20-os 2018 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

20-os 2018 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų „iOS“ įrenginiams, „Mac“ kompiuteriams, „Apple Watch“ ir „Apple TV“ skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • „Apple“ tyla dėl neva prastos kokybės „drugelio“ tipo klaviatūrų pradėjo siutinti tokias klaviatūras turinčių ir gedimus patyrusių „Mac“ savininkus. Kalifornijos Šiaurės apygardos teisme atsidūrė kolektyvinis ieškinys, kuriame „Apple“ kaltinama nepripažįstanti „drugelio“ mechanizmo „Mac“ klaviatūrose dizaino trūkumo ir toliau prekiaujančia šiuos trūkumus turinčiais kompiuterių modeliais pardavinėdama juos aukšta kaina. „Apple“ 2015 metais išleidus naują „MacBook“ kompiuterį, kurio klaviatūroje buvo panaudotas naujasis „butterfly switch“ pramintas mechanizmas, netrukus pasipylė besiskundžiančiųjų, kad klaviatūros veikia prastai — klavišai užstringa.

  Butterfly Keyboard Class Action by Mikey Campbell

 • 2016 metų gegužės 19 dieną į Viduržemio jūrą nukrito „EgyptAir“ lėktuvas skridęs reisu 804 iš Paryžiaus į Kairą. Katastrofos metu žuvo 66 lėktuvu skridę žmonės. Žuvusiųjų šeimos padavė į teismą „Apple“, kaltindamos kompaniją tuo, kad nelaimės priežastimi buvo sprogęs vieno iš lėktuvo pilotų „iPhone 6s“ ar „iPad mini“. Tačiau įrašai juodojoje lėktuvo dėžėje rodo, kad suveikė po lėktuvo grindimis įdiegti dūmų detektoriai. Tai paneigia teoriją apie ko nors užsiliepsnojimą lakūnų kabinoje. Vieno iš buvusių pilotų, dabar dirbančio „Flight International“ žurnalo redaktoriumi, katastrofos priežastimi galėjo būti borto kompiuterio klaida. Dokumentuoto įrodymo, kad „iPhone“ ar „iPad“ užsiliepsnojimas tapo lėktuvo kritimo priežastimi nėra.
 • „iDeal“ pradėjo akciją: „Keisk savo iPhone į naują iPhone X ir gauk iki 400 € nuolaidą“. Atnešę iPhone į „iDeal“ saloną ir jį kompanijos darbuotojams įvertinus galite gauti nuo 90 iki 400 eurų nuolaidą „iPhone X“ įsigyti.
  Kainos skaičiuojamos taip: Atnešus „iPhone 4s“ ar senesnį modelį gausite 90€, „iPhone 5“ ir „iPhone 5c“ - iki 105€, „iPhone 5s“ – iki 141€, „iPhone SE“ — iki 217€, „iPhone 6“ — iki 221€, „iPhone 6 Plus“ — iki 242€, „iPhone 6s“ — iki 266€, „iPhone 6s Plus“ — iki 270€, „iPhone 7“ — iki 343€, o „iPhone 7 Plus“ — iki 400€.
 • „Apple“ išplatino programuotojams skirtų: „macOS High Sierra 10.13.5“, „iOS 11.4“, „tvOS 11.4“ ir „watchOS 4.3.1“ beta 5 versijas. Savaitės pabaigoje pasirodė registruotiems programuotojams ir viešiems testuotojams skirta „iOS 11.4“ beta 6 versija.
 • „Apple“ paviešino naują naują „Portrait Lightning“ reklamuojantį reklaminį video: „Studija jūsų kišenėje“.
 • Tarp „iPhone“, kurių pasirodymo tikimasi šiemet, kalbama, bus ir pusę „iPhone X“ kainos kainuojantis LCD ekraną turintis „iPhone“, kurio korpusas bus ryškių spalvų, kad skirtis nuo 2018 metų atnaujinti „iPhone X“.
 • Kalifornijos motorinių transporto priemonių departamentas patvirtino, kad „Apple“ padvigubino savo autonominių automobilių kiekį ir dabar kompanija turi 55 išmanius automobilius. Šiai dienai „Apple“ dar neturi leidimo testuoti gatvėse autonominių automobilių be žmogaus priežiūros.
 • Pirmadienį „Googlepristatė „naują“ produktą — “Google One“. Iš tikro tai senasis patobulintas „Google Drive“ nauju vardu. Dabar ši paieškos gigantės duomenų saugyklos kompiuteriniuose debesyse paslauga veikia greičiau ir kainuoja mažiau. 1TB duomenų saugyklos prenumeratoriams talpa bus automatiškai padidinta iki 2TB. 100GB kaina — 1,99 USD/mėn., 200GB — 2,99 USD/mėn., 2TB — 9,99 USD/mėn. (buvo 19,99 USD/mėn.). Kompanija žada šią paslaugą „paleisti“ artimiausiu metu.
 • „Apple“ CEO Tim Cook kritikuoja JAV prezidento Donald Trump balandžio mėnesį vykusio susitikimo su Kinijos atstovais metu priimtus sprendimus. Prezidentui Cook pataria dėmesį skirti šalių bendradarbiavimui, o ne prekybos karo inicijavimui.
 • Jei esate „Marcedes“ automobilių gerbėjas ir turite „iPhone 7“, „iPhone 7 Plus“, „iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“ ar „iPhone X“ — jus gali sudominti ir nauji automobilių gamintojos išleisti šiems „iPhone“ modeliams skirti dėklai. Visą naują kolekciją rasite Carscoops interneto svetainėje.
 • Tim Cook paskelbė, kad „Apple Music“ jau turi daugiau nei 50 milijonų paslaugos naudotojų. „Apple“ vadovas minėjo, kad „Apple Music“ paslaugos naudotojų ratas plečiasi labai greitai. 2018 metų kovą buvo 38 mln. paslaugos prenumeratorių, o balandžio pradžioje – 40 mln. „Apple Music“ yra antroji populiariausia srautinės muzikos paslauga pasaulyje. Pirmoje vietoje yra „Spotify“ turinti 75 mln. prenumeratorių mokančių už paslaugą. Tokiais tempais augdama „Apple Music“ gali greitai pralenkti Švedijoje gimusią srautinės muzikos paslaugą.
 • „Apple“ ir „Samsung“ sugrįžo į teismo rūmus ir vėl bus sprendžiamas klausimas dėl to kiek žalos Pietų Korėjos kompanija padarė „Apple“ pažeisdama kupertiniečių dizaino patentus. „Apple“ ir vėl reikalauja iš „Samsung“ 1-o mlrd. JAV dolerių.
 • Praėjusią savaitę „Google“ paskelbė, kad patobulino savo „Google News“ aplikaciją, kurioje dabar veikia ir dirbtinio intelekto varikliukas. Pagrindinis „Google News“ aplikacijos privalumas, lyginant ją su „Apple News“ yra tas, kad ši paslauga yra prieinama daugiau nei šimto šalių gyventojams priešingai nei „Apple News“, kuria gali naudotis tik JAV, Jungtinės Karalystės ir Australijos gyventojai. „Google News“ aplikacija palaiko ir lietuvių kalbą.
 • Internete pasirodė kalbų, kad su šiais metais pasirodysiančiais „iPhone“ gali būti komplektuojami su telefonus greičiau įkrauti leisiantčiais 18W USB-C jungtį turintčiais įkrovikliais.
 • Rinkoje pasirodė liukso klasės modifikuotas „iPhone X“ su papildomais akumuliatoriais ir saulės elementais. Šis modifikuoto telefono modelis pavadintas „iPhone X Tesla“. Jo kaina keturis kartus didesnė nei originalaus „iPhone X“: 64GB talpos „iPhone X Tesla“ kainuoja 3 845 €, o 256GB talpos modelis 4 048 €. Aukštos klasės aksesuarų gamintoja „Caviar“ žada pagaminti tik 99 tokius telefono dėklus.
  Caviar iPhone X Tesla
 • Japonijoje dominuoja „iPhone“.
  Infographic: iPhone dominuoja Japonijos rinkoje | Statista
 • „Logitech“ pradėjo prekiauti pigiau nei „Apple Pencil“ kainuojančiu ir su „Pad Pro“ ir naujuoju 9,7 colio ekrano įstrižainę turinčiu „iPad“ suderinamu „Logitech Crayon“ rašikliu ir jį gali įsigyti mokyklos. Tiesa, panašu, kad bent kol kas šiuo rašikliu prekiaujama tik JAV. „Logitech Crayon“ kaina 49 JAV dol. Tikėkimės kompanija neilgai truks kol pradės šiais rašikliais prekiauti ir Europoje.
 • „Bloomberg“ rašo, kad „Microsoft“ kuria naujojo 9,7 colio ekrano įstrižainę turinčio ir nuo 369 € kainuojančio „iPad“ konkurentą - pigų „Surface“ planšetinį kompiuterį. Žinovai kalba, kad „Microsoft“ gaminys kainuos apie 400 JAV dolerių — vis tiek daugiau nei pigiausia naujojo „iPad“ versija (JAV šis „iPad“ kainuoja nuo 329 JAV dol.).
 • Neseniai Warren Buffet’o „Berkshire Hathaway“ paskelbė, kad padidino turimą „Apple“ akcijų AAPL kiekį iki 240,3 mln. Tuo metu kai ši informacija buvo paskelbta, ši akcijų „krūvelė“ buvo verta 42,5 mlrd. JAV dol. Tai „Berkshire Hathaway“ leido aplenkti iki šiol antrą vietą didžiausių „Apple“ akcininkų sąraše užėmusią „BlackRock Inc“ ir užimti jos vietą. „Berkshire Hathaway“ turi 5 proc. kompanijos akcijų. Didžiausia „Apple“ akcininkė yra „Vanguard Group“. Neseniai Buffett’as pasakė, kad norėtų įsigyti daugiau „Apple“ akcijų ir nuėjo net dar toliau pareikšdamas, kad jis norėtų turėti 100 proc. kompanijos akcijų. Pirmojo 2018 metų ketvirčio metu „Berkshire Hathaway“ įsigijo 75 mln. „Apple“ akcijų.
 • Antradienį „Society for Information Display“ (SID) „iPad Pro“ ir „iPhone X“ nominavo „Displays of the Year“. Apdovanojimai bus įteikti gegužės 23 dieną Los Angeles Convention Center vyksiančiame renginyje „Display Week“ (gegužės 20–25 d.d.).
 • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview“ 56-tą versiją.
 • Finansinių rezultatų pristatimo metu „Apple“ CEO Tim Cook pasakė, kad poros ateinančių mėnesių bėgyje „Apple Pay“ paslauga pradės veikti Norvegijoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. Nors oficialaus „Apple“ pranešimo dar nėra, bet kai kurie naudotojai aptiko, kad jau gali savo MasterCard ar Visa kreditines korteles susieti su „Apple Pay“ paslauga. Šiuo metu paslauga prieinama tik turintiems sąskaitas (išduotas korteles) Ukrainos „PrivatBank“ banke. Tačiau Ukrainos finansų ministras Oleksandr Danyliuk savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad „Apple Pay“ galės greitai naudotis ir „Oschadbank“ klientai. Gal „Apple Pay“ artėja ir prie musų… „Apple Pay“ paslauga taip pat pradėjo veikti ir internetinio banko Jungtinėje Karalystėje „Monzo“ klientams.
 • Ši informacija niekaip nesusijusi su „Apple“ įrenginiais, tik tiek, kad ją perskaičius iškilo tam tikros asociacijos: 38-erių Floridos gyventojas žuvo rūkydamas elektroninę cigaretę nuo to ką ekspertai įvardina kaip „skeveldrą pataikiusią į galvą“. Tallmadge D’Elia rūkant sprogo jo elektroninė cigaretė. Tai pirmasis žinomas mirtinas atvejis susijęs su e-cigaretėmis“. Pagalvojau, kad rūkyti elektronines cigaretes ne ką mažiau pavojinga nei naudoti „Android“ telefoną ar „Apple“ įrenginį su neoriginaliu įkrovikliu ar akumuliatoriumi.
 • „Samsungas“ išleido dar vieną savo „Galaxy“ telefonų reklamą, kurioje šaiposi iš „iPhone“. Pietų Korėjos kompanijos reklamoje, pavadintoje „Moving On“ rodoma moteris, kurios sumišimas dėl jos lėtai veikiančio „iPhone 6“ vis auga. Telefonas veikia lėtai oro uoste ir išsikviečiant taksi. Galiausiai ji nutaria apsilankyti „Apple Store“, kur „genijus“ jai paaiškina, kad reikėtų išjungti „performance management“ funkciją rizikuojant, kad telefonas gali netikėtai išsijungti arba įsigyti naują „iPhone“. …moteris nusiperka „Galaxy S9“ ir visos problemos dingsta. Matyt korėjiečiai nesugalvojo nieko geriau kaip naują savo telefono modelį palyginti su prieš keturis metus išleistu „iPhone 6“. „Samsung“ matyt gerokai apsirūkė ir nepagalvojo, kad už apie 1000 JAV dol. galima nusipirkti ne tik jų flagmaną, bet ir „iPhone 8“ ar „iPhone X“.
 • Pradeda išsekti „Apple AirPort“ maršrutizatorių ištekliai. Beveik visose JAV įsikūrusiose „Apple Store“ šie maršrutizatoriai jau pažymėti kaip išparduoti, tačiau kai kuriose šalyse jų įsigyti vis dar galima. Jau anksčiau esu rašęs, kad panašu, jog „Apple“ pasitraukia iš maršrutizatorių verslo.
 • Trečiadienį „Washington Post“ rašė, kad „Apple“ derasi su Virginia valstijos atstovais ir Šiaurės Virdžinijoje planuoja statyti naują biurą, bet ketvirtadienį WARL pranešė, kad „Apple“ naujasis biuras atsiras Šiaurės Karolinoje (North Carolina). Jei Šiausrės Karolinos valdžia sutiks sumažinti mokesčius „Apple“, gali būti, kad kompanija įsikurs „Research Triangle Park“. Kelios stambios technologijų kompanijos turi savo biurus „Research Triangle Park“ regione. Ši vieta patogi ir tuo, kad yra netoli didelių universitetų: Duke University, NC State University ir ant Chapel kalvos įsikūręs University of North Carolina. Šiame regione IBM ir Cisco turi milžiniškus biurus. „Apple“ biuruose Kupertino ir Austin’e dirba tūkstančiai darbuotojų ir kompanija jau kuris laikas dairosi vietos naujam biurui. Manoma, kad per artimiausius penkerius metus „Apple“ šiose trijose vietose įdarbins apie 20 000 darbuotojų.
 • „Strategy Analytics“ prognozuoja, kad pirmo 2018 metų ketvirčio metu iš gamyklų buvo išsiųsta 600 000 išmanių „HomePod“ garsiakalbių. Tai 6 proc. visos išmanių garsiakalbių rinkos. Rinkos lyderė „Amazon“, manoma, šio ketvirčio metu į rinką palaido įspūdingą 4 mln. išmanių garsiakalbių.
 • „Apple“ pervedė pirmą porciją iš 15 milijardų JAV dolerių jai priteistų sumokėti kaip neva nesumokėtų mokesčių Airijai. 1,5 mlrd. eurų pervesti į specialią sąskaitą, kur jie bus saugomi iki teismas paskelbs galutinę nutartį šioje byloje.

Laikinai pigiau ir nemokamai platinamų aplikacijų rinkinys

Dėl „Apple“ taikomo USD-EUR kainų kurso koeficiento, kai kurių aplikacijų kainos aukštesnės nei 0,00 gali šiek tiek skirtis nuo tų, kurias pamatysite App Store. Nors stengiausi sužiūrėti visas, gali būti, kad kokios aplikacijos kaina ir praslydo pro mano akis.

Taip pat turėkite omenyje, kad pigiau ar nemokamai žemiau paminėtos aplikacijos platinamos laikinai. Kiek tas „laikinai“ priklauso nuo aplikacijos autoriaus ir kaina grįžti į įprastinę ar kaip nors kitaip pakisti gali bet kurią akimirką.

iOS žaidimai

iOS aplikacijos

macOS aplikacijos

watchOS aplikacijos

tvOS aplikacijos

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Žinau, kad papildomas darbas, bet gal pavyktų klasifikuoti aplikacijų rinkinį? Pvz. sumesti nuo 0 didėjančia tvarka - pirmose eilėse aplikacijos, kurios nekainuoja, po to 0,99 cento, 1,09 euro ir t.t.? Tikrai būtų patogu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų