Kaip greitai užrakinti Mac kompiuterį

Google Chrome naršyklėje yra galimybė, bet kam kas turi priėjimą prie kompiuterio, pažiūrėti joje išsaugotus elektroninio pašto svetainių, socialinių ir kitų tinklų prisijungimo duomenis, o paprasčiausias, nors ir ne 100% apsaugantis būdas apriboti kitų žmonių priėjimą prie jūsų paskyros kai nesate šalia kompiuterio yra „kompiuterio užrakinimas“.

Jei naudojate Mac OS X - galite greitai užrakinti kompiuterį ir taip apsaugoti jame esančius duomenis nuo prisijungimo prie jūsų paskyros kompiuteryje nežinančių žmonių.

 • Įsitikinkite, kad jūsų Mac vartotojo paskyra turi slaptažodį (šis priminimas man atrodo gana kvailas, nes tie kas naudoja prisijungimą prie savo paskyros kompiuteryje be slaptažodžio, greičiausiai, ir taip gali jums pasakyti savo visų prisijungimų slaptažodžius, nes saugumas jiems nerūpi ir savo privačiu gyvenimu jie linkę pasidalinti su bet kuo).
 • Įsitikinkite, kad jūsų Mac kompiuteris reikalaus įvesti slaptažodį po to kai „pabus“ ar „bus pažadintas“.  > System Preferences > Security & Privacy > General skiltis.
 • OS X System Preferences - Security & Privacy - General Savo stacionariuose kompiuteriuose esu nustatęs, kad slaptažodžio reikalautų po 5 sekundžių. Nešiojamuose Mac’uose, reikalauti slaptažodžio kai kompiuteris pabunda arba jame veikia ekrano užsklanda aš nustatęs į padėtį immediately (iš karto).

Dabar, kai šiuos saugumo nustatymus esate sutvarkę - telieka išmokti kelis greitus būdus kaip kompiuterį išjungti, užmigdyti ar kitaip priversti reikalauti slaptažodžio. Vienas ar keli (priklausomai nuo situacijos) šie būdai turėtų tapti neatskiriama jūsų naudojimosi kompiuteriu rutinos dalimi.

 • Norėdami greitai užrakinti kompiuterį pasinaudokite klavišų kombinacija Ctrl-Shift-Eject ().
  Jei naudojate klaviatūrą, kurioje nėra Eject () klavišo - naudokite klavišų kombinaciją Ctrl-Shift- (kompiuterio išjungimo mygtukas).
 • Jei norite užmigdyti kompiuterį (jei paliekate savo Mac’ą vieną ilgesniam laikui) - naudokite klavišų kombinaciją Alt ⌥-Cmd ⌘-Eject (), o kompiuteriuose su klaviatūromis be Eject klavišo Alt ⌥-Cmd ⌘- (kompiuterio išjungimo mygtukas).

Kitas būdas greitai įjungti ekrano užsklandą, išjungti ekraną ar užmigdyti kompiuterį yra pasinaudoti OS X „karštų kampų“ funkcija.

Norėdami aktyvuoti „karštus kampus“:

 •  > System Preferences > Mission Control > Hot Corners… (lango kairėje/apačioje)
 • Atsidariusiame lange pamatysite 4 skirtingus monitoriaus kampus atstovaujančius laukus.
 • OS X System Preferences - Mission Control - Hot Corners...
 • Pasirinkite jums labiausiai tinkančius kampus (aš naudoju du apatinius kampus, nes naudojant viršutinius, kartais siekiant pele meniu juostoje esančių funkcijų lengva netyčia į tą „karštą kampą“ pataikyti) ir nurodykite kokias funkcijas jie turi atlikti į juos nuvedus pelės rodyklę.

Dabar galite išbandyti kaip ta funkcija veikia.

Jei karštuose kampuose nurodėte naudoti ekrano užsklandą (Screen Saver) - įsitikinkite ar esate pasirinkę kokią užsklandą naudosite:  > System Preferences > Desktop & Screen Saver > Screen Saver skiltis. (Man labiausiai patinkanti ekrano užsklanda, ją ir naudoju, yra „Word of the Day“).

Gero, saugaus ir smagaus Mac naudojimo.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Vienas komentaras

 1. ačiū už klavišų kombinaciją komp. užrakinimui - man to labai reikėjo ;)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų