FTB teismo ekspertas pavadino Apple niekšais, nes kompanija sustiprino savo sistemų saugumą

Temos: Apple, iOS, Saugumas
Programinis kodas

„Apple“ pastangos sustiprinti jos įrenginių saugumą, džiugina naudotojus ir siutina teisėsaugininkus.

„Apple“ ir FTB santykiai gana įtempti. Nuo tada kai „Apple“ atsisakė sukurti landą jos mobiliems įrenginiams skirtoje operacinėje sistemoje, kad teisėsaugininkai galėtų atrakinti „San Bernardino šaulio“ telefoną, o ateityje ir kitus telefonus ar bent jau sukurti precedentą to iš kompanijos reikalauti ir ateityje — internete tarp technologijų kompanijų ir teisininkų įsiplieskė aistringa diskusija apie duomenų šifravimą.

Teisėsaugai stipresnis duomenų šifravimas ir jokios landos yra lyg spjūvis į veidą ir didelis laimėjimas „Apple“ įrenginių naudotojams (tame tarpe ir nusikalstamo pasaulio atstovams). Technologijų kompanijoms ir duomenų šifravimo šalininkams, stiprus šifravimas negali matematiškai negali turėti landų ir stiprus šifravimas yra vienintelė veiksminga priemonė neleidžianti prie naudotojų duomenų prisikasti nusikaltėliams.

Nepriklausomai nuo to kokių tikslų vedina „Apple“ sustiprino duomenų šifravimą ir tuo pačiu jų saugumą, ar norėdama apsaugoti naudotojų, tame tarpe ir didelių korporacijų, teisininkų, vyriausybės atstovų duomenų saugumą ar apsunkinti įsilaužimo į įrenginius galimybę — tai apsunkino jos ir taip nelengvus santykius su FTB. Manhetene vykusios kibernetinio saugumo konferencijos metu, vyresnysis FTB teismo ekspertas pavadino „Apple“ „niekšais“ ir „velnio genijais“ dėl kompanijos pastangų sustiprinti jos įrenginių saugumą.

Pavyzdžiui Glatley skundėsi, kad „Apple“ sulėtino slaptažodžių nuspėjimo galimybę, pakeisdama hašo iteracijas iš 10 000 į 10 000 000. Tai reiškia, kad slaptažodžio nuspėjimo greitis pasikeitė nuo 45 slaptažodžių per sekundę į vieną slaptažodį kas 18-ka sekundžių. Tokiu būdu efektyvus „brute-force“ slaptažodžio nulaužimas tampa beveik neįmanomas arba nepateisinamai ilgas — „vietoje dviejų dienų jis gali trukti du mėnesius“, — skundėsi Flatley.

Flatley taip pat liaupsino Izraelio kompaniją „Cellebrite“ kuriančią įsilaužimams skirtą, teisėsaugos naudojamą programinę įrangą sakydamas, kad „dar vieni velnio genijai “Cellebrite” daro tai bent kiek įmanomu“, matyt omenyje turėdamas tai, kad „Cellebrite“ daro pakenčiamu, įmanomu „Apple“ apsaugų nulaužimą.

Nežiūrint į konfliktą tarp FTB bei kitų JAV teisingumo organizacijų ir „Apple“, kompanija ne tik bendradarbiauja su jomis, bet ir apmoko FTB bei kitas policijos pajėgas. Tiesa, „Apple“ nemoko teisėsaugininkų kaip įsilaužti į „iOS“ ir „macOS“ saugumo sistemas ir tokiu būdu rinkti duomenis apie naudotojus, - rašo „Forbes“ remdamasi savo neįvardintu šaltiniu. Teisėsaugai dirbantys kibernetinės erdvės specialistai yra įspėjami, kad kiekvienas „iOS“ ir „macOS“ atnaujinimas gali pakeisti tuos metodus.

Sakoma, kad „Apple“ šiuos apmokymus rengia nemokamai ir šviečia vietinius ir regiono policininkus nesuprantančius technologijų ar procesų reikalingų rinkti naudotojų naudojančių „Apple“ įrenginius duomenis. Pavyzdžiui policijos departamentas atspausdino 15 000 puslapių instrukciją, kurią jiems atsiuntė „Apple“.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Įdomu ar daug yra tokių kurie tokiom pasakom tiki... Nors, greičiausiai pakankamai:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų