Ką gali Apple Watch?

Daugelis „Apple“ įrangos naudotojų yra girdėję apie „Apple“ išmanųjį laikrodį ir nors jais Lietuvoje oficialiai neprekiaujama, nemažai žmonių mąsto apie jo įsigijimą ir neretai jiems kyla klausimas: „ką gali „Apple Watch?“

Prieš įsigyjant kiekvieną daiktą, ypač tą kurį planuojama didelę laiko dalį turėti su savimi, protinga būtų savęs paklausti: „ar tikrai man jo reikia?“ Atsakymas į tokį klausimą padės apsisaugoti nuo nereikalingo daikto įsigijimo, su tuo susijusio nusiminimo ir nereikalingo „šlamšto“ kaupimo.

Aš jau gana seniai nesiskiriu su „Apple Watch“, man jis patogus, atitinka mano poreikius ir lūkesčius. Tačiau suprantu, kad jis reikalingas tikrai ne kiekvienam, kad yra žmonių, kuriems vargu ar šis išmanus laikrodis bus pakankamai komforto ir naudos suteikiantis įrenginys. Kam šis laikrodis tinka, o kam ne? Atsakyti į šį klausimą bandant sukurti apibrėžimą ko gero būtų labai sudėtinga, nes tai labai individualu.

Kadangi „Apple“ Lietuvoje „Apple Watch“ ne tik oficialiai neprekiauja, bet ir šių laikrodžių modeliai su eSIM dar nėra palaikomi mūsų mobilaus ryšio operatorių, „Apple Watch“ didele dalimi yra funkcionalus „iPhone“ priedas praplečiantis telefono galimybes.

Neretai sutikti pažįstami „iPhone“ naudotojai, pastebėję „Apple Watch“ ant mano riešo pasidomi: „o ką jis gali?“, matyt pasąmonėje, o gal ir sąmoningai „matuodamiesi“ jį sau ir stengdamiesi suprasti ar jiems tikrai jo reikia ar tik norisi. O gal nesinori, bet gali pasirodyti jog jį turėti visai patogu.

Apple Watch“ dubliuoja kai kurias „iPhone“ galimybes, tačiau tam tikrose situacijose laikrodyje tos funkcijos yra gerokai patogesnės. Pavyzdžiui sėdėdami teatre galite neerzindami kitų salėje sėdinčių visą kėdžių eilę savo telefono vibravimu žinoti jog gavote žinutę ar jums skambina ir nenušviesdami telefono ekranu aplinkui teatrinėje prieblandoje sėdinčių pažiūrėti kas ir ką parašė (o jei pasaulio pabaiga už teatro sienų…) ar vaikščioti svetimo miesto gatvėmis taip lyg būtumėte jame praleidę didžią gyvenimo dalį. Virptelėjimai ant riešo jums pasufleruos kada kur sukti ir nereikės vietoje to, kad dairytis aplinkui ir siurbti į save aplinkos koloritą, įbedus nosį į telefone rodomą žemėlapį kėblinti nunarinus galvą.

Naudodamiesi „Apple Watch“ galite:

 1. Atsiliepti į skambučius ir skambinti bei kalbėti tiek naudodami ausines, tiek ir tiesiog „į riešą“;
 2. Naudoti laikrodį kaip „Walkie Talkie“ raciją ir bendrauti su kitu „Apple Watch“ naudotoju pasitelkdami interneto ryšį;
 3. Klausytis podkastų;
 4. Mesti iššūkį draugams (sportinį);
 5. Naudoti laikrodį kaip šviestuvą;
 6. Naudotis laikrodžiu vandenyje;
 7. Sekti savo sportinio aktyvumo rezultatus;
 8. Išlikti tylūs teatre;
 9. Greitai peržiūrėti jums atsiųstą informaciją (kas skambino ar skambina, atsiųstas žinutes, el.laiškus ir t.t.)
 10. Stebėti savo širdies ritmą;
 11. Atsakyti į žinutes (tiesa, tai teks daryti arba Siri pagalba arba rašant raides ekrane, o ši funkcija nepalaiko lietuviškų raidžių su diakritiniais ženklais. Tad žinutės bus tokios kaip beraščio. Aš tokiam atvejui esu pasiruošęs žinutės ruošinį, kuriame pašnekovą informuoju kad rašau iš laikrodžio ir atsiprašau už šveplą rašybą).
 12. Siųsti ir gauti žinutes su Emoji paveikslėliais;
 13. Matyti priminimus ir pranešimus;
 14. Virtualiai dalintis savo širdies ritmu;
 15. Apmokėti už prekes „Apple Pay“ pagalba (taip pat ir Lietuvoje, nors ši „Apple“ paslauga Lietuvoje dar nėra oficialiai palaikoma);
 16. Naudoti laikrodį navigacijai ir atitinkamais laikrodžio virptelėjimais žinoti ar reikia sukti į kairę, ar į dešinę ar jau atvykote į paskirties tašką.
 17. Siųsti laikrodyje, pirštu per ekraną vedžiojant sukurtus piešinėlius, tiesiai nuo riešo;
 18. Naudotis Siri;
 19. Peržiūrėti nuotraukas;
 20. Naudoti laikrodį kaip fotoaparato ieškiklį;
 21. Siųsti ir gauti „Facebook“ žinutes;
 22. Klausytis muzikos;
 23. Dalintis savo buvimo vieta;
 24. Kontroliuoti „Apple TV“ ir „Apple Music“;
 25. Rasti kur nors nukištą telefoną;
 26. Naudoti kaip naktinį laikrodį;
 27. Jei esate linkę visur vėluoti — galite padaryti, kad laikrodis skubėtų (iki 10-ties minučių);
 28. Turėti bilietus laikrodyje (pavyzdžiui lėktuvo);
 29. Siųsti SOS žinutes pagalbos tarnyboms;
 30. Sekti savo aktyvumą, kalorijų sudeginimo rezultatus ir t.t. Veiki kaip puikus motyvatorius pajudėti.
 31. Naudoti kaip laikmatį;
 32. Naudoti kaip chronometrą;
 33. Kontroliuoti išmanius namus;
 34. Naudoti kaip vertėją;
 35. Stebėti jūsų „Instagram“ kanalą;
 36. Atrakinti ir prisijungti prie savo paskyros „Mac“ kompiuteryje tiesiog turint laikrodį ant rankos;
 37. Valdyti „HomePod“ garso kolonėlę;

Naudotis laikrodžiui skirtomis aplikacijomis, kurios neretai stipriai praplečia ir taip nemenką „Apple Watch“ galimybių arsenalą. Pavyzdžiui galite sekti savo miego kokybę, valdyti kai kurias funkcijas tokiuose automobiliuose kaip: BMW, „Volvo“, „Porsche“, „Audi“, Škoda ir, matyt kitų gamintojų automobiliuose ir nuotoliniu būdu, net būdami tūkstančius kilometrų nuo jų, juos užvesti, užrakinti, ar peržiūrėti įvairius automobilio parametrus ar automobilio buvimo vietą, o įdiegę specialius jutiklius ir atsisiuntę su jais suderinamas aplikacijas valdyti garažo duris ir dar daug įvairiausių dalykų.

Ar „Apple Watch“ atitiks jūsų poreikius, padarys jūsų gyvenimą patogesniu, privers gyventi sveikiau ir jums reikalinga kai kurių sveikatos funkcijų stebėjimo sistema — spręsti jums.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 18 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ačiū už pasidalijimą. Turiu beveik pusmetį, tikrai nesigailiu. Ir man naujiena, kad navigacija su virptelėjimais dirba. Niekada nesinaudojau ir man buvo keista, ar tai patogu žiūrėti į laikrodį vairuojant 😀 . reikės pabandyti.

 2. Puikūs pastebėjimai. Apple watch išties puikus pagalbininkas, tačiau tikrai ne kiekvienam. Dar pirma noriu pastebėt, kad žmonės kurie šiaip nemegsta nešiot laikrodžių ant riešų irgi vargu ar ilgai "išsikankins" su tokiu kasdieniu palydovu. Aš laikrodį nešioju nuo mažumės, tačiau buvau įpratęs grįžęs namo jį nusiimti. O šį turi dėvėti nuolat. Ir tas jo krovimas kas parą... O šiaip labai puikus motyvatorius pajudėt, bei puikus telefono papildymas. O dar apple pay :) Tiesa norėjau paklausti dėl navigacijos ant riešo. Bandžiau tik vieną kartą Varšuvoje vaikštant po parką, tai nelabai ten jam sekėsi... Visų pirma ta navigacija veikia tik su Apple maps? Google maps kaip suprantu nėveikia su laikrodžiu? ir antras dalykas kurį pastebėjau, kad nustačius kelionės tikslą ar laikrodyje, ar telefone navigacija visa veikia IR telefone, ir visi garsiniai pranešimai, bei ijungtas ekranas būna IR telefone. Kam tai?! Man nepatiko... Ar aš čia kažką ne taip darau?

 3. puikus straipsnis! Kitą savaitę išvykstu į US ir kaip seniai planavau įsigysi Watch, tačiau anksčiau paskaičiau, kad kardiogramą paišo tik amerikoniški variantai (vien dėlto laukiau kelionės į ameriką), tačiau pasidomėjęs iš naujo, pamačiau, kad EU jau irgi įgalinta, bet tik kai kuriose šalyse. Gal žinot kaip ten iš tiesų?
  ačiū

 4. Po naujausio softo atnaujinimo atsirado ECG appsas, deje bet Lietuvoje jis neveikia... dėl teisinių dalykų. Kol būsi USA - galėsi matuotis, grįši į Lietuvą ir jis nustos veikt :)

 5. Ar yra galimybė laikrodyje rodyti dviejų laiko zonų valandas vienu metu? Mėgstu keliauti. Turiu paprastą rankinį laikrodį, tai jo nepersuku ir žiūriu į jį, kai reikia namų laiko, o į telefoną žiūriu, kai reikia vietos laiko. Būtų patogu matyti abu laikus rankiniame laikrodyje. Neseniai buvau Kuboje, tai 7 valndų laiko skirtumas labai svarbus.

 6. Sveiki, ar einant į baseiną su Apple Watch 4 būtina jį rakinti su “water lock”?

  • Būtina nėra, bet aš rekomenduočiau, nes: įjungus water lock funkciją laikrodžio ekranas apsaugomas nuo atsitiktinių paspaudimų ir išlipus iš vandens bus paprasčiau apsisaugoti nuo užmiršimo išstumti vandenį iš jo garsiakalbio ir mikrofono skylučių. Pavyzdžiui aktyvavus swimming workout'ą — water lock funkcija įjungiama automatiškai. Pati water lock funkcija laikrodžio nuo vandens patekimo į jo ertmes neapsaugo, tad jei nebijote, kad plaukiant kas nors pasispaus (kartais ekranas „pasispaudžia“ nuo vandens) ar manote, kad nepamiršite iš jo ertmių išstumti galimai ten patekusio vandens — galite šios funkcijos prieš lipdami į baseiną ir nejungti.

 7. Ačiū už išsamų atsakymą (kaip visada) 😉 👍🏻

 8. Supper puslapis ir Supper Administratorius 👍🏻

 9. ačiū visiems už patarimus! laikrodis jau ant rankos, EKG Lietuvoje irgi skaito :) fantastiškas daiktas!

 10. Sveiki, turiu Apple Watch 4 (LTE) Steel iš Europos. Ar įmanoma jam ECG pajungti? Kokį regioną statyti telefone ir laikrodyje nes bandžiau USA ir UK tai rašo “not available in your region 🙁 Taip pat neina “ Irregular Rhythm Notifications” rašo “not available in your region“ 🙁
  Gal kažkas žino ar kada eis Lietuvoje sim kortelę pajungti LTE versijoje.
  Iš anksto Ačiū 😉

Parašykite komentarą

Į viršų