Apple išleido iOS 11.3

Apple išleido naujomis funkcijomis praturtintas „iOS 11.3“, „watchOS 4.3“ ir „tvOS 11.3“ operacinių sistemų versijas.

Po ilgų testavimų „Apple“ išleido atnaujintą jos mobiliems įrenginiams skirtą „iOS 11.3“, „tvOS 11.3“ ir “„watchOS 4.3“ operacinių sistemų versijas.

iOS 11.3

Šioje „iOS“ versijoje be klaidų ištaisymo, standartinio našumo ir saugumo patobulinimo kompanija įdiegė:

 • Akumuliatoriaus nustatymus: šie nustatymai nusidėvėjusius akumuliatorius savo „iOS“ įrenginiuose naudojantiems leis išjungti (ko nerekomenduočiau daryti net jei tai šiek tiek ir paspartintų telefono veikimą, nebent norite, kad telefonas pradėtų išsijunginėti) akumuliatoriaus būsenos patikros ir valdymo kontrolę, kurią kompanija įdiegė dar „iOS 10.2.1“. Apie tai kada ir kaip šią funkciją galima valdyti skaitykite straipsnyje „Kodėl iPhone lėtinimas yra būtinas ir kodėl Apple apie jį tylėjo“
 • Naujas Animoji: jei pagaudavote save galvodami: „o kad būtų drakono Animoji ’iPhone’“ — jūs laimės kūdikis — „iOS 11.3“ atsiras drakono, meškos. liūto ir kaukolės Animoji.
 • Business Chat (tik JAV): „Apple“ jau ne kartą yra minėjusi apie planuojamą pokalbio su verslo atstovais galimybę ir dabar, panašu, bus galima pamatyti tai realybėje. Kiek žinoma „Discover“, „Hilton“, „Lowe’s“ ir „Wells Fargo“. Aišku - verslo pusė turės paruošti galimybę su ja taukšti raštu.
 • Sveikatos įrašai: „Health Records“ turėtų „iPhone“ paversti asmenine sveikatos įrašų valdymo sistema. Panašu, kad ši aplikacija bus naudinga, bent jau kol kas tik JAV ir veiks tik su tam tikromis gydymo įstaigomis sukauptais duomenimis. „Apple“ kalbėdama apie šią funkciją sako: „nauja funkcija apjungs ligonines, klinikas ir egzistuojančią ‘Healt’ aplikacija ir palengvins vartotojams gauti duomenis iš skirtingų sveikatos duomenų tiekėjų.“
 • ARKit 1.5: „iOS 11.3“ papildytos realybę „Apple“ daro tikroviškesnę papildydama vertikalių paviršių, tokių kaip sienos ir durys palaikymu.
 • HomeKit: nauja „iOS“ versija papildyta „HomeKit“ autentikacijos funkcija leidžiančia programuotojams į jų egzistuojančius produktus įdiegti „HomeKit“ palaikymą. Tai reiškia, kad daug išmanių namų įrenginių, kurie anksčiau negalėjo prisijungti prie jūsų „HomeKit“ tinklo — dabar turės galimybę tai padaryti.
 • Apple Music: „Apple“ muzikos paslauga papildyta srautinės muzikos video galimybe. „Apple“ žada, kad į muzikinius video nebus įterpiama reklama.
 • Apple News: kaip ir „Apple Music“ - naujienos taip pat palaikys video. Savo įrenginiuose nustatą „Apple“ naujienų paslaugą palaikančią šalį galės stebėti naujienų video siužetus. Juos bus galima rasti „Fo You“ skirsnio „Video“ grupėje.

Ir dar visa eilė „Safari“, „App Store“, dvi naujos šuangpin klaviatūros ir kiti su klaviatūromis susiję atnaujinimai, daug „Accessibility“ atnaujinimų ir visa eilė „Apple“ aplikcijų ir sistemos klaidų ištaisymų.

iOS 11.3“ (ir „macOS 10.13.5“) „Apple“ papildė naujais privatumo nustatymais naudotojui leidžiančiais geriau suprasti kaip naudojami jų asmeniniai duomenys. Dabar kaskart kai įrenginio ekrane pasirodo langas prašantis suteikti prieigą prie tam tikrų duomenų, bus rodoma privatumo piktograma — dviejų žmogeliukų spaudžiančių vienas kitam tanką mėlyni siluetai — ir detali privatumo informacija tiems kam įdomu kas daroma su jų duomenimis.

watchOS 4.3

„Apple“ išmaniems laikrodžiams skirtoje atnaujintoje operacinėje sistemoje:

 • Atsirado galimybė valdyti garsą „HomePod“ kolonėlėje iš laikrodžio.
 • Grąžinta galimybė valdyti muziką „iPhone“.
 • Naktinio laikrodžio (Nightstand Mode)) režimas dabar palaikys bet kokią orientaciją (tiek laikrodį padėjus mygtukais į viešų, tiek ir jais į apačią).
 • Išspręsta problema dėl kurios naudotojams nepelnytai galėjo būti suteikti pasiekimų „apdovanojimai“.
 • ištaisyta dar pora su Siri susijusių klaidų.

tvOS 11.3

Kai kuriuos „Apple TV“ naudotojus pradžiugins nors ir nedaug, bet smagių papildymų ir klaidų pataisymų. Šis atnaujinimas skirtas 4 ir 5 kartos „Apple TV“.

HomePod 11.3

Kartu su aukščiau paminėtais atnaujinimais, nekeldama daugiau triukšmo „Apple“ išleido ir pirmą jos išmaniai kolonėlei „HomePod“ skirtą atnaujinimą „HomePod 11.3“. Šio atnaujinimo aprašyme tėra parašyta, kad jis pagerina įrenginio veikimo stabilumą ir kokybę. Atnaujinimas „sveria“ 2,36GB.

Kita

Kompanija taip pat išleido ir atnaujintą „Xcode“ aplikacijos versiją 9.3.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Pasistojo klausimas: kokia tikimybė, kad išleistas atnaujinimas dėl baterijos talpos likučio turi kažkokią tai procentinę paklaidą?
  Klausiu dėl to, kad 7 iTelefonas senesnis 2-3 mėn. už 7+ iTelefoną, bet talpa jo likusi didesnė nei pastarojo. Naudojami be pertraukos abu.

  • Sunku pasakyti. Gal vertėtų abu panaudoti iki išsijungs ir tada pakrovus iki 100% pažiūrėti. Nors taip elgtis nėra gerai akumuliatoriui, jei taip darysite labai retai - nieko blogo nenutiks. Gal tiesiog išsikalibravo arba veikia koks nors akumuliatoriaus tausojimo režimas panašus į esantį iPad.
   Taip pat nereikėtų tikėtis lygiai tokio pat akumuliatoriaus susidėvėjimo lygio: jie skirtingi dydžiu, bet didesnis ir naudojamas intensyviau, bet to turint net vienodą aplikacijų arsenalą negali garantuoti, kad jos naudojamos vienodai, kad ryšio stiprumas vienodas, gaunamos informacijos kiekis vienodas ir t.t. Akumuliatorius natūraliai dylanti, cheminių procesų principu veikianti dalis.

 2. Jau isejo ir 11.3.1

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų