Nauji paveikslėlių formatai gali sukelti nepatogumų kompiuterių naudotojams

Temos: iOS, iPhone

Milijonai naudotojų atnaujino savo „iPhone“ ir „iPad“ operacinę sistemą ir be džiaugsmo naujomis „iOS 11“ galimybėmis, kai kuriems PC ir „Mac“ kompiuterių naudotojams atsirado ir rūpesčių.

Viena iš disko vietą „iOS 11“ įrenginyje leidžiančių sutaupyti naujos operacinės sistemos savybių yra nauji HEVC (High Efficiency Video Codec) — populiarus MPEG kūrėjų sukurtas video vaizdo suspaudimo ir HEIF (High Efficiency Image File Format) — paveikslėlių (nuotraukų) informacijos suspaudimo failų formatai. Abu šie formatai, „iOS 11“ palaikančiuose įrenginiuose („iPhone 7“ ir naujesniuose[1]) yra įjungiami pagal nutylėjimą, todėl imtis kokių nors papildomų veiksmų taupant vietą „iOS 11“ fotografuojant ir filmuojant nereikia.

Dalinantis tokiais paveikslėlių failais su trečių šalių paslaugomis, pavyzdžiui „Twitter“ ar „Instagram“ — jie automatiškai sukonvertuojami į JPEG. „iOS 11“ taip pat numatytas automatinis naujo formato video ir paveikslėlių failų konvertavimas kai šie failai persiunčiami į „Mac“ ar PC kompiuterius.

Nors tai puikus patobulinimas „iPhone“ naudotojams turintiems nedidelės talpos telefonus (arba mėgstantiems į juos prikišti visko tiek, kad bet kokios talpos įrenginys bus „per mažas“), naudojantis kai kurių trečių šalių paslaugomis ar aplikacijomis, kurios išsaugo nuotraukų failus kompiuterinių debesų paslaugose, gali kilti nepatogumų.

Jei savo darbo eigoje naudojate tokias paslaugas kaip „Dropbox“ ar „Google Photos“, tada pastebėjote, kad naujo formato nuotraukos į šių kompanijų debesis perkeliamos ne JPEG, o HEIF formatais. „Dropbox“ ir „Google Photos“ palaiko HEIF, tačiau „Microsoft“ kaip įprastai su naujovėmis stabdo, nors kokia čia naujovė — formato tobulinimas buvo baigtas 2015 metais. Tiesa, naudojant „Microsoft“ „OneDrive“ paslaugą, nors ši ir nepalaiko naujų formatų — siunčiant į ją HEIF failus, šie automatiškai sukonvertuojami į JPEG. Tai reiškia, kad PC naudotojai norintys „Windows 10“ pažiūrėti HEIF tipo failų turinį nesigriebiant trečių šalių aplikacijos pagalbos – reikia tą failą persiųsti į „OneDrive“ saugyklą (kur jis užims daugiau vietos, nes taps JPEG).

Jei PC naudotojai patiria lokių nepatogumų persiunčiant failus į trečių šalių saugyklas — jie gali į pagalbą pasitelkti kokius nors konvertavimo įrankius, kad ir esančius internete.

Kitas būdas padėsiantis nepatogumų dėl naujų formatų naudojimo patiriantiems „iOS 11“ naudotojams yra „iPhone“ atidaryti SettingsCameraFormats ir atjungti High Efficiency varnele pažymint Most Compatible.

Taip pat jei norite fotografuoti kompaktiškesniu, vietą įrenginyje taupančiu formatu, tačiau persiuntę failus į kompiuterį turėti galimybę juos peržiūrėti jame be jokių papildomų veiksmų — įsitikinkite, kad SettingsPhotosTRANSFER FOR MAC OR PC skirsnyje yra pažymėta Automatic. Ši nuostata nurodys „iOS 11“ įrenginiui automatiškai sukonvertuoti HEVC ir HEIF failus į suderinamus su sistema į kurią jie persiunčiami. Jei kompiuteryje esate įdiegę trečių šalių programinę įrangą, kuri leidžia peržiūrėti naujo formato failus, tačiau juos persiunčiant iš „iPhone“ jie yra konvertuojami į JPEG — SettingsPhotosTRANSFER FOR MAC OR PC skirsnyje pažymėkite Keep Originals.

Jei norite pažiūrėti ar heic failai yra rodomi jūsų kompiuteryje – spauskite ant šios nuorodos ir atsisiųskite .heic failą.


  1. HEIF ir HEVC formatu fotografuoti ir filmuoti gali: „iPhone 7 Plus“, „iPhone 7“, 10,5 colio „iPad Pro“, 12,9 colio „iPad Pro“ (2017) ir naujesni įrenginiai.  ↩

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 9 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. kažina ar naujojoje Sierra versijoje nebus atpažinimo naujų formatų?

  2. Na bus matyt rytoj.

  3. Labai keista, bet nei viename IOS 11 įrenginyje neradau Settings → Camera → Formats :(
    https://photos.app.goo.gl/Bv8zN3wivHfIc8kU2

  4. MBP 2012 mid palaiko

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų