Kaip prisijaukinti Mac ekrano kampus modifikavimo klavišų pagalba

„macOS“ karštų kampų (Hot Corners) funkcija yra patogus būdas kai reikia aktyvuoti tam tikrą veiksmą, pavyzdžiui užtemtydi kompiuterio ekraną, jį užrakinti ar aktyvuoti ekrano užsklandą. Tačiau, daug šios funkcijos naudotojų sutiks su manimi, kad „karštų kampų“ funkcija kartais suveikia tada kai to nereikia. Kaip šią problemą išspręsti.

macOS

Apie tai kaip aktyvuoti „karštų kampų“ (Hot Corners) funkciją „Mac“ kompiuteriuose rašiau dar 2013 metais ir daug „Mac“ kompiuterių naudotojų ją naudoja. Tačiau, kartais pelės žymekliui netyčia nuklydus į vieną iš aktyvuotų „karštų kampų“ automatiškai besiaktyvuojanti nurodyta funkcija kartais geli sukelti papildomų nepatogumų ar diskomforto naudojantis geriausia kompiuterių operacine sistema jausmą. Kaip šito išvengti ir kaip aktyvuoti šią (naujiems „Mac“ kompiuterių valdytojams) funkciją parašysiu žemiau.

Ką daro karštų kampų — Hot Corners funkcija

Įgalinus šią funkciją ir nurodžius kiekvienam „kampui“ veiksmą — nuvedus pelės žymeklį į tą kompiuterio ekrano kampą, tas veiksmas įvykdomas. Pavyzdžiui nurodžius, kad kairys apatinis kampas aktyvuotų ekrano užsklandą — nuvedus pelės žymeklį į jį — ekrano užsklanda aktyvuojama.

Kaip įgalinti karštų kampų funkcionalumą macOS

 1. Atidarykite System Preferences aplikaciją.
 2. Pasirinkite Mission Control.
 3. Atsidariusio lango apačioje rasite mygtuką Hot Corners… — paspauskite ant jo.
 4. Pasirodžiusiame lange pamatysite keturias skiltis, kiekviena jų atspindi atitinkamą ekrano kampą – čia galite pasirinkti koks veiksmas bus vykdomas kai pelės žymeklis atsidurs tame „Mac“ ekrano kampe.
 5. Baigę pageidaujamiems karštiems kampams nustatyti veiksmus — spauskite OK ir uždarykite „System Preferences“ aplikacijos langą.
macOS Hot Corners (karšti kampai) be modifikavimo klavišų naudojimo macOS Hot Corners (karšti kampai) be modifikavimo klavišų naudojimo

Reikalas tas, kad kartais pelės žymeklis į tą kampą gali „nukeliauti“ visai kitu tikslu ir staiga, neplanuotai užgesęs kompiuterio ekranas ar aktyvia tapusi ekrano užsklanda gali pristabdyti naudojimąsi kompiuteriu. Norint šią problemą išspręsti:

 • Nurodydami veiksmą kuriam nors iš kampų (aukščiau paminėtų veiksmų 4-as žingsnis), klaviatūroje nuspauskite Cmd ⌘, Alt/Option ⌥ ar Shift ⇧ modifikavimo klavišą arba jų kombinacijas.
macOS Hot Corners (karšti kampai) su modifikavimo klavišu Cmd (Command) panaudojimu

Tokiu būdu nuvedus nurodytas kampui veiksmas aktyvuosis tik tuo atveju jei pelės žymeklis į tą kampą pateks tada kai klaviatūroje yra nuspaustas, konfigūruojant „Hot Corners“ funkciją nurodytas, modifikavimo klavišas ar jų kombinacija. Tikimybė, kad pelės žymeklis pateks į tą karštą kampą ir tuo pačiu metu bus nuspaustas specialus kvalifikacinis klavišas yra gerokai mažesnė.

Atlikus aukščiau parašytus veiksmus ir nuvedus pelės žymeklį į karštą kompiuterio ekrano kampą (ekrano kampo temperatūra čia ne prie ko) prieš tai paspaudus modifikavimo klavišą, jei tokį nurodėte, – turėtų aktyvuotis nurodyta funkcija.

Ekrano užsklandą patogu aktyvuoti jei reikia staiga pakilti nuo stalo ir nueiti šalin, o kompiuteris tuo metu dirba kurdamas video failus ar atlikdamas kitą, ilgiau trunkančią veiksmų seką. Išjungti/užmigdyti ekraną staiga, tiesiog nuvedus pelės žymeklį į karštą kampą gali būti naudinga jei dirbate su konfidencialia informacija ir tos informacijos matyti neturintis žmogus staiga atsiduria ten, kur tą informaciją jis galėtų įžiūrėti ir panašiai. Manau kiekvienas pagal savo poreikį ras pritaikymą „Hot Corners“ funkcijai.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Ačiū už naudinga straipsni. Gal buvai jau kalbejes ar noretum parasyti straipsni apie Mac sistemoje esancius ekranus-desktopus ir ju susikurima bei valdyma, apie perjungimus tarp skirtingu programu-langu vaizdavima. Kodel kartais cmd ir tab veikia kartais ne. Man kol kas dar miskas su situo.

  • Tiesą sakant papildomų darbo laukų (desktop'ų) Mac kompiuteryje kūrimas ir valdymas yra ant tiek paprastas, kad net nesumoju ką reikėtų parašyti, kad gautųsi straipsnelis. Navigavimas tarp tų langų toks pats kaip ir pilno ekrano režime veikiančių aplikacijų.
   Kas link Cmd ⌘-Tab ⇥, sunku pasakyti kodėl pačiam kartais nesuveikia. Gal, jei lėtesnis kompiuteris ar labai daug aplikacijų atidaryta užtrunka kokia akimirka ilgiau kol surenka atidarytų aplikacijų sąrašą paspaudus šiuos klavišus. Man neteko pastebėti pas save, kad nesuveiktų kai man to reikia.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų