17-tos 2019 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

17-tos 2019 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Baltakepuris programišius Robert Baptiste (žinomas kaip @fs0c131y) rado būdą kaip įsilaužti į „Tchap“ — naują saugią žinučių aplikaciją išleistą Prancūzijos vyriausybės ir skirtą vyriausybės atstovams ir politikams. „Tchap“ išleista balandžio 18 dieną ir ją galima atsisiųsti iš „iOS“ ir „Android“ aplikacijų parduotuvių, tačiau prisijungti prie jos gali tik Prancūzijos vyriausybės atstovai (naudojantys @gouv.fr or @elysee.fr el.pašto paskyras). Aplikaciją sukūrė DINSIC (direction interministérielle du numérique et du système d’information et de communication de l’État — šalies tarpministerinis skaitmeninių, informacinių sistemų ir komunikacijų direktoratas) kaip Prancūzijos nacionalinio kibernetinio saugumo agentūros (ANSSI) projektą. Besidomintys tokiomis temomis, apie šį atvejį daugiau informacijos ras medium.com svetainėje.
 • Aštuoniolikmetis niujorkietis padavė „Apple“ ir su ja susijusią saugumo kompaniją į teismą ir reikalauja 1 milijardo JAV dolerių kompensacijos. Reikalas tas, kad veidų atpažinimo sistema jį klaidingai identifikavo ir susiejo su eile parduotuvių vagysčių, rašo „Bloomberg“.
 • „Apple“ išleido programuotojams skirtų „iOS 12.3“, „watchOS 5.2.1“, „tvOS 12.3“ ir „macOS 10.14.5“ trečias beta versijas.
 • CNBC praneša, kad „Apple“ kompiuterinių debesų paslaugos stipriai priklausomos nuo „Amazon“. „Apple“ yra vienas didžiausių „Amazon Web Services“ padalinio klienčių ir kas mėnesį kompanijai sumoka daugiau nei 30 mln. JAV dolerių, ir ši suma vis auga.
 • Kompanija „New Balance“ paskelbė, kad išleis naujus „990v5“ kedus. Tai šiek tiek pakeista kompanijos 990 modelio versiją, kurį taip mėgo Steve Jobs. Manau jų kaina bus tokia pati kaip ir ankstesnės versijos - 200€.
  990v5 modelio New Balance kompanijos sukurti kedai. 990 modelio kedus mėgo Steve Jobs.
 • Kalbama, kad „Qualcomm“ ir „Apple“ kuria ultragarso principu veikiantį pirštų atspaudų skenerį įmontuotą ekrane. Kupertino kompanija siekia sukurti patį greičiausią ir tiksliausią tokio tipo pirštų atspaudų skenerį. Šis skeneris dar tik kuriamas, tad greičiausiai šiais metais pasirodysiančiuose „iPhone“ modeliuose jo dar nepamatysime.
 • Paskelbtos nutekėjusios neva „iPhone 11“ presų formos.
 • „Apple“ pralošė dar vieną bylą, kurioje dėl legendinės Steve Jobs frazės „one more thing“ bylinėjosi su Šveicarijos laikrodžių gamintoja „Swatch“. Balandžio pradžioje „Apple“ pralošė analogišką bylą. Dabar „Apple“ teks apmokėti „Swatch“ kompanijai šios bylos išlaidas.
 • „Apple“ CEO Tim Cook davę interviu „Time“ ir kalbėjo apie technologijas, socialinę atsakomybę, saugumą ir privatumą, priklausomybę nuo technologijų ir tai kur „Apple“ gali padaryti įtaką.
 • „Apple“ sukūrė naują „YouTube“ kanalą skirtą „Apple TV“, kuriame galima rasti nemažai anonsų interviu ir užkulisio scenų turinio, kuris yra ar bus prieinamas „Apple TV“ naudotojams.
 • „Apple“ išsiuntinėjo laiškus „Apple Store“ darbuotojams, kuriuose teigiama, kad „MacBook“ kompiuterių klaviatūrų remontui turi būti suteikiamas aukštas prioritetas ir jos turi būti suremontuotos per dieną. Žinoma, Lietuvoje „Apple Store“ parduotuvių nėra ir todėl tai mūsų neliečia.
 • Trečiadienį, balandžio 24 dieną suėjo keturi metai, kaip „Apple“ išleido „Apple Watch“.
 • „Apple“ pirmauja nešiojamų kompiuterių naudotojų palaikymo ir serviso vertinimuose. Pirmaujančią poziciją šiame vertinime „Apple“ užima jau kelis metus. Kupertino kompanijos techninio palaikymo darbuotojai yra tarp greičiausių, daugiausiai žinančių šioje sferoje, jų pokalbių programėlėje bendraujant gyvai, soc. tinkluose ar telefonu pateikiami atsakymai į su „Mac“ kompiuteriais susijusius klausimus tikslūs ir teisingi.
  „Apple“ pirmauja nešiojamų kompiuterių naudotojų palaikymo ir serviso vertinimuose ir 2019 metais.
 • Net beždžionės gali naršyti „Instagram“ — daug proto nereikia :)

 • Wall Street Journalrašo, kad „Apple“ industrinio dizaino komanda išgyvena pokyčių etapą. Nedidelės, apie poros dešimčių žmonių komandos, vadovaujama Jony Ive laukia pokyčiai. Iš „Apple“ išeina Rico Zorkendorfer ir Daniele De Iuliis kompanijoje išdirbę apie 35 metus. Apie planus palikti „Apple“ pranešė ir Julian Hönig išdirbusi kompanijoje apie dešimt metų. Jony Ive komanda ko gero pati labiausiai uždara ir susidirbusi komanda kompanijoje. Jis asmeniškai atrinkdavo jos narius iš kandidatų. Dabar matyt atėjo laikas jaunesniems, o gabių jų tarpe tikrai yra.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kaip ir galima buvo tikėtis,anksčiau ar vėliau,piršto antspaudas grįš į Iphona 🙂

 2. Na jei naujasis atspaudas "skaitys" šlapias, drėgnas ar išsausėjusias rankas tada liuks. Bet jei skaitys taip kaip dabartiniai TouchID, tai FaceID man n kartų geriau.

  • Savo telefone turiu abu variantus veido ir pirsto. Po poros menesiu atjungiau veido atpazinima, nors jis veike puikiai be jokiu priekaistu, bet mane kartais nervindavo kad jis atrakindavo tada kai men to nereikedavo. Pirsto atrakinti daug patogiau ir atrakini kada tau reikia.
   Beje pirsto atrakinimas man patogiausias veriantas yra kai jis yra nugarineje puseje. Gaila kad dabar beveik visi gamintojai vaikosi mados deti ant ekrano pirsto anspaudo atpazinima, man tai yra nepatogu. Nieko nesakyciau jei tai galima butu daryti bet kurioje ekrano vietoje.

Parašykite komentarą

Į viršų