Būti ar nebūti 2018 metų MacBook Air [gandai]

MacBook Air
Ar „Apple“ atnaujins senstantį, bet daugelio mėgstamą „MacBook Air“ kompiuterio modelį. Ką apie tai šneka gandų nešiotojai.
Po ilgų aštuonių metų smulkesnių ar didesnių patobulinimų, 2018 metais „Apple“ galiausiai gali pristatyti atnaujintą „MacBook Air“, bent jau taip skelbia kai kurie šaltiniai. Kaip žinia „Apple“ retai kada praneša apie savo planus ateičiai, tad tenka pasikliauti įvairių šaltinių paskelbtomis nuotrupomis. Kalbama, kad atnaujintas „MacBook Air“ modelis gali pasirodyti šį arba sekantį ketvirtį. Nors „Apple“ aštuonių metų bėgyje vis atnaujindavo „MacBook Air“ kompiuterį, didele dalimi jis išliko nepakitęs nuo savo debiuto 2010 metais. Dabartinis modelis jau gerokai pasenęs. Paskutinį kartą kompiuteris atnaujintas buvo 2017 metų rugpjūtį. „Apple“ šiek tiek pagreitino jo pasenusį „Intel“ procesorių ir nors pavėluotai bet padvigubino RAM kiekį. Kurį laiką galėjo susidaryti įspūdis, kad „Apple“ traukiasi nuo „MacBook Air“ modelio tobulinimo. Dėl šios priežasties net buvo pasirodžiusi informacija (gandų lygmenyje), kad kompanija greičiausiai nutrauks „Air’ų“ gamybą. Kompanija išleido 12 colių ekrano įstrižainę turinčius „MacBook“ ir 13 colių „MacBook Pro“ kompiuterius, kuriuose buvo įdiegti aukštesnės kokybės „Retina“ ekranai ir galingesni procesoriai. Naujieji „MacBook Pro“ kompiuteriai sveria tik 20 gramų daugiau, o „MacBook“ kompiuteris beveik puse kilogramo lengvesnis už „Air’ą“. Tiesa, naujieji „MacBook Pro“ ir „MacBook“ kompiuterių modeliai už „MacBook Air“ kainuoja apie 400 eurų brangiau. Tas faktas, kad „Apple“ išsaugojo „Air“ kompiuterių šeimą ir nepasielgė kaip su „AirPort“ maršrutizatoriais, kurių gamybą nutraukė — „MacBook Air“ gerbėjams suteikia vilties. Nors „MacBook Air“ kompiuteriai neturi daugelio kituose „Mac“ kompiuteriuose įdiegtų privalumų, tačiau jų pajėgumai tenkina daugelį vidutinių poreikių kompiuterių naudotojus, kaip ir kaina — tai vienintelis „Apple“ kompiuterio modelis, kurio bazinės konfigūracijos kaina nesiekia tūkstančio eurų. Žemiau keli, senesni ir naujesni, internete cirkuliuojantys gandai apie naują „MacBook Air“.

Gandas: MacBook Air pasirodys 2018 metais

„DigiTime“ metų pradžioje rašė, kad „Apple“ kuria naują 13-os colių nešiojamą kompiuterį, kuris pakeis „MacBook Air“ ir minėjo, kad jo debiutas turėtų įvykti pirmoje 2018 metų pusėje, greičiausiai birželio 4 dieną, kai vyks WWDC konferencija. Šią savaitę „DigiTime“ pakeitė savo prognozes ir naujo „MacBook Air“ kompiuterio pasirodymo numatomą laiką nukėlė į antrą metų pusmetį, sakydami jog naujo dizaino „Air’o“ debiutas gali įvykti trečią metų ketvirtį, kuris prasidės liepos 1 dieną ir baigsis rugsėjo pabaigoje. Tai reiškia, kad naujojo „MacBook Air“ pasirodymas gali likti naujųjų „iPhone“ modelių debiuto šešėlyje. „DigiTimes“ rašo, kad „Apple“ tiekėjams nepaaiškino tokio atidėjimo priežasties ir belieka tik galvoti jog tai susiję su „pagrindinių komponentų, tokių kaip procesorius“ problemomis.

Gandas: pigiau kainuosiantis MacBook Air

„DigiTimes“ nėra pats patikimiausias su „Apple“ susijusių gandų šaltinis ir jų pranašystės neretai ne tik neišsipildydavo, bet būdavo atvejų kai įvykdavo atvirkščiai. Tačiau, „Bloomberg“ naujienų agentūra ir Mark Gurman kelia didesnį pasitikėjimą — jis kovą rašė, kad kompanija pluša kurdama pigesnius „MacBook“, kurie greičiausiai pakeis „MacBook Air“ kompiuterius kainų segmente iki 1000 JAV dolerių. Gerai žinomas ir teisingai daugelį „Apple“ ateities planų nuspėdavęs Ming-Chi Kuo pranašavo, kad 2018 metų modelis taps labiau prieinamas didesniam žmonių kiekiui, nes kainuos dar pigiau nei „MacBook Air“. Bazinis „MacBook Air“ modelis su 128GB SSD disku, kuriuo prekiaujama šiuo metu, be kai kurių pardavėjų šiems modeliams taikomų nuolaidų, kainuoja 999 €, o 240 GB SSD diską turintis modelis 1 179 €. Tačiau oficialių „Apple“ atstovų parduotuvėse šiuos kompiuterius galima įsigyti ir apie 50 € pigiau.

Gandas: dizainas stipriai pasikeis

„DigiTimes“ praneša, kad naujasis „MacBook Air“ kompiuteris taps dar plonesnis, jame bus įdiegtas „Retina“ ekranas ir modernesnis „Intel“ procesorius. Tiesą sakant būtų labai keista jei 2018 metais išleistame kompiuterio modelyje šių dalykų nebūtų.

O kaip su kitais modeliais?

2017 metais WWDC metu „Apple“ atnaujino visą nešiojamų „Mac“ kompiuterių liniją ir yra tikimybė, kad ir šias metais išvysime atnaujintus „MacBook“ kompiuterius. Ar tai bus tik tie patys kompiuteriai su patobulintomis specifikacijomis — greitesne atmintimi ir procesoriais, ar rimtesnis atnaujinimas — kol kas galima tik spėlioti. Reikia tikėtis, kad „Apple“ permąstys tokius dalykus kaip „Touch Bar“ juostas „Pro“ medeliuose ir galutinai išspręs „drugelio“ tipo klaviatūrų problemą.

Ar pamatysime MacBook kompiuterius su lietimui jautriais ekranais?

Pernai „Bloomberg“ skelbė, kad „Apple“ planuoja sulieti į vieną visumą mobiliems įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtas aplikacijas — greičiausiai apie tai paskelbdama šių metų birželio mėnesį vyksiančioje WWDC. Šis žingsnis — turint aplikacijas suderinamas su „iOS“ („iPhone“ ir „iPad“) bei „macOS“ operacinės sistemos pagrindu veikiančiais kompanijos kompiuteriais unifikuotų aplikacijų palaikymą. Šiuo metu aplikacijų kūrėjai yra priversti kurti atskiras aplikacijas šioms operacinėms sistemoms. Neseniai „Apple“ analitikas John Gruber rašė, kad greičiausiai abiejų („iOS“ ir „macOS“) platformų palaikymas vienoje aplikacijoje įvyks 2019 metais, taigi, greičiausiai, po naujojo „MacBook Air“ pasirodymo. Tuo tarpu „Apple“ vadovas Tim Cook ir toliau tvirtina, kad „“MacBook” ir “iPad” suliejimas neįvyks“, tačiau tai nereiškia jog nėra šansų, kad reikalai pakryps tokia linkme. Asmeniškai man nesinorėtų, kad „Mac“ taptų kompiuteriais „čiupinėjamu ekranu“, o štai mintį išleisti 15 colių „MacBook Pro“ be „Touch Bar“ aš sveikičiau. Manau daugelis dalykų paaiškės birželio 4 dieną „Apple WWDC 2018“ konferencijos metu.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 7 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kam reikalingas siandien tas AIR kai macbook pro 13' tiek pat sveria? Į neretinini ekraną žiūrėt? Ačiū, gana jau, prisižiūrėjau. Vienintelė priežastis nebent - noriu apple, bet neturiu pinigų, bet labai noriu vistiek. Į muzieju be jokio gailescio:) ate ate.

 2. Tie kam skausmingas tas parametras apskritai perka ne makinius laptopus net man taip atrodo:)

  • O tai jei žmogus išvis ne nauja MAC perka. Tai jis išvis ne žmogus ?

   Mąstymas kaip 16 metų paauglio.

  • Yra labai daug žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių, kad ir patikimumo ar suderinamumo, renkasi Apple produktus, tačiau tikrai neturi galimybės ar nenori išleisti papildomų 400€ pranašumui, kurio jiems nereikia.Dabar daug mokyklų naudoja Apple techniką. Kaip bebūtų keista, labai didelė žmonių grupė kompiuterius naudoja tik naršymui, el.paštui ir dokumentų skaitymui bei jų rašymui ir net po kelių metų naudojimo jų 128GB diske būna tik koks 40GB užimta, o iPad jie nenori nes jis jiems yra nepatogus, dažnai tenka kopijuoti failus iš ir į tinklinį serverį bei jungtis darbe ar mokslo įstaigoje prie kitų kompiuterių ir panašiai. Taip, kad manau pigus, patikimas nors ir paliegęs kompiuteris, dar turi savo pirkėją.

 3. * Bent man

 4. Žmonai reikėjo naujo kompiuterio: patikimo (kol kas patikimas) ir ilgai tarnaujančios baterijos, bei lengvo ir plono - teksto rašymui, naršymui ir el. paštui. Šiuo atveju AIR'as atitiko visus lūkesčius ir tikrai dėl tokio paprasto poreikio nesinorėjo mokėti brangiau už galingesnį kompiuterį, kai jo galia neišnaudojama. Manau kaip ir minėjo Ramūnas AIR'as vis dar turi savo pirkėją ir dar turės.
  Nežinau gal ir kiti gamintojai siūlo tokių pačių specifikacijų ir baterijos tarnavimo kompiuterius, bet AIR'o pasirinkimas lėmė ir smalsumas Apple produktu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų