos juos atvaizdavo teisingai: „Google“ naudoja Vakarų-tipo modelį, o „Microsoft“ ir „Facebook“ — Japonų stiliaus 1:4, kurio pasukimas taip pat teisingas.

Kita vertus „Samsung“, „Twitter“ ir „WhatsApp“ aplikacijose Abako tipo skaitliukų piktogramos taip pat neteisingos.

Japonų Abako tipo skaitliukai
Japonų Abako tipo skaitliukai
Kinų Abako tipo skaitliukai
Kinų Abako tipo skaitliukai
Tokie Abako skaitliukai ilga laiką buvo naudojami Rusijoje ir TSRS
Tokie Abako skaitliukai ilga laiką buvo naudojami Rusijoje ir TSRS

  1. Abakas (gr. abax – skaičiavimo lenta) – senovinis skaičiavimo prietaisas, kurio prototipai skaitliukai buvo naudoti iki maždaug 1990 metų, beveik 20 amžių. Gali pasirodyti ir keista, tačiau yra vietų, kur šio tipo skaitliukus naudoja dar ir šiandien (Lietuvoje jų nemačiau jau daug metų).  ↩

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Aš turiu tokią skaičiavimo lentą :)

Parašykite komentarą

Į viršų