iPhone 8, iPhone 8 Plus ir iPhone X — priverstinis perkrovimas vėl kitoks

Priverstinis iPhone perkrovimas

„Apple“ išleisdama naują „iPhone“ modelį vėl pakeitė klavišų kombinacijas, kurių pagalba priverstinai perkraunamas telefonas.

Nors retai nutinka, kad „iPhone“ imtų ir nustotų reaguoti į bet kokius „prisilietimus“, tačiau kartais, kai kuriems „Apple“ telefonų naudotojams tenka savo telefonus priverstinai perkrauti.

iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“ ir „iPhone X“ naudotojams, norintiems priverstinai perkrauti savo įrenginį teks prisiminti naują kombinaciją. Jiems ji nebėra paprastas dviejų mygtukų paspaudimas ir palaikymas nuspaudus.

Ankstesniuose „iPhone“ modeliuose reikėjo paspausti „Home“ ir į/išjungimo mygtukus kartu ir palaikyti juos nuspaudus iki ekrane pasirodys „Apple“ logo. Vėliau, „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“, kuriuose nebeliko fizinio „Home“ mygtuko šis procesas pasikeitė ir norint perkrauti „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ reikia laikyti nuspaudus įrenginio garso sumažinimo ir į/išjungimo mygtukus nuspaustus kartu iki ekrane pasirodys „Apple“ ženklas.

iPhone 8“ viskas sudėtingiau. Norėdami priverstinai perkrauti „iPhone 8“ ir „iPhone 8 Plus“:

 1. trumpai spustelėkite garso padidinimo mygtuką
 2. trumpai spustelėkite garso sumažinimo mygtuką
 3. paspauskite ir laikykite nuspaudę „šoninį mygtuką[1]“ iki ekrane pamatysite „Apple“ logo

Nėra aišku, kodėl „Apple“ pakeitė priverstinio telefono perkrovimo klavišų kombinaciją. Greičiausiai tai susiję su nauju „iPhone X“ modeliu, kuriame nėra ne tik „Home“ mygtuko, bet šoninis mygtukas atlieka kelias funkcijas.


 1. „iPhone 8“, „iPhone 8 Plus“ ir „iPhone X“ telefono šone esantis mygtukas skirtas telefono įjungimui/išjungimui bei SOS režimo aktyvavimui, o „iPhone X“ dar ir Siri iškvietimui bei „Apple Pay“ atsiskaitymams — vadinamas „Šoniniu mygtuku“ (Side button) ↩ „iPhone X“ mygtukai

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas, didelę savo laisvalaikio dalį skiriantis straipsnių „Mac Arena“ rašymui.

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. Sakykite ar yra skirtumas kuriai saliai iphone buvo skirtas? Nes maciau kad pvz gsmarena.lt iphone 7 kainuoja 570 eur, kai tuo tarpu ideal.lt jis kaunuoja 649 eur. Gsm arenos telefonai gali but is anglijos, lenkijos, bet ar tai svarbu pirkejui? Jei anot ju visiems naujiems irenginiams galioja metu laiko pasauline garantija. Buciau dekingas uzbatsakymus

  • Kartais būna skirtumas, o kartais — ne. Pavyzdžiui eilei Arabijos šalių skirtuose telefonuose nebus FaceTime ir panašiai. Man teko girdėti, kad kai kurie žmogai įsigiję telefonus gsmarena skundėsi, jog jų telefonas sutikrinus su „Apple“ sistema įsigytas prieš 4-5 mėnesius. O tai reiškia, kad tiek trumpesnė jo „Apple“ garantija. Jei gsmarena perka telefonus kur nors parduotuvėje, tarkim Italijoje, tai jiems juos įsigijus tie telefonai automatiškai įvedami į „Apple“ sistemą ir jiems pradeda tiksėti garantinis laikrodukas.

   • Nu, gal ir taip. Cia kaip sakoma ant savo rizikos :) Svarbiausia, kad nebutu vogti ir panasiai :)

    • Kai kurie iPhone modeliai atvežti iš JAV, Europoje neveikė su LTE (4G).
     Privačiam asmeniui perkant naują iPhone Lietuvoje galioja 1 metų Apple + 1 metų pardavėjo suteikiama garantija. Jei telefonas įsigytas ne Lietuvoje, matyt teks tenkintis tuo kas liko nuo 1 metų Apple garantijos (nes jo garantijos laikotarpis prasidėjo tada kai jis buvo įsigytas pirmojo pirkėjo, šiuo atveju gsmarenos ar tų iš ko jie pirko) ir atitinkamai gsmarenos geranoriškumu duoti dar vienerius metus pagal įstatymą priklausančios garantijos (aišku galima per valdiškus namus jos reikalauti jei jie nesutiktų, bet kas nori tokių dalykų…). Todėl, perkant metų senumo iPhone 7 labai gali būti, kad toks Apple garantijos bus jei ir likę, tai kokie keli mėnesiai.

     Papildomai, iPhone ir iPad atveju, Apple pasilieka sau teisę riboti garantijos sąlygas ta šalimi, kurioje telefonas buvo įsigytas (pirminis įsigijimas). iPhone ir iPad atveju garantija nėra pasaulinė ir nors Apple Europą laiko viena šalimi — gali būti visokių kablių, nors dažniausiai, jei į servisą neateini ant jų rėkdamas jau iš lauko — problemų nebūna.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų