Ar gali Apple išjungti visus iPhone Žemėje?

All iPhone Off - išjungti visus iPhone

Nors neaišku kas turėtų nutikti, kad „Apple“ staiga nuspręstų atjungti visus „iPhone“, tačiau pasvarstykime ar tokia galimybė egzistuoja.

Tikriausiai ne vienas ir ne kartą girdėjo apie tai, kad „Apple“ nuotoliniu būdu blokuoja „geltonus“ ar neoriginaliomis dalimis suremontuotus įrenginius. Tačiau ar gali kompanija taip pasielgti su visais jos įrenginiais Žemėje?

iOS“ operacinėje sistemoje „Apple“ jau yra įdiegus mechanizmą leidžiantį aptikti neoriginalius komponentus, tame tarpe ir ekraną. Nemažai nuo šios naujovės yra nukentėjusių „iPhone“ naudotojų, nes jų telefonuose neveikė aktyvavimas. Jie buvo priversti pagalbos kreiptis į autorizuotą „Apple“ servisą, kur jiems pagelbėdavo išspręsti šią problemą ekraną pakeičiant originaliu. Kitaip sakant skūpus susimokėdavo du kartus.

Apie „Apple“ kontroliuojamą aktyvavimą visai neseniai buvo galima išgirsti kai kompanija neleido aktyvuoti „iPhone X“ iki oficialios šių telefonų pardavimo pradžios. Taip, „Apple“ pakanka uždrausti visų „iPhone“ aktyvavimą ir tada savo kišenėse turėsime po brangią „bulvę“.

Tikriausiai esate girdėję funkciją pavadinimu „Activation Lock“ (tie kas naudoja „iOS“ įrenginius, greičiausiai yra apie ją girdėję). Ši, naudotojams į pagalbą atskubėti skirta funkcija gali jiems iškrėsti ir piktą pokštą.

Tikiuosi žinote, kad jei pametėte ar kitaip praradote savo „iPhone“, galite prisijungti prie „iCloud“ su savo paskyra, pasirinkti „Find iPhone“, paspausti „All Devices“, iš sąrašo pasirinkti savo „iOS“ įrenginį ir tada spustelėti ant „Lost Mode“. Po šių veiksmų iš telefono bus nedaugiau naudos nei iš popieriaus prispaudėjo. Visas informacijos apdorojimas vyksta kompanijos serveriuose, todėl „Apple“ turi ir savo „raudoną mygtuką“, kuri paspaudusi gali atjungti visus „iPhone“ planetoje.

Tiesa, tam kad taip įvyktų — reikia, kad įrenginys būtų prisijungęs prie interneto. Bet čia atsiranda kitos galimybės, kurių egzistavimas pas „Apple“ kol kas tik teorinis, tačiau tikimybė, kad ji yra gana reali.

Pavyzdžiui visai neseniai „Googlepripažino, kad „Android“ operacinėje sistemoje yra įdiegusi kodą, kuris leidžia rinkti informaciją apie telefono (ir greičiausiai jo savininko) buvimo vietą net tada, kai „Android“ nustatymuose yra nurodyta nenaudoto GPS, įjungtas skrydžio režimas ir net tai, kad iš „Android“ telefono išimta SIM kortelė netrukdo rinkti tos informacijos ir perduoti jos „Google“.

Android“ telefonas tenka geolokacijos informaciją iš mobilaus operatoriaus ryšio bokštų ir kaskart ją persiunčia „Google“ kai matomumo zonoje atsiranda naujas bokštas. Jei tuo metu prisijungimo prie interneto nėra — duomenys perduodami tuojau pat kai jis atsiranda. Taip „Android“ telefonai elgiasi net tada kai įrenginyje atstatyti gamykliniai parametrai, o visoms aplikacijoms draudžiama naudoti vietos nustatymo paslaugas.

Aš tikriausiai nestipriai nustebčiau, jei kurią dieną pasirodytų informacija, kad „Android“ telefonai raportuoja geolokacijos duomenis net tada kai naudotojas įrenginį yra išjungęs (mano, kad yra išjungęs). Tikriausiai filmuose apie šnipus neretai rodomas SIM kortelės ir akumuliatoriaus iš telefono išėmimas ir paties telefono sutraiškymas bato kulnu, matyt turi pagrindo.

Kitaip tariant priemonių yra ir niekas netrukdo didelėms kompanijoms padaryti taip, kad galėtų pasiuntusios iš operatoriaus ryšio bokšto specialų signalą blokuoti tam tikrą (ar visus) telefonus (pavyzdžiui „iPhone“). Tai būtų situacija be išeities — „iPhone“ nebūtų galima naudotis kol šis yra blokuotas. Panašiai būna kai kas nors nusiperka telefoną iš nesąžiningų rankų. Tas telefonas pasirodo buvo „pamestas“ ir yra blokuotas kokioje nors šalyje. Vos tik atvažiuoji į tą šalį — telefonas neveikia (išvažiavus iš tos valstybės ar valstybių, kurių operatoriai turi tarpusavio susitarimus telefonas vėl gali veikti), bet čia yra operatoriaus susitarimai su draudimo kompanijomis ir operatoriaus priemonės. Gamintojo priemonės gali būti gerokai griežtesnės — gamintojas gali pasiųsti specialų signalą, kurį gavęs telefonas nebeveiks niekur — suveiks „Activation Lock“.

Teigi teoriškai, „Apple“ gali atjungti „iPhone“ visiems planetos gyventojams — ji tam turi visas priemones. Tiesa, nelabai įsivaizduoju kas turėtų nutikti, kad kompanija imtųsi tokių priemonių. Net jei „Apple“ nesugebėtų atjungti 100 procentų „iPhone“, tai iš neatjungtų nebūtų jokios naudos, nes be interneto toks ten ir „iPhone“.

Tikėkimės įsitikinti šia kompanijos galimybe neteks niekada.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Esu pametes savo iphone 5s Paryziuje. Ijungiau lost mode, maciau kad kelis kartus buvo ijungtas. Dabar turbut panaudotas atsarginems dalims...

  2. Butu naivu tyketis jog Apple ar Blackberry neseka telefonu taip kaip seka google ir t.t.... Siai dienai visi viska seka, tiek telefonais, tiek televizoriais ir t.t.... Baterijos integruojamos jog nebutu galima issimti...... Kaip kitaip isgaudys kamikadzes ?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų