Apple išleido macOS High Sierra 10.13.3 ir iOS 11.2.5

„Apple“ išleido visą seriją atnaujinimų.

Antradienį „Apple“ išleido „macOS High Sierra 10.13.3“, „iOS 11.2.5“, „tvOS 11.2.5“ ir „watchOS 4.2.2“.

„High Sierra“ atnaujinimas nėra didelis. „macOS High Sierra 10.13.3“ ištaisyta klaida dėl kurios žinutės „Messages“ aplikacijoje galėjo būti rodomos išrikiuotos ne eilės tvarka ir ištaisyta prisijungimo prie SMB serverių klaida.

Kartu su „High Sierra“ atnaujinimu kompanija išleido ir „OS X Sierra“ ir „OS X El Capitan“ skirtus saugumo atnaujinimus 2018–001, kurie ištaiso „Meltdown“ ir „Spectre“ saugumo spragas.

Jei nenorite naujintis per „App Store“ aplikaciją ir esate labiau linkę atsisiųsti atnaujinimą į savo kompiuterį:

„Apple“ taip pat išleido ir „iTunes 12.7.3“ versiją, kurioje pagrindinė ir tikriausiai vienintelė naujovė „HomePod“ palaikymas.

iOS 11.2.5“, jei kalbėti apie sistemos naudotojams matomus dalykus, yra reikšmingesnis atnaujinimas nei skirtas „Mac“ kompiuterių operacinei sistemai. Pirmiausia, tai ši versija paruošia „iOS“ įrenginius „Apple HomePod“ išmanių garsiakalbių pasirodymui. Įdiegus šį atnaujinimą „iOS“ gali padėti sutvarkyti „HomePod“ nustatymus, jei šį produktą įsigysite. Be šios naujovės „iOS 11.2.5“ ištaiso kelias klaidas ir patobulina „VoiceOver“, Siri gali skaityti naujienas net ir tam tikros kategorijos naujienas (aktualu tiems kas turi galimybę naudoti „News“ aplikaciją.

Šis „iOS“ atnaujinimas ištaiso ir „teksto bomba“ pramintą „ChaiOS“ klaidą kuri priverčia „iOS“ įrenginį persikrauti ir ištrina visas žinutes. Teigiama, kad pirmasis šią klaidą aptiko čikagietis programuotojas Abraham Masri, kuris pasidalino nuoroda į veikiančią „teksto bombą“ Github tinkle.

Jei kalbėti apie „watchOS“ ir „tvOS“ atnaujinimus tai… nelabai ten yra ką apie juos pasakyti. Net pati „Apple“ apie „watchOS 4.2.2“ atnaujinimą teparašė: „šis atnaujinimas patobulina sistemą ir ištaiso klaidas“. Panaši situacija ir su „tvOS 11.2.5“, kurioje ištaisytos klaidos, nedidelis sistemos našumo patobulinimas ir saugumo pagerinimas.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 16 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kur bl tie programuotojai žiuri aš nelabai suprantu,šešiolika atnaujinimu išėjo...o favorite kontaktų meniu,3D klaidos iki šiol nesugeba ištaisyti...😖

  • Fat32 formatas jau koks pusę metų jei ne daugiau 2gb limitas. Nors turi būti 4gb.... Reikia naudoti kitus finder jog pilnai išnaudoti fat32.

   Pilna klaidų ten. Pats sau pabandyk nuotraukas iš iPhone į Mac siųsti per airdrop. Koks 20 procentų nuotraukų ar video pameta tikslią datą kada buvo padarytos. Tampa betvarke....

   Galima būtų vardintj ilgai. Bet kažkaip kas iš to....

  • O kokia klaida su Favourites kontaktų meniu? Ten nelabai matau menu.. čia iOS?

   • Aha iOS,būtent favoritu meniu,ne bendroje telefonu knygoje,ant adresato užėjus ir paspaudus 3D,kad išsiskleistu meniu su skambinimu arba rašymu sms,atleidus piršta,labai dažnai savaime iškart pradeda skambint... o turėtu būti,palietei kontakta skambina arba išoka sms langas su rašymu(kaip nustatyta) spaudi 3D išoka meniu. O dabar po meniu išsiskleidimo ir atleidus prišta,labai dažnai pradeda skambint,ir net nespėji pasirinkti ka nori daryt,pvz noriu rasyt sms,o man pradeda skambinti...
    Šito dalyko niekada nėra buve iki iOS 11 🙄

    • Čia turbūt tik pas tave vieną, ką tik pabandžiau. Nieko panašaus nėra

     • Mariau,ka tu nusistates ant favoritu kad tau darytu?palietus kontakata skambina ar atsidaro sms langas su rašmenimis? Jeigu padarytas skambinimas,spustelkt greitai 3D ant adresato ir staigiai atleisk pirsta,normaliai tai isoka langelis su call,mesege ir video,bet kartais būna taip,kad spustelejus ir atleidus,issoka langelis,bet tuo pat metu ir iskart pradeda skambint... skambinimas turetu vykti tik tada,jeigu as palieciu kontakta o ne spaudziu,o jei spaudziu,tai renkuosi ar skambint ar rasyt... va tokia ir beda,kuri jau tampa labai įkyri 😐
      Gal kas nenaudoja favoritu,tada tikrai nera bedos...

    • Išbandžiau. Man tai nieko panašaus. Viskas gerai veikia, tiek paspaudus, tiek su 3D.

    • Išbandžiau, viskas veikia gerai. Manau reikalingas ne iOS atnaujinimas o telefono :)
     Tikiuosi bus ištaisyta klaida kuomet naudojantis laisvomis rankomis ne visada baigus pokalbį iš karto padedamas ragelis.

     • Čia tas pats kas dabar sakyciau,tau reikalingas naujas ragelis del laisvu ranku įrangos... nejuokinkit žmones,sakau ka zinau ir esu tuom isitikines visu simtu procentu,ten klaida! Tau nepadeda ragelio baigus pokalbi masinoj,man nesakau,kad visada,bet daznai,pradeda skambint po 3D paspaudimo ant favorit kontaktu,kai tureciau atleist pirsta ir pasirinkt ka noriu daryt...jeigu as pirsto neatleidziu ir paslenku zemyn,tai taip,viskas ok,bet seniau galedavau atleist pirsta nuo ekrano...
      P.S po laisvu ranku pokalbio masinoj,ir man nepadeda ragelio,po kurio laiko paemus telefona,rodo neva tai tesiasi pokalbis,dega virsuj zalia juost... reikės pirkt nauja iphona,nes tik taip išsprendziamos klaidos :D

      • Iki jūsų nenaudojau favorito funkcijos, bet pamėginau tik patikrinti dėl įdomumo. Su ta pačia problema susiduriu tik tuomet jei bandau 3D naudot ant kontskto nuotraukos (ikonėlės). Jei spaudžiu kiek toliau nuo nuotraukos ar tiesiog per vidurį ekrano, suveikia 3D išmeta pasirinkimus ir neskambina iš karto favoritui. Tai manau jums tas neveikimas atsiranda tik tuomet kai paspaudžiat ant ikonėlės, o kai nepaspaudžiat tasa viskas okey.

       • Nu pagaliau,nors vienam žmogui kazkas panasaus vyksta :)) as pradzioj irgi galvodvau,kad jeigu ant nuotraukos,bet cia gal sutapimas,ant visos juostos tas pats,bet sakau,gali ir deimt kartu nieko nebūti,o venuolikta jau skambina,ir nesvarbu kurioj vietoj... cia kazkas nesukalibruota su 3D,atsimenat dar senai,ant iOS 9 buvo tokia klaida,kai rašant,klavetūroje paspaudus 3D,niekaip negaledavai arba sunku būdavo nutaikyti pele tarp raidžiu... nes kai atleisdavai piršta,pelė persokdavo i kita vieta..po kurio laiko,"apple” išleido atnaujinima,būtent tai klaidai ištaisyti,poto laiko viskas puiku :)

        • Vadinasi reikia ir man atsinaujinti telefoną. :D
         Reportinkintę šitą klaidą applams. Gal sutvarkys.

        • Matai kas dėl ragelio nepasidėjimo, tai žinau kad ne man vienam o daug kam taip yra, tai tikėtina kad tai yra klaida.
         Kas dėl 3D, kadangi ne man vienam visa tai veikia normaliai, tikėtina kad gal būt tai yra telefona 3D bėda. Jei tie patys simptomai būtų ne vienam o daugeliui naudotojų, tada būtų galima teigti kad tai iOS klaida.

         • Jeigu tai telefono beda,reiskias su ios 11 man sugadino telefona :)) o be to ne man vienam tas pats :) tik gal nelabai kas pastebi,nes dauguma nenaudoja favoritu adresatu o naudoja bendra knyga...o as kai negaliu be favorit,nes pagrindas pas mane yra favorit kontakatai,todel man labai aktuali yra sita klaida ir kliūna uz akiu...pvz dauguma atnaujinimu kuriuos isleido”apple” klaidom tasyti ir įvardino butent kurias klaidas istaiso updeitas,as tu klaidu net nemates budavau...vieni naudoja ta,kiti kita,tai skirtingai ir pastebi tas klaidas...bet kad kiti nepastebi,tai nereiskia,kad ju nebuvo...

 2. Nesusidūrėte, su "Photos" sulėtėjimu po High Sierra įdiegimo: renderinimas po raw redagavimo užtrunka dešimtimis sekundžių arba visai užstringa (nors macbook pro - tik poros metų senumo) ?

  • Photos beveik nenaudoju, bet šiaip pastebėjau, kad kai kurios aplikacijos veikia vangiau. Pavyzdžiui Safari man pasirodė kiek vangesnė kai kuriose vietose, tiesa pas mane ji gana apkrauta šiuo metu pas ją atidaryti 107 tabai, bet panašiai būdavo ir anksčiau. Kai kurios kitos aplikacijos, pastebėjau, po atnaujinimo taip pat dažniau susimąsto rodydamos besisukantį paplūdimio kamuolį.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų