Kaip konvertuoti FLAC failus ar jų klausytis iPhone ir iPad

Mergina

Jei mėgstate klausytis kokybiškos muzikos FLAC failų formatas jums gerai žinomas. Kaip šių failų klausytis „iPhone“ ar „iPad“ ar kaip juos paversti į mobiliems „Apple“ įrenginiams suprantamą formatą.

Nors „iPhone“ ir „iPad“ yra nuostabaus dizaino, puikūs įrenginiai — kalbant apie audio failų atpažinimą jie turi tam tikrų apribojimų. „Apple“ yra žinoma kaip turinti griežtą požiūrį į failų formatų atpažinimą.

Jei esate muzikos mylėtojas ir mėgstate ją klausyti geros kokybės — jums gali kilti klausimas, o kaip gi kasytis ne „Apple“ aukštos kokybės garso failus tokius kaip FLAC.

Žemiau pateiksiu kelių aplikacijų, kurios gali padėti paversti FLAC failus į aukštos kokybės „Apple“ mobiliuose įrenginiuose palaikomų failų formatus ar tiesiog klausyti FLAC „iPhone“ ir „iPad“.

Kas yra FLAC failai ir kokie šio failo formato privalumai

FLAC arba Free Lossless Audio Codec yra aukštos kokybės garso informaciją saugantis failas. Garso informacija jame yra suspausta (kaip taisyklė iš WAV failų) tad jis užima šiek tiek mažiau vietos. „Lossless“ žodis esantis FLAC pavadinime reiškia, kad nors pats failas yra beveik dvigubai mažesnis nei aukštos kokybės WAV failas, informacija esanti FLAC faile suspaudimo metu nėra prarandama. Pavyzdžiui daugeliui žinomas MP3 failai yra gerokai mažesni, tačiau spaudžiant informaciją šiam formatui dalis garso informacijos (iki 90 procentų) yra prarandama ir atitinkamai garso kokybė nuo to ženkliai kenčia.

FLAC failuose galima išsaugoti aukštesnės kokybės nei CD (24 bitų/48kHz) garso informaciją. Dėl šios priežasties atkuriant FLAC failus naudojant aukštos kokybės komponentus turinčią įrangą galima atkurti originalios studijinės kokybės įrašą. Kuo geresnės kokybės įranga naudojamas — tuo geresnis FLAC failų skambėjimas. Privalumų naudojant „iOS“ įrenginius klausantis aukštos kokybės audio failų taip pat yra.

„Apple“ turi savo lossless audio failų formatą – ALAC arba Apple Lossless Audio Files, kurio skambėjimo ir kokybės galimybės tokios pačios kaip ir FLAC. Kai kuriems „iPhone“ naudotojams gali kilti klausimas, o kam tada iš vis naudoti FLAC jei yra ALAC. Atsakymas paprastas — viskas priklauso nuo to kokiu formatu saugote ausdio failus ir kokiais šaltiniais naudojatės. Pavyzdžiui „HD Tracks“ siūlo albumus aukščiausios kokybės WAV, FLAC ir „Apple“ AIFF ir ALAC formatais. Tačiau yra nemažai aukštos kokybės muziką leidžiančiomis įsigyti svetainių, kurios naudoja tik FLAC formatą (kai kurios FLAC ir WMA). Žinoma, vis daugiau ir daugiau svetainių siūlo muzikos failus ir „Apple“ formatu, tačiau FLAC siūlo absoliuti dauguma aukštos kokybės muzika prekiaujančių kompanijų.

Muzika ir MacBook Pro

Kaip sukonvertuoti FLAC į ALAC (kad iPhone galėtų juos atkurti)

Įprastas, standartinis būdas patalpinti failus į „iPhone“, „iPad“ ar „iPod“ yra pasitelkiant „iTunes“. Tačiau, „iTunes“ neleis to padaryti su FLAC failais. Sprendimas paprastas — FLAC reikia sukonvertuoti į ALAC. Nepriklausomai nuo to naudojate „Mac“ ar PC — reikia naudoti šią užduotį galinčią atlikti aplikaciją.

Prieš pradėdami konvertuoti įsitikinkite, kad „iTunes“ aplikacijos nustatymai yra teisingi ir į aplikaciją persiunčiami failai nebus suspaudžiami ir atitinkamai paverčiami žemesnės garso kokybės failais.

XLD arba X Lossless Decoder (Mac)

XLD

Paprastutė muzikiniams failams konvertuoti skirta aplikacija. Ją naudoju aš pats. Ji leidžia konvertuoti skirtingų formatų audio failus ir juos papildyti meta duomenimis (albumas, atlikėjas, metai, kūrinio pavadinimas ir t.t.) Aplikacija gali konvertuoti grupę failų iš karto.

Aplikacija nemokama. Labiau patyrę naudotojai gali naudoti ir komandinę eilutę failų konvertavimui. Aplikacija sugeba atskirti ir atskirus kūrinius iš failų, kuriuose visas albumas įrašytas į vieną failą.

Aplikacija suderinama tiek su šiuolaikiniais Intel procesorius turinčiais „Mac“ kompiuteriais, tiek ir su PPC „Mac’ais“.

XLD nemokamai atsisiųsti galite iš čia

dBPowerAmp (PC, Mac)

dBPowerAmp
Tai vienas geresnių audio failui skirtų aplikacijų pasirinkimų. „DBPowerAmp“ suderinama su „Mac“ kompiuteriais, kuriuose įdiegta „macOS Mavericks“ ar naujesne „macOS“ versija ir PC su „Windows XP“ ar naujesnėmis šios operacinės sistemos versijomis.

Vienintelis šios aplikacijos minusas yra tas, kad ji gana brangi tokio tipo aplikacijai. Viename kompiuteryje aplikaciją įdiegti leidžianti licencija kainuoja 34 €, o „šeimyninis paketas“ — 58€.

„dBPowerAmp“ aplikaciją įsigyti galite čia.

Any Audio Converter (PC)

Any Audio Converter

Jei naudojate PC tipo kompiuterį ir turite „iPhone“ ar „iPad“ ir esate aukštos kokybės muzikos klausymosi mėgėjas bei jūsų negąsdina keli iššokantys reklaminiai langai — „ Any Audio Converter“ yra gera alternatyva keičiant garso failų formatus ir ji yra nemokama. Aplikacija supranta beveik visus audio failų formatus ir turi platų instrukcijų internete puslapį padėsiantį susigaudyti kas šioje aplikacijoje ir kaip. Turėkite omenyje, kad po konvertavimo ALAC failai gali būti atvaizduojami kaip M4A, nes tai „Apple“ audio failų konteinerio formatas.

Atsisiųsti „Any Audio Converter“ galite iš čia.

Mediahuman (PC, Mac)

Mediahuman

Dar viena nebloga ir nemokama aplikacija skirta audio failų konvertavimui leidžianti be eilės kitų formatų konvertavimo FLAC sukonvertuoti į ALAC. Tiesiog atsisiųskite aplikaciją, ją įdiekite ir iš formatų parinkčių meniu pasirinkite ALAC, o tada pertempkite FLAC failus į aplikacijos langą arba pažymėkite numatytus konvertavimui FLAC’us paspaudę „+“ piktogramą.

Aplikacija leidžia konvertuoti kelis failus vienu metu. Veikia ji gana greitai ir ja naudojantis nėra jokių iššokančių reklaminių langų.

Atsisiųsti „Mediahuman“ aplikaciją galite paspaudę ant šios nuorodos

iPhone ir muzika

Aplikacijos leidžiančios klausyti FLAC failų iPhone

Jei nenorite gaišti laiko ir užsiimti FLAC failų konvertavimais į formatą, kurį supras „iPhone“ ar „iPad“ — yra aplikacijos panaikinančios „iOS“ įrenginių negebėjimą atkurti FLAC failus. Daugelis aplikacijų turinčios šį funkcionalumą veikia apeidamos standartines „iTunes“ sinchronizavimo funkcijas ir leidžia failus persiųsti į įrenginį tiesiogiai. Kai aplikacija įdiegta, galimybę persiųsti failus į ją turėtumėte matyti kompiuteryje, žemiau „iPhone“ ar „iPad“ kai šie pajungti prie kompiuterio. Čia turėtumėte turėti galimybę FLAC failus pertempti tiesiai į aplikaciją.

Tiesą sakant, man atrodo procesas FLAC failus konvertuojant į ALAC ir naudojant „iTunes“ man atrodo paprastesnis. Tačiau, jei jums atrodo kitaip — žemiau kelios aplikacijos.

Golden Ear

Ši aplikacija turi gana aukštus įvertinimus ir kainuoja sąlyginai nebrangiai — 8,99 €. „Golden Ear“ yra viena geriausių aplikacijų leidžiančių atkurti aukštos garso kokybės ne-ALAC failus „iOS“ įrenginyje. Aplikacijoje gausu įvairių funkcijų: ji gali automatiškai išarchyvuoti ZIP ir RAR audio archyvus, pritaikyti žymas ir priskirti albumų paveikslėlius failams. Ši aplikacija net palaiko „AirPlay“.

„Golden Ear“ aplikaciją galite atsisiųsti iš „App Store“.

FLAC Player

Viena geresnių „App Store“ esančių aplikacijų galinčių atkurti FLAC failų formatą. Aplikacija taip pasižymi stabiliu veikimu ir turi nemažai naudingų funkcijų, tokių kaip daugiakanalis ekvalaizeris, galimybę atvaizduoti failo informaciją ir t.t. Tiesa, jos kaina gana nemaža kaip audio grotuvui — 10,99 €.

„FLAC Player“ aplikaciją įsigyti galite „App Store“.

MoliPlayer

Tai „viskas viename“ tipo grotuvas palaikantis ilgą sąrašą video ir audio failų tipų. „MoliPlayer“ aplikacija yra nemokama, tačiau gali tekti pažvanginti monetomis jei nutarsite kelti aplikacijai aukštesnius reikalavimus ir pageidausite papildomų funkcijų.

Ši aplikacija taip pat yra skirta tik „iPad“, tad jei norite klausytis FLAC „iPhone“ — teks paieškoti kitų sprendimų. Tačiau, jei turite „iPad“ ši aplikacija padarys tai ko jums reikia ir gal net kiek daugiau.

Atsisųsti „MoliPlayer“ galite iš „App Store“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Vienas komentaras

  1. Labai puikiai susitvarko be konvertacijų VLC media, nemokama. Galima vos ne kaip Androido aplinkoje keistis failais, juos atkurti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų