Apie Wi-Fi ir Bluetooth jungiklius iOS 11 Control Center

„Apple“ išleidus „iOS 11“ daugelis suskubo ją diegti savo įrenginiuose ir įdiegę tyrinėti kaip ji veikia, o aptikę, kad Wi-Fi veikia ne taip kaip jie įpratę ar norėtų, mano jog tai sistemos klaida - „bugas“.

iOS 11 Control Center iPhone 7

Vakar vakare daug pasaulio „Apple“ įrenginių naudotojų savo „iOS“ įrenginiuose įdiegė naują „iOS 11“ ir pradėjo tyrinėti naujas funkcijas ir aptiko tai kas jiems patinka, klaidų ar to ką jie mano esant klaidomis, nors taip nėra.

Kai kurie „naudotojo vadovų“ neskaitantys ir manantys, kad viską ir taip žino, „iPhone“ ir „iPad“ naudotojai teigia, kad Wi-Fi naujoje „iOS 11“ veikia blogai — išjungus po kiek laiko vėl įsijungia ir panašiai. Yra ir tokių, kurie teigia, kad negali prisijungti prie Wi-Fi tinklų ar Wi-Fi veikia lėtai.

Ne visos šios „bėdos“ yra klaidos. Pradžioje parašysiu apie „klaidas“, kurios nėra klaidos, o apačioje apie tai, kaip spręsti kai kurias tikras „iOS 11“ Wi-Fi problemas.

Apie Wi-Fi ir Bluetooth

iOS 11“ kai paspaudžiate ant Wi-Fi ar „Bluetooth“ piktogramos „Control Center“ — „iOS“ įrenginys atsijungia nuo Wi-Fi ir „Bluetooth“ priedų. Tačiau Wi-Fi ir „Bluetooth“ ir toliau veikia ir galima naudoti šias funkcijas (kurios veikia Wi-Fi ar „Bluetooth“ pagalba):

 • AirDrop
 • AirPlay
 • Apple Pencil
 • Apple Watch
 • Continuity funkcijos tokios kaip „Handoff“ ir „Instant Hotspot“
 • Instant Hotspot
 • Location Services

Atsijungimas nuo Wi-Fi tinklų

Atidarius „Control Center“ langą ir paspaudus ant Wi-Fi piktogramos, ji taps blankesnė (ne melsvame fone) ir įrenginys atsijungs nuo visų Wi-Fi tinklų prie kurių buvo prisijungęs.

iOS 11 aplikacijoje „Tips“ pateikiama informacija apie Wi-Fi jungiklio Control Center veikimą.
Jei manote, kad išsigalvoju ir tai nėra „Apple“ dokumentuotas paslaugos veikimas — „iOS“ įrenginyje atsidarykite „Tips“ aplikaciją, paspauskite ant „Featured“ ir nukeliaukite į ketvirtą puslapį.

Kol Wi-Fi atjungtas, automatinis prisijungimas prie pasiekiamų Wi-Fi tinklų taip pat neveiks iki:

 • įjungsite Wi-Fi „Control Center“ lange
 • prie Wi-Fi tinklo prisijungsite SettingsWi-Fi
 • pereisite ar pervažiuosite į kitą vietą
 • išauš 5-ta valanda ryto
 • perkrausite savo įrenginį

„Control Center“ esantį Wi-Fi mygtuką reikėtų traktuoti ne kaip Wi-Fi išjungėją, bet kaip atjungėją nuo Wi-Fi tinklo, pačio Wi-Fi neatjungiant, nes jei, tarkim, pereisite į kitą vietą — labai tikėtina jog pamatysite, kad įrenginys prisijungęs ar bando jungtis prie kito (kitoje vietoje esančio) Wi-Fi tinklo.

„Control Center“ išjungus Wi-Fi — Wi-Fi vis tiek veiks ir toliau veiks tokios per Wi-Fi funkcionuojančios paslaugos kaip „AirPlay“ ir „AirDrops“ nors prie Wi-Fi tinklo įrenginys ir nebus prisijungęs.

Atsijungimas nuo Bluetooth priedų

Atidarius „Control Center“ langą ir paspaudus ant Bluetooth piktogramos, ji taps blankesnė (ne melsvame fone) ir įrenginys atsijungs nuo visų priedų prie kurių buvo prisijungęs Bluetooth sąsajos pagalba išskyrus: „Apple Watch“, „Instant Hotspot“, „Apple Pencil“ ir „Continuity“ funkcijų tokių kaip „Handoff“. Kitaip tariant „Bluetooth“ ne išjungiamas, o tik atjungiami šios sąsajos pagalba prie „iPhone“, „iPad“ ar „iPod touch“ pajungti priedai ir tai ne visi.

Kol „Bluetooth“ atjungtas negalėsite savo „iOS“ įrenginio prijungti prie kitų priedų (pvz. laisvų rankų įrangos automobilyje) iki:

 • įjungsite „Bluetooth“ „Control Center“ lange
 • prie „Bluetooth“ priedo prisijungsite SettingsBluetooth
 • išauš 5-ta valanda ryto
 • perkrausite savo įrenginį

Wi-Fi ir Bluetooth išjungimas

(Matote skirtumą pavadinime? Anksčiau buvo „atsijungimas“, o dabar „išjungimas“)

Jei norite visiškai išjungti Wi-Fi ir „Bluetooth“ (pavyzdžiui taupydami akumuliatoriaus energiją) ir atsijungti nuo visų Wi-Fi tinklų bei „Bluetooth“ sąsajos pagalba prijungtų priedų ir paslaugų:

 • norėdami išjungti Wi-Fi: SettingsWi-Fi → išjunkite ( → )
 • norėdami išjungti „Bluetooth“: SettingsBluetooth → išjunkite ( → )

Iš aukščiau parašytos informacijos, tikiuosi, supratote, kad „iOS 11 Control Center“ Wi-Fi ir „Bluetooth“ jungikliai veikia kiek kitaip nei daugelis mano.

Kaip spręsti iOS 11 Wi-Fi problemas iPhone ar iPad

Žemiau pateiksiu kelis patarimus kaip spręsti neprisijungiančio prie Wi-Fi tinklų, lėtai veikiančio ar atsijunginėjančio Wi-Fi problemas „iOS 11“. Iš principo „iPhone“ senbuviams didžia dalimi žemiau pateikta informacija nėra naujiena, tačiau permeskite akimis, nes yra ir „iOS 11“ būdingų problemos sprendimo būdų.

1. Priverstinis įrenginio perkrovimas

Vargu ar kam bus naujiena išgirdus, kad kai įrenginio veikime pastebite kokių nors nesklandumų — pirmiausia reikėtų tą įrenginį perkrauti.

Jei paprastas perkrovimas neišsprendė problemos — pabandykite priverstinį, stipresnį įrenginio perkrovimo būdą:

 • Nuspauskite „Home“ ir įrenginio į/išjungimo mygtuką (arba jei naudojate „iPhone 7“, „iPhone 7 Plus“, „iPhone 8“ ar „iPhone 8 Plus“ — „Home“ mygtuką ir garso sumažinimo mygtuką) ir laikykite juos nuspaudę iki įrenginys persikraus ir ekrane pamatysite „Apple“ logo.

2. Nurodykite įrenginiui pamiršti Wi-Fi tinklą

Jei negalite prisijungti prie kokio nors Wi-Fi inklo, nes slaptažodis kurį įvedate yra „neteisingas“ nors esate tikti, kad įvedate teisingą slaptažodį — nurodykite įrenginiui pamiršti tą Wi-Fi tinklą ir prisijunkite prie jo iš naujo.

Atidarykite Settings aplikaciją ir paspauskite ant Wi-Fi ir paspauskite ant piktogramos esančios šalia Wi-Fi tinklo prie kurio nesėkmingai bandote prisijungti ir tada paspauskite ant Forget This Network. Patvirtinkite savo pasirinkimą iššokusiame lange.

Kai įrenginys „tinklą pamiršo“: SettingsWi-Fi → pasirinkite tinklą ir pabandykite prie jo prisijungti vėl.

3. Tinklo parametrų atstatymas

Daugelį su kompiuteriniais tinklais susijusių problemų galima išspręsti tinklo parametrų atstatymu. Atstatant šiuos nustatymus išvalo tinklo kešą, DHCP nustatymus ir pašalina kitą su kompiuterinio tinklo nustatymais susijusią informaciją.

Norėdami atstatyti gamyklinius tinklo parametrus: SettingsGeneralReset ir paspauskite ant Reset Network Settings

4. Išjunkite VPN

Jei nustatymuose ar VPN aplikacijos pagalba esate įgalinę VPN — išjunkite jį ir pažiūrėkite ar tai padės pašalinti problemą. Tai padaryti galite SettingsVPN →  arba jei nepavyksta — per VPN aplikaciją, kurią esate įdiegę.

5. Atjunkite Wi-Fi tinklo paslaugas

Daug su Wi-Fi susijusias problemas turėjusių naudotojų teigia, kad jas išsprendė atjungdami Wi-Fi tinklo paslaugas: SettingsPrivacyLocation ServicesSystem Services ir atjungti ten esančias „žalias“ svirteles. Tai neatjungs Wi-Fi tinklo, o tik su jūsų buvimo vietos nustatymu susijusias paslaugas.

6. Nustatykite kitus DNS serverius

Dažnai, kai interneto paslaugos tiekėjo DNS serveriai turi veikimo sutrikimų — galite pabandyti įvesti alternatyvius DNS serverių adresus, pavyzdžiui „Google“ ar „OpenDNS“. Tai reikėtų daryti jei prie Wi-Fi tinklo prisijungti galite, tačiau svetainės ar paslaugos prie kurių jungiatės yra neprieinamos.

 • SettingsWi-Fi → raskite sąraše Wi-Fi tinklą prie kurio esate prisijungę ir paspauskite ant piktogramos esančios šalia to tinklo pavadinimo → paspauskite ant Configure DNSManual (jei naudojate „Automatic“ nustatymus) ir spauskite ant piktogramos šalia Add Server ir įveskite DNS serverių adresus (po vieną adresą vienoje eilutėje).

DNS serveriai, kuriuos galite įvesti: - „Google“: 8.8.8.8 ir 8.8.4.4 - “OpenDNS“: 208.67.222.222 ir 208.67.222.220

bet gali būti ir kitų paslaugų tiekėjų serveriai.

7. Ask To Join Network

Tai nėra patogus sprendimas, tačiau jei nei vienas iš aukščiau paminėtų būdų nepadeda tada pabandykite: SettingsWi-FiAsk to Join Networks

8. Wi-Fi Assist

iOS“ turi funkciją, kuri vadinasi „Wi-Fi Assist“ ir yra skirta užtikrinti stabilesnį įrenginio prisijungimą prie interneto. Kai kurie su Wi-Fi prisijungimu ir veikimo stabilumu problemų turėję naudotojai teigia, kad „Wi-Fi Assist“ išjungimas ir įjungimas vėl jų problemą pašalino.

SettingsCellular (arba Mobile priklausomai nuo pasirinktos kalbos) → lango apačioje rasite Wi-Fi Assist laikinai išjunkite šią paslaugą.

9. Atstatykite įrenginio gamyklinius parametrus

Jei nei vienas iš aukščiau paminėtų būtų nepadėjo — paskutinė galimybė išspręsti problemą yra atstatyti įrenginio gamyklinius nustatymus.

Prieš imdamiesi šio veiksmo, „iTunes“ ar kitos aplikacijos tam skirtos aplikacijos pagalba išsaugokite įrenginyje esančių duomenų kopiją kompiuteryje.

SettingsGeneralResetErase All Content And Settings

ir atstatykite duomenis iš atsarginės duomenų kopijos arba geriau sukonfigūruokite įrenginį kaip naują.

Tikiuosi šito žingsnio jums neprireiks.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 20 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

 1. iphone 6s Plus

  Oho,kokia tapo populiari wifi tema :)) liuks ;)
  Ramūnai,geriau atnaujink Downgrado tema,anksčiau buvai imetes info...
  Ar tinka senos instrukcijos?ar nebe jau,nes as jau noriu gryst atgal,vien del to sup...sto waifajaus :)
  Kokia iTunes versija turi but,ar tinka senesne ar butinai turi but paskutinė,kad eitu pargryšt i 10.3.3
  Bučiau dėkingas už info :))

 2. O as galvojau, kas per nesamone, kai prie BT setingsu buvau, nes zinau kad buvau isjunges per control centra. Jau tokia nesamone padare su tuo “atjungimu” tai tyliu... o dar apsidziaugiau, kad pagaliau galima modifikuoti control centra... prideda viena naudinga f-ja, bet tuo paciu sup*sa (labai atsiprasau) kitas..
  P.s. snd kolegai pasigyriau, kad galima modifkuoti control centra - tai juokiesi geras kelias minutes nesustodamas. Pasirodo - neveltui.

 3. Šitas man pasirodė pats idomiausias komentaras iš internetų:

  Congrats Apple - the WIFI that doesn’t switch off through the control center is really a high level security risk. We had a test run with our own phones in a large city to see how far we could track them with the seemingly „switched off“ and obviously still open WIFi. We ended up not only finding and tracking our own devices but over 30 IOS11 betas within an approximate 700ft (210m) radius. We could see their movements, behavior and what shops they were in. The worst part is, that the test was structured very simple - someone with more sophisticated equipment could track anyone with iOS11 beta over a larger range and get a hell of a lot of data about you. Especially with both - Bluetooth and WIFI on... Sorry - I mean control center „switched off“.
  So Apple - seems like your „Engineering“ has just provided a gateway to BigData...
  I would personally suggest to everyone to keep WIFI and Bluetooth switched off via the Settings panel while not actively using them - but that is just a personal decision.

  • Tie kas norės patrack`inti, patrack`ins ir su išjungtu Wi-Fi ar bluetooth. Pusė pasaulio vaikšto su įjungtu WiFi, iš kurios apie 40% (dažnai labiau paranojiška) namie naudoja Wi-Fi su a la nematomais SSID (Hidden Network), bet nesupranta, kad Hidden wify yra mažiau privatus nei paprastas. Čia jau nieko nepakeisti. Kas nenori to - atsijungia wifi visai, per settingus

 4. Siūlau daugiau išnaudoti Siri. Tik 3 žodžiai ir problema su wifi įjungimu/ išjungimu išspręsta. Manau, kad Siri nemažai atvejų padėtų su giliai užkištomis funkcijomis, blogiausiu atveju atidarytų tą vietą, kur reikia ką nors keisti.

 5. Manau ir Siri kažkada supras lietuviškai, tik greičiausiai paskutinė:) Alphabeto analogas jau supranta, sekanti bus Win komandos kortana, o Applo Siri kaip ir viskas pas juos... ir tai bus neabejotinai dar vienas išradimas:)

  • Manau, kad Mictrosoftui dar toli iki Siri, tiesa tai nereiškia, kad jie nepadarys LT kalbos pirmesni.
   Microsoft Cortana: anglų (5 dialektai), portugalų, kiniečių, prancūzų (2 dialektai) vokiečių, italų, japonų, ispanų (du dialektai)

   Siri: visų nevardinsiu, bet Siri supranta 21 kalbą lokalizuotą 36 šalims (Cortana 8, Google Assistant - 5 Google Now — daug, Amazon Alexa - 2)

 6. Ramūnas panasu turi gelezine valia, kantrybe ir dar begale kitu bruozu :)

  Nebus Ramūno, nebus Macarena.... Tad neuzkilbasinkime geriau Ramūno :D

 7. Telefono baterija vis vien dažniausiai kraunama kas dieną, tai kokio velnio tuos ryšius išjunginėt?

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų