FTB iš „Apple“ reikalauja išeitinio „iOS“ sistemos kodo

Temos: Apple, Teisė
FTB direktorius James Comey
FTB direktorius James Comey
Galingiausios pasaulyje vyriausybės ir vertingiausios kompanijos Planetoje kova tęsiasi.

JAV teisingumo ministerija nutarė užvaldyti išeitinį „iOS“ kodą ir turėdama jį įsilaužti į „San Bernardino“ byloje figūruojantį „iPhone“. Praeitą savaitę teismui pateiktuose dokumentuose yra daug papildymų ir viename jų net nedviprasmiškai grasinama „Apple“:

„Dėl aukščiau išdėstytų priežasčių ir neturėdama išeitinio „iOS“ sistemos kodo, FTB neturi galimybės savarankiškai modifikuoti „iPhone“ programinės įrangos ir „Apple“ elektroninio parašo. Vyriausybė nereikalavo šio kodo iš „Apple“, nes manė, kad šis prašymas yra mažiau tinkamas „Apple“, tačiau kompanija renkasi kitą, mažiau pastangų iš korporacijos programuotojų reikalaujantį, būdą.

„Fortune“ redaktorius Philip-Elmer DeWitt išreiškė įdomią mintį susijusią su šiuo FTB reikalavimu. Jo žodžiais, teisingumo ministerija pasielgė klasikinio policininkų grasinimo principu: „arba tu mums atiduodi tai kas priklauso tau, arba mes tai pasiimsime patys.“

Gavusi išeitinį „Apple“ mobiliems įrenginiams skirtos operacinės sistemos „iOS“ išeitinį kodą, iš tikro, gautų gerokai daugiau nei tiesiog pažeidžiama „iOS“. Turėdama kodą, FTB galėtų sukurti savo sistemos versiją pasirašytą „Apple“ sertifikatu ir ją būtų galima slapta įdiegti į „įtariamojo“ įrenginį netgi be formalaus kompanijos inžinierių sutikimo.

Jei JAV vyriausybei pavyktų gauti išeitinį „iOS“ kodą – kitos vyriausybės taip pat jo pareikalautų ir „tai būtų siaubinga“, - sakė nepelno siekiančio „Demokratijos ir Technologijų“ centro vedantysis technikas Joseph Lorenzo Hall. Teisininkai susipažinę su bylos eiga teigia, kad reikalavimas pateikti vertingiausią ir pelningą kompanijos technologiją yra „branduolinė bombos“ panaudojimas siekiant didesnių galių.

Tiesa kol kas nėra aišku ar šis vyriausybės reikalavimas bus apvainikuotas sėkme. Ko gero artimiausia šiai bylai buvo federalinių tyrėjų bylą prieš „Lavabit LLC“ kurioje buvo reikalaujama prieigos prie Edward Snowden elektroninių laiškų. Stengdamasi gauti prieigą prie Snowden elektroninio pašto žinučių iš kompanijos, kuri nesaugojo šifravimo rakto teismas privertė kompaniją įdiegti kitą raktą ir tokiu būdu oficialai galėjo jį įdiegti savo serveriuose ir taip priversti manyti, kad jų serveriai yra kompanijos ir perimti vartotojų susirašinėjimą. Saugodama savo vartotojų duomenis, pasitikėjimą kompaniją ir savo vardą „Lavabit LLC“ nutarė nutraukti savo veiklą.

Bylos, kuriose pateikiami išeitiniai kodai nėra kas nors negirdėto. Vienoje byloje „Apple“ išsikovojo teisę gauti prieigą prie „Samsung“ išeities kodo, tačiau tokiose bylose kodas pateikiamas taip, kad jo būtų neįmanoma nukopijuoti bei „žiūrėtojai“ yra stipriai suvaržomi įsipareigojimais.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Toks bylinejimasis su valdžia gali žiauriai numušti kompanijos akcijas. Ir nesvarbu ar sutiks ar nesutiks su spaudimu.

  • Manau, kad kovos rezultatas vis tik gali lemti „akcijų“ vertę. Jei kovą laimės „Apple“ sugebėdama apginti savo poziciją ir vartotojų duomenų saugumą – jos akcijos gali gerokai sustiprėti ir kitos kompanijos paseks jos pavyzdžiu siekdamos galimybės pasakyti jog ir joms rūpi vartotojų duomenų saugumas ir jos stiprina saugumo lygį.

 2. nu bet čia toks cirkas dėl akių! ir FTB tokia bejėgė... ir tiek daug dėmesio šiam reikalui visur... tik įdomu, KOKIĄ VEIKLĄ ar reiškinius iš tikro tuo siekiama užmaskuoti

 3. Ką daro du žydai verslininkai, susidurę su problema. O problema tokia - pvz. abu prekiauja miltais. Derlius buvo geras ir sandeliai pilni miltu. Žmonės žino, kad ne karo metas ir tik tuomet kai reikia miltu tada nueina i parduotue ir nusiperka. O pas tuos du problema - perka ne tiek kiek jiems reikia, ir pasekoje miltai sandeliuose uzsistovi per ilgai ir pradeda pelyti. Ka tie daro tada? - Nueina abu i autobuso stotele kur 20 zmoniu laukia autobuso ir sako vienas kitam "i ausi" su tikslu kad visi girdetu - "ar žinai, kad miltai brangs?" visi išgirsta, ko pasekoje kiekvienas gryzes namo paskambina telefonu savo visiems artimiesiems ir pasako, kad "zino", kad miltai brangs. Rezultatas: visi prisiperka miltu, susisandeliuoja, nes jie gi brangs. Anie du verslininkai savo tiksla pasiekė:) Tai tik labai paprastas pavyzdys paprasta kalba paprastastiems zmonems, kad suprastu - KIEKVIENA skleidžiama zinia, naujiena, turi savo tiksla. Tik kad tiems dviems siais laikais nebereikia eiti i lauka i ta autobusu stotele. Tam jie turi internetą, telika ir porierius-laikrascius zurnalus. Naujos sklaidos priemones, jos dar efektyvesnės - tikslai ir schemos - senos ir patikrintos. Zmonės kaip buvo buki ir nieko neitariantis taip ir liko. Dauguma.

  • Vargu ar šis neprotingų žydų verslininkų planas yra išmanus ir vertas „žydų“ apsukrumo, nes:
   - žmonės vien todėl kad miltai brangs nebūtinai tuos miltus pirks pas juos
   - net jei tie „žydai“ yra vieninteliai miltų tiekėjai – prisipirkę miltų žmonės nepradės jų naudoti daugiau[1] nei naudojo iki šiol ir ypač kai yra tikimybė jog miltai brangs – priešingai, jie ko gero juos naudos taupiau, tad sekančiais metais problema pasikartos tik su skaudesnėmis pasekmėmis jei derlius nebus labai geras.

   Kaip ten bebūtų, klausimas lieka neatsakytas ar bent nesuprastas manęs - avino :)

   1Čia tas pats kaip su neribotais skambučiais. Operatoriai supranta, kad žmonės nepradės vien todėl, kad skambučiai nemokami kalbėti daugiau, na gal pirmą, antrą mėnesį daugiau pašnekės kiek, bet vėliau grįš prie įprasto kalbėjimo, nes pokalbių trukmę apibrėžia poreikis, o ne jų kaina. Tai supratę jie vilioja nemokamais pokalbiais ir kiša duomenų planus, nes būtent duomenys yra tikrasis operatorių pajamų šaltinis, didėjant duomenų perdavimo greičiams - didėja ir duomenų sunaudojimas ir čia jau kainos kur kas aukštesnės ir netgi turi tendenciją kilti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų