Kaip užvaldo iPhone per iCloud — neužkibkit

Visais laikais egzistavo grupės sąžiningų žmonių ir veikėjų, kurie apgaulės būdu stengiasi užvaldyti kitų sąžiningai įgytą turtą..

Jei internetas būtų pripažįstamas Jungtinių Tautų organizacijos kaip valstybė — jis būtų greičiausiai besivystančia šalimi. Internete „gyvena“ sąžiningi piliečiai, kurie perka ir parduoda elektroninėse parduotuvėse, bendrauja elektroniniu būdu, net dirba internete. Kaip ir kiekvienoje šalyje, internete yra ir nusikaltėliai, įvairaus plauko sukčiai bei jiems sutramdyti skirta „policija“. Šį kartą apie sukčius ir sąžiningus, tačiau patiklius interneto gyventojus turinčius „iOS“ įrenginius.

Internete yra begalė pinklių į kurias pakliūna kartais ir, atrodytų, gerai su sukčių naudojamomis metodikomis susipažinę piliečiai. Kartais koją pakiša silpnumo akimirka ir žmogiškas geranoriškumas bei noras padėti. Švietimas — viena pagrindinių priemonių leidžianti geriau apsisaugoti nuo internetinių sukčių.

Jau kuris laikas internete pasigirsta ašarojimai patekusių ant sukčių užvaldžiusių svetimus „iOS“ įrenginius kabliuko. Beje, žemiau aprašytas metodas labai paplitęs Rusijoje ir su šia šalimi vienaip ar kitaip susijusių sukčių.

Kaip tai vyksta — kokia schema?

Jei trumpai tai, jūs savo „iOS“ įrenginyje įvedate svetimą iCloud ir rankose laikote plytą.

Kaip veikia sukčiai:

 • Sukčius sukuria netikrą „iCloud“ paskyrą arba ją įsigyja.
 • Tada sukčius apsilanko specialiuose portaluose ar soc. tinklų grupėse, kuriose aptariami „Apple“ įrenginiai.
 • Sukčius sukuria grupėje įrašą su kokiu nors prašymu „Skubiai“ padėti, tokį koks pritrauktų daugiau dėmesio ir kaip atsidėkojimą už pagalbą pamini 5–30 € atlyginimą už paslaugą ir [rašo susisiekti parašant asmeninę žinutę.
 • Potenciali auka rašo žinutę sukčiui ir stengiasi sužinoti kas nutiko.
 • Susirašinėjimas atrodo maždaug taip: Potenciali auka:
  Labas. Ką reikia padaryti?
  Sukčius:
  „Labas! Pavogė mano telefoną, o man reikia labai skubiai paskambinti. Visi telefono numeriai adresų knygoje, o labai svarbios nuotraukos Photos aplikacijoje. Ar galėtum užeiti savo telefone į mano iCloud ir pažiūrėti vieną telefono numerį ir atsiųsti nuotrauką?
  Aš nežinau į ką daugiau kreiptis. Tu mano paskutinė viltis…
  Potenciali auka:
  Duok prisijungimo duomenis. Po 15 minučių atsilaisvinsiu ir viską ištrauksiu ir atsiųsiu.
  Sukčius:
  vitaly.ciorny@bk.ru
  WheelChair335

Pasakojamos istorijos gali būti pačios įvairiausios. Pavyzdžiui: aš pamečiau „iPhone“, o rankose turiu tik „Android“ — padėkite rasti „iPhone“ per „Find my iPhone“; arba: sudaužiau savo „iPhone“ ir nusipirkau kito gamintojo telefoną, nes „iPhone“ nepataisomas. Reikia atstatyti duomenis t.t. Sukčiai nesiskundžia fantazija ir gali prikurti labai graudinančių istorijų. Net apie su „iPhone“ paskendusius giminaičius ir poreikį ištraukti nuotraukas-prisiminimus iš „iPhone“ ir panašiai.

Kaip bebūtų keista, tačiau sutinkančių padėti nelaimėliui „patekusiam į tokią situaciją“ atsiranda nemažai. Man sunku įsivaizduoti patyrusį, seniai „iPhone“ naudojantį žmogų užkimbantį ant tokio kabliuko, tačiau labai „iPhone“ populiarus telefonas ir kiekvieną dieną šio telefono naudotojų armiją papildo daugybė naujų, gerų, naivių ir patiklių žmonių.

Kaip veiksmas vyksta po to kai „iPhone“ naudotojas pagalvoja, kad nieko baisaus užeiti į kito naudotojo „iCloud“ paskyrą ir jam padėti:

 • Kai tik Sukčius sužino, kad Potenicali auka prisijungė prie jo „iCloud“ paskyros — jis tuojau pat pakeičia paskyros slaptažodį.
 • Atlikus šį veiksmą Potencialios aukos „iPhone“ jam nebepriklauso.
 • Sukčius prisijungia prie icloud.com ir ten pažymi, kad Potencialios aukos „iPhone“ yra pamestas ir blokuoja telefoną.
 • Auka savo „iPhone“ ar „iPad“ ekrane, priklausomai nuo to kokį įrenginį naudojo prisijungimui prie Sukčiaus „iCloud“ paskyros, pamato padėką už jo norą padėti — džiugų pranešimą, kuriame informuojama apie tai, kad jo „iOS“ įrenginys „yra pamestas“, blokuotas ir instrukcijas kur ir kiek pinigų pervesti, kad šis būtų atblokuotas.
Pažymėtas kaip pamestas (Lost Mode) ir užrakintas iPad Pro ir sukčių pranešimas jame apie tai kaip sumokėti išpirką
Sukčių užrakintas „iPad“ ir prašoma išpirka už jo atrakinimą

Kai „iOS“ įrenginys blokuotas, o jame ne jūsų „iCloud ID“, nors jis ir jūsų kišenėje — teoriškai jis ne jūsų. „iOS“ įrenginyje įvedus „iCloud“ prisijungimo duomenis, „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ automatiškai susiejamas su tuo „iCloud/Apple ID“.

Panaši sukčiavimo schema kartais pasitaiko ir sukčiui apsimetus „iPhone“ ar „iPad“ pirkėju. Jis paima „iOS“ įrenginį pažiūrėti, jei pardavėjas tvarkingas tai tame įrenginyje jau atstatyti gamykliniai parametrai, sukčius greitai suveda specialiai tam tikslui paruoštos „iCloud“ paskyros duomenis jame ir sugalvojęs kokią nors priežastį skubiai pasišalina. Vėliau, prisijungęs prie tos „iCloud“ paskyros tą „iPhone“ ar „iPad“ blokuoja.

Kaip išvengti panašių situacijų

 • Niekada niekam neduokite savo „iCloud“ ir „Apple ID“ paskyros prisijungimo duomenų ir savo „iOS“ įrenginiuose niekada neįvedinėkite svetimų.
 • Jei vis tik tikite žmogumi prašančiu padėti, nes pametė ar kitaip prarado „iPhone“ ar „iPad“ ir negali prieiti prie „iCloud“ esančių duomenų — prisijungti prie jo pateiktos „iCloud“ paskyros galite kompiuteryje, per naršyklę (įdomu, kaip sukčius paaiškins kodėl jis to padaryti negali pats?)
 • Jei visgi užkibote ant sukčiaus kabliuko — kuo greičiau kreipkitės į „Apple“ pagalbos tarnybą ir paaiškinkite jiems situaciją. Dažniausiai pagalbos tarnybos ekspertai prašo pateikti įrenginio įsigijimo čekio kopiją ir įrenginio serijinį numerį.[1] Čekio kopiją ir serijinį numerį reikės atsiųsti kaip atsakymą į „Apple“ pagalbos elektroninį laišką iš savo „Apple ID“ elektroninio pašto adreso.

 1. Dabar dažnai įrenginio įsigijimo čekis yra ir jo garantinis talonas. Čekiai, neretai turi bjaurią savybę — su laiku išblukti iki visiškai balto popieriaus lapo. Todėl nepatingėkite ir nufotografuokite čekį kol jame dar kas nors matosi — šio čekio gali prireikti ir tada kai įrenginį reikės pristatyti garantiniam remontui. Taip pat gali būti naudinga išsaugoti ir įrenginio ekrano vaizdą, kuriame matosi jo serijinis numeris.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. As speju si istorija buvo sugalvota viena ryta pabudus.... :DD

 2. O tai jeigu as prisijungiu per windowsus i sukčiaus i’cloud paskyra,ka jis gali padaryt? :)) galiu ten sėdet kiaura diena...ant tokio kablio,tik visiskai nieko nemastantis gali užkibti...

 3. Nu bet užkimba ;) Dažnai turiu reikalų Rasijoj. Patikėkit, ten pakanka tokių dundukų tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės :D

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų