Apple neplanuoja daugianaudotojiškos sąsajos Face ID

Tema: iPhone

Dažnai rašydami atsiliepimus „Apple“, kompanijos technikos naudotojai net nesitiki jog jiems bus atsakyta, jau nekalbant apie taip, kad atsakys vienas iš kompanijos vadovų

spsheridan slapyvardžiu prisistatantis „Reddit“ naudotojas Steve parašė laišką „Apple“ skųsdamasis jog įsigijus „iPhone X“ jo žmona ir jis negali patogiai naudotis telefonu, bent jau ne taip patogiai kaip galėjo ankstesniu, „Touch ID“ turinčiu modeliu. spsheridan nuostabai jam elektroniniu laišku atsakė pats Craig Federighi.

„Apple“ programinės įrangos ir inžinerijos vyresnysis viceprezidentas Craig Federighi elektroniniame laiške rašė: „Šiuo metu mes sutelkiame dėmesį į vieno naudotojo autentikavimą "Face ID" pagalba“. (Net ir "Touch ID", palaikanti kelis pirštus, buvo skirta leisti vienam "iPhone" savininkui atrakinti jo įrenginį, o ne kelių naudotojų autentikavimui tame pačiame įrenginyje).“

Craig taip pat rašo, kad „Apple“ turės šią pastabą omenyje toliau vystydama „Face ID“ planus.

Įdomus momentas šiame laiške yra tas, kad „Apple“ neplanavo „Touch ID“ padaryti skirta kelių naudotojų autentikavimui skirta priemone, kai ši atsirado „iPhone 5s“. Tačiau, vystydama šią technologiją ir pradėjusi ją naudoti „MacBook Pro“ kompiuteriuose („MacBook Pro“ su „Touch Bar“) pritaikė ją skirtingų kompiuterio naudotojų paskyrų perjungimui.

Ar naudodami „iPhone X“ juntate kelių naudotojų autentikacijos galimybės trūkumą? Jei taip, manau, tikrai nepamaišytų brūkštelėti apie tai „Apple“ jos svetainėje adresu apple.com/feedback. Asmeniškai man šios galimybės netrūksta, nes telefonas (net labiau nei asmeninis kompiuteris) yra asmeninis įrenginys ir jį šiais laikais turi turėti kiekvienas kuriam jo reikia.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 8 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Kartais trūksta, nes jau reikia prašyti žmonos arba prikišti prie jos veido, kad atrakinti :) :)

 2. Tai elementari situaciją, tarkim vakare noriu pažiūrėti ką žmona prifotkino per dieną, ir...

  • Na gal… Kiekvienas tvarkosi kaip jam atrodo geriau. Pas mane šeimoje kažkaip nepastebėjau tokio pojūčio. Jei žmona nori ką nors parodyti savo telefone tai atneša telefoną ir parodo, jei aš manau, kad jos telefone yra kažkas kas mane domina, tai aš paprašau, kad parodytų (nors nepamenu, kad man kada būtų ko nors reikėję iš jos telefono arba jai iš mano)…

 3. Seniau, tiesiog paduodavo į rankas ir atrakintavau pats su pirštu.

  Dabar taip ir tenka, prašyti parodyti nuotrauką:) o dar kai telefonas užsirakina per 30 sek, tai tarkim užsiplepi ir nė nespėji pažiūrėti, tada vėl paduodi telefoną ir paprašai atrakinti su veiduku :)

  Arba tarkim kažkuom užsiėmusi žmona ir negali tą minutę paimti telefono, paprašo padiktuoti kas ką parašė, tada vėl prikišų prie veido, vietoj to kaip seniau, kad pakeli nuo kavos stalo ir padiktuoji, dabar reikia bėgti iki veido ir atrakinti :) o funkcija patogi, kad nerodo žinučių, kol neatrakintas tel.

  Va taip paprastai ir gaunasi realybėj.

 4. Tik mano pastebėjimas iš savo pusės, kaip realiai kartais būna :) o laikroduko tai nereikia :)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų