iPhone 8 ir veidų atpažinimo funkcija

Nepriklausomai nuo to ar „iPhone 8“ turės pirštų atspaudų jutiklį, ar ne ir jei turės tai kur jis bus įdiegtas, labai tikėtina, kad naujame „Apple“ telefono modelyje bus įdiegta veido atpažinimo sistema.

Pastaraisiais mėnesiais ir ypač pastarosiomis savaitėmis stipriai suaktyvėjo gandų apie veidų atpažinimo galimybes jubiliejiniame „iPhone“ modelyje, jau nekalbant apie begalinį „iPhone 8“ dalių srautą ir žinias apie papildomas ertmes priekinėje naujo telefono modelio dalyje, kurios skirtos papildomai kamerai ir papildomiems jutikliams. Reikėtų paminėti, kad ši informacija atkeliauja iš gana patikimų gandonešių „Apple“ reikaluose.

Matyt reikėtų atidžiau apžvelgti veidų atpažinimo funkciją, kurią tikėtina „Apple“ įdiegs „iPhone 8“ ir taip patobulins naudojimosi įrenginiu našumą bei pridės papildomą saugumo sluoksnį. Nors „Apple“ visas technologijas, kurios bus panaudotos būsimuose įrenginiuose saugo po devyniais užraktais – labai tikėtina, kad „Apple“ veidų atpažinimo sistemos pagrindu bus jos šiais metais įsigytos, kompiuterio mokymo (machine learning) srityje besispecializuojančios Izraelio kompanijos „Realface“ pasiekimai. Patyrinėjus „Realface“ technologijas galima susidaryti vaizdą, ko galima tikėtis veidų atpažinimo srityje naujajame „iPhone 8“, o ir pati „Apple“ turi ne vieną su veidų atpažinimu susijusį patentą, kai kure jų savo amžiumi jau siekia net dešimtmetį tad kompanijai šis klausimas nėra visiškai naujas ir reikia tikėti savo slaptose laboratorijose „Apple“ inžinieriai ne vienerius metus palinkę kuria patikimą veidų atpažinimo sistemą.

Nors veidų atpažinimo sistemos nėra kažkas labai naujoviško – „Realface“ sprendimų įgyvendinimas yra visiškai naujoviškas ir ko gero gerokai tobulesnis nei bet kuris sprendimas šiuo metu naudojamas kokiuose nors mobiliuose įrenginiuose. Pavyzdžiui veidų atpažinimo sistema įdiegta „Samsung Galaxy“ flagmane veikia 2D vaizdo atpažinimo principu – kas leidžia ją gana nesunkiai apgauti. „Realface“ technologija naudoja 3D veido žemėlapį. Savo svetainėje kompanija teigia, kad dėka jos sukurtų algoritmų veido atpažinimas veikia patikimai ir labai greitai.

„Realface“ teigia, kad jos programinė įranga gali atpažinti veidus su 99,67% tikslumu ir tai gerokai aukščiau nei 97,5% – tikimybė, kad veidą atpažins žmogus. Sakoma, kad „Realface“ veidų atpažinimo technologija yra tiek pažangi, kad gali atskirti nuotraukas, video ir net skulptūras – sukurtus specialiai, kad apgauti tokio tipo programinę įrangą.

Trumpą demonstraciją veido atpažinimo ir bandymo sistemą apgauti demonstraciją galite pažiūrėti video žemiau. Demonstracija prasideda maždaug 13:35.

Jei kartais jums kilo klausimas: „o kaip su identiškais dvyniais?“ – taip, „Realface“ sistema atskiria ir dvynius.

O ką daryti jei žmogaus išvaizda su laiku pakinta? Šiuo atveju į sceną įžengia kompiuterio mokymo galimybės. 2016 metais „Realface“ CTO Gidi Littwin, dabar jau dirbantis „Apple“, aiškino:

Vienas iš veidų atpažinimo dizaino konceptų yra pasikeitimų, kurie natūraliai vyksta sekimas. Žmonės skutasi, keičia šukuosenas, dažosi… taigi mes sukūrėme naują mokymosi metodą, kuris pavadintas asmeninis atpažinimas, kuris bėgant laikui leidžia sistemai vystytis ir iš esmės jus pažinti.

Tiesa, nėra aišku kaip sistema sureaguoja į galinčią staigiai, radikaliai ir netikėtai pasikeisti moterų išvaizdą… :)

Sakoma, kad „Realface“ sukurta technologija yra tokia pažangi, kad gali būti naudojamas kaip biometrinis asmens identifikavimo metodas, net ir tokiais atvejais kai kalbama apie finansinių tranzakcijų patvirtinimą. Tiesą sakant ši technologija „Realface“ kompanijoje iš pat pradžių buvo kuriama taip, kad atitiktų griežtus finansinių institucijų reikalavimus.

Žemiau esančiame video demonstruojamas sistemos konfigūravimo procesas, kuris yra super-paprastas, tereikia vienos nuotraukos, kad būtų sukurtas unikalus identifikatorius.

Labiau besidomintiems saugumo klausimais: „Realface“ technologija neišsaugo nuotraukų failų įrenginyje. Visa veido informacija dienos pabaigoje paverčiama skaičiukais ir kintamaisiais ir negali būti vėl paversta vaizdu jei kartais įrenginys patektų į „ne tas“ rankas. Visa identifikavimui reikalinga informacija saugoma pačiame įrenginyje, panašiai kaip ir pirštų atspaudų jutikliams reikalinga informacija „Apple“ ar „Android“ įrengimuose.

Nors visa tai skamba puikiai, tačiau yra eilė situacijų kur sunku įsivaizduoti veido atpažinimo sistemą sėkmingai pakeičiančią „Touch ID“ ir jei „Apple“ kartais nutartų veidų atpažinimu pakeisti pirštų atspaudus – spendimas man atrodo būtų ganėtinai keistas. Na… bet ne taip jau ilgai liko ir laukti iki „Apple“ mus visus užlies žinojimo šviesa. Jei viskas vyks pagal planą, apie naujuosius „iPhone“ iš pirmų lūpų turėtumėme išgirsti kažkur už poros mėnesių.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 4 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Baisu net pagalvoti,jeigu apple įdiegs šita nesamone, su tokiu zingsniu,nusizudytu save...
    Isivaizduokit,kaip veiktu toks užraktas nakties metu ar velyva vakara,kai lauke tamsu,ar kambaryje kai užgesinta šviesa...manau čia absurdas visiškas.
    Geriau paliktu priekyje ta touch id ir tiesiog apeitu aplinkui su ekranu,kaip ir virsutineje dalyje ekranas apeina aplink kamera ir daviklius...

  2. Siaip tai koks skirtumas.... jei ir apple padarys kad touch ID butu naudojamas prijungus 2 metru kabelio adapteri su skaitytuvu ID, vistiek visi pirks, naudos ir dziaugsis iphone.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų