5000 USD už naują iMac Pro nėra labai daug

Temos: iMac Pro, Mac

„WWDC 2017“ metu „Apple“ pristatė naują „iMac Pro“ kompiuterį, kuris yra ne tik pats galingiausias, bet ir pats brangiausias kompanijos kompiuteris.

Konferencijos metus, pristatydama „iMac Pro“ kompiuterį „Apple“ sakė, kad šio kompiuteris yra geras pasirinkimas, tame tarpe ir pinigų prasme ypač lyginant šį kompiuterį su panašiomis sistemomis gaminamomis HP.

Norėdama įsitikinti ar „Apple“ nemeluoja kalbėdama apie „galingiausio kompanijos istorijoje “Mac” kompiuterio“ kainą kaip „gerą“, PC geimerių komanda nutarė paskaičiuoti kiek kainuotų susirinkti tokių pačių charakteristikų PC versiją. Rezultatas ne daug pigesnis – 4686,71 USD. Taigi ekonomija ne tokia jau ir didelė, o jei turėti omenyje, kad surinkęs savo kompiuterį neturėsi puikaus dizaino „all-in-one“ sistemos… o bjaurią dėžę su įvairia kabančia periferija išlindusia ir monitorių atskirai…

Perkant „iMac Pro“ su visais komponentais ir priedais (kosmoso pilkos spalvos klaviatūra ir pele, kurie neparduodami atskirai) dar yra ir bendra kompiuterio garantija, tad nauda turėti tokį savo surinktą PC – kaip ekonominė, taip ir moralinė tampa labai abejotina. O kur dar „macOS“ gėris, bet šį kartą ne apie tai…

PC žaidimų entuziastų paskaičiuota „Windows“ kompiuterio komponentų ekvivalenčių „iMac Pro“ sąrašas.

Paprasčiausiame „iMac Pro“ modelyje bus 1TB SSD diskas, tačiau galima pasirinkti ir modelius su 2TB ar 4TB diskais. Šių diskų maksimalus greitis 3GB/s.

iMac Pro“ kompiuteryje bus naudojami DDR4 ECC (Error-correcting code) 2666MHz RAM lustai. Renkantis kompiuterį galima pasirinkti 32GB, 64GB ar 128GB RAM.

Nors „Apple“ dar nėra išleidusi konkrečių „iMac Pro“ modelių specifikacijos, tačiau šiuos kompiuterius bus galima rinktis su 8, 10 ir 18 branduolių „Intel Xeon“ procesoriais. Kalbant apie video, „iMac Pro“ bus komplektuojami su „Radeon Pro Vega“ grafine plokšte kurioje dūzgia „Radeon Pro Vega 56“ grafinis procesorius su 8GB HBM2 atminties, kurią renkantis kompiuterį galima pakeisti į galingesnę „Radeon Pro Vega 64“ su 16GB atminties.

Kalbant apie jungtis tai naujame „iMac Pro“ bus 4 x Thunderbolt 3 jungtys (aišku suderinamos su USB-C), 3 x USB 3 Type-A jungtys tiems, kas turi prikaupęs senesnių USB įrenginių, 10GB pralaidumo kompiuterinio tinklo jungtis, SDXC kortelių skaitytuvas ir 3.5 ausinių jungtis.

iMac Pro“ ekranas tai 27 colių 5K Retina, kurio skiriamoji geba 5120x2880, šviesumas 500nit palaikantis P3 plačią spalvų gamą. Smagu, kad „Apple“ pagaliau (nuo 2015) metų pradėjo leisti „iMac“ palaikančius plačią spalvų gamą – atsirado daugiau priežasčių žvalgytis į „iMac“ klasės kompiuterius profesionaliai dirbantiems su fotografija ar grafika. Kalbant apie „Apple“ pasirinkimą naudoti DCI-P3, o ne Adobe RGB spalvų gamą (kurioje dirba daugelis fotografų ir dizainerių) – P3, lyginant su Adobe RGB, (1 pav.) padengia mažiau žalsvai mėlynos ir žalios spalvos, tačiau daugiau padengia geltonai-žalios, geltonos, raudonos ir rausvos (magenta). Jei lyginti su sRGB spalvų gama (kuri buvo atkuriame ankstesniuose „iMac“ tipo modeliuose) tai skirtumas akivaizdus (2 pav).

1 pav. Adobe RGB vs Apple P3 (apibrėžta juodai)
1 pav.
Adobe RGB vs Apple P3 (apibrėžta juodai)
2 pav. sRGB vs Apple P3 (apibrėžta juodai)
2 pav.
sRGB vs Apple P3 (apibrėžta juodai)

Jei kam aktualu papildomų ekranų pajungimas – prie „iMac Pro“, priklausomai nuo skiriamosios galios, galima pajungti iki keturių 4K UHD (3840x2160) monitorių, kurie veiks 60Hz, taip pat galima pajungti Cinematic ar True 4K (4096x2304) monitorius, kurie taip pat veiks 60Hz arba iki dviejų išorinių 5K monitorių veiksiančių 60Hz dažniu.

Šis kompiuteris iš ties galingas ir atitinkamai gana stipriai šyla. Šilumai „iMac Pro“ išsklaidyti „Apple“ sukūrė naują terminę architektūrą ir panaudojo du ventiliatorius ir didelę ventiliacinę angą, kurie veikdami kartu darnoje leidžia 80% efektyviau aušinti elektroniką esančią kompiuterio viduje. „iMac Pro“ aušinimo sistema

Nežiūrint „Apple“ pasirinkto pavadinimo ir to fakto, kad tai pirmasis „Pro“ kompiuterių klasės atnaujinimas nuo 2013 metų, kai „Apple“ išleido naujus „Mac Pro“ bei „Apple“ teiginio, kad šis galingas kompiuteris su „Intel Xeon“ procesoriumi, AMD sukurta „Vega“ grafine korta ir 5K Retina ekranu skirtas profesionalams – dėl to kyla šiokių tokių abejonių, kaip ir ne tik dėl „iMac Pro“, bet ir naujojo „Mac Pro“ tinkamumo visiems profesionalams. Asmeniškai aš įžvelgiu jame vieną problemą, beje ta problema egzistuoja ir naujausiuose „Mac Pro“ kompiuteriuose. Juose nėra galimybės įdiegti daugiau diskų, kuriuos būtų galima apjungti į vienokį ar kitokį RAID masyvą ar tiesiog padidinti vietą informacijos saugojimui neapkraunant stalo visokiomis išorinėmis dėžėmis ir nepasikarstant begale laidų. „Mac Pro“ diegiami specifiniai „Apple“ diskai ir didesnės talpos jie kainuoja „abu inkstus“.

„Apple“ žada, kad „iMac Pro“ prekyboje pasirodys 2017 metų gruodį.

Pasidalinti straipsniu:

Apie Ramūnas Blavaščiūnas

Fotografijos, geros technikos ir kavos mylėtojas

Komentarų: 5 | Ačiū, kad rašote lietuviškai

  1. Sutinku, atskirų komponentų kainos normalios. Tačiau problema yra ta, kad man nereikia blizgančio LG monitoriaus ir 1 tb ssd viename neatskiriamai suklijuotame daikte. Už likusį rinkinį su 500gb ssd ir suspaustą iki mac mini tikrai mokėčiau ~3000USD - dar proto ribose. Bet kai bandoma prie jo dar iškišti "pati geriausia pasaulyje monitorių" kurio man reikia kaip šuniui penktos kojos tai nesamonė ir tampa. Jei visiems atrodytų, kad viskas yra gerai - net ir tokių straipsnių nereikėtų transliuot į eterį. Juk nereikia masėms aiškinti pavyzdziui, kad kvėpuoti yra gerai, ar kad gerti vandeni yra gerai. Taip ir su makais - gerai buvo ir nereikėjo varyt pjaro ir aiškinti rodant atskiru komponentu kainas kai buvo aiški segmentacija ir logika - profams PRO produktai, kur gali komponentus pasirinkti ir susidėlioti kaip tau patinka už pro kainą - o namu vartotojams iMac ir iBook, tačiau tikrai ne už tokią kainą. Todėl niekad ir nereikėjo rodyt atskirų detalių kainų, niekam net ir neidomu, nes kaina adekvati ir dar veikia be problemų ir atitinka visus to segmento vartotoju lukesčius. Nes toks buvo tikslas, tas aukštas "mac users satisfaction" did-žiaja dalimi būtent iš tų laikų ir yra atėjęs. Beje šių laikų Apple politika taip ženkliai prie mac users satisfaction didėjimo jau nebeprisideda. Bent man taip atrodo.

    • Na, šio atveju pateikti PC komponentai ir jų kainos, o ne Mac. Palyginimų būdavo ir anksčiau (1, 2, 3). Kompiuterius naudoja daug skirtingų poreikių ir reikalavimų jiems keliančių žmonių. Tai, kad tau reikia ne to ką išleido naujo Apple, nereiškia, kad jis netinka kitiems ir jie trokšta turėti kitą monitorių, dvi ar daugiau atskirų dėžių, papildomų dratų ir t.t. Blogiau būtų jei nebūtų iš ko rinktis, pvz. būtų tik MacBook Air ir iMac Pro. Dabar nereikia monitoriaus ir sulankstomi per daug paliegę – perki Mac Pro ir nesuki galvos.

  2. Jei normaliai dirbi o ne tertri stumdai tai net ir šitas allinone bus pilnas dratų kaip tu sakai iš išorės, vieno hardo neužteks, tikrai bus papildomas išorinis vienoks ar kitoms storage sprendimas, gal dar kokia išorinė vaizdo korta ar dar kas nors, kas ankstesniuose macpro toweriuose tipldavo i vidų. Juokas ima iš to minimizavimo kai tiesiog iš principo tai kas buvo viduje išmetama i išorę ir dar puolama teigti, kad tai net ir nebereikia daugiau hardu, kitokiu vaizdo ploksciu nei siuloma ir tt. Bullshit Ramunai:) "Ir nebesuki galvos" - Esme tame ir yra kaip tu ir sakai - norima, kad mes nebesuktume galvos, tada gali stumti savo shit ir kelti kainą:) Suvirskins, jie gi nebesuka galvos:) Aleliuja.

    • Man taip pat nepatinka, kad jie panaikino senasias dideles Pro dėžes. Tačiau, kiek suprantu ir viliuosi, kad iMac Pro nėra pakaitalas Mac Pro ir šie du kompai gyvuos kartu. Tiesa, maža iš to paguoda, nes į „kibirą“ taip pat neprikiši nei diskų savų, nei kitos periferijos. Dėl papildomų dratų, tai norėjau pasakyti, kad kai monikas atskiras - jų dar daugiau. Kas link iMac Pro - manau yra nemažai Pro naudotojų, kuriems užtenka 1-3TB disko darbui ir tos video kortos, kuri įstatyta bei to monitoriaus, na o backupus aš ir su sena Pro „spinta“ laikau išoriniame Raid'e.

  3. Ir aš labai viliuosi, kad atidarydami duris su iMac PRO jie neuždarys MacPro durų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus viešinamas. Būtini laukai pažymėti *

*

Į viršų