23 Jony Ive gyvenimo credo

Tema: Žmonės

Jei įsivaizduoti, kad „Apple“ tai žmogus, kompanijos CEO Tim Cook neabejotinai būtų to žmogaus galva, o Jony Ive — siela.

Jony Ive nutepeno tėvo pėdomis ir tapo dizaineriu. Tiesa jis pasuko industrinio dizaino keliu, tačiau pagrindus jam davė tėvas, užsiimantis sidabro dirbiniais bei sukūręs eilę mokslo priemonių naudojamu daugybėje Britanijos kūrybos mokyklų.

Mobilių įrenginių dizainų Ive susidomėjo dar gerokai prieš įsidarbindamas „Apple“. Vienas iš universiteto, kuriame mokėsi „Apple“ dizaino Guru, profesorius prisimena: dar studentaudamas Jony sukūrė kelių mobilių telefonų dizainą – neįtikėtinai plonų, su visais būtinais elementais ir be galo panašių į dabartinius įrenginius. Pirmasis universitetą pabaigusio Ive kūrinys (darbinis užsakymas) buvo unitazas, bide ir kriauklė, o paskutinis – naujasis „Apple“ biuras „Apple Park“. Mastai labai skirtingi.

Šiandien seras Jonathan Ive yra ne tik vienas garsiausių „Apple“ kompanijos vadovų, Britanijos riteris bet ir visame pasaulyje gerai žinomas bei gerbiamas dizaineris užregistravęs dvigubai daugiau patentų nei Thomas Edison’as.

Žemiau keli sero Jonathan Ive credo.

Apie dizainą

  • „Mes atsikratome visko ką manome esant nereikalinga. Jei keturių mygtukų funkcijas galima sutalpinti į vieną mygtuką — mes taip ir padarome. Supaprastinti reikia kiek tik įmanoma, vadovaujantis viso labo dviem principais: tai turi naudojimąsi įrenginiu padaryti paprastesniu ir supaprastinti jo gamybą. Kaip matote tai nėra stiliaus vaikymasis ir utilitarumo reikalavimas. “Apple” stengiasi išnaudoti medžiagas, formas ir funkcijas pačiu natūraliausiu būdu.“
  • „Mūsų tikslas — paprasti objektai, kurų negalėtumėte įsivaizduoti kitaip. Paprastumas tai nėra tik betvarkės nebuvimas.“
  • „Dizainas — tai būdas parodyti žmonėms, kuriems tuos produktus kuriate, kad jais rūpinatės.“
  • „Kai kažkas veikia ir veikia intuityviai — čia ir yra grožis.“
  • „Pačios geriausios idėjos gimsta kalbant. Net nedidelis dizaino pakeitimas darbo pradžioje taps visiškai kitokio rezultato priežastimi.
    Pačioje proceso pradžioje — viso labo mintis, labai trapi ir išskirtinė. Kai įvykdoma kažkas apčiuopiamo — viskas pasikeičia. Tai daugiau nėra ekskliuzyvas, tai priklauso daugeliui žmonių.“

Apie kūrybą

  • „Mes su Styve, ilgus mėnesius kurdavome produkto detales, produkto kurio niekas nematė ir nesuvokė, kad tas produktas apskritai neegzistuoja. Iš funkcionalumo pusės tai nebuvo svarbu. Mes tai darėme todėl, kad mums tai rūpėjo. Todėl, kad kai supranti kaip gerai gali kažką padaryti, nekokybė, net jei ji ir nėra pastebima, vertinama kaip krachas.“
  • „Tai ką mes darom, nusako kas mes esame. Žmonės suvokia pastangas ir jaučia netvarkingumą. Tai susiję su vienas kito pagarba, taip kad nerūpestingumas — savęs paties negerbimas.“
  • „Gerai — puiku priešas.“
  • „Mes stengiamės kurti produktus, kurie tam tikra prasme atrodo neišvengiami, kurie mumyse palieka jausmą, kad tai yra vienintelis galimas ir teisingas sprendimas.“

Apie idėjas

  • „Kai nesuprantate kaip kas nors veiki, tai tampa stebuklu.“
  • „Be begalės idėjų išbandymų ir daugybės nesėkmių nieko neišmoksi.“
  • „Jei jus aplanko jausmas, kad turite paaiškinti tikrą ko nors vertę ir įtikinti žmones — tai yra įrodymas to, kad tai nėra pakankamai gerai.“
  • „Liūdna ir graudu, kad mes esame apsupti produktų bylojančių apie dėmesio trūkumą. Tai įdomus dalykas. Produktas gali geriausiai, be jokių žodžių papasakoti apie kompaniją, kuri jį sukūrė, apie tai kokiais principais ji vadovaujasi ir kokie jos prioritetai.“
  • „Yra privalu stipriai suprasti produkto esmę tam, kad vėliau galėtum rasti būdą atsikratyti tų elementų, kurie nėra natūralūs.“

Apie Apple

  • „"Apple" mes galima sakyti džiaugiamės, kai pastebime savo aplaidumą kažkame ir tada suprantame, kad mums teks kažko išmokti, o išmokę mes tai suprasime iš tikro ir sukursime kažką didingo.
    Apple” nėra tobula, kaip ir bet kuri žmonių grupė. Tačiau, mes turime retą savybę. Pas mus yra beveik nebylus, instinktyvus supratimas to ką mes darome ir kodėl.“
  • „Aš manau, kad emocionalus ryšys su mūsų produktais atsiranda dėl to, kad juntamas mūsų rūpestis ir pastangos, kurias įdėjime kurdami tą produktą.“
  • „“Apple” vyrauja žingeidumo ir optimizmo atmosfera, o tai kombinacija, kurią sutikti galima gana retai.“
  • „Taip daug žmonių su kuriais mes bendraujame (darbo pokalbiuose) nežino kaip savo rankomis padaryti daiktus todėl, kad dirbtuves įrengti yra brangu, o komponentai kainuoja pigiai.
    Labai liūdna, kad daug dizainerių nemoka kurti (matyt omenyje turima gaminti Mac Arena pastaba.): dizaino programinė įranga patrauklia gali padaryti net ir prastą idėją…
    Žmonės gali sugaišti tris metus 3D dizainui ir taip ir neišmokti sukurti ką nors savarankiškai. Todėl tie, kas moka sukurti ką nors patys — turi didesnį pranašumą.“
  • „Patekti į “Apple” dizainerių komandą sudėtingiau nei į Illiuminatų ordiną. Priežastis paprasta — niekas neišeina. Per pastaruosius 15 metų nei vienas iš 18 kompanijos dizainerių nepakeitė darbovietės.“

Apie tikslus

  • „Nereikia bijoti kritimų, jei nekliūni vadinasi stengiesi nepakankamai.
    80 proc. to ką mes darome studijoje — neveiks. Jei kažkas ką darote nėra gerai — paprasčiausiai nustokite tai daryti.“
  • „Mūsų tikslai yra gana paprasti — projektuoti ir kurti geresnius produktus. Jei mes negalime sukurti ko nors geresnio — mes to nedarome.“
  • „Reikalas tas, kad būti kitokiu yra labai paprasta. Tačiau būti geresniu — labai sudėtinga.“
  • „Aš visada domėjausi tik dizainu. Man niekada nerūpėjo ir niekada nepavykdavo kurti verslo ar užkalinėti pinigus.“

Apibendrinant Ive pasakymus, galima daryti išvadą, kad pinigai yra kur kas mažiau svarbūs nei atkaklumas ir siekimas kažką daryti gerai. Finansiniai rezultatai neturi būti vieninteliu gyvenimo kelio tikslu. Kur kas svarbiau daryti tai ko reikia žmonėms ir daryti tai gerai. Jei jums tai pavyksta — bus ir pinigai ir prabangūs automobiliai ir visa kita.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Vertimas baisus.
    Aš net abejoju, ar tokias "pievas" Ive galėjo pasakyti.

  2. Nesusiskaitė straipsnis. :(

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų