Kaip pasidalinti iCloud Drive failais iš iPhone ar iPad iOS 11

„iOS 11“ „iCloud Drive“ aplikaciją pakeitė nauja „Files“, kurioje įdiegta failų valdymo sistema leidžianti valdyti failus įrenginyje ir populiariose kompiuterinių debesų paslaugų saugyklose.

iOS 11“ debiutuojanti nauja „Files“ aplikacija yra daug tobulesnė už „iOS 10“ „iCloud Drive“. Naujoji „Files“ leidžia ne tik vienoje vietoje matyti ir valdyti „iCloud“ išsaugotus failus, bet ir suteikia galimybę tą patį daryti ir su failais esančiais trečių šalių kompiuterinių debesų paslaugų tiekėjų, tokių kaip „Dropbox“ serveriuose.

Aplikacijos funkcionalumas yra panašus į esantį „Dropbox“ aplikacijoje: galima greitai nukopijuoti nuorodą į failą, pakviesti žmones kolaboravimui failo redagavime. Jie gali tą failą patalpinti savo „iCloud Drive“ saugykloje ir bendrai redaguoti jį iš ten arba atsisiųsti jo kopiją į įrenginį ir jį naudoti tiesiai iš jo.

Kaip dalintis iCloud Drive dokumentais

 1. „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ atidarykite Files aplikaciją
 2. Browse skirsnyje pasirinkite iCloud Drive
 3. Raskite dokumentą, kuriuo norite pasidalinti ir paspauskite ant jo ir palaikykite nuspaudę iki ekrane pamatysite kontekstinį meniu ir paspausti ant Share punkto jame. Alternatyvus veiksmas būtų paspaudus ant Select ekrano viršuje pažymėti failą ar failus, kuriais norite pasidalinti. Raskite dokumentą, kuriuo norite pasidalinti ir paspauskite ant jo ir palaikykite nuspaudę iki ekrane pamatysite kontekstinį meniu ir paspausti ant Share punkto jame
 4. Atsidariusiame lange paspauskite ant Add People piktogramos
 5. Sekančiame lange pasirinkite aplikaciją, kurios pagalba norite pakviesti žmones (geriausias pasirinkimas būtų „Messages“ ar „Mail“)
 6. Tarkim pasirinkote „Messages“. Tada įveskite kontakto informaciją žinutės langelio viršuje ir paspauskite žinutės išsiuntimo mygtuką

Kaip nustatyti teises pasidalintam dokumentui

 1. Paspauskite ir palaikykite nuspaudę ant dokumento kuriuo dalinatės
 2. Pasirodžiusiame kontekstiniame meniu pasirinkite Share
 3. Paspauskite ant Show People
 4. Ekrane pamatysite sąrašą žmonių su kuriais dalinatės tuo dokumentu — paspauskite ant Share Options Ekrane pamatysite sąrašą žmonių su kuriais dalinatės tuo dokumentu — paspauskite ant Share Options
 5. Čia galėsite nurodyti ar žmogus, kuriam suteikėte prieigą prie šio failo gali jį tik peržiūrėti ar ir redaguoti. Čia taip pat galima nurodyti ir kas gali matyti dokumentą pasirinkdami iš „Only people you invite“ (tik tie kas yra pakviestųjų sąraše) ir „Anyone with a link“ (bet kas kas turi/žino nuorodą į tą failą).

Teises galima pakeisti kiekvienam pakviestajam kolaboruoti individualiai.

Kaip greitai nukopijuoti nuorodą į dokumentą

Taip pat kaip ir „Dropbox“, naujojoje „Files“ aplikacijoje failu pasidalinti galima ir tiesiog nuorodos pagalba. Tačiau gali nebūti labai akivaizdu kaip tai padaryti.

 1. Pirmiausia reikia pakeisti failo teises: paspauskite ir palaikykite nuspaudę ant dokumento ir iš kontekstinio meniu pasirinkite Share
 2. Pasirinkite Sharing Options parinktį esančią lango apačioje
 3. „WHO CAN ACCESS“ skirsnyje pasirinkite Anyone with the link
 4. Grįžkite į Add People skirsnį ir paslinkę vaizdą ekrane taip, kad matytumėte jo apačioje esančią informaciją spauskite ant Copy Link

Dabar galite pasidalinti ta nuoroda su kuo tik norite. Paspaudę ant tos nuorodos žmonės turės du pasirinkimus: jie galės tą dokumentą patalpinti tiesiai į jų „iCloud Drive“ saugyklą arba atsisiųsti dokumento kopiją.

Kaip pakeisti informaciją su kuo dalinamasi failu

 1. Files aplikacijoje paspauskite ir palaikykite nuspaudę ant dokumento ir pasirodžiusiame kontekstiniame meniu pasirinkite Share
 2. Pasirinkite Show People
 3. Paspauskite ant kontakto, su kuriuo norite nutraukti dalinimąsi failu
 4. Paspauskite ant Remove Access

Manau tai puiki aplikacija, nors norisi didesnio jos galimybių diapazono, bet ir su dabartinėmis galimybėmis ji tikrai ras pritaikymą daugelio IT ūkyje.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. patarkite kaip Photos nuotrauką patogiausia exportuoti į iMac .
  pvz naudojimui Photoshop.

  ačiū

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų