38-os 2017 metų savaitės naujienų ir gandų apžvalga

38-os 2017 metų savaitės naujienos ir gandai, o taip pat laikinai nemokamai ar pigiau platinamų, „iOS“ įrenginiams ir „Mac“ kompiuteriams skirtų aplikacijų savaitės rinkinys.

 • Lietuvoje startavo išankstinių „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ telefonų užsakymai. Keista, kad 256GB „iPhone 8“ ir abiejų „iPhone 8 Plus“ modelių kainos pas mus tokios kaip ir Suomijoje, kur PVM yra 24 proc. Mano galva Lietuvoje jos turėtų būti tarp vokiškų — kur PVM 19 proc. ir suomiškų: Kažkur 979€ už 256GB „iPhone 8“, 919€ už 64GB „iPhone 8 Plus“ ir 1099€ už 256GB „iPhone 8 Plus“.
 • Anksčiau, šiais metais, „Waze“ integravo „Spotify“ į savo aplikaciją skirtą „Android“ įrenginiams. Antradienį kompanija pradėjo integruoti „Spotify“ ir į „iOS“ skirtą „Waze“ aplikaciją.
  Waze ir Spotify
 • Kai kurie „iPhone“ naudotojai pastebėjo, kad „Apple“ pakėlė kai kurių „iPhone“ modelių ekranų kainas. Dabar „iPhone 6s“ ir „iPhone 7“ ekranų kainos JAV išaugo nuo 129 dol. iki 149 dol., o „iPhone 6s Plus“ ir „iPhone 7 Plus“ nuo 149 dol. iki 169 dol. „iPhone 8“ ekraną pakeisti į naują „Apple“ servise JAV kainuos 149 dol., o „iPhone X“ — 199 dol.
 • Google“ vienoje iš Europoje vykstančių nepasitikėjimo bylų sulaukė nemalonaus verdikto. Po ilgus metus trukusių tyrimų ir bandymų susitarti, Europa nusprendė, kad „Google“ kalta piktnaudžiavimu savo pozicija internetinėje paieškoje ir skyrė kompanijai 2,4 milijardų eurų baudą.
 • „Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko naują atakų techniką, kurioje išnaudojama „Microsoft Word“ galimybė. Programišiams pasiuntus elektroninį laišką su prisegtu OLE2 formato „Word“ dokumentu — surenka pakankamai daug informacijos apie naudotoją. Šiuo atveju neišnaudojami jokie VBA macros, Flash objektai ar PE failai. Atidarytas „Word“ dokumentas siunčia GET užklausą į internetą. Ekspertai nustatė, kad programišiai naudoja nedokumentuotą „Microsoft Word“ funkciją INCLUDEPICTURE. Ši funkcija egzistuoja „Word“ ir „Windows“, „Microsoft Office for iOS“ ir „Microsoft Office for Android“. Daugiau apie tai skaitykite Kaspersky securelist svetainėje.
 • Panašu, kad dauguma planuojančių pirkti naują „iPhone“ laukia „iPhone X“. Jau praėjo kelios dienos kaip startavo išankstiniai „iPhone 8“ užsakymai ir šių telefonų pristatymo laikas vis dar 1–2 savaitės. Įprastai „Apple“ pristačius produktą, kurio „nori visi“, jau po poros valandų jo pristatymo laikas tampa 4–6 savaitės. „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“ atveju taip nenutiko.
 • „Apple“ išleido kelis su naujomis „iOS 11“ galimybėmis „iPad“ supažindinančius video.
 • iOS 11“ „Apple“ nuo 100MB iki 150MB padidino aplikacijų dydžio limitą leidžiantį atsisiųsti jas naudojant mobiliuosius duomenis (man tai labai džiugi žinia). Kai „Apple“ atidarė savo aplikacijų parduotuvę „App Store“, aplikacijų, kurias galima atsisiųsti naudojant mobiliuosius duomenis maksimalus dydis buvo 20MB, vėliau 2012 metų kovą jis buvo padidintas iki 50MB, o 2013 metų rugsėjį iki 100MB. Tikėjausi, kad panašų limitų auginimo tempą kompanija išlaikys ir toliau, tačiau ji sustojo keturiems metams. Padidinti galėjo ir kiek daugiau, bet ir už tai ačiū.
 • „Apple“ sako, kad bendradarbiauja su „Microsoft“ spręsdama problemą dėl kurios outlook.com, „Office 365“ ir „Exchange 2016“ paskyrų turėtojai begali išsiųsti elektroninių laiškų iš „Mail“ aplikacijos naujoje „iOS 11“.
 • „Apple“ išleido „Safari Technology Preview 40“.
 • „Mixpanel“ analitikai teigia, kad „iOS 11“ įsisavinimas vyksta lėčiau nei buvo diegiama „iOS 10“. Praėjus parai nuo tada kai „Apple“ leido atsisiųsti „iOS 11“, šią operacinės sistemos versiją įdiegė 10 procentų „iOS“ naudotojų. Per tą patį laiką „iOS 10“ buvo atsisiuntė 14,45 proc., o „iOS 9“ 12,60 proc.
 • „Apple“ išleido seriją, „App Store“ reklamuojančių video, tačiau vėliau tie video iš „YouTube“ kanalo buvo pašalinti.
-->
 • Kai kurie šaltiniai internete teigia, kad „iPhone X“ gamybos „Apple“ dar net nepradėjo. Jei tai tiesa — dar ilgai galime jausti šio telefono deficitą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
 • „Apple“ išleidus „iOS 11“ palaikančią papildytą realybę, pasipylė ją palaikančios aplikacijos. Viena tokių yra Magic Sudoku.
 • „Uber“ įvykdė savo pažadą nustoti sekti šios paslaugos naudotojų buvimo vietą net tada kai šie nenaudoja aplikacijos. Tiesą sakant „Uber“ neturėjo kitokio pasirinkimo, bent jau „iPhone“ ir „iPad“, nes naujausia „iOS 11“ leidžia naudotojams uždrausti aplikacijoms turėti prieigą prie naudotojų buvimo vietos kai jie nenaudoja aplikacijos. Dėl šios priežasties „Uber“ ir įdiegė „While Using the App“ buvimo vietos nustatymuose.
 • Craig Federighi iš „Apple“ patvirtino, kad su sekančiu „iOS 11“ atnaujinimų į „iPhone“ grįš 3D Touch funkcija leidžianti paspaudimu kairiame ekrano krašte aktyvuoti aplikacijų daugiaprogramę aplinką (multitasking).
 • Internete pasirodė, kad programišiai keliems veikėjams užrakino jų „Mac“ kompiuterius per „Find my Mac“ ir reikalauja pinigų, jei šie nori atgauti prieigą prie tų kompiuterių. Reikalas tas, kad niekas „nenulaužė“ „iCloud“, o taip nutikti gali kiekvienam, kas naudoja prastus slaptažodžius, nenaudoja kiekvienai paslaugai individualaus slaptažodžio ir periodiškai slaptažodžių nekeičia — kitaip sakant nesilaiko kibernetinio saugumo higienos reikalavimų. Tokiu būdu programišiai nulaužę kokią nors paslaugą sužino jos prisijungimo el.pašto adresą ir slaptažodį, pabando jį kitose vietose ir voilà — paėmė ir pataikė, pasirodo tas žmogelis „iCloud“ naudojo tą pačią paskyrą ir tą patį slaptažodį. Kitaip sakant - durnių ir bažnyčioje muša.
 • Penktadienį prasidėjo prekyba „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“, tačiau prie „Apple Store“ įsikūrusios Londono Regent Street gatvėje laukė mažiau žmonių, nei parduotuvės viduje buvo juos pasitikti pasiruošusių „Apple Store“ darbuotojų. Singapūre „Apple“ fanų prie kompanijos parduotuvės susirinko kiek daugiau, tačiau Sidnyje situacija panaši kaip Londone.
 • Man neaktualu, bet gal kam iš Jūsų ar Jūsų šeimos nariams bus aktualu - m.Ticket aplikacija neveikia su iOS 11, bent jau bilietų viešajam transportui įsigijimo funkcija.
  m.Ticket aplikacijos naudotojai turintys „iOS 11“ įrenginius, šios aplikacijos pagalba, laikinai negali įsigyti viešojo transporto bilietų
 • „DXO Labs“ teigia, kad „iPhone 8 Plus“ kamera yra geriausia išmanaus telefono kamera kokią jie kada nors testavo.
  DXO Mark įvertino iPhone 8 ir iPhone 8 Plus kameras
  DXO Mark įvertino iPhone 8 Plus kameros galimybes
 • Daugelis atnaujinę savo „iPhone“ ir „iPad“ į „iOS 11“ pastebėjo, kad įrenginių, kuriuose įdiegta nauja operacinės sistemos versija, akumuliatoriai laiko daug prasčiau. Mobilių įrenginių saugumu užsiimanti kompanija „Wandera“ patyrinėjo 50 000 vidutinio ir didelio intensyvumo „iPhone“ naudotojų duomenis ir nustatė, kad „iPhone“ su „iOS 11“ akumuliatorius nuo 100 proc. iki 0 proc. išsenka vidutiniškai per 96 minutes, tuo tarpu kai telefonuose su „iOS 10“ - per 240 minučių. „iOS 11“ atveju tai 60 proc. prasščiau. iOS 11 vs iOS 10 akumuliatoriaus tarnavimo laikas
 • Laikinai nemokamai ir pigiau platinamos iOS, macOS, Apple Watch ir Apple TV aplikacijos

  iOS žaidimai

  taikomosios iOS aplikacijos

  macOS aplikacijos

  watchOS aplikacijos

  Apple TV aplikacijos

  Pasidalinti straipsniu:

  Apie Ramūnas Blavaščiūnas

  Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

  Komentarų: 2 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Gyzau is ios 11 i 10.3.3 tokios nestabilios ios dar nemaciau. Akumuliatorius ant iphone 6s isvis nelaiko.

   • Matyt nuo trečių šalių aplikacijų ar naudojamų paslaugų rinkinio priklauso. Man laiko +/- normaliai. Anksčiau prieš naktį įkrovus iki 100% ryte rasdavau su 93-95%, dabar randu su 98%. Tiesa kai kurios aplikacijos ėdresnės tapo ir jas naudojant akumuliatorius sėda greičiau nei anksčiau, bet čia jau ne iOS, o app bėdos – kol visas jas atnaujins naujai iOS pritaikydami kažkiek užtruks. Aišku ir iOS reikia atnaujinimo — klaidelių yra, bet stabilumu tikrai negalėčiau skųstis iPhone 6s, o iPhone 7 iš vis puikiai.

  Parašykite komentarą

  Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

  *

  Į viršų