24-os 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

24-os 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • iOS 13“ slypi nemažai paslapčių. Jas tereikia rasti. Pavyzdžiui įdiegęs „iOS 13“ beta versiją savo telefone ir bandydamas grįžti prie „iOS 12.3“, „Twitter“ naudotojas Raphaël Mouton aptiko „iPhone“ ekrane paveikslėlį, kuris leidžia manyti, kad naujieji „Apple“ mobilūs telefonai bus komplektuojami su įkrovimo laidu, kurio bent jau viename gale bus USB-C jungtis.
 • Fotografas ir fotožurnalistas Christopher Anderson dalinasi patarimais kaip fotografuoti portretus naujame „Apple“ kampanijos „Shot on iPhone XS“ video.
 • „Apple“ išleido „iOS 12.3.2“, kuri ištaiso kai kuriuose „iPhone 8 Plus“ telefonų modeliuose klaidą, dėl kurios fotografuojant portreto režimu režimu galėjo nuotraukose nesimatyti gylio efekto (kai fonas būna neryškus).
 • Vertingiausių prekės ženklų sąraše (BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brand) skelbiamame „BrandZ“, 2019 metais „Apple“ (2-a vieta) aplenkė „Google“ (3-a vieta), tačiau „Amazon“ (1-a vieta) aplenkė abi. Lyginant su pernykščiu reitingu, „Amazon“ pakilo iš trečios į pirmą vietą, tuo tarpu „Google“ iš pirmos vietos nusileido į trečiąją, o „Apple“ liko antroje vietoje. Ketvirtoje lentelės vietoje įsikūrė „Microsoft“, penktoje – „Visa“, o šeštoje – „Facebook“.
 • Bankas ING paskelbė, kad palaiko „Apple Pay“ Olandijoje. Tai pirmasis bankas šalyje, kuris po dviejų metų po to kai buvo paskelbta apie pirmuosius bandymus, pradėjo oficialiai palaikyti šią mokėjimo paslaugą. Jei kartais nežinote, nors ir neoficialiai, tačiau ir Lietuvoje gyvenantys gali naudotis „Apple Pay“.
 • Cloud Native Computing Foundation (CNCF) antradienį pranešė, kad „Apple“ prisijungė prie šios atvirojo kodo organizacijos kaip platininė narė.
 • Antradienį „Apple“ išplatino antrą „macOS Mojave 10.14.6“, trečias „watchOS 5.3“ bei „tvOS 12.4“ ir ketvirtą „iOS 12.4“ beta versijas skirtas registruotiems programuotojams.
 • „Windows“ bloge „Microsoft“ ir „Apple“ paskelbė, kad yra išleista nauja „iCloud“ aplikacija skirta „Windows“ operacinei sistemai su naujomis tvarkyklėmis. Naują aplikaciją galima atsisiųsti iš „Microsoft Store“.
 • Kažkada gana aukštas pozicijas užėmusi Olandų kompanijos „TomTom“ navigacijos aplikacija dabar „App Store“ užima žemesnę nei 100-tąją vietą navigacijos aplikacijų sąraše. Tai labai žema pozicija tokiai kompanijai, bet ji stengiasi. „TomTom“ paskelbė jog išleido visiškai naują „TomTom“ navigacijos aplikaciją. Dabar jos „TomTom GO Mobile“ pavadinimas pakeistas į „TomTom GO Navigation“, ji palaiko tinkinamus žemėlapius, kurie gali būti naudojami atsijungus nuo interneto, kompanija žada kassavaitinius atnaujinimus, kelio ruožų ir „CarPlay“ palaikymą. Gal tai padės kompanijai jei ne pakilti į anksčiau užimtas aukštumas, tai bent jau pakilti iš tokios „App Store“ duobės, kurioje ji yra atsidūrusi dabar. Aplikaciją galite atsisiųsti iš „App Store“. Pati aplikacija platinama nemokamai, tačiau jos paslaugos — mokamos. 1 mėn. prenumerata kainuoja 1,99€, o 3-ų mėnesių — 4,99€. Tiesa, nors „TomTom“ ir turi duomenis apie greičio matuoklius Lietuvoje, transporto srautų (kamščių) informacijos ji mūsų šalies keliuose nerodo, nors tokią informaciją ir turi. Tačiau patys žinome, kad oficiali kamščių keliuose informacija Lietuvoje dar „akmens amžiaus“ ir neatitinka realios situacijos.
 • „The Information“ rašo, kad „Apple“ derasi su „Intel“ dėl kompanijos Vokietijoje vystomo bizniu įsigijimo. „Intel“ padalinys Vokietijoje kuria mobiliems įrenginiams skirtus modemus. Gal tai pagreitintų kompanijos pastangas sukurti savo modemą.
 • Kalbama, kad šių metų rudenį „iPhone XR“ pakeisiančiame telefono modelyje bus įdiegtas 3110mAh talpos akumuliatorius. Tai 5 proc. talpesnis akumuliatorius nei 2942mAh talpos diegiamas dabartiniame „iPhone XR“ telefono modelyje.
 • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview“ 85-tą versiją.
 • „Apple“ atnaujino „Logic Pro X“, kurioje atsirado ir naujojo „Mac Pro“ palaikymas. „Logic Pro X 10.4.5“ palaiko iki 56 procesoriaus šakų ir gali paleisti penkis kartus daugiau įskiepių veikiančių realiame laike nei ankstesnėje versijoje. Atnaujinime taip pat padidintas palaikomų takelių, kanalų kiekis.
 • „Apple“ išleido „Boot Camp“ atnaujinimą. Tiesa, jis skirtas ne visiems „Mac“ naudotojams. Naujoji „Boot Camp“ versija skirta tik savo „Mac’uose“ įdiegusiems „macOS Mojave 10.14.5“. Šioje „Boot Camp“ versijoje ištaisytos kelios klaidos, taip pat ir klaida neleidusi skurtu naujo „Boot Camp“ disko skirsnio „Mac“ kompiuteriuose su Fusion tipo diskais. Naują „Boot Camp“ versiją galite atsisiųsti iš čia.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. liepos 2 d. startuoja swedbank programele su NFC palaikymu.rašo,kad bus palaikoma visame pasaulyje.tai gal jau Apple pay?atsiskaitymas iki 150€...taip kad laukiam👍👍

  • Swed banko žinutė: Šiuo metu bekontakčiai atsiskaitymai telefonu veikia tik „Android“ išmaniuosiuose telefonuose ir planšetėse. Tam reikalinga „Android 6.0“ arba naujesnė operacinės sistemos versija ir aktyvi „Swedbank“ bekontaktė mokėjimo kortelė.
   „Apple“ išmanieji telefonai kol kas palaiko tik „Apple Pay“ mokėjimų funkciją, kuri dar nėra prieinama Baltijos šalyse. Tačiau nepaisant to mes jau ruošiamės bekontakčių atsiskaitymų telefonu įdiegimui „Apple“ įrenginiuose, vos tik pasikeis „Apple“ sąlygos.
   Manau liepos 2 dar niekas nepasikeis 🙂
   Džiaukimės kolkas Monese 😎

  • Kiek man žinoma, Apple nesuteikia prieigos trečioms šalims (su mažomis išimtimis) prie iPhone NFC framework'o. Kas link Swedbank'o“ mokėjimo (to, kuris dabar veikia tik su „Android“), tai supratau ten greičiau gaunasi kortele sumokėti, nes reikia autentikuotis, kodus vesti ir t.t. Tiesa, „Apple“ programuotojams „iOS 13“ suteikia galimybę išnaudoti kiek daugiau NFC galimybių.

 2. “Tačiau patys žinome, kad oficiali kamščių keliuose informacija Lietuvoje dar „akmens amžiaus“ ir neatitinka realios situacijos.” - Nesutikčiau, manau Google traffic’as puikiai susitvarko, dažnai įsijungiu google maps, nors kelią žinau, bet puikiai parodo, kur bus kamščiai ir dažnai pavyksta juos apvažiuoti

Parašykite komentarą

Į viršų