Naudotojai iPhone keičia kartą į keturis metus

Temos: Apple, iPhone
Apple Store parduotuvė Boston'e (Massachusetts'o valstija, JAV) Boylston'o gatvėje.
Apple Store parduotuvė Boston'e (Massachusetts'o valstija, JAV) Boylston'o gatvėje.

iPhone“ naudotojai savo telefonus pradėjo keisti rečiau. Dabar vidutiniškai „iPhone“ keičiamas kartą į keturis metus.

Vienas geriausių analitikų Toni Sacconaghi iš „AllianceBernstein“ laiške investuotojams nurodė, kad dabar „iPhone“ naudotojai savo telefoną keičia kartą per keturis metus ir tai gali tapti problema „Apple“ ir kompanijos investuotojams suinteresuotiems pajamų didėjimu. Anksčiau naudotojai „iPhone“ keisdavo kas tris metus ir šis pokytis, iš trijų į keturių metų ciklą, įvyko staiga, per vienerius metus.

Viena tokio „iPhone“ atnaujinimo ciklo prailgėjimo priežasčių — išaugusi telefono kaina. Kita analitiko įvardinama priežastis — „Apple“ akumuliatorių keitimo programa, kurią kompanija buvo priversta panaudoti aptikus problemą su „iPhone“ naudojamais akumuliatoriais. Programos metu buvo pažemintomis kainomis keičiami „iPhone“ akumuliatoriai. Pakeitus akumuliatorių „iPhone“ tarnavimo laikas pailgėja. Galimybe pasikeisti „iPhone“ akumuliatorių į originalų už gerokai žemesnę nei įprasta kainą, pasinaudojo didelė dalis „iPhone“ naudotojų.

Apple“ nustojo savo finansinių ataskaitų metu atskirai informuoti apie „iPhone“ pardavimų kiekius ir niekada nepranešdavo, kiek „iPhone“ naudotojų yra telefonus įsigiję „iš rankų“ (yra ne pirmi to telefono naudotojai). Sacconaghi manymu apie 32 proc. „iPhone“ naudotojų yra juos įsigiję iš rankų, padėvėtus ir nėra pirmieji to įrenginio naudotojai. Nors tokie telefonai nėra naujausių modelių, mažai tikėtina, kad tokius telefonus įsigiję naudotojai juos keis į naujausius. Taip pat mažai tikėtina, kad tokių telefonų naudotojai naudojasi mokamomis „Apple“ paslaugomis.

Sacconaghi mano, kad 2019 metais bus galima stebėti neigiamą „iPhone“ paklausos dinamiką. Nežiūrint to, kad bendras „iPhone“ naudotojų skaičius auga — pernai jis išaugo 9 proc., analitikas prognozuoja, kad „iPhone“ pardavimai šiais metais gali sumažėti 19 proc. Jau galima stebėti kai kuriuos „Apple“ su „iPhone“ pardavimo kritimu žingsnius — kompanija kai kuriose rinkose (kol kas tose, kurios labiausiai nukentėjo nuo nacionalinės valiutos rinkos vertės sumažėjimo) sumažino „iPhone“ kainas. Pavyzdžiui Indijoje „iPhone XR“ kainas „Apple“ sumažino 25 proc. Tiesa, tai gali būti laikinas kainų sumažinimas. „iPhone“ kainos sumažėjimas Indijoje pastebėtas po to kai kompanija jau antrą kartą šiais metais sumažino „iPhone“ kainas Kinijoje.

„Apple“ savo antrojo fiskalinių 2019 metų ketvirčio rezultatus paskelbs balandžio 30 dieną.

Žymos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Ir protingai daro

  2. Aš irgi keičiu kas 4 metus :)

  3. Aš taip pat panašiai - keičiu kas 3-4 metus, daugiau nametau prasmės.

  4. Dalius Simanavicius

    iPhonas o ir bendrai smartphone kaip daiktas darosi nebeidomus, ir ziuriu ne tik man vienam:) Aš neapsikentęs vėl po gan ilgos pertaukos nusipirkau net toki daiktą kaip compact photo camera, nes užkniso nebegyvai smartphonu foto galimybės, nepaisant to kad tu kameru ant vieno telefo nugareles daugėja - nei normalaus makro, nei normalaus tele ar wide nepadarysi. Vienintelis privalumas, kad visad po ranka, ir greita sasaja su internetu ir soc tinklais - visa kita foto prasme vistik vienas didelis kompromisas:) Applą gali isgelbėti tik kazkoks visai naujas dar nematytas niekur next-big-thing. Telefai tokie kokie jie yra dabar tuoj neisvengiamai nugrims ten pat kur nukeliavo pvz iPod'ai.

Parašykite komentarą

Į viršų