Kaip iš iOS 11 grįžti prie iOS 10

Jei norite grįžti prie „iOS 10“, nes įdiegus „iOS 11“ įrenginys veikia lėtai, nestabiliai ar šiaip erzina kokios nors naujos operacinės sistemos naujovės — tai galite padaryti kol „Apple“ pasirašo „iOS 10.3.3“ versiją.

„Apple“ nutraukė „iOS 10.3.3“ versijos pasirašymą. Grąžinti šią „iOS“ versiją savo įrenginiuose daugiau galimybės nėra.

Nors „Apple“ oficialiai apie tai nekalba, yra laiko tarpas kai „iPhone“, „iPad“ ir „iPod touch“ įdiegus naujesnę „iOS“ versiją, galima grįžti prie senesnės. Šis procesas nėra sudėtingas ir trunka 15–30 minučių. Reikia turėti omenyje, kad prie senesnės „iOS“ versijos galima grįžti tik tam tiko „lango“ laikotarpiu kai „Apple“ dar pasirašinėja senesnę „iOS“ versiją. Įprastai tas „langas“ būna pravertas apie savaitę po naujos „iOS“ versijos išleidimo.

Naujoji „iOS 11“ kupina mielų smulkmenų ir ją įdiegti gali net keturių metų senumo „iPhone 5s“ įrenginių savininkai. Reikalas tas, kad senesniuose įrenginiuose ši operacinės sistemos versija „neskraido“ ir atsiras norinčių sugrįžti prie senesnės „iOS 10.3.3“.

Kaip iš iOS 11 grįžti prie iOS 10.3.3

Norint grįžti prie ankstesnės „iOS“ versijos jums reikės kompiuterio. Grįžti naudojant Wi-Fi prisijungimą nepavyks. Į kompiuterį turėsite atsisiųsti ir .ipsw failą, kurį reikės įdiegti „iOS“ įrenginyje.

Nors ir grįžtate prie ankstesnės „iOS“ versijos — dėl visa pikta išsaugokite atsarginę duomenų kopią. Turėkite omenyje, kad atstatyti duomenų iš jos, įrenginyje atnaujinus pasendinus „iOS“ versiją nepavyks — ji tik tam atvejui jei kartais kažkas grįžimo procese įvyktų nenumatyto ir tektų likti su „iOS 11“.

 1. Atsisiųskite jūsų įrenginiui skirtą „iOS 10.3.3“ versiją. Ją atsisiųsti galite iš ipsw.me svetainės. Prieš atsisiųsdami įsitikinkite, kad eilutė su jums reikalingu .ipsw failu yra žalia — tai reiškia, kad „Apple“ tą „iOS“ versiją vis dar pasirašo.
 2. „iOS“ įrenginyje išjunkite „Find My iPhone/iPad“: Settings → paspauskite ant jūsų vardo → iCloudFind My iPhone/iPad → išjunkite . Kai būsite paprašyti įveskite slaptažodį.
 3. Pajunkite „iOS“ įrenginį laidu prie kompiuterio
 4. Atidarykite „iTunes“ aplikaciją
 5. Paspauskite ant „iOS“ įrenginio piktogramos aplikacijos lango viršuje
  „iOS“ įrenginio piktograma matoma „iTunes“ aplikacijoje esančioje tame pačiame Wi-Fi tinkle kaip ir „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“
 6. „Mac“ kompiuteriuose nuspauskite Alt ⌥, o PC — Shift ⇧ klavišą ir laikydami jį nuspaustą paspauskite ant Restore iPhone/iPad… mygtuko.
 7. Atsidariusiame lange raskite atsisiųstą „iOS 10.3.3“ .ipsw failą ir atidarykite jį
 8. Kai būsite paprašyti — nurodykite ištrinti ir atstatyti duomenis įrenginyje: paspauskite Restore
 9. Po kokių 15–30 minučių, „iOS“ įrenginys kelis kartus persikraus ir kai atstatymo procesas bus baigtas — jame vėl bus „iOS 10.3.3“.
 10. Dabar galite rinktis ar įrenginį įdiegti kaip naują, visus duomenis suvedant rankiniu būdu ar atstatyti iš „iTunes“ ar „iCloud“ išsaugotos atsarginės duomenų kopijos padarytos prieš diegiant „iOS 11“.
Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 36 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. O jeigu pries updatinant i ios11 buvo padarytas backupas su itunsais. Tai “bekapas” versijos neatstato ios?

 2. Nu a kam gristi ??? Del to kad WIFI ir Blue neina isjungti ? Taigi baterija laiko vistiek taip pat. Uztenka bluetooth isjungti pilnai jei nenaudojamas ir viskas :) Su ijungtu WIFI baterija laiko taip pat kaip su isjunginejamu.

 3. Dabartinės iCloud storage kainos per mėnesį: 50GB - 0.99 €, 200GB - 2.99 €, 2TB - 9.99 € ir galima dalintis su šeimos nariais.

 4. Dėkui už instrukciją, dar suspėjau sugrįžti į 10.3.3 iš tos nedadelkos iOS 11... Bliamba, nemaniau, kad taip bus, bet pradedu galvoti apie android ragelio pirkimą, bo Apple su savo softu visiškai nusivažiavo, kuo toliau, tuo "gražiau".

 5. Siaip tai juoka kelia tie iOS 11 heiteriai :D

 6. kazin ar dar imanoma sugryzti i ios10?;D

 7. Sveiki, skaitant komentarus yra dviprasmiškų nuomonių dėl ios 11. Aš ir susigundžiau savo 6s atnaujinti į ios11.0.3, bet pirmu įspudžiu likau nepatenkintas. Telefonas pradėjo laginti,ypač pasijunta kai įjungiu locatio. Taip pat būna kad skambinant negirdžiu pašnekovo, perkraunu telefoną ir pasitaiso. Gal kam teko susidurt su tokiom problemom? Gal turit kokių problemos sprendimų?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų