Kaip naudotis Apple Pay

Apple Pay

Nemažai „iPhone“ naudotojų Lietuvoje jau turi galimybę naudotis „Apple Pay“, tačiau naujiems šios paslaugos naudotojams ar belaukiantiems galimybės ja pasinaudoti iškyla klausimas, o kaip gi ja naudotis.

„Apple“ jau oficialiai nepalaiko palaiko „Apple Pay“ Lietuvoje. Vienas iš būdų naudotis „Apple Pay“ paslauga tautiečiams yra „Monese“ kortelė.

Kai kurie „iPhone“ naudotojai Lietuvoje, neseniai užsisakę „Monese“ kortelę ar ją jau gavę ir aktyvavę „Apple Pay“ su nerimu galvoja, kaip čia reikės šią paslaugą išbandyti ir kaip tuo „stebuklu“ naudotis.

Naudotis „Apple Pay“ labai paprasta ir daugeliu atveju paprasčiau nei naudotis bekontakte mokėjimo kortele (nors ir ja nesudėtinga), o „Apple Watch“ savininkams apskritai fantastiškai lengva, nes nieko net iš kišenės išsitraukti nereikia.

Apie tai kaip naudotis „Apple Pay“ skaitykite žemiau.

Apple Pay“ naudotis galite visur kur pamatysite bekontakčio atsiskaitymo ar „Apple Pay“ ženklelius. „Apple Pay“ ženklelį prekybos taškuose Lietuvoje vargu ar šiuo metu pamatysite, bet bekontačio atsiskaitymo terminalų labai daug. Mačiau, kad jau net „Neste“ keičia terminalus savo kuro kolonėlėse ir šie turi bekontakčio atsiskaitymo galimybę[1].

Bekontakčio atsiskaitymo ir Apple Pay simboliai

Apple Pay“ mokėti galima ir aplikacijose bei internetine prekyba užsiimančiose svetainėse kai naudojama „iPhone“, „iPad“ ar „Mac“ kompiuteryje esanti „Safari“ naršyklė ir svetainėje yra paminėtas mokėjimo „Apple Pay“ būdas ar prie mokėjimo būdų yra ženklelis.

Kai kuriose šalyse[2], kur oficialiai palaikoma „Apple Pay“ paslauga, ja atsiskaityti galima ir už viešąsias miesto transporto paslaugas. Kaip naudotis „Apple Pay“ paslauga apmokant viešojo transporto paslaugas neaprašinėsiu. Neaprašinėsiu ir „Apple Pay“ naudojimo ypatumų kai kuriose šalyse, o jų yra. Pavyzdžiui JAV kai kurie terminalai mokant „Apple Pay“ visada prašo įvesti PIN’ą, tačiau nebūtina vesti tikro PIN’o, o vietoje jo galima suvesti bet kokius keturis skaičius, pavyzdžiui 1234 ar 0000. Žodžiu nesiplėsiu į tai kaip kas svetur, o kai kas važiuosite kur į svečią šalį galėsite atskirai pasidomėti (paieškoti internete informacijos) kaip, kur, už ką galima ir ar galima toje konkrečioje šalyje atsiskaityti „Apple Pay“. Žemiau bendri naudojimosi „Apple Pay“ principai.

Kaip naudotis Apple Pay iPhone

Jei iPhone su Face ID

  1. Du kartus paspaudžiamas šoninis mygtukas (į/išjungimo) ir pažiūrima į telefono ekraną (kad pavyktų autentikacija veidu) arba jei veidas „po gerų švenčių“ ir neatpažįstamas, kaip alternatyvą galima įvesti ragelio atrakinimo kodą;
  2. Telefono viršutinę dalį pridėti prie tos kortelių skaitytuvo vietos (dažniausiai ekrano) prie kurios pridėtumėte bekontaktę banko kortelę.
  3. Palaukite kol apmokėjimas bus patvirtintas telefono ekrane

Jei iPhone su Touch ID

  1. Padėkite pirštą ant „Home“ mygtuko;
  2. Telefono viršutinę dalį pridėti prie tos kortelių skaitytuvo vietos kur prie jo pridėtumėte bekontaktį atsiskaitymą palaikančią banko kortelę.
  3. Palaukite kol apmokėjimas bus patvirtintas telefono ekrane

Apple Watch

  1. Du kartus paspauskite šoninį laikrodžio mygtuką (ilgąjį)
  2. Pridėkite laikrodį ekranu į skaitytuvą, prie tos vietos kur prie jo pridėtumėte bekontaktį atsiskaitymą palaikančią banko kortelę.
  3. Palaikykite jį ten kol ant riešo pajusite švelnų virptelėjimą.

Kaip pirkti aplikacijose apmokant Apple Pay pagalba

Kai kuriose „iOS“ aplikacijose atlikdami pirkimus naudodami „iPhone“, „iPad“ ar „Apple Watch“ galite matyti „Apple Pay“ kaip vieną iš apmokėjimo būdų. Norėdami apmokėti aplikacijoje „Apple Pay“ pagalba:

  • Paspauskite ant Buy with Apple Pay, ar pasirinkite „Apple Pay“ kaip apmokėjimo būdą;
  • Patikrinkite nurodytą informaciją reikalingą pirkiniui pristatyti ir įsitikinkite, kad ji teisinga. Jei reikia įveskite reikiamą informaciją. Įvestas pristatymo adresas „iPhone“ ir „iPad“ bus išsaugotas automatiškai, tad jo kitą kartą iš naujo įvesti nereikės.
  • Patvirtinkite mokėjimą
  • Jei mokėjimas pavyko — įrenginio ekrane pamatysite „Done“ ir varnelę. Perkant Kinijoje gali reikėti įvesti kortelės PIN kodą.

Kaip pirkti internete naudojant Safari naršyklę

Pirkti interneto parduotuvėse ir apmokėti „Apple Pay“ galite naudodami „Safari“ naršyklę „Phone“, „iPad“ ir „Mac“.

iPhone ir iPad

  • Paspauskite ant Buy with Apple Pay, ar pasirinkite „Apple Pay“ kaip apmokėjimo būdą;
  • Patikrinkite nurodytą informaciją reikalingą pirkiniui pristatyti ir įsitikinkite, kad ji teisinga. Jei reikia įveskite reikiamą informaciją. Įvestas pristatymo adresas „iPhone“ ir „iPad“ bus išsaugotas automatiškai, tad jo kitą kartą iš naujo įvesti nereikės. Jei su „Apple Pay“ paslauga susieję kelias korteles ir norite pasirinkti kitą, spauskite rodyklę dešiniau kortelės.
  • Kai esate pasirengę apmokėti ir patvirtinti pirkimą:
  • Jei mokėjimas pavyko — įrenginio ekrane pamatysite „Done“ ir varnelę. Perkant Kinijoje gali reikėti įvesti kortelės PIN kodą.

Mac kompiuteriuose su Touch ID

„Mac“ kompiuteryje informaciją apie „Apple Pay“ rasite atidarę System Preferences aplikaciją ir paspaudę ant Wallet & Apple Pay piktogramos.

  • Svetainėje, kurioje norite pirkti mokėdami „Apple Pay“ pagalba, paspauskite ant Buy with Apple Pay, ar pasirinkite „Apple Pay“ kaip apmokėjimo būdą;
  • Patikrinkite nurodytą informaciją reikalingą pirkiniui pristatyti ir įsitikinkite, kad ji teisinga. Jei reikia įveskite reikiamą informaciją. Įvestas pristatymo adresas „iPhone“ ir „iPad“ bus išsaugotas automatiškai, tad jo kitą kartą iš naujo įvesti nereikės. Jei su „Apple Pay“ paslauga susieję kelias korteles ir norite pasirinkti kitą, spauskite .
  • Kai esate pasirengę apmokėti ir patvirtinti pirkimą, stebėkite informaciją „Touch Bar“ juostoje ir padėkite pirštą ant „Touch ID“ skaitytuvo. Jei „Touch ID“ yra išjungtas — paspauskite „Apple Pay“ piktogramą „Touch Bar“ juostoje ir sekite nurodymus ekrane.
  • Jei mokėjimas pavyko — kompiuterio ekrane pamatysite „Done“ ir varnelę.

Kituose Mac kompiuteriuose

Norint pirkti internete ir apmokėti „Apple Pay“ pagalba „Mac“ kompiuteryje neturinčiame „Touch ID“ — reikės „iPhone“ ar „Apple Watch“. Įsitikinkite, kad „Mac“ kompiuteryje ir „iOS“ įrenginyje, kuriame patvirtinsite „Apple Pay“ mokėjimą esate prisijungę tuo pačiu „Apple ID“.

  • „iPhone“ atidarykite Settings aplikaciją ir paspauskite ant Wallet & Apple Pay
  • Jei norite įgalinti mokėjimus „Mac“ kompiuteryje įjunkite Allow Payments on Mac nustatymą.
  • Įsitikinkite, kad „Mac“ kompiuteryje įjungtas Bluetooth;
  • Internetinės parduotuvės apmokėjimo skiltyje paspauskite ant „Apple Pay“ mygtuko;
  • Patikrinkite nurodytą informaciją reikalingą pirkiniui pristatyti ir įsitikinkite, kad ji teisinga. Jei reikia įveskite reikiamą informaciją. Įvestas pristatymo adresas „iPhone“ ir „iPad“ bus išsaugotas automatiškai, tad jo kitą kartą iš naujo įvesti nereikės. Jei su „Apple Pay“ paslauga susieję kelias korteles ir norite pasirinkti kitą, spauskite .
  • Kai esate pasirengę apmokėti ir patvirtinti pirkimą:
  • Jei mokėjimas pavyko — įrenginio ekrane pamatysite „Done“ ir varnelę.

Kaip peržiūrėti Apple Pay mokėjimų istoriją

Norint peržiūrėti savo „Apple Pay“ pagalba atliktų mokėjimų istoriją, patogiausias būdas yra:

  • Atidaryti Wallet aplikaciją „iPhone“ įrenginyje. Po kortelės pamatysite paskutinio atlikto „Apple Pay“ mokėjimo informaciją. Galite paspausti ant to laukelio ir peržiūrėti detalesnę su tuo mokėjimu susijusią informaciją.
  • Paspauskite ant kortelės ir dešiniame viršutiniame ekrano kampe ant piktogramos. Priklausomai nuo kortelę išdavusios organizacijos, čia galite matyti arba visus „Apple Pay“ mokėjimus atliktus tos kortelės pagalba, arba tik tuos, kurie atlikti naudojant tą konkretų įrenginį.

Jei naudojate „Apple Watch“ ir jame esate įgalinę „Apple Pay“ mokėjimus — tranzakcijų istoriją galite peržiūrėti:

  • Atidarę Watch aplikaciją „iPhone“.
  • Sąraše pasirinkę Wallet & Apple Pay.
  • Paspaudę ant kortelės ir aktyvavę Transactions skiltį.

Tikiuosi, kad ši informacija buvo naudinga ir daugeliui panaikino bent dalį drebulio apėmusio prieš pirmą kartą bandant sumokėti „Apple Pay“ pagalba. Pasidalinkite komentaruose savo patirtimis naudojantis „Apple Pay“.

Jei dar nesinaudojate „Apple Pay“, informaciją kaip šia paslauga naudotis Lietuvoje rasite čia.

  1. „Neste“ kolonėlėje naudojant „Apple Pay“ piltis kuro dar nebandžiau. „Monese“ rašo, kad automatinėse kuro kolonėlėse jos kortelės yra neaptarnaujamos, o jei „Apple Pay“ paslaugai naudojama „Monese“ kortelė tai, greičiausiai, ten nepavyks atsiskaityti ir šiuo būdu.  ↩

  2. Kanadoje: „TransLink“, Jungtinėje Karalystėje: Transport for London (TfL); JAV: „Ventra system“ Čikagoje ir „TriMet“ Portlande; Japonijoje bet kur priimami „Suica“ apmokėjimai; Rusijoje: Maskvos metro bei Novosibirske ir Sankt Peterburge; Kinijoje: Pekine ir Šanchajuje kai kurie pravažiavimai gali būti apmokėti „Apple Pay“, Guangžu ir Hangžu „Apple Pay“ galima mokėti ten kur aptarnaujamos UnionPay (CUP) kredito kortelės; Singapūre: visur kur už viešojo transporto paslaugas galima atsiskaityti „Mastercard“ kortelėmis — galima mokėti ir „Apple Pay“.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūną Blavaščiūną

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 19 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Aš vis dar laukiu savo Monese kortelės,26-tą dieną baigėsi terminas...☹️
    O straipsnis tobulas 👍 ačiū.

  2. Sveiki, straipsnis geras, o norejau paklaust yra budas prideti Revolut ? Arba turiu Vokiska saskaita bet nepavyksta niekaip nei vienos saskaitos pridet i apple pay :D Negaliu uz programeles atsiskaitinet

  3. Vokietijos bankai du pas mane Sparkasse ir Postbank, bet suprantu, kad nei vienas is ju nepalaiko 😔

  4. Ramūnai gavai šiandien 10€? :) man pasitvirtino pirma tranzakcija ir iškart įkrito 10€ :)

  5. Kadangi paskutiniu metu labai populiari tema apie „Apple pay”,o ir aš pats anksčiau buvau užsimines apie bekontakčių atsikaitymų limitus,kokie jie yra ar gali būti su „Apple pay“,tai gal kam nors bus įdomu...
    Šiandien padariau mokėjimą su „Apple pay“ kuris viršijo lietuviškų kortelių 25 eurų limitą,suma buvo 29,99€, jokių pin kodų neprašė ir nereikėjo :)👍
    Gal dar kas esate pirkę už daugiau eurų vienu metu,pasidalinkit,įdomu kokia ta riba,nuo kada prašo pino ar jo nereikia išvis...

  6. Užsisakiau ir aš Monese ir prijungiau ją prie apple pay. Jau ir išbandžiau, veikia, lygis! Tik dėl to bonuso 10 eur, keista bet aš jo negavau... Panaudojau Ramūno kodą, tu Ramūnai gavai 10 eur?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų