Kaip patobulinti Do not Disturb funkciją iOS 12

„Do not Disturb“ funkcija „iOS“ įdiegta daugiau kaip prieš penkis metus, tačiau tik „iOS 12“ atsirado galimybė ją labiau pritaikyti savo poreikiams ir šios funkcijos naudojimą padaryti patogesniu.

Do Not Disturb“ funkcijas, leidžia nutildyti daugumą įrenginio skambčiojimų ar kitokių skleidžiamų garsų kai miegame, esame susirinkime ar žiūrime filmą. „Do Not Disturb“ galima įgalinti automatiškai įsijungti nurodytu laiku ir nurodytu laiku išsijungti „iOS“ įrenginio „Settings“ aplikacijoje. Tačiau kas kartą eiti į „Settings“ ir keisti nustatymus ten nėra nei patogu nei praktiška. „Apple“ įdiegę funkcijas leidžiančias „Do Not Disturb“ režimą aktyvuoti tik tam tikram laikui nekeičiant pagrindinių funkcijos nuostatų nurodytų „Settings“.

Kai kurių laikino „Do Not Disturb“ galimybų prieiti galite „iOS“ įrenginio kontrolės centre stipriau spustelėję (įrenginiuose palaikančiuose 3D Touch) arba paspaudę ir palaikę nuspaudę („iPad“, „iPhone SE“ ir „iPhone XR“) ant mėnulio piktogramos (jei jos iš ten nepašalinote).

Atsidariusiame „Do Not Disturb“ kontekstiniame meniu pamatysite parinktis leidžiančias tam tikram laiko tarpui arba iki pakeisite buvimo vietą aktyvuoti „Do Not Disturb“.

Laikinas Do Not Disturb funkcijos aktyvavimas

Kaip Do Not Disturb naudojimą paversti labiau pritaikytu sau

iOS 12“, atsiradus „Shortcuts“ aplikacijai, atsirado galimybė labiau patobulinti ir savo reikmėms geriau pritaikyti kai kurias funkcijas. „Shortcuts“ leidžia savo reikmėms geriau pritaikyti ir „Do not Disturb“ funkciją.

Daugelis naudojančių „Do Not Disturb“ funkciją yra nurodę laiką kada ji automatiškai aktyvuojasi ir išsijungia. Tačiau, neretai būna situacijų kai tai padaryti norėtųsi ir kitu nei nurodytas laiku. Iki „iOS 12“ keisti „Do not Disturb“ funkcijos laiką nebuvo labai patogu. Tačiau „iOS 12“ atsiradus „Shortcuts“ aplikacijai viskas pasikeitė.

iOS 12“ galima šią funkciją patogiai aktyvuoti kad ir kelis ar keliolika kartų per dieną, išsaugant numatytą, periodinį šios funkcijos aktyvavimąsi (įprastai nakties metui). Ši galimybė gali praversti tiems, kas dažnai dienos metu turi susitikimus, kurių metu skimbčiojantis telefonas demonstruotų nepagarbą kitiems aplinkui esantiems žmonėms, mokiniams ir studentams, kurių telefonų skleidžiami garsai ne tik trukdo auditorijoje esantiems, bet ir gali pelnyti pedagogo nemalonę. Šią funkciją galima aktyvuoti einant į teatrą ar kitą vietą kur nenorėtumėte būti blaškomi telefono pranešimų ir trikdyti aplinkinius. O gal tiesiog nutarėte pamiegoti pietų ir nenorite, kad jūsų siestos trukdytų visokie nereikšmingi skambučiai.

  1. Jei dar nesate atsisiuntę — atsisiųskite ir savo „iOS“ įrenginyje įdiekite Shortcuts aplikaciją iš App Store.
  2. Atsisiųskite ir įdiekite naują komandų rinkinį pavadintą „Netrukdyti“ paspaudę ant šios nuorodos ir atsidariusiame lange pasirinkite failą atidaryti „Shortcuts“ aplikacijoje (Open in "Shortcuts").
  3. Jei manote, kad jos nustatymai ne visiškai jums tinka — pakoreguokite juos pagal savo poreikius.
  4. Spauskite Done ekrano viršutiniame dešiniame kampe.

Paleidus šį „Netrukdyti“ užvadintą (pavadinimą galite pasikeisti) komandų rinkinį pirmą kartą galite pamatyti pranešimą, kad ši „Shortcut“ komanda yra importuota iš naršyklės. Norėdami paleisti komandą spauskite Run Shortcut. Šis pranešimas bus rodomas vieną kartą.

Paleidę šią komandą „iOS 12“ įrenginio ekrane pamatysite meniu, kuriame galėsite rinktis iš kelių parinkčių: nurodydami pageidaujamą „Do not Disturb“ išsijungimo laiką (paspaudę ant „Nurodyti“) ar nurodyti kiek laiko „Do not Disturb“ režimas turi būti aktyvus paspausdami ant iš anksto nurodytų laiko tarpų.

Shortcuts komandų rinkinio aktyvuojančio Do not Disturb funkciją nurodytam laiko tarpui parinkčių meniu

Taip pat meniu galite papildyti naujais nustatymais ar net įrašyti parinktį, kad laiko tarpą, kuriam norite aktyvuoti „Do not Disturb“ režimą galėtumėte padiktuoti Siri.

Šiek tiek pasirausus kode, nesunkiai galima pakeisti iš anksto nustatytus laikus: 10 minučių, 30 minučių ir 1 valandą į jums labiau tinkančius laiko tarpus.

Kairėje pusėje tekstas rodomas meniu, o dešinėje pusėje nurodomas laikas, kuriam bus aktyvuota Do not Disturb paspaudus atitinkamą meniu punktą.

Pasirinkus ar nurodžius „Do not Disturb“ režimo veikimo laiką — jis aktyvuojamas iš karto ir automatiškai išsijungia po nurodyto laiko tarpo. Aktyvuojant „Do not Disturb“ funkciją „Shortcuts“ komandų rinkinio pagalba iš anksto nustatytas „Do not Disturb aktyvavimosi ir išsijungimo laiko nuostatos nepakeičiamos.

Pirmą kartą paleidžiant komandą, ekrane galite pamatyti prašymą leisti „Shortcuts“ prieiti prie pranešimų sistemos. Jai to reikia, kad ekrane matytumėte jog „Shortcuts“ aktyvavo „Do not Distrub režimą“.
Jei „iOS 12“ įrenginio ekrano srityje esančioje kairiau pirmo „Home“ ekrano patalpinsite „Shortcuts“ įskiepį — komandą galėsite paleisti net neatidarę „Shortcuts“ aplikacijos.

Jei „iOS 12“ įrenginio ekrano srityje esančioje kairiau pirmo „Home“ ekrano patalpinsite „Shortcuts“ įskiepį — komandą galėsite paleisti net neatidarę „Shortcuts“ aplikacijos.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 6 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Sveiki, o kaip su shortcuts parsisiųsti youtube vaizdo įrašą?

  2. Bent per iphone tai niekas nesisiunčia (turiu omeny, paspaudus ant nuorodos, kur turi atsisiųsti “Netrukdyti”). Per Gallery irgi tokios komandos nerandu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų