Kaip sukonvertuoti grupę paveikslėlių Preview pagalba

macOS

Yra galybė „Mac“ kompiuteriams skirtų trečių šalių aplikacijų leidžiančių grupę paveikslėlių sukonvertuoti iš vieno formato į kitą. Tačiau, išskyrus tuos atvejus kai reikalingas labai specifinis funkcionalumas, tai (kaip ir daug ką „macOS“) galima padaryti be trečių šalių aplikacijos pagalbos.

Tikriausiai visi „macOS“ naudotojais pažįstami su „Preview“ aplikacija esančia „Mac“ kompiuteriams skirtos operacinės sistemos dalimi. Pavyzdžiui jei „Mac“ kompiuteryje turite HEIC tipo nuotraukų failus — juos nesunkiai galite sukonvertuoti į labiau populiarų JPG.

Kai kurie, net ir ne vienerius metus naudojantys„Mac“ kompiuterius, nežino jog „Preview“ aplikacijos pagalba galima paveikslėlius sukonvertuoti į 18 skirtingų formatų.

• GIF
• HEIC
• ICNS
• JPEG
• JEPG-2000
• KTX

Priėjimo prie galimybės konvertuoti į visus aukščiau paminėtus formatus paslaptis paprasta — Alt/Option ⌥ klavišas.

Kaip konvertuoti grupę paveikslėlių Preview pagalba

 1. Finder aplikacijoje pažymėkite paveikslėlių failus, kuriuos norite sukonvertuoti.
  Laikydami nuspaustą Cmd ⌘ klavišą pažymėkite individualius paveikslėlių failus arba jei jie eina iš eilės — nuspauskite Shift ⇧ klavišą ir paspauskite pelės žymekliu ant pirmojo ir paskutiniojo paveikslėlio failo.
 2. Du kartus spragtelėkite pelės žymekliu ant vieno iš pažymėtų failų ir jie atsidarys Preview aplikacijoje. Jei „Preview“ nėra numatytoji aplikacija to tipo failams atidaryti — nuspauskite Ctrl ^ klavišą, spragtelėkite pele ant vieno iš pažymėtų failų ir atsidariusiame kontekstiniame meniu iš Open With pasirinkite Preview aplikaciją.
 3. Paspauskite šoninės Preview juostos viduje (ne ant paveikslėlio). Jei šoninės juostos aplikacijoje nematote — aplikacijos meniu pasirinkite ViewThumbnails.
 4. Iš aplikacijos meniu pasirinkite EditSelect All arba pasinaudokite Cmd ⌘-A klavišų kombinacija, arba bet kokiu kitu būdu leidžiančiu pažymėti visus atidarytus failus. Pavyzdžiui, jei naudojate Contact Sheet failų atvaizdavimo metodą — apibraukite visus atidarytus paveikslėlius visus juos pažymėdami.
 5. Iš meniu pasirinkite FileExport Selected Images…
 6. Nurodykite vietą į kur kompiuteryje norite patalpinti eksportuojamus - sukonvertuotus failus.
 7. Paspauskite ant Options mygtuko lango apačioje.
 8. Format skiltyje pasirinkite formatą į kurį norite konvertuoti failus. Jei pageidaujamo formato nematote — nuspauskite Alt/Option ⌥ klavišą ir paspauskite ant išsiskleidžiančio formatų meniu dar kartą. Paveikslėlio failo formato pasirinkimas eksportuojant paveikslėlius Preview aplikacijoje macOS
 9. Jei formatas leidžia — galite pakoreguoti kitus formato į kurį konvertuojami paveikslėliai parametrus — juos rasite po „Format“ parinktimi.
 10. Spauskite ant Choose mygtuko ir „Preview“ pradės paveikslėlių konvertavimą į nurodytą formatą ir išsaugos juos nurodytoje vietoje.

Tokiu pat būdu galite ir pakeisti grupės paveikslėlių dydį — vietoje aukščiau, penktame žingsnyje nurodytų veiksmų pasirinkite ToolsAdjust Size…, nurodykite ar pasirinkite pageidaujamus dydžius ir pritaikę nurodytus nustatymus galite išsaugoti paveikslėlius ar jos eksportuoti į kitą formatą taip kaip aprašyta aukščiau.

Aš visada agitavau už tai, kad nereikia kompiuteryje diegti aplikacijų, kurios dubliuoja sistemoje jau esančias funkcijas ar galimybes. Pavyzdžiui 99% „macOS“ naudotojų nereikia „Adobe Acrobat Reader“ ar kitų darbui su PDF skirtų aplikacijų, nes „Mac“ kompiuteriams skirta operacinė sistema šį formatą palaiko be trečių šalių aplikacijų diegimo. Kuo daugiau aplikacijų dubliuojančių funkcijas — tuo mažiau laisvos vietos diske, didesnė maišalynė kompiuteryje ir jei kas nors neveikia ar nepavyksta sunkiau „sugaudyti“ to priežastį.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

 1. ačiū. buvo naudinga. su NEF susitvarko.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų