Ar stengdamasi sumažinti iPhone X badą, Apple aukoja Face ID tikslumą

Tema: iPhone

Spalio 27 prasidės išankstiniai „iPhone X“ užsakymai, o po savaitės – lapkričio 3 dieną kompanija pradės prekybą šiais daugelio labai laukiamais „iPhone“ modeliais.

Panašu, kad „Apple“ dabar visas jėgas ir dėmesį sutelkusi į „iPhone X“ išleidimą ir žinoma šio modelio telefonų gamybos spartinimą ir mastų didinimą. „Apple Store“ parduotuvėse visame pasaulyje jau iškabinti reklaminiai „iPhone X“ plakatai. Šiam telefono modeliui dedikuotas ir pirmasis kompanijos interneto svetainės puslapis.

Nežiūrint to, kad prekyba „iPhone X“ dar neprasidėjo, šių telefonų vaizdų internete kiekis auga gana greitai. Tiesa, panašu, kad „Apple“ nėra labai laiminga kai kurių tokių vaizdų pasirodymu ir jie neilgai pasipuikavę šlovės akimirka tampa neprieinami.

Vienas naujausių „iPhone X“ vaizdų yra „Apple“ darbuotojo dukros internete paskelbta trumputė „iPhone X“ apžvalga. Tiesa, ši apžvalga tuojau pat „Youtube“ tapo neprieinama ir spėju apsipirkimais save raminančios dukrelės tėveliui gresia nemalonumai darbe, tačiau tą video siužetą ir per trumpą laiką spėta atsisiųsti į kompiuterius ir paskleisti kituose kanaluose.

Žemiau video, apie kurį rašiau, tiesa jau ne iš originalaus šaltinio. Jei branginate laiką ir nenorite žiūrėti trynimosi po parduotuves nesąmonių – 2:05 atvykstama į „Apple Campus“. Dar labiau taupantiems laiką – „iPhone X“ pirmą kartą ekrane šmėsteli 2:52 ir po kelių sekundžių picos „ėdimo“ apie 3:08 kiek artimesnė pažintis su šiuo nauju, „Apple“ dirbančio tėvelio „iPhone X“.

Kalbant apie patį „iPhone X“ tai daugelis tikriausiai girdėjo apie tai, kad bent jau pradžioje gali būti jaučiamas šio telefono modelių trūkumas ir vargu ar „Apple“pavyks patenkinti visų trokštančių „iPhone X“ norus per porą mėnesių nuo pardavimų pradžios. Manau, situacija kiek pagerės tik link sekančių metų pavasario. Apie galimą trūkumą įspėja ir pati „Apple“, sakydama, kad „iPhone X“ išankstiniai užsakymai startuos spalio 27 dieną, penktadienį 12:01 a.m (PDT), 55 pasaulio valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje[1], bet „iPhone X“ galima bus įsigyti lapkričio 3 dieną ir „Apple Store“ parduotuvėse, „jei ateisite anksti“. Jei viskas vyks pagal planą ir Lietuvoje, ir koks nors oficialus „Apple“ atstovas nepradės demonstruoti saviveiklos, tai išankstiniai užsakymai pas mus turėtų startuoti penktadienį 10:01.

Be pačių „iPhone X“ prekyboje turėtų pasirodyti ir nauji priedai: dėklai, adapteriai ir panašiai.

Dar prieš „Apple“ oficialiai pristatant „iPhone X“ rinkoje sklandė gandai, kad kompanija vargu ar sugebės patenkinti visus trokštančius įsigyti šį telefoną. Vėliau, kai telefonas jau buvo pristatytas, pasirodė konkretesnė informacija, kuri nė kiek nenuramino laukiančių „iPhone X“ – pasirodo tiekėjai nespėja pagaminti reikiamų „Face ID“ komponentų kiekių, tai stabdo „iPhone X“ gamybą ir naują „iPhone X“ gauti bus sunkiau nei rasti aukso kruopelę Milo Veneros rankose.

iPhone X“ gamybos procesas stringa, nes veido atpažinimo procese dalyvaujančių komponentų/jutikliai yra tokie sudėtingi, kad praktiškai neįmanoma jų gaminti masiniu būdu. „Bloomberg“ rašo, kad „Apple“ labai atsakingai žiūri į „Face ID“ komponentų gamybą ir į „iPhone X“ leidžia montuoti tik visus patikros žingsnius praėjusius komponentus. „Apple“ reikalavimų neatitinkančių elementų skaičius labai aukštas — tik 20 procentų iš visų pagamintų projekcinių modulių išlaiko patikros egzaminą ir yra praleidžiami diegimui į „iPhone X“.

Prieš porą dienų pasirodė informacija, kad „Apple“ rado sprendimą ir „iPhone X“ gamybos ritmas atstatytas. Tačiau vakar „Bloomberg“ pranešė, kad jos žiniomis „iPhone X“ gamyba pagreitėjo, nes „Apple“ pažemino „Face ID“ tikslumo reikalavimus. Kompanija paslapčia nurodė gamintojams sumažinti veido atpažinimo technologijos tikslumą. Tai leidžia supaprastinti „iPhone X“ gamybą ir atitinkamai pagreitinti patį gamybos procesą. Nėra aišku kiek naujos (prastesnės) veido atpažinimo technologijos specifikacijos pablogins „Face ID“ patikimumą, tačiau manoma, kad ši technologija net ir sumažinus jos tikslumą vis tiek veiks tiksliau nei „Touch ID[2], bent jau norėtųsi tuo tikėti, nes „Face ID“ telefone be „Home“ mygtuko bus pagrindiniai vartai suteikiantys galimybę naudotis telefonu ir apsaugantys telefone esančią informaciją nuo visokio plauko perėjūnų akių.

Pasirodžius šiai „Bloomberg“ informacijai, „Apple“ pareiškė, kad tai yra visiška nesąmonė ir „Face ID“ patikimumas kaip buvo 1:1 000 000 toks ir liko. Gana keista, kad tokią „nesąmonę“ paskelbė „Bloomberg“ — rimta naujienų agentūra. Žinoma, tai galėjo būti ir specialiai jiems pakišta informacija. Įprastai tokias „antis“ mesteli kai norima pamanipuliuoti akcijų kaina arba tai nesusipratimas – sugedęs telefonas, kol nuo pirmo šaltinio atkeliauja iki naujienos pateikėjo išsipučia taip, kad tampa visiškai nepanašu į pradinę informaciją. Aišku yra tikimybė, kad neprisipažįsta ir „Apple“ ir supaprastinus gamybos procesą iki 1:870 000 galima vis tiek apvalinant gauti tą patį milijoną ir bet kuriuo atveju tai vis dar bus stipriai geriau nei „Touch ID“.


Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 3 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Pastebėjimas,tikriausiai straipnio gale norėta parašyti Face id tikslesnis nei Touch id,bet parašyta
    „Touch ID“ daro dvidešimt kartų tikslesne technologija nei „Touch ID“ :)

  2. Su iPhone X matosi, kad pradžioje ne apie kainą kalbėsime, bet kas gaus pirmieji apskritai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų