51-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

51-os 2018 metų savaitės „Apple“ entuziastams skirtos naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ir pigiau platinamų: „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Po ilgų metų gyvavimo viena iš pagrindinių jailbreak’erių bendruomenės vietų „Cydia“ aplikacijų parduotuvė nustoja pardavinėti aplikacijas. Ten įsigiję aplikacijas anksčiau jailbreak’eriai galės prie egzistuojančių aplikacijų prieiti per šią ar trečių šalių parduotuves, tačiau įsigyti jų jau nebegali. Šios bendruomenės įkūrėjas „Saurik“ Freeman „Reddit“ įraše rekomenduoja „Cydia“ parduotuvės naudotojams panaikinti savo paskyrų sąsajas su PayPal. „Saurik’as“ rašo, kad jau kuris laikas planavo uždaryti parduotuvę, nes ji yra nuostolinga ir jos laikyti jam neapsimoka. Jei „iPhone“ jailbreak’inimas dar prieš kokius penkis metus buvo gana populiarus pasaulyje, tai dabar šio „patobulinimo“ naudojimo naudojimo populiarumas yra labai stipriai sumažėjęs. „Cydia“ parduotuvė startavo prieš 10 metų, netrukus po to kai buvo jailbreak’intas pirmasis „iPhone“.
 • Andrew Kim — dizaineris, kūręs „Windows 10“ naudotojo sąsajos dizainą. Vėliau jis kūrė „Tesla Roadster 2“, “Semi“, S, X, Y ir 3 automobilių salonų dizainą, o dabar jis atsisveikino su „Tesla“ ir nuo gruodžio mėnesio dirba „Apple“. Tai gali būti dar vienas patvirtinimas iš daugelio, kad „Apple“ kuria autonominių automobilių sistemas.
 • Naujame „Apple“ patente aprašomas „Face ID“ ir „Touch ID“ naudojimas tame pačiame įrenginyje.
 • „Forbes“ aprašo savo bandymus patikrinti „iPhone“ ir „Android“ telefonų veido autentikacijos patikimumą pakišant veido muliažą. Kompanija naudojo geriausius „Android“ operacinės sistemos pagrindu veikiančius telefonus ir vieną „iPhone“. Tikriausiai nedaugelis nustebs išgirdę, kad visus „Android“ pavyko atrakinti netikro veido pagalba, o „iPhone“ testą išlaikė.
 • Prancūzija nutarė nelaukti likusių ES šalių ir papildomai mokesčiais apmokestins technologijų gigantes, tokias kaip: „Apple“, „Google“ „Facebook“ ir „Amazon“ nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Tikimasi, kad šalies biudžetą šie mokesčiai per metus papildys maždaug puse milijardo eurų.
 • „Apple“ išleido „iOS 12.1.2“ atnaujinimą, kuris išsprendžia kai kurias naujesniuose „iPhone“ modeliuose pasitaikančias problemas, tokias kaip: mobilaus ryšio sutrikimai tam tikrose geografinėse platumose ir eSIM aktyvavimo nesklandumai. Šis atnaujinimas taip pat panaikina teisiniu disputu tapusias „Qualcomm“ patentuotas technologijas „iPhone“, tiesa tai ne itin nuramina „Qualcomm“ ir ši ir toliau siekia uždrausi „iPhone“ pardavimus Kinijoje ir jų importą į šalį.
 • „Apple“ paviešino šešis naujus mokomuosius video skirtus „Apple Watch“ naudotojams.
 • Paul McCartney išleido muzikinį video, kuris nors teigiama prieinamas išskirtinai tik „Apple Music“ prenumeratoriams, tačiau jį galima rasti ir internete, kad ir „Vevo“ ar „YouTube“. Naujausią savo albumą „Egypt Station“ Paul McCartney išleido 2018 metų rugsėjį. Vienas iš albume esančių kūrinių „Who Cares“ skirtas kovoti su priekabiavimu įgavo ir vaizdinį variantą. Šio video premjera įvyko „Beverly Hills’ Fine Arts Theater“. Video „Apple Music“ prenumeratoriai pažiūrėti gali čia.
 • „Apple“ nutraukė „iOS 12.1“ pasirašinėjimą — grįžimas prie šios „iOS“ versijos nebeįmanomas.
 • Gali būti, kad jau greitu metu pardavime pasirodys „Apple“ sukurti išmanūs „iPhone XS“ dėklai su papildomu akumuliatoriumi. Jie jau pasirodė kai kurių „Apple“ priedais prekiaujančių kompanijų prekių sąrašuose.
 • Visai neseniai „Samsung“ kelis kartus buvo pastebėta „Twitter“ socialiniame tinkle reklamuojanti savo „Android“ telefonus iš „iPhone“, o dabar susimovė „Apple“ marketingo skyrius ar kompanija. Lapkričio mėnesį Ariana Grande paskelbė apie jos „Christmas & Chill“ albumą ir iš oficialios „Apple“ paskyros buvo atsakyta į šį jos įrašą su nuoroda į albumą, tačiau… „Apple“ atsakymas buvo paskelbtas iš „Android“ telefono. Žinoma, tai neatrodo didelė problema, nes „Apple Music“ veikia tiek „iOS“ tiek ir „Android“ įrenginiuose, tačiau kaip ten bebūtų, matant „Apple“ atstovus rašant iš „Android“ apima keistokas jausmas.
 • Gruodžio 19 diena — liūdnas jubiliejus. 2013 metų gruodžio 19 dieną „Apple“ išleido „Mac Pro“ 6,1 modelį — naujovišku cilindro formos korpusu ir įspūdingomis tiems laikams techninėmis charakteristikomis. Praėjo 5 metai, o 2013 metų „Mac Pro“ modelis vis dar naujausias, nes kompanija neišleido nieko naujesnio.
 • „Business Insider“ žurnalistas dalinasi savo kolegės ir merginos (leidinio fotografės) istorija. Jie abu, ilgamečiai „Apple“ ekosistemos naudotojai, nutarė pereiti prie „Android“ operacinės sistemos pagrindu veikiančių telefonų. Panašu, kad straipsnio autoriui Harrison Jacobs tai padaryti pavyko, o štai jo mergina Annie Zheng su „Android“ telefonu išbuvo tik tris dienas. Kodėl? Merginos istoriją rasite „Business Insider“ straipsnyje.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtas: „watchOS 5.1.3“, „macOS 10.14.3“ ir „iOS 12.1.3“ antras beta versijas.
 • „Apple“ patobulino „App Store“ kodą ir dabar programuotojai gali savo aplikacijose įdiegti galimybę dovanoti aplikacijose įsigyjamas paslaugas.
 • „Apple“ paviešino kai kurias geriausias „iPhone XR“ ir „iPhone XS“ padarytas nuotraukas.
 • Miuncheno teismas patentų dispute palaiko „Qualcomm“ ir jos teigimą, kad „Apple“ pažeidė jos intelektinę nuosavybę ir nurodė stabdyti visų „iPhone“ modelių pažeidžiančių ginče dalyvaujančius patentus pardavimus ir importą Vokietijoje bei nurodo „Apple“ sumokėti San Diego technologijų gigantei „Qualcomm“ jos reikalaujamą pinigų sumą. Nors teismas nenurodo konkrečių „iPhone“ modelių, greičiausiai, draudimas įsigalioja „iPhone 7“ ir „iPhone 8“ telefonų modeliams. Anksčiau, šių metų gruodžio mėnesį, toks pats draudimas įsigaliojo ir Kinijoje, kur draudimas galiojo telefonams nuo „iPhone 6s“ iki „iPhone X“ modelių, tačiau kompanija ir toliau jais ten prekiauja ignoruodama teismo sprendimą.
 • „Apple“ dar kartą išleido „iOS 12.1.2“ atnaujinimą. Naujasis atnaujinimas pakeitė prieš dvi dienas išleistą 16C101 versiją į 16C104. Tie, kas jau įdiegė 16C101 versiją — naujesnės įdiegti nebegali. Kas naujo 16C104 versijoje kol kas nėra žinoma, bet greičiausiai ten kokie nors pakeitimai susiję su „Qualcomm“ patentais.
 • „Apple“ paviešino viešumo informacijos svetainę, kurioje galima pažiūrėti kiek vyriausybinių ar teisinių institucijų iš įvairių šalių pateikė užklausas „Apple“ dėl jos pagamintų įrenginių naudotojų duomenų. Nuo 2018 metų sausio iki birželio mėnesio iš Lietuvos „Apple“ užklausų negavo. Jei neklystu, 2017 metais „Apple“ iš Lietuvos gavo 2 užklausas ir abi jas patenkino.
 • „Twitter“ CEO Jack Dorsey paskelbė, kad į aplikaciją grąžins daugelio mėgstamą funkciją — galimybę prie „Twittwer“ žinutės matyti iš kokio žinutė buvo patalpinta. Paspaudus ant „tweet’o“, šalia datos matoma aplikacija ir prie kai kurių operacinė sistema iš kurios buvo ta žinutė patalpinta. Seniau naudojantiems „Twitter“ šis funkcionalumas pažįstamas, jis šiame soc. tinkle egzistavo jau anksčiau iki 2012 metais kompanija jį pašalino stengdamasi žinutes ir aplikacijos naudotojo sąsają padaryti labiau angnostiškomis.
 • „SensorTower“ paskelbė, kad 2018 metais 164 „App Store“ aplikacijų kūrėjų sugeneravo savo pirmąjį milijoną JAV dolerių. Tai 13 proc. daugiau nei pernai (143). Lyginant su „Google Play Store“ — šiemet savo pirmąjį milijoną JAV dolerių už aplikacijas platinamas „Android“ įrenginiams sugeneravo 88 programuotojai/kompanijos. Pernai „Android“ aplikacijų parduotuvė „iškepė“ 71 milijonierių.


 • „Apple“ atnaujino „Maps“ aplikacijos duomenis papildydama juos tranzito informacija: Belgijoje, Maniloje (Filipinai), Šveicarijoje bei Vajomingo ir Iovos valstijose. „Apple“ taip pat pat žemėlapių informacija papildė ir patalpų žemėlapiais. Dabar galima „naviguoti“ ir šiuose oro uostose: Brisbane Airport (BNE), Centriniame Japonijos tarptautiniame oro uoste (NGO), Cincinnati/Northern Kentucky tarptautiniame oro uoste (CVG), Hartsfield-Jackson Atlantos tarptautiniame oro uoste (ATL), Jackson-Medgar Wiley Evers tarptautiniame oro uoste (JAN), Melbourno oro uoste (MEL), ir Tokijo Narita tarptautiniame oro uoste (NRT). Galimybė orientuotis dideliuose oro uostuose iš ties naudinga, ypač jei tame oro uoste esi pirmą kartą. Pavyzdžiui Hartsfield-Jackson Atlantos tarptautinis oro uostas per metus aptarnauja beveik 104 mln. keleivių (daugiau nei ketvirtadalį milijono per dieną). Jame 209 įlaipinimo vartai, o oro uosto plotas 1902 hektarai, kuriuose yra ir 5 lygiagretūs lėktuvų kilimo ir leidimosi takai. Šiame oro uoste per dieną vien „Delta“ oro linijų kyla ir leidžiasi daugiau nei 1000 lėktuvų. Palyginimui Vilniaus oro uostas 2017 metais aptarnavo 3,7 mln. keleivių, o Rygos beveik 6,1 mln.Tarptautinis Hartsfield-Jackson oro uostas (2015 metai)

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. „Forbes“ tie virukai net nezino kas yra geriausi Android irenginiai, paeme kelis modelius ir dar kurie prasciausiai atpazysta veidus ir pasake kad visi android telefonai buvo atrakinti. O kur testai paciu geriausiu OPPO Find X, Xiaomi Mi 8 Pro ir Huawei Mate 20 Pro.

  Prisiminiau viena pasaka :)))))
  https://www.youtube.com/watch?v=WkEwTfrFwHc&feature=

 2. „2013 metų gruodžio 19 dieną „Apple“ išleido „Mac Pro“ 6,1 modelį“ - ŠŪDINESNIO MAKO GYVENIME NUO 2001 METŲ NESU TURĖJĘS. Net neina palygint su prieš tai ėjusiais MacPro 1.1 - 5.1 modeliais. Mac pro 1.1 su kuriuo dirbau 8 metus buvo užlūžęs per visą tą laiką nu gal max kokius 2-3 kartus. O šitas tai aš tyliu - naudoju viso labo tik lengvam 2D maketavimui, kur resursu iš tolo didelių nereikia - lužinėja, freezinasi, ir kitaip nesamones daro visokias kokį kartą per savaitę drasiai. Jau nekalbu apie bloetooth nesąmones ir kitokius bajerius. O dėl to kad 2013 modelis dar ir šiandien parduodamas kaip naujas... Niekas nesitesia amžinai, bet kokios patyčios kažkada prieina liepto galą - tikiu kad tai ką jie dabar daro - neišvengiamai atsisuks prieš juos pačius. Manau tai tikrai tik laiko klausimas.

  • As dar nuo saves pridesiu,
   Kai tik isleido apple savo nauja klaviatura iMacams dar net neturejas jos jau supratau kad nesamone padare panaikindami skaiciu klaiviatura, tik po kokiu 2-3 matu apple suprato kad reikia grazinti klaviatura su skaiciais, bet vel uz tai zmogelis pirkdamas brangu iMac turi dar 50€ damoketi uz papildomas skaiciu klaviaturas :((((
   Apie pelyte patyliu, patogumo su ja dirbti nulis, net nesugeba kojyciu padaryti is kokybisku medziagu kad slystu geriau. Viskas buvo daroma sel dizaino bet ne patogumo.

   Su bloetooth taip pat turiu, nes apple kazka specialiai pribure kad kai kurie irenginiai veiktu blogai.

 3. Apple pelės skirtos apskritai tik žmonėms kurie kompą naudoja pramogai, tikrai ne darbui po 6-8 val kasdien:) nieko geresnio už Logitech performance MX, arba MX master dar nesu turėjęs. Nuo žemagrindės bet kokios megejiškos pelės, koki graži ji bebūtų, po kelių dienų pradeda riešus skaudėti. Be to radio usb kištukas užtikrina daug tikslesni ir pastovesni ryši nei tas crap apple bluetooth, su kuriuo vos ne kas kartą pairinti is naujo reikia. Logitech usb ta radio kystuka isiki viena karta, supierini ir uzmirsti. Apskritai - pats pats Apple peles grozis yra tas kad kraunamt apskritai negali jos naudoti- jau kistuko vieta laip genialiai sukonstruota, kad jau gal as patylėsiu:))))) kazkas buvo pasiemes proto atostogu apskritai kuriant toki genealu produkta:))

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų