HomePod - ar verta verstis per galvą, kad jį įsigytumėte

Tema: Muzika

„Apple“ pradėjus prekiauti „HomePod“ — pasirodė eilė apžvalgų ir jau galima susidaryti šiokį tokį įspūdį apie šias (nelabai) išmanias garso kolonėles, kuriomis greičiausiai nebus prekiaujama Lietuvoje.

„Apple“ išleido „HomePod“ — dar vieną produktą, kurio „Apple“ autorizuotose Lietuvos parduotuvėse artimiausiu metu, o gal ir niekada, nebus. Pirmasis toks produktas yra „Apple Watch“. Tačiau, kai kurių tautiečių neatbaido nuo domėjimosi šia išmania garso kolonėle nei sunkumai įsigyjant „HomePod“, nei lokalaus serviso nebuvimas.

Išmanios garso kolonėlės palaikančios skaitmeninius asistentus tapo populiarios jau prieš porą metų ir „Apple“ į šį traukinį įšoko jau vėluodama ir dabar yra priversta vytis „Amazon“ ir „Google“. Ką kalba išbandę šį naują, beveik tris kartus brangiau nei konkurentų kainuojantį „Apple“ įrenginį?

Garsas

Nors „HomePod“ apžvalgose galima išgirsti įvairių nuomonių, tačiau audiofilai panašu sutaria, kad ši „Apple“ kolonėlė skamba iš ties puikiai ir nors jos kaina nėra žema — gero garso mėgėjai teigia, kad tai „stebinančiai aukšta garso kokybė už tokią kainą“.

Viena iš tokių, mano galva bandymais pagrįstų nuomonių yra pateikta „Reddit“ naudotojo WinterCharm, kurio tikras vardas yra Fouzan Alam. Jis pateikė išties milžinišką apžvalgą. Atlikęs visą eilę bandymų, kurie buvo atliekami specialiame kambaryje naudojant kalibruotą mikrofoną, Alam nustatė, kad „HomePod“ skamba geriau nei „KEF X300A“ kolonėlės. Savo testą, pasitelkusi „NTi Audio AG“ profesionalų paslaugas atliko ir „Fast Company“.

HomePod“ yra „nedidelis medžiaga aptrauktas garsiakalbis, kuris skamba fantastiškai“, - rašo Chris Velazco iš „engadged“.

HomePod komponentai

Kaip „Apple“ pasisekė išgauti tokią garso kokybę? „HomePod“ viduje „Apple“ išdėstė septynis aukšto dažnio garsiakalbius, o žemų dažnių garsiakalbį užmaukšlino ant viršaus. Kolonėlėje įdiegtas „A8“ procesorius (toks koks buvo diegiamas „iPhone 6“) seka kaip aplinkoje yra išdėstyti kiekvienas iš septynių kolonėlės garsiakalbių ir atitinkamai reguliuoja jų skambėjimą taip, kad šis būtų geriausias esamoje situacijoje.

HomePod“ ne tik groja, ji ir klausosi kaip jos skleidžiama muzika skamba ir kaip garsai atsimuša nuo paviršių ir parenka tinkamus nustatymus bei išsaugo juos kolonėlės atmintyje. „HomePod“ taip pat yra įdiegtas akselerometras, kurio pagalba kolonėlė žino kur ji yra ir kokį skambėjimo modulį parinkti iš išmoktų ir išsaugotų atmintyje.

Aplinkos duomenys yra naudojami tam, kad „HomePod“ nurodyti skirtingus muzikos kūrinio garsus skleisti skirtingų garsiakalbių pagalba. Pavyzdžiui labiausiai tikėtina, kad vokalo garsas sklis iš garsiakalbio esančio priešais jus, o tuo tarpu instrumentai sklis iš šone esančių garsiakalbių kas suteiks didesnė garsinės erdvės pojūtį.

Išmanumas

Yra du būdai valdyti „HomePod“: priėjus paliesti garsiakalbio viršuje esančią lietimui jautrų paviršių arba tiesiog pradėti „kalbėti“ su juo. Bet kuriuo atveju ilgai netruks suprasti, kad Siri, ar speciali „HomePod“ pritaikyta jos versija, nėra tokia jau sumani ir kupina galimybių kaip kiti skaitmeniniai balsu valdomi asistentai.

Pradžioje apie tai kas gerai. Dėka įdiegtų šešių, iš toli garsą gerai gaudančių, mikrofonų, „Hey Siri“ garsiakalbis pagauna greitai ir tiksliai, nes jei muzikos klausotės visu garsu. Kartais net pašnibždomis pasakyti „Hey Siri“ pakanka garsios muzikos užpildytame kambaryje ir skaitmeninis „Apple“ asistentas tuojau pat atsiliepia. Pateiktas užklausas Siri taip pat atpažįsta pakankamai gerai. Atvejus kai Siri nesupranta ar neteisingai supranta pateiktas komandas galima suskaičiuoti ant pirštų iš šimtų kartų jai pateiktų komandų. Galimybė išsiųsti žinutę draugams per garso kolonėlę taip pat atrodo nauja ir kiek neįprasta.

Nors atsiliepimų apie tai kaip „Apple Music“ sugeba teisingai suklasifikuoti mėgstamą ir dažniausiai klausomą muziką skiriasi, „Apple“ garso kolonėlėje gyvenanti Siri panašu su šia užduotimi susidoroja puikiai. Gerai Siri parenka ir grojaraščius, nors juose gali atsidurti ir nemėgstamų muzikos kūrinių.

Nors Siri galimybės įdiegtos „HomePod“ atodo logiškos, tačiau jos labai bazinės ir nors iš kolonėlės galima išsiųsti žinutę draugams, tačiau nepavyks išsikviesti „Uber“ ar pasinaudoti eile kitų paslaugų, kuriomis gali naudotis „Amazon“ ir „Google“ kolonėlių savininkai. „HomePod“ neilgai trunka pasigesti ir eilės trečių šalių paslaugų palaikymo. Žinoma, su laiku „Apple“ kolonėlė taps išmanesnė ir jos pagalba bus galima ne tik išsiųsti „WhatsApp“ ar „WeChat“ žinutes bei įrašyti priminimą nupirkti pieno, nustatyti iš karto kelis laikmačius ar perskaityti įrašus kalendoriuje — su kuo puikiausiai susidoroja Alexa ir Google Assistant (Alexa reikia šiek tiek papildomos pagalbos), tačiau „HomePod“ šios užduotys kol kas neįveikiamos.

HomePod“ turi dar vieną didelį trūkumą — negali identifikuoti naudotojų pagal jų balsą, tai su kuo ji puikiausiai susidoroja „iPhone“. Dėl tokios priežasties, bet kas esantis netoli „HomePod“ gali paprašyti perskaityti mano telefone esančias žinutes ir jos bus tuojau pat perskaitytos jei mano „iPhone“ yra netoliese. Man tai atrodo didelis trūkumas, ir ne todėl, kad aš turiu ką slėpti — man iš principo atrodo tai neteisinga.

HomePod“ apgyvendinta Siri kartais keistai bendrauja su kituose „Apple“ įrenginiuose gyvenančiais skaitmeniniais asistentais. Jei visuose įrenginiuose yra įgalinta „Hey Siri“ — „iPhone“ nereaguos į „HomePod“ skirtą balso komandą, nors kartais galima ir išgirsti telefone „I´m listening“. Tačiau su „Apple Watch“ situacija visai kitokia. Jei tuo metu kai sakote komandą skirtą „HomePod“, išmanaus „Apple“ laikrodžio ekranas yra aktyvus — laikrodyje gyvenanti Siri komandą įvykdys kartu su „HomePodSiri ir muzika užgros (kartais du skirtingi muzikos kūriniai) vienu metu ir kolonėlėje ir „iPhone“.

HomePod

Galimybės

Ironiška, tačiau „HomePod“ yra naudingas tik tada jei esate tampriai susijęs su „Apple“ ekosistema.

Su kokiomis paslaugomis bendrauja išmanioji „Apple“ garso kolonėlė:

 • Apple Music: „HomePod“ savininkai Siri pagalba gali klausytis muzikos pasirinkdami iš daugiau nei 45 mln. muzikos kūrinių prieinamų „Apple Music“ prenumeratoriams (aišku, jei ši paslauga yra prenumeruojama).
 • iTunes: išmanaus garsiakalbio savininkai Siri gali paprašyti „paleisti“ bet kurį muzikos kūrinį ar albumą įsigytą „iTunes Store“.
 • iCloud mediateka: „Apple“ garsiakalbyje apgyvendintos Siri galima paprašyti pagroti bet kurį į „iCloud“ muzikos biblioteką patalpintą kūrinį, taip pat ir kūrinius importuotus iš kitų šaltinių.
 • Beats 1: „HomePod“ turėtojai gali paprašyti Siri įjungti oficialią „Apple“ radijo stotį.
 • Podkastai: galima paprašyti Siri atkurti iTunes kataloge esančių podkastų epizodus.
 • AirPlay: išmaniame „HomePod“ garsiakalbyje galima išgirsti ir „Spotify“ garsus, kurie į jį bus perduodami per „AirPlay“ iš „iPhone“, „iPad“, iPod touch“, „Apple TV“ ir „Mac“. „Air Play 2“ palaikymas reikalingas tik tais atvejais, kai norima klausytis muzikos iš šių šaltinių perduodamų iš karto keliuose „HomePod“ garsiakalbiuose.

Kitaip tariant įsigiję „HomePod“ tampate priklausomas nuo „Apple“ paslaugų. Jei prenumeruojate „Apple Music“ — problemų neiškils, tačiau jei nesate kompanijos muzikos paslaugos prenumeratorius — pasiruoškite susidurti su įvairiomis, kompanijos išstatytomis kliūtimis trukdančiomis pilnavertiškai naudotis šiuo išmaniu garsiakalbiu.

Ardymas ir remontas

„iFixit“ gavusi „HomePod“ ir pradėjusi ardyti šią kolonėlę, tuojau pat suprato, kad norint tai padaryti reikės ją kaitinti, naudotis aštriu peiliu ir metalo pjūklu. Todėl išardžius „HomePod“ jis atrodo negrįžtamai sugadintas.

„iFixit“ komanda pareiškė, kad „HomePod“ yra „surinktas kaip tankas“ ir jiems reikėjo panaudoti brutalią jėgą norint jį atidaryti.

Vargu ar ką nustebins sužinojus, kad „HomePod“ geriau nelaužyti ar neapipilti kokiu skysčiu, nes šios kolonėles remontas nepigus - 279 JAV doleriai arba kitaip tariant 80 proc. naujos „HomePod“ kainos (greičiausiai dėl ardymo sudėtingumo „HomePod“ yra keičiama ir todėl tokia aukšta ir vienoda „remonto“ kaina) jau nekalbant apie „HomePod“ Lietuvoje naudojantiems kylančius šio įrenginio remonto nepatogumus[1].

Pabaigai

Jei neprenumeruojate „Apple Music“ ar nesate įsigijęs papildomai vietos „Apple“ kompiuteriniuose debesyse, kad ten saugoti savo mėgstamus muzikos kūrinius — ko gero „HomePod“ nėra garsiakalbis jums.

Gali net susidaryti įspūdis, kad „HomePod“ yra sukurtas kaip „Apple“ paslaugų marketingo priemonė. Jau nekalbant apie tai, kad tai kolonėlė, kurios valdymui yra būtinas išmanus telefonas ir šiame garsiakalbyje nėra nei vienos analoginės jungties.

Ir dar… „Android“ naudotojai pro šią kolonėlę gali drąsiai žygiuoti nesustodami — ji nėra suderinama su šia platforma.

Turint omenyje tai, kad „Apple“ neprekiauja „HomePod“ Lietuvoje ir visus kitus šio išmanaus garsiakalbio neišmanumus, manyčiau tikrai neverta jo „tarabanyti“ iš kažkur pas mus.

HomePod

 1. Šiuo metu „Apple“ net nesvarsto galimybės pardavinėti „HomePod“ Lietuvoje. Dėl šios priežasties Lietuvoje nėra ir oficialaus šio įrenginio garantinio ir negarantinio remonto palaikymo.  ↩


Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 17 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Planuoju įsigyti - reik kažkuo pakeisti jau senstelėjusią (dar 30pin dock) Bose kolonėlę. Bet per galvą verstis neketinu, juolab, kad lyg dar neprekiaujama šalyse turinčiose mūsišką elektros kištuką?

 2. Aš taip pat planavau įsigyti šią kolonėlę, bet perskaičius šį straipsnį, truputi sudvejojau...

 3. JohnasTravolta

  Man įdomu, ar tie Spotify garsai per AirPlay bus su vėlavimu ar ne.

 4. Aš vakar skaičiau nusiskundimus apie šitą kolonkę, ten rašė, kad jį stalą braižo (palieka įbrėžimus medyje)

 5. Nepaisant kelių netikslumų [savininko žinučių ir kt. skaitymas gali būti atjungtas nuo svetimų balsų užklausų; priminimai gali būti įvedami balsu] ir pasiraukymo, kad nėra analoginės garso jungties [nx ji reikalinga neaudiofilams, kai svarbiausia greitai pasinešti sau garsą po ausim į kitą rozetę, be to streamui pakanka wifi], tai pamiršai paminėti, kad homepod veikia kaip homekit tiltas [kas apple fanams ir tv veganams gali būti labai svarbu].

 6. Duotu 7 metus garantini, gal ir apsimoketu zaisla pirkti sita.

 7. Tai jis veikia tokiu principu, kaip google chromecast? (Pats pasiima muziką per wifi iš interneto, o telefonu tik duodi komandas? Nu čia taip primityviai susakiau, bet esmė išlieka ta pati)

 8. Aš naudojuosi spotify. Suprantu kad su Home Pod spotify taip neveiks, bet ar taip veiktų su music? Muzika yra mano telefone, bet kai aš ją paleidžiu per google chromecast, tai tas chromecast'as muzika ima iš interneto, o ne iš mano telefono, nes aš galiu skambinti, kalbėti, o muzika gros toliau. Bet taip pat aš tą muziką galiu valdyti toiau telefonu (sustabdyti, prasukti). O tas chromecast'as neveikia su music. Nu bet veikia su "tune in", "sound cloud", "tiesto" app'su.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų